Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorok, videokártyák és csipek hűtése


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Ne tegyél a memóriára hűtőt, felesleges.

Ne cserélj a lapon hűtőt, felesleges.

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Nem fognak túlmelegedni :?:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jó eséllyel akkor fõnének fel, ha rápakolnád azokat a bordákat.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

@Szabolcs19XX

Úgy látszik te nagyon sokat akarsz költeni a garancia elvesztésre. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Tudod az ilyen beszólásokat sértésnek is lehet venni!

 

Sokkal jobban felidegesít az, ha valaki 7-es betűmérettel ráordít a másikra. <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

geri005
Figyi ők segíteni akarnak, eleve nem értem, hogy mi ezen a sértés?!
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

De mindig akadnak olyanok akik ezt nem értékelik, találkoztunk már hasonló esetekkel.

 

Ezeket az eszközöket úgy tervezték, hogy az ideálistól eltérő körülmények között se adják be a kulcsot. Nem, hogy egy Raidmax Eclipse házban, amit igazán ideális körülményeknek lehet nevezni. De ha ennyire aggódsz, vehetsz speciális hűtéssel rendelkező, párban tesztelt modulokat is, minimális árkülönbséggel :nyíl: Link

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

A sértés az hogy "nagyon el akarod veszteni a garanciát hihihi"

Nem akarom elveszteni a garanciát de azt sem akarom hogy tönkremenjenek a cuccaim!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hidd el nekem, az egyik haverom PC szerízbe dolgozik, több mindenre rájönnek, mint azt te valaha gondolnád. Mi csak neked akarunk jót, ha nem fogadod meg, az már a te bajod.

Például: A saját hűtő nélküli RAM-ok matricával vannak ellátva, ami szükséges a garihoz, találd ki mi történik azokkal a matricákkal az egyéni hűtő felhelyezése után. Ha nem veszed le, amiatt főnek fel, a hűtő levételekor 100% hogy sérül, one garancia, ha leveszed nem tudod ugyan úgy visszarakni ismét one garancia. Ezekre a modulokra min 10 év vagy élettartam garancia van, ha nem nyúlsz hozzá, nem te voltál a hülye és kicserélik, elgondolkodhatsz rajta melyik változat éri meg jobban. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

A procira vegyek hűtőt :?:

És ha megfő valami, akkor azt kicserélik :?:

Előre is kösz.

 

Am szeretnék bocsánatot kérni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Általában jó a gyári cooler is, ha nem tuningolod. De mindenképpen csendesebb és hűvösebb élménybe lesz részed, ha veszel rá. Feljebb Pjotr is, meg én is linkeltünk két megbízható típust.

 

Garancia időn belül természetesen kicserélik, de ebbe a házba semmi nem fog megfőni, ha rendszeresen portalanítasz.

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

A rendszeresent hogy érted?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Néhány havonta.

Link to comment
Share on other sites

KGigi
Nem hiszem el... Feljövök, elsõ körben ki kell vágnom egy fél topikot, mert egy illetõ magasról tesz a fórumszabályzatra meg a józan paraszti észre. Aztán itt személyeskedtek. A továbbiakban maradjunk a témánál! Köszönöm!
Link to comment
Share on other sites

Rose90

Sziasztok!

 

A mostani meleg kicsit megviseli a gépem, illetve csak az északi hidat. 62-63 fok körül van, játék alatt 70 fokig is felmegy, illetve lehet 70 fölé is megy. De a szenzor, ami rajta van, csak 70-ig mér. :S:mérges:

Asus P5B alaplapom van. Nem tudom mennyi lenne az ideális, de ezt enyhén szólva soknak tartom. Mondjuk a hidegebb idõszakokban is 50-55 fok körül van... valami javaslat?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ebben a hõségben nem ritka az ilyen magas hõmérséklet. Elképzelhetõ, hogy a házad szellõzése nem tökéletes, de szerintem nem lesz semmi gond. A P5B amúgy is egy kiváló széria.

Link to comment
Share on other sites

Rose90

A házam hûtését ennél jobban nem tudom megoldani, ahova lehetett tettem hûtõt, és azok a megfelelõ irányba fújják ill. szívják a levegõt. De egyébként csak az északi híd melegszik, szóval mással nincs gondom, köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

madmanus

Tuningolnám a procim,ezért cserére szorul a hûtése.Sokat olvasgattam a témába és a Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev 2 szemeltem ki.Ennek jó lenne a "teljesítménye" és halk is?Vagy ha tudtok ennél jobbat ajánlani?Lehetõleg az ára nagyon ne legyen ennél több.Link

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Sziasztok!

