Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorok, videokártyák és csipek hűtése


Pjotr

Recommended Posts

LordDzseff

Nos először is köszönöm a tanácsod Pjotr :istenvagy: , vettem egy Artic Cooling 7 Pro-t.

Ma felraktam a gyári pasztával egy képet töltöttem fel, terhelés nélkül... Szerintem az értékek magukért beszélnek! (ez alatt már lehet hogy nem is lenne egészséges a processzornak... :lol:) Teszteltem terheléssel 42 fok fölé nem ment egyik mag sem 100%os processzorterhelés alatt (Everest stabilitásteszt) és a venti felpörgött 2000-ig, most szinte nem is hallom már csak a videokártya hűtését :D !

Olvastam hideget, meleget, de én ajánlani tudom! :)

 

Egyszóval büszkén ragasztottam fel az Artic Cooling matricát a gépre! :oké:

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

És újra itt... :D:P

Szóval az lenne a kérdésem így gyorsba, mivel nincs lehetõségem most arra, hogy szétszedjem a gépet... Arra van mód, hogy a videokártya ventilátorát (sajnos csak két tûs) rákössem egy 3tûs bemenetû Zalman Fan Mate 2-re aminek 3 tûjét az alaplapra csatlakoztatnám. Egyszóval így le tudnám halkítani a videokártya hûtést, mivel sajnos állandó max fordulatszámon megy. Bele tudom dugni a két tûset a három tûsbe?

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elvileg bele, de szerintem a két tûs állandóan maxon forog.

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Igen, de a Zalman Fan Mate 2 feszültséget csökkent... :ötlet:

Köszi, majd kipróbálom!

 

Üdv, LordDzseff

 

Szerk: Nos kipróbáltam. Minden kéttűs csatival rendelkező videokártya tulajdonos, akinek hangos a kártyája, adjon hálát az Zalman Fan Mate 2-nek (mindössze 1000-1500 Ft), ugyanis tökéletesen szabályozható vele a hűtés, ugyan manuálisan, de az ember csak tudja mikor játszik... :istenvagy:

Az ASUS EAH4670 sajnos alapból nagyon zajos, de letekertem, mintha passzív hűtéses kártya lenne a gépben, az Everest pedig még mindig 40 fok alatt jelez :)

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney

A hûtõpasztáról lenne pár kérdésem:

  1. Minden hõvezetõ paszta szilikon vagy ez úgymond egy különlegesség?
  2. Milyen a jó paszta? Vannak esetleg jó márkák?
  3. Látott már valaki olyat, hogy a hûtõborda hozzáragadt a procihoz a paszta miatt? Ilyenkor valószínûleg valaki túl sokat tett rá vagy okozhatta ezt a paszta minõsége is?

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
  1. Mindegyik.
  2. Válassz valami fehéret, márka teljesen mindegy.
  3. Naná, velem is elõfordult már. Ez akkor történik, amikor tökéletesen légmentes a processzor és a borda közötti rész. (Melegítéssel elkerülhetõ.)
Link to comment
Share on other sites

TomAttorney

És mit csinálsz, ha mondjuk valamiért le akarod venni a hûtõbordát a prociról, de nagyon hozzá van ragadva? :) (Nem vagyok épp ilyen helyzetben.)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Fel kell fûteni a processzort, aztán gyorsan szétkapni a gépet, majd elõször mozgatva a bordát oldalra szépen leszedni.

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney

Az új processzor hûtõbordáján vásárláskor már van egy pasztaréteg, ezt fent érdemes hagyni, vagy jobb rögtön lecserélni? (Ha pont errõl volt szó valahol, akkor bocsi!)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Hagyni kell.

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Van egy AMD Phenom 8650 processzorom és azt szeretném tudni hogyérdemes-e rá megvenni egy Zalman CNPS7500-AlCu LED hûtõt vagy drágább esetleg másmilyen hûtõt vegyek rá ? :segítség: :segítség:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha nem tuningolsz, akkor nem kell hûtõcsere, jó a gyári.

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX
:hmm: És ha tuningolok ?
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor talán. (AC Freezer 64 Pro, CM Hyper TX2-3)

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Zalaman nem jó :?: Mert néhány haveromnak van és nagyon jól működik!

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Jó az is, de fentebb említettek olcsóbbak, és ugyan olyan (ha nem nagyobb) hûtõteljesítménnyel rendelkeznek.

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Most építem a gépem és még csak a proci és egy GIGABYTE GV-R465OC-1GI HD4650 1GB PCIE van meg amin gyári hûtõ van azt lecseréljem :?: Meg veszek még egy videókártyát (mert az unokatesómnak is ilyen volt és nem minden futott rajta aztán vett egy másikat). Én megtartom a mostanit és még veszek egy GIGABYTE GV-N98TOC-512H 9800GT 512MB PCIE amit szintén gyári hûtõvel árulnak. Az megfelel vagy az nélkül vegyem meg és vegyek rá egy újat :?:

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Ha nincs problémád a zajjal ne cserélj, mert garanciavesztéssel jár! ;)

Mellesleg hogy érted hogy még veszel? Minek kettő? GeForce kártyát semmi kép sem tudod összepárosítani ATi kártyával!

Esetleg ha alaplapodba van 2db PCi Express x16 vehetsz mellé még egy 4650-et és összekötöd CrossFire-be.

GeForce kártyákkal amúgy nincs sok tapasztalatom, ATi párti vagyok.

 

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Ha az alaplapban van 2db PCIE X16 hely akkor bele lehet tenni !

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

:!: De nem lehet egy ATI és egy Nvidia chipset-es kártyát párosítani! :pislog::huh:

Esetleg az NVIDIA PhysX miatt. De annak sincs sok értelme.

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

De nem kötelezõ belerakni a gépbe mindkettõt :!:

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

De akkor meg minek tartod meg a régit? Ezt most nem értem.

De hogy témánál maradjunk ha nincs probléma a zajjal akkor hagyd a gyári hűtést. Hogy milyen kártyát vásárolj azt pedig tárgyaljuk meg ITT.

 

OFF: beletenni éppen belelehet... hogy működnek-e? Talán, de akkor is csak az egyik.

Párosítani? Semmiképp. A csatlakozó sem egyezik meg... :P

 

Üdv, LordDzsef

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Milyen hûtõt lenne érdemes venni erre a procira AMD Phenom II 810 AM3 (ha lehet Arctic Cooling legyen).

A válaszokért elõre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

Szabolcs19XX

Lehet, hogy nem ide tartozik, de megszeretném kérdezni, hogy a KINGSTON 1024Mb DDR3 1066Mhz-re jó-e ez a hûtõ: ARCTIC COOLING RC Ram Cooler Turbo Module?

És erre az alaplapra: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P milyen hûtõt érdemes venni (lehetõleg AC-t, de ha nincs, akkor Zalman).

A válaszokat elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...