Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 7


payskin

Recommended Posts

SkyBird
úgyhogy tulajdonba vettem, de ezek után sem engedte megszüntetni az írásvédetséget, így nem tudom letörölni.

Az még kevés, hogy saját tulajdonba vetted. Az csak ahhoz elég, hogy jogod legyen a full jogot megadni saját aktuális rendszergazda jogú önmagadnak az egészhez. Egyébként ha nem az az aktív boot partíció, amit törölni akarsz, nem biztos, hogy sikongatni kellene neki. Igaz nem töröltem még közvetlenül Win7 alól másik Win7 partíciót. ;) Csak rátelepítettem egy másikat.

 

Itt sem kellene veszkődni a törléssel, formázással. A partíciót kellene direkt kapásból törölni, majd létrehozni az üres helyen újat, újakat vagy hozzácsapni az üres helyet a másikhoz valami partíciókezelővel, hisz ez is volt a cél. (Paragon, Disk Director)

 

Annyira ezt a Linux Live-ot ajánlgatjátok mindenhez, hogy talán leszedek már egy újabb Ubuntut. Habár nekem Windowshoz még sosem kellett.

Link to comment
Share on other sites

geri005
...meglepődve olvastam, és nézegettem feltöltött fotókat a Black Windows 7-ről. Ezek szerint a Windows 7, szín szerint is rendelhető, megvásárolható, lesz. Vagy ez valami buherált változat?

Ez megmosolyogtatott. :) Szín szerint? És minek a színe lett volna más? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Heinrich

Simán buherált és herélt Windows 7. Szóval ez a Black Edition olyan op. rendszer amibe beleintegrálnak házilag egy csomó alkalmazást. Telepítéskor kiválasztható hogy mit akarsz felrakni. Tartalmaz Adobe alkalmazásokat, aztán hanglejátszókat, képnézegetőket stb...stb...stb.

Egyébként torrent oldalakon létezik az XP-ből is ilyen, meg a Visznya-Pistából is.

Link to comment
Share on other sites

action74

Sziasztok.

A színválasztást a nevébõl gondoltam hogy lehetséges, mivel Windows Black 7-néven reklámozták. De most már tudom hogy ez egy buherált változat. Bocsi ha nevetségesnek hangzott a kérdésem, de a számítástechnikai tudásom eléggé gyerekcipõben jár, ezért is merészeltem megkérdezni, rákérdezni erre a (szín) témára.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Reklámozzák, reklámozzák. Nem mindegy, hol. És ki. ;)

Azért olyan totálisan nem lőttél mellé, végül is az eredeti Windowsok újabban különböző színű dobozokban kaphatók. Zöld lesz a Home, kék a Professional, fekete az Ultimate. Azt azért én is megnézném, aki már most fekete dobozos Ulimate-et árul, mint Black. ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Jay

Találkozott már valaki ilyennel? "Gyári" Windows 7 RC van telepítve. Az ablak alján található link ide vezet.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Még nem. Most nem is a Win7 fut nálam, de az automatikus frissítés minden partíciómon tiltott. Esetleg benyaltál egy "hotfixet".

Azt írja, hogy a Win7 (RC, beta) még nem jelent meg, és ezért coki.

Na de nálam az RTM is frissített egyet a nevezetes második kedden tegnapelőtt. :hááát:

 

Egyik Win7 példányom sem csinált ilyet meglátogatva a frissítéseket is.

Igaz egyik aktivált 7201, a másik meg 7600, amelyik még nem. Rearm az még jön majd.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@Jay: Én már találkoztam vele, amikor nemhivatalossan próbáltam aktiválni az RTM-et. Mivel írtad, hogy nem gyári (legalábbis erre tudok következtetni az idézõjelekbõl :P) RC-t használsz, lehet, hogy módosítva van benne 1-2 fájl. A jeleleg elérhetõ "orvosságok" pedig már le vannak tiltva. :)

Link to comment
Share on other sites

Jay
Esetleg benyaltál egy "hotfixet".

Ez mit jelent?

 

[OP]Destroy-man, hivatalos verzió van telepítve. (Úgy látszik, hogy megtévesztõ volt az idézõjel.)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az egy dolog, hogy hivatalos verzió van telepítve, hanem a kérdés az, hogy aktiválva vagy aktivátorolva. ;)

Egyetértve [OP]Destroy-man megállapításával ilyenre tippeltem, csak nem írtam ilyen nyíltan, inkább rávezetésként. Nem gyanúsítás, csak egy tipp.

Az RC-nek a nyilvános néhány aktiváló kulccsal mennie kell simán jövő márciusig.

 

Az meg hogy az ilyen "hotfix" mit jelent, arra gondoltam, mint az XP és talán már a Vista esetében is volt, hogy egy WGA ellenőrző féle fontos frissítés jelenik meg, és az automatikus frissítés magától telepíti.

