Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kábeles internet


Pjotr

Recommended Posts

arpsoft

Olyan miért nincs (elérhetõ áron), ahol a feltöltés lényegesen nagyobb, mint amit most kínálnak?

Nekem nem kell a nagy letöltési sebesség, viszont a szerverem nagyon örülne egy garantáltan pár megás feltöltésnek.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Most nézem, hogy a UPC Fibre Power 60 elég tûrhetõ a garantált 3 Mbit feltöltéssel.

Meggondolandó.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elvileg a technológia olyan, hogy sokkal nagyobb a letöltési sebesség a feltöltésinél. Remélem, nem mondok hülyeséget, most nincs kedvem utánajárni.

 

Lehet venni fix sávszélességet pluszban, de az egy fél vagyonba kerül...

Link to comment
Share on other sites

Greene
Sajnos a diginet lassan halad, a legtöbb vidéki városban (főleg falvakban) csak álom marad. :hááát:

Folyamatosan bővül. 3 éve szinte csak Budapesten volt a DIGI. Ahhoz képest szerintem nem rossz eredmény a mostani városlista.

 

@Arpsoft: Legtöbbször a technológia miatt asszimetrikus.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Köszi, evvel tisztában vagyok, de lehetne fordítva is aszimmetrikus. :szemöldök:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Technikai akadálya nincs annak, hogy akár DSL, akár kábelen emelkedjen a feltöltés, csak -- ugye -- ez túl rendes húzás lenne. :hááát: Az is lehet, hogy a szolgáltatók összefoschnák magukat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
sznorbi2

Nekem a júpiszinél :D van a Fiber Power 30-as és teljesen jól müködik.

Én valahogyan nem veszem észre a sebességkorlátot.

Ja és nekem ami a legfontosabb, hogy állandó kapcsolat(tudom nem igazán jó megoldás bizonyos szempontból)legyen ne csatlakozgasson le állandóan meg a sebessége is egészen jó legyen és ne legyen 10e Ft havonta.

Pedig 5 nap alatt több mint 130 Gb-t töltöttem le és fel(torrent).

Ja és ment a gép eleget és még az egyik nap éjszaka is.

Napközben olyan 11 órától ment estig.

Átlagban 2.2-2.8 Mb közt töltök lefele és felfele meg 330-400 Kb-vel.

Egyébként van egy titka a 300 Gb havi letöltésnek és nem az, hogy nem töltesz le annyit. :D

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csak azt ne mond, hogy még mindig mûködik a MAC cím cserés megoldás. :P

Link to comment
Share on other sites

sznorbi2

Nem tudok ilyenről de nekem hónapok óta ugyanaz a helyzet van pedig már több fórumban elárulták a titkot és lehet, hogy hamarosan pontot tesz ennek a végére is a júpiszi azért mert valaki szétkürtölte a neten.

Azonnal bekussoltatták a kedves fórumozót.

Remélem nem fog pontot tenni a végére!

Nehogy már odaverje a jó pár százezres előfizetői táborát az a pár száz esetleg 1-2 ezer ember aki túlterheli a hálózatot. :P

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Fujitsu

Napok óta kínszenvedés volt itthon napközben az Internet (UPC Fiber 60), alig jött valami a csövön, egy hozzászólást alig bírtam elküldeni. Ami a vicces volt az egészben, hogy kb. este 10-től reggel 7-ig a világon semmi probléma nem volt a nettel. Kezdetben azt hittem, központi probléma (mert egyszer volt az is), vagy valahol túlterheltté válnak a node-ok napközben, de kezdett az ügy egyre gyanúsabbá válni. Aztán tegnap kijött egy tag, hozta a gépét, megnézte, mi van; és lám, a grafikonok szerint napok óta a határértékek alatt mozgott a kapcsolat, de nem csak nálam, hanem itt az egész környéken, mégis tőlünk jött az egyetlen bejelentés. :pislog: Speedtesttel még feltöltést sem lehetett mérni, a letöltés is iszonyú gyér volt. Azt mondták, másnap reggel (vagyis ma) intézkednek. Ma már szerencsére semmilyen probléma sincs. :)Ezt az előbb mértem, úgy, hogy két gép megy, meg még a torrent is.

Az elmúlt három évben ez volt a legkomolyabb problémám a nettel, de ezt is gyorsan orvosolták (csak el ne kiabáljam).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
D.M101

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy néhányszor elmegy az internetem.Mielõtt kihívnám a szakikat, meg kéne néznem hogy a számítógép és a modem között van e kapcsolat amikor nincsen internet.Ez azért kéne, hogy ki tudjam zárni azt hogy az integrált hálókártyám a rossz, vagy esetleg egy program miatt nincsen kapcsolat stb..Szóval nem tudom hogy a számítógép és a modem között a kapcsolatot a CMD-ben milyen parancsal lehet ellenõrizni.