 

Van a gépemben 8GB RAM, Geil hűtőbordásak. A minap le levettem a ház oldalát és eléggé sütöttek a bordák. Szeretnék venni egy ramhűtőt. Milyet javasoltok?

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Én inkább egy ventilátort közvetlenül a RAM-ok fölé irányítanék. De ez szubjektív.

 

Artic RC + szükség esetén: RC Turbo Module

(Ha eltávolítod a gyári bordákat, az garanciavesztést vonhat maga után!)

Link to comment
Share on other sites

szelesjanos

Szerintem ez lesz belőle...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Lippy

Sziasztok!

 

Nekem kissé összetettebb témájú kérdéseim volnának, remélem nem baj hogy nem írom külön-külön témába.

 

A helyzet a következõ... Van egy picivel több mint 1,5 éves gépem, mely alapjáraton is a kezdetektõl kissé zajosnak mondható volt - de nem igazán tudom melyik venti kelti az ilyen monoton, visszatértõ zünnyögést (néha magasabb hang, aztán elhalkul, mintha felmenne a dombra, aztán le... :) ), de ezt már úgy ahogy, megszoktam. Talán a tápé, de nem tudom biztosan.

 

De nem is emiatt írok, pont ebbe a témába, hanem mert tegnap sikeresen belekezdett a videókártyám ventije is zajongani. És nem igazán tetszik a dolog. Nem vagyok az ilyen hûtési, meg hardver-buherálási témában otthon, így nem tudom mit lehetne és mit lenne érdemes vele kezdeni. Nevezetesen egy nem túl modern (ha jól emlékszem Gigabyte által gyártott) GeForce 7600GT az alany. Tegnap este gyorsan leszedtem egy hõmérsékletmérõ progit (SpeedFan 4.39) ami éppenséggel 68'C-os videókártya-hõmérsékletet mutatott alapállapotban. A többi érték (proci, stb.) jónak mondható 40-50 közt van, mert ki is pipálta õket.

Ma felnyitottam a 'feketedobozt' és portalanítottam amennyire csak lehetett. A vidikártya most (1 órányi alapüzemelés után) 56'C-ot mutat. (Ez a portalanításnak köszönhetõ?) Viszont a zünnyögése még mindig van.

 

Tehát a fõ kérdésem: mit kezdjek a vidikártyás témával? Ki lehet valahogy cserélni a ventit (vagy valami más megoldás)? Vagy inkább az egész kártyát cseréljem ki egy újra... valamivel jobbra. :) - esetleg ajánlás? :)

 

Másik kérdésem, hogy olvasgattam éjszakába nyúlóan a rendszerhûtésrõl is, és érdeklõdnék hogy érdemes volna-e nekem ezt valahogy megoldani!? Csináltam ma pár képet, azokon látszik hogy van 1 db 4 pin-es és 2 db 3 pines csati az alaplapon, meg még pár képet a házról hogy hova lehetne esetleg ventit rakni.

 

Elõre is köszönöm ha segít valaki! :)

További kellemes hétvégét!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A zajforrást viszonylag könnyű kideríteni. Néhány másodpercre kockázatmentesen le lehet fogni egy-egy ventilátort. Ha ki vannak kopva a csapágyak, esetleg meg lehet próbálni 1 csepp (nem több) fegyverolajat eljuttatni közvetlenül a tengelyhez.

Ami a videokártya hűtés illeti, jelenleg a legjobb ár/érték arányú VGA hűtő:Arctic Cooling Accelero L2 Pro Felszerelhető az NV 7600-asokra is, öntapadó RAM és VR hűtőket is tartalmaz a csomag. :) Külön ventilátor csatlakozó sem kell, mert a VGA kártyán lévő csatlakozóba is belemegy.

Itt van néhány bolt, ahonnan be tudod szerezni.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

A közeljövõben lesz egy kis átalakítás a gépházon és kitakarítom a gépet is, a videokarit viszont nem tudom hogyan csináljam mert nem férek hozzá a botdákhoz a mûanyag burkolat miatt, kompresszorom meg nincs. Valami ötlet?

IPB kép

 

És van egy másik kérdés, a SpeedFan-ban minek a hõmérsékletét jelzi a Temp3-as érték?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szedd le a bordát, és kész. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...