Erre gondoltam a Win7 esetében is, de nincs ilyen hotfix láthatóan a WU-n, így nem ez lesz.

Az MS másképpen oldotta meg.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Én írtam be az aktiváló kulcsot. Csodálkoztam is, amikor elõugrott az az ablak.

Amikor megnyitom a Számítógép / Tulajdonságokat, akkor azt írja, hogy nincs azonosítva, de fél perc múlva már minden rendben.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Akkor meg valami homokszem van a gépezetben.

Vagy beta kulcssal aktiváltál RC-t, mert lehetett, de most már nem szereti. Vagy nem tudom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jay

Én sem tudom, de a kulcs hozzá való: MT39G-9HYXX-J3V3Q-RPXJB-RQ6D7

Link to comment
Share on other sites

payskin

Pedig ez egy hivatalos RC-kulcs. Egyébként szerintem ne foglalkozz vele, még az is lehet, hogy valami gubanc az eredetiség-ellenőrzésben, és rémlik, mintha a melóhelyen levő egyik Win7-es gépen is előjött volna egyszer -- nem foglalkoztunk vele és elmúlt.

 

Na, emberek, feltettem a magyart és ha már, akkor végigolvastam a licencszerződést.

 

Egyetlen kanyi szóval nem szerepel benne sem a 30 nap, sem a próbaverzió szó, és még csak meg sem említi, hogy mi van akkor, ha termékkulcs nélkül telepítjük. A Microsoft, tehát, nem tekinti ezt próbaverziónak, hanem úgyanúgy tekinti, mintha beírtuk volna a termékkulcsot és elindult volna a kötelező aktiválásig tartó türelmi idő. Ami egyben azt is jelenti, hogy termékkulcs nélkül is csak akkor használható a rendszer, ha valamilyen legális módon jutottál hozzá. Ezt, mondjuk, eddig is sejtettük.

 

Viszont kénytelen vagyok a múlkori állításomat cáfolni, ugyani a licencben vastagon szerepel, hogy Tilos az aktiválás kiiktatása vagy megkerülése. Tehát hiába csinál a Microsoft egy NoNeedToActivate registry-kulcsot vagy akár tesz ki egy böszme nagy ikont az asztal közepére azzal a felirattal, hogy Kattints ide, ha aktiválás nélkül akarod használni a Windowst, sem a kulcsot nem írhatod be, sem az ikonra nem kattinthatsz rá. Pont. Kész. Ennyi.

 

Ezek után viszont érdemes elgondolkodni, hogy mi a helyzet a rearmmal. Rövid töprengést követően arra jutottam, hogy a rearm nem iktatja ki az aktiválást és nem is kerüli meg, egyszerűen meghosszabbítja a licenc által számomra biztosított türelmi időt az aktiválásig. Sőt, mivel a SkipRearmról is tudjuk, hogy csak korlátozott számú alkalommal működik, ez sem tekinthető illegálisnak szerintem.

 

---

 

HÉÉÉÉ! ÁLLJON MEG A FÁKLYÁS MENET! Most jut eszembe, hogy ezeket a sorokat IE8-on írom, és nem kérdezte meg, melyik böngészőt akarom használni! HALLÓ! EU? BOTRÁNY!

 

---

 

Kérdés: hogyan hívható elő az a panel, ami XP-n a Megjelenítés tulajdonságainak egyik oldalán egy gombbal volt előhívható és többek között a vízszintes és függőleges ikontávolságokat lehetett vele testre szabni? (Ez a Dokument[ÚJ SOR]umok az Intézőben rettentő szarul néz ki.)

Link to comment
Share on other sites

Jay

Az ikontávolságok beállításához itt egy megoldás:

Kattints jobb gombbal az Asztal-on / Személyre szabás / a megjelenõ ablakban kattints az Ablak színe lehetõségre. Itt kattints a Speciális megjelenési beállítások...-ra, és az Ablak színe és megjelenése ablakban az Elem legördülõ menüben válaszd ki az Ikontávolság (vízszintes) pontot, és a mellette lévõ Méret mezõben állítsd be a kívánt távolságot. Ugyanezt tedd meg az Ikontávolság (függõleges) pontnál is.

Link to comment
Share on other sites

solties
HÉÉÉÉ! ÁLLJON MEG A FÁKLYÁS MENET! Most jut eszembe, hogy ezeket a sorokat IE8-on írom, és nem kérdezte meg, melyik böngészőt akarom használni! HALLÓ! EU? BOTRÁNY!

Valahol olvastam, majd megkeresem, és belinkelem, hogy sztornó az egész böngésző projekt...Ez lehet a magyarázat.

Link to comment
Share on other sites

Luisptr1

Sziasztok új felhasználoként rögtön segítségre szorulok.

