Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kábeles internet


Pjotr

Recommended Posts

Pjotr

Kábeles internet

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Itt az enyém! Tolna megye, + egy-két település Baranyából:

 

http://www.tarr.hu/

 

Azért linkeltem, mert meg vagyok vele elégedve, szemben a sok panaszos egyébbel a környéken.

A baloldalt fent, lévő lapra vidd az egeret, ha egyébként is tv-zel, ez való neked. Miért fizetnél tv-re, meg telefonra is külön- külön?

 

Nekem bejön. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ezermester

Lenne egy kérdésem, miután konkrétan UPC-t nem találtam, de kábelrõl lévén szó, íme:

 

Adott egy UPC-s net. 30/15-ös.

Az x gépen, kifogástalanul megy. Eredetileg erre állította be az ember, aki jött.

Most, X géprõl, Y gépre kellene a net. Bejön a kábel, bemegy a kábelmodem-be. Onnan a gépbe.

 

Nem hajlandó Y gép csatlakozni a netre. Kér egy SID/felhasználónevet.

Az operációs rendszer Win7.

 

Visszatéve X gépbe, minden simán megy, nem kér semmit, de nekünk Y gépbe kellene beüzemelni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

MAC clone

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ez mit jelent? Ez a SID/felhasználónév?

El vagyok havazva kb. 5 felé szakadva.

Kifejtenéd egy csöppet részletesebben?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Modemet routerbe, routert abba a gépbe dugni, amelyiken megy a net. Routerben keresni olyat, hogy MAC Clone (vagy valami hasonló). Utána menni fog a net minden gépen. A lényeg, hogy a router MAC címe az legyen, mint a beregisztrált gépé (amin megy a net).

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nincs router. Csak simán egyik gép helyett a másikkal kellene menjen.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Vagy újra lehet regisztrálni a UPC-nél a hálózati kártya MAC címét. UPC oldala foschtalichka, ezért nem kerestem meg, mi ennek a menete.

Elvileg van rá szoftver is (Google), de olyat még nem próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Jaaa. Van rá valami UPC-s oldal, sajna nem jut eszembe. Ott csak annyi lesz, hogy beregisztrálandó gép mac címe. Ezt az oldalt net nélkül is el lehet érni, csak UPC-s háló kell hozzá.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Közben gugliztam én is. Mûködik szerinted, ha csinálunk egy hálókártya cserét?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Kellene.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Köszönöm a kimerítõ válaszokat, és a tanulás lehetõségét. Most már remélem menni fog. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Át is írhatod a hálókártya MAC-címét, ha tudod. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Einstein

Kinek milyen tapasztalata van az UPC Fibre Power-rel kapcsolatban?

 

Mit és hol kellene vele tesztelni?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ez már elindult? :pislog:

 

Egyébként szerény véleményem, hogy inkább ne erõltesd.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

A MAC cím átírására használható progi: Mac Makeup

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
T.Bence

Sziasztok!

 

Újra szeretném tenni a gépemet. Fibernetem van (4/1) és azt mondták a fibernetes srácok hogy újratelepítés után kell valami driver. Ez most tényleg kell? És ha kell hogyan kell feltelepíteni? Ha nem kell mit tegyek?

 

Kérlek segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha USB-n csatlakozik a géphez a modem, akkor azt kell feltelepíteni, a drivert megtalálod a kapott lemezen. Ha hálózati kártyán keresztül csatlakozik, akkor csupán a hálózati kártya driverét kell feltenni, típusát megtalálod az alaplap hivatalos oldalán (ha integrált), majd az alapján le tudod tölteni a szükséges drivert.

Link to comment
Share on other sites

T.Bence

Köszönöm szépen!

 

És varázslót nem kell futtatni? Vagy esetleg valami ip címmel belépni a modem menüjébe? Bocsi de ehhez iszonyat hülye vagyok :hááát: Idáig ADSL-em volt.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Greene

Most olvastam valahol, hogy külföldön a UPC tervezi bevezetni a sávszélkorlátozást déltõl éjfélig minden olyan forgalomra ami nem http alapú. Kétharmadával vágnák meg a sebesség maximumát. Nagy az ellenállás. Itthon sem tartom lehetetlennek egy ilyen korlátozás bevezetését a UPC-tõl, habár nagy a piaci verseny. Mindenesetre azt tudjuk, hogy az eszközeik megvannak ehhez, hiszen a torrentet tudomásom szerint már most is korlátozzák.

Link to comment
Share on other sites

Jay

Az hiányzik nekik. Nálunk már így is menekülnek az UPC-tõl.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ezermester

Nem gond Greene! Vágják bizony. 300Gb-nál nyissz. Most meg ez a fiber power vagy mi... Na a valós fel 10Mb.

Mínusz a 8x-os osztó. Szóval...

 

Nem gond, ezt használják ki az okosabb kábelnetesek, és a DIGI. 4500.-ért 50/25??? Na erről ennyit. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Greene

A "Fiber Power" marketing szempontból nagyon jó a UPC-nek. Elmondhatják, hogy náluk van a leggyorsabb kábelnet, és nem is hazudnak. Technikailag viszont leírtam már, hogy miért nem "mûködöképes".

 

Amúgy egyáltalán kell-e soktízmegás net? Nekem 5 megabites van és eddig még sose volt kevés. Sõt most azon gondolkozok, hogy egy 3GB korlátos mobilnet is elég lenne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...