Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7


payskin

Recommended Posts

payskin

Na basszus, most szóltak, hogy kint van a Connecten a magyar RTM ISO. Még 2 napos sincs a Win7-em, máris telepíthetem újra. :P

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
:lol: Az enyém alig van fent 12 órája.
Link to comment
Share on other sites

solties

Ez már csak így van :lol:

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Vagy mehetne az lp.cab langpack telepítés. Igaz még én sem raktam rá, maradt angol nyelvű.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Úgy is terveztem, hogy a magyar langpackot töltöm rá az angolra, de Windows Update-en nem volt még...

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A nem hivatalos linket meg nem adhatjuk meg. ;)

Link to comment
Share on other sites

action74

Sziasztok.

Érdeklõdve, de lehet hogy nem eléggé figyelmesen olvasom a nemrég indított windows7-témát. Az lenne a kérdésem, hogy most valami újabb Windows 7-et lehet letölteni tesztelés céljából? Ezt csak azért kérdezem, mert nekem a gépemen az elõzõ PcWorld magazinhoz adott Windows 7-van fent, és kifogástalanul mûködik. Nem volt vele semmi problémám, jó volt hogy egy két program nem futott rajta, de az is az én figyelmetlenségem miatt volt, miszerint Windows Xp-re íródtak. Válaszotokat elõre is köszönöm, és elnézést ha a kérdésemet nem ide kellet volna feltennem.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Már megvan az RTM így nem adnak ki újabbakat.

Link to comment
Share on other sites

Jay
Az lenne a kérdésem, hogy most valami újabb Windows 7-et lehet letölteni tesztelés céljából?

 

Hivatalosan csak a Windows 7 RC-t lehet.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, akkor, hogy világos legyen és ne csak tőmondatokban fogalmazzunk:

 

A tesztelés befejeződött. Az utolsó hivatalosan kiadott és legálisan letölthető "tesztváltozat" az RC -- szerintem ez volt a PCW DVD-mellékletén is. Ezt, ha jól tudom, augusztus 15-éig teszi elérhetővé a Microsoft. (Persze kismillió másik weboldal van, ahonnan ezután is le lehet majd tölteni.)

 

Időközben elkészült a végleges (RTM) változat, amely október 22-én fog megjelenni, és amelyet a Microsoft már elérhetővé tett az OEM partnerek, a hivatalos bétatesztelők, valamint a Technet és MSDN-előfizetők számára. Minden más módú beszerzése, birtoklása és telepítése illegálisnak minősül.

Link to comment
Share on other sites

solties

Idézvén az utolsó mondatodat azért lenne kérdésem mely szerint "Minden más módú beszerzése, birtoklása és telepítése illegálisnak minősül.", hogy ha kulcs nélkül telepíthető és használható elvileg akár 360 napig, akkor az illegális még akkor is, ha már megjelenik? Mert ugye azért sokan vagyunk akik kipróbálnák a végleges verziót, nem az RC-t, mielőtt kiadnak érte 70 rugót. Ez csak akkor lehetséges, ha valahonnan beszerezzük, legyen az most, vagy október 22.-e után? Mert ha most illegális ez a módszer, akkor október 22.-e után is az lesz nem? Vagy tévedek? Elméletileg csak a kulcsot kell megvennünk a Vista óta. Azzal vásárolunk licenszet, addig csak próbaverzió. De ha tévednék akkor elnézést kérek.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Ha most letöltesz egy Vista telepítőkészletet azt is használhatod ha van saját kulcsod, ha nincs akkor meg jár a 30 nap "próba idő" - vagy ameddig elnyújtod. Tehát...

Link to comment
Share on other sites

Jay
Ezt, ha jól tudom, augusztus 15-éig teszi elérhetõvé a Microsoft.

 

Augusztus 20-ig.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Elméletileg csak a kulcsot kell megvennünk a vista óta

Elméletben nincs különbség elmélet és gyakorlat között, gyakorlatilag van. Ha igaz lenne a fenti állítás, akkor szabadon letölthető volna az SP2-vel frissített telepítőkészlete a Vista-nak. Így van? Nincs így, az állítás hamis. Ebből az következik, hogy a Windows 7 esetében is így van, ráadásul a végleges még nem jelent meg (még nincs október 22.).

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

OFF

Mióta megjelent a Vista SP2, már több OEM licencel rendelkező gépet telepítettem újra az MSDN-es változattal. Minden esetben közölte velem a Vista közvetlenül a telepítés után, hogy az automatikus aktiválásig 3 napom van hátra. Ez most azt akarta jelenteni, hogy ha ez letelik, nem is lett volna rá újabb 30 napom? Magyarul, akkor már nincs is próbaidőszak?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nagyon jó kérdések, csak nem én vagyok hivatott rájuk válaszolni, hanem a Microsoft.