 

Win7-et használok. Sajnos egy ideje nem tudok belépni a microsoft.com oldalra, illetve a rendszer sem tudja frissíteni magát. Minden más weboldal bejön, csak ez az egy nem. Onnan töltöttem le a Windowst és ott kaptam a seriált is. Elméletileg hivatalos teljesen. Próbaváltozat, build 7100. Tudomásom szerint jövö júniusig használható.

A frissítések hibáinak olyat ír ki, hogy A DNS kiszolgáló nem válaszol. Én nem értek ezekhez :(

Elöre is köszi a válaszokat.

 

Írj helyesen! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Felkerült a Win7 az Academic MSDN-re. A Professional változatot lehet letölteni, jól tippeltünk.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
Valahol olvastam, majd megkeresem, és belinkelem, hogy sztornó az egész böngészõ projekt...

És ezt így hogy? ;) Se E változat, se böngészõválasztó? Akkor mi lesz?

Még összedõl az EU nekem. :lol: Mint minden, amibe belépünk.

A Chrome meg lassan lenyomja az Operát. De persze errõl nem az MS tehet. Vagy csak még nem mondták.

 

Az elõzményekre visszatérve, volt már olyan korábban, hogy az eredetiség ellenõrzés kivágott eredeti licenszû gépeket.

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Felkerült a Win7 az Academic MSDN-re. A Professional változatot lehet letölteni, jól tippeltünk.

Nálunk még semmi ilyen nincs. Kulcsot is kaptál már?

Link to comment
Share on other sites

solties

Valamelyik nap találtam egész véletlenül egy oldalt, ahol leírták ezt a böngészõs dolgot angol nyelven. Sajnos ezidáig nem bukkantam újra rá, de emlékeim szerint a lényeg az volt benne:, hogy nagyon arra hajlik a léc, hogy minden marad a régiben, megállapodás született az eu és az ms között. -Természetesen nincs kizárva, hogy az egész csak valami kamu, de azok alapján amit a Balázs leírt, egybõl erre gondoltam. Ha megtalálnám még egyszer, azonnal belinkelem.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Na de ez nem mostanra szólt. :hááát: Szerintem Balázs poénosan túlzott kicsit. ;)

A böngészőválasztás az a Win7 hivatalos kereskedelmi megjelenésével, október 22-ével volna csak.

A többi op. rendszerre meg csak majd valamikor még később hotfix formájában. Ha.

Szerintem ha tényleg visszafújták volna, akkor ezt a számítógépes portálok már fő hírként közölték volna.

Ettől még a háttérben alkudozhatnak valamiről. Vagy azt mondja az MS, túrót, ha úgyis megbüntettek és fizetni kell.

Habár eddig egész készségesnek látszott.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

@Balázs: Ha jól tudom, akkor te nem az E verziót szedted le, mert azt csak október 1-jére ígérte az MS a Connecten és az MSDN-en, illetve a partner programban. :)

 

@Pjotr: A gyõri MSDNAAn sincs még fent. :( De ezekszerint rakhatom majd újra a rendszert, mert ultimatet telepítettem. Vagy inkább rearmoljak 360 napig, hátha addig kikerül az Ultimate is? :D

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha már kulcsot is adnak, akkor lehet újratelepíteni. :) Ha nem adnak, akkor ne. Ultimate nem lesz MSDNAA-n, csak Professional, de nekem pl. nem is kellene Ultimate.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Biztos vagyok benne, hogy nem csinálták vissza a böngészőmegállapodást, annak elég nagy visszhangja volna. Egyszerűen arról lehet szó, hogy ez a dolog tényleg a Windows Update-en keresztül fog jelentkezni valahogy (különben hogy működne XP-n meg Vistán is), és még nincs kész.

 

Hivatalosan nincs már E verzió. Az OEM-ek még kaptak, de senki nem fogja használni, szerintem.

 

---

 

@Jay: eh, jól eldugták! :) Köszi szépen!

 

Mindazonáltal gubanc van. Azt mondja a panel, hogy "Az itt választott színek és méretek csak akkor lépnek érvénybe, ha a Windows 7 egyszerű témát vagy a Könnyű kezelés témák valamelyikét jelölte ki." És tényleg, semmi hatással nem vagyok az ikontávolságra. HE?!

 

Úgy tűnik, hogy az egyetlen lehetőségem, ha felnagyítom az Intézőben az ikonokat (vagy nem ikon nézetet használok).

 

---

 

Továbbá az Intéző bal oldalán, a Kedvencekben az összes mappa neve angolul van (Desktop, Downloads, RecentPlaces). Dupla HE?! Milyen honosítás ez?

 

---

 

Ó, van magyar XP Mode is! Fel is raktam rögtön! Állat! IE6 és MP nem-tudom-mennyi! Tiszta időutazás! :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...