Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápegységvásárlás


Pjotr

Recommended Posts

Fujitsu

A modularitás nemcsak a látvány miatt fontos, de mind a szerelhetőség, mind a szellősség szempontjából igen előnyös (utóbbi kis házakban még jobban számít). Ha van rá keret, kifejezetten érdemes legalábbis félmoduláris kábelezésű tápot vásárolni (ezek vannak többségben, a teljes modularitás aránylag ritka).

 

Ha a legjobb kell, és a pénz nem számít, akkor Seasonic Platinum vagy G széria. A Seasonic a tápok Mercedese. Nagyon jó még az Enermax Platimax, az FSP Aurum, a Cooler Master V / VS széria (belül Seasonic, illetve Enhance), a Corsair RMx (belül CWT), illetve az EVGA SuperNOVA GS széria (belül Seasonic). Nagyon sok jó van még, de nagyjából ezek a legjobbak.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Tökéletes választás; ennél jobbat aligha találsz. Ennyiért meg főleg.

Link to comment
Share on other sites

dankojozsef89

Viszont azt nem találom h ez megfelelő e az új Skylake processzoroknak mert ez nem egy mai táp ahogy elnézem :)

 

Most látom hogy DC-DC táp szóval megfelel neki :)

Link to comment
Share on other sites

zschni87
Itt olvastam, hogy a cikk írója szerint az EVGA Supernova 550-es szériájában a G2 inkább preferált a GS-el szemben. Sajnos túl sok a cikkben az idegen kifejezés, addig meg nem jutottam el, hogy fordítgassam, csak azon akadt meg a szemem, hogy "overall a better PSU". Mindenesetre meglepődtem.
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A GS széria Seasonic, a G2 Super Flower. Mindkettő nagyon jó, többnyire nüansznyi különbségek vannak csak – van, amiben az egyik egy kicsit jobb, van, amiben a másik. Hogy a tesztekben melyiket hozzák ki jobbnak, az jelentős részben azon múlik, hogy épp akkor melyik az olcsóbb, és akkor annak egy fél ponttal jobb lesz az ár/érték aránya. :D De ha továbbolvasol, láthatod, hogy le is írják, hogy van, amiben a GS jobb. Természetesen a G2 is ugyanúgy a legjobbak között van; az 550 W-osok között összességében lehet, hogy valamivel jobb is a G2. De nagy különbségekre ezen a szinten nem kell gondolni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Get_in_the_Game

Tegnap megjött a g360-as táp. Mivel az új gépem még dobozokban áll a sarokban, egy módosított gemkapoccsal tudtam csak kipróbálni/bekapcsolni.

Így egymagában nagyon jó halk kis cucc. Az asztalon volt, odahajolva természetesen hallani, de ha kiegyenesedtem, akkor már a laptopom zúgását hallottam csak, és az sem egy hangos cucc.

Asztal mellett számítógépházban totál hallhatatlan lesz (és remélem halhatatlan is :D ), és elvileg 150 wattos terhelésig nem is nagyon macerálja a ventilátort.

 

Hétvégén gépösszeszerelés, és tesztelés, de eddig pozitívak a tapasztalatok. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
RockFonok

Sziasztok!

 

Tápegységet szeretném kicserélni minőségére.

 

Ezeket a tápokat ajánlották, melyiket válasszam, vagy egyik sem jó?

 

Be! Quiet System Power 8 400w

FSP 400W HEXA 400W

Corsair CX430

 

Konfig:

 

Gépház: M-Tech AS08A-BK

TÁP: HKC SZ420R 420W

Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)

Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz

Ram: 8GB DDR3 1333Mhz

Merevlemez: Toshiba 1TB

Merevlemez: WD 1TB

22x dual layer DVD író

12cm kék ledes ventillátor az előlapon T2

 

Integrált videókártya, és hangkártya.

 

tápegységből csak FSP márkát szeretnék 12-17ezer forint között. És milyen kék ledes ventilátor ajánlotok 1-3ezer forint között a gép hátuljába?

 

Így néz ki az én gép házam is:

 

http://hardverapro.hu/dl/uad/2016-02/3068148/14549361303933_b.jpg

 

http://hardverapro.hu/dl/uad/2016-02/3068148/14549361314500_b.jpg

 

http://www.arukereso.hu/szamitogep-haz-c3085/m-tech/as08a-bk-p92810823/#termek-leiras

 

Tápegységem meg így néz ki:

 

http://hkconline.hu/termek/hkc-tapegyseg-sz420r-420w-8pfcsata204-oem

 

Előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mindhárom táp jó minőségű, a maga kategóriájában.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...