 

Én is jobban örülnék, ha a Microsoft úgy döntene, hogy az oprendszer letölthető ebben a formában és használható kulcs nélkül próbaváltozatként, kulccsal pedig teljes verzióként, azonban a Microsoft nem döntött így. Hiába működik a Vista és a Win7 kulcs nélkül úgy, ahogy, ha nem vetted meg az operációs rendszert valamilyen formában, akkor a használata -- kulccsal vagy anélkül -- illegálisnak minősül.

 

Illetve a fene tudja. :)

 

Lehet, hogy a használata kulcs nélkül nem minősül illegálisnak (el kéne olvasni a licencszerződést, hogy tényleg "jár-e" a 30 nap próbaidő), viszont legálisan nem tudsz hozzájutni másképp, csak ha megveszed (vagy van olyan hozzáférésed Microsoft szolgáltatásokhoz, ahonnan le tudod tölteni -- lényegében egyenértékű a megveszeddel). Tehát, a kérdés végül is az, hogy használhatsz-e valamit legálisan akkor, ha ahhoz illegálisan jutottál hozzá? Szerintem nem.

 

Egyébként hogy használható 360 napig? Tudtommal csak 30 napig használható, ami háromszor meghosszabbítható, az pedig csak 120 nap.

 

Az RC tényleg 20-áig lesz elérhető, itt a bejelentés, ami eredetileg 15-éről szólt, aztán frissítették 20-ra. Kösz Jay a pontosítást.

Link to comment
Share on other sites

solties

Van az a registry módosítás, amit most nem írok le, mert azzal nem vagyok tisztában, hogy legális-e, tehát a rearm parancs plusz 8-szor hajtható végre. Akit érdekel, az tudja. Tehát rearm 3 szor=120 nap + 8szor=120+240 nap=360. Remélem érthető.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Meglátásom szerint egy registry kulcs átírása X értékrõl Y értékre semmilyen körülmények között nem lehet illegális, ha tehát a Microsoft akkora kretén, hogy berak a registrybe mondjuk egy NoNeedToActivate nevû bejegyzést, amit 1-re állítva nem kell aktiválni az oprendszert, akkor ennek használata sem lehet illegális.

 

Nem ismertem ezt a SkipRearm dolgot, a fene vigye el, pedig a Vistámat is 30 naponként rearmolva használtam Virtual PC-ben. Hasznos lett volna. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az igaz, viszont nem csak olyan registry beállítások vannak, hogy egy meglévő kulcsnál állítok 0-ról 1-re vagy fordítva.

Sokszor magát a kulcsot, bejegyzést kell létrehozni, és akkor működni fog az adott jellemző. Ezek, míg ki nem derül, le nem írja valaki nem publikált dolgok, és magadtól elég nehezen jönnél rá, hogy hol és mit is kellene létrehozni. A példánál maradva, hogy hova és tényleg ebben a formában kellene-e beírni a NoNeedToActivate bejegyzést.

A SkipRearm az nem ilyen, de akkor mégis valahol strigulázza, hogy csak 8x lehessen lefuttatni sikerrel.

Na még ha azt a 8-as korlátot is kinyírná valaki... ;):lol:

Egyesek félévente, évente úgyis újratelepítik a rendszert valami késztetés folytán. Azoknak meg ez is elég. :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Egy kis segítségre szorulok. Egyik partíciómon van egy régi telepített Win7 Beta, amit szeretnék letörölni, de nem engedi, mondván, hogy írásvédett. Amikor ki akartam kapcsolni az írásvédettséget, közölte velem, hogy nem tehetem, mert nem én vagyok a tulajdonosa, úgyhogy tulajdonba vettem, de ezek után sem engedte megszüntetni az írásvédettséget, így nem tudom letörölni. Próbáltam az Unlocker nevű programmal feloldani, de sajna nem működik az unlocker. Indításkor rendszergazdai jogot kér, amit megadok neki, de után semmit sem csinál. Szükségem lenne arra 10GB+ helyre, amit foglal.

Ugyanez a helyzet a két Program Files mappával is.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Formázd a partíciót GParted-del. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Okés, de addig hova rakjam a partícion lévő, több mint 150 Gb anyagot? Azokra még szükségem van.

 

Most látom, hogy Unlocker csak x86-on fut, x64-en nem. Van valami x64-es alternatívája az Unlockernek?

 

Szerk.: Két hasonló programmal is leelenőriztettem, és azt írják nem védi semmi sem. Marad a Linux Live CD. :)

Link to comment
Share on other sites

action74

Sziasztok.

Több fórumot, cikket, elolvastam a Windows 7-ről. Az egyik ilyen fórumon, meglepődve olvastam, és nézegettem feltöltött fotókat a Black Windows 7-ről. Ezek szerint a Windows 7 szín szerint is rendelhető, megvásárolható lesz? Vagy ez valami buherált változat?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Buherált.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...