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Ha egy Linux Live CD-vel stabilan van internet, akkor szoftveres a gond. Ha úgy is szakadozik, akkor hálókártya/kábel cserével lehet tovább szűrni a probléma helyét.

Használt PCI-os hálókártyát pár száz forintért lehet kapni kábelt meg biztosan tudsz kölcsönkérni is.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Én most nem segítséget kérnék hanem információt. Nagyon laikus vagyok a témában, viszont annál jobban érdekel, hogy hogyan mûködik a netszolgáltatás? Vegyük azt, hogy van egy kis község ahol a lakók szeretnének netet. Hogy tudják ezt megoldani? Van egy gerincvezeték amirõl lecsatlakoznak és elosztókkal szétküldik a netet a lakók felé? Vagy hogyan?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Nem vagyok benne biztos, hogy ezekre az infókra gondoltál, de a "... van egy kis község ahol a lakók szeretnének netet... "-bõl kiindulva itt van néhány:

 

Elõször is kell cég/szervezet, aki szerzõdik egy nagy szolgáltatóval a továbbértékesítésre.

A kábeles szolgáltatás kiépítése költségesebb mint a vezeték nélküli.

WiFi Falu. Nekik van tapasztaltuk ilyesmiben, biztosan szívesen segítenek.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
D.M101
Ha egy Linux Live CD-vel stabilan van internet, akkor szoftveres a gond. Ha úgy is szakadozik, akkor hálókártya/kábel cserével lehet tovább szűrni a probléma helyét.

Használt PCI-os hálókártyát pár száz forintért lehet kapni kábelt meg biztosan tudsz kölcsönkérni is.

 

Kipróbáltam ezt a linux dolgot, és úgy sem volt netem.Van azomban valami ami közben az eszembe jutott, mégpedig az, hogy mi van ha az alaplapra integrálr hálókártyám szarakszik?Azt hogyan tudom megnézni?Vagy a CMD-vel hogyan tudom megnézni azt, hogy a számítógép kommunikál-e a modemmel?Mert ha nem akkor az alaplapi hlálókártya, ha elérem a modemet, akkor meg az a rossz.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Pár száz forintos hálókártyával, illetve másik gépre is rá lehet kötni azt a szerencsétlen modemet. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mizsi

Sziasztok!

Van olyan, 90% körüli pontosságot adó megoldás, ami leteszteli az internet-kapcsolatom sebességét? Mert kipróbáltam 5-6 oldalt, és borzasztó nagy a szórás, előfordult +-80%-os eltérés is egy adott időpontban. Eddig a Speedtest.net-en, és a úpíszí saját tesztszerverétől, valamint egy tesztfájl letöltésével a fsn.hu szerveréről kaptam elfogadható értékeket, de van valami pontosabb megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Torrent. :fogatlan: Nagy forgalmú kell, illetve az utorrent-ben nem árt beállítani 1-2 GB-os gyorsítótárat.

Link to comment
Share on other sites

Greene

...meg lekorlátozni a feltöltési sebességet. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Azt csak ADSL-nél kell. Kábeles netnél a feltöltés nem szól bele a letöltési sebességbe. Egyébként ezek a tesztek mostmár nem valami megbizhatóak. :( Nálam a speedtest "csak" 2-3 MB/seces letöltést mér (minden más kimenő kapcsolat le lett állítva a teszt idejére), miközben a torrent 9-10 MB/seccel tölt le. Ugyanez vonatkozik a feltöltési oldalra is.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
mizsi

Sziasztok!

Tesztelhetem egy hónapig díjmentesen a T-**** 80M/bit-es optikai internetjét. Az üzletkötõ bácsi azt mondta, ez a tapsztalatok szerint kenterbe vágja a UPC 120 MBit/s-os netjét, gyorsabb lesz annál. Igaz lehet? Mik a tapasztalatok / vélemények róla?

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nekem csak annyi jutott eszembe így hirtelen, hogy a UPS szeret korlátozni P2P esetében, talán a T nem teszi. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

payskin
a UPS szeret korlátozni

Mármint hogy? Nem hozza ki a csomagot? :D

 

Az viszont nagy talány, és erről az üzletkötő bácsit kéne megkérdezni, hogy valami, aminek elméleti sebessége 2/3-a egy másik valaminek, hogyan verhetné kenterbe sebességben a másikat? Nyilván a UPC sem azért írta rá, hogy 120 Mbit, mert csak 60-t tolnak át rakta. Egyébként meg egyiknek sincs semmi értelme, meglátásom szerint, lévén a szerverek nem tudják ennyivel tolni a cuccot...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Kihozza, csak nem autós futárral, hanem görkorissal.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...