Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápegységvásárlás


Pjotr

Recommended Posts

[OP]Destroy-man
zschni87

Nem, tökéletesen működik, csak: akkor egy rövid sztori:

Első tápcserekor már itt érdeklődtem, akkor egy FPS 400-60APN lett a vége, és a képernyő hol bekapcsolt, hol nem. Egész litániát írtam a hibajelenségeknél itt valamelyik fórumban, akkor még nem techcorner volt az oldal. Végül újabb tápot kellett vennem, itt meg is írtam, és akkor került a Chieftec CTGPS500 került a gépbe, ami az aláírásomban is szerepel.

A 400-as FSP átkerült a szüleim gépébe, de meghibásodhatott (valószínűleg még az én gépemben átélt tortúra miatt), mert az okozta azt a hibát, hogy a gép hol újraindult, hol leállt, hol elsötétült a kép és a gépházon folyamatosan világító zöld gomb csak villogott... Erre a saját Chieftec-em tettem át a szülők gépébe - amibe nemrég egy P4 630 processzor került -, és azzal most megy rendesen az a régi gép. Nekem kellene valami újabb, amivevl én kb. 8-10 évre terveznék.

EDIT: Mi az hogy moduláris?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem fix a kábelezése (maximum az alaplapi kábel fix). Ez olyan szempontból jobb, hogy csak annyi kábel van a gépben, amennyi szükséges, így több lesz a szabad hely a házban, és a szellőzése is jobb lesz a gépnek ezáltal. A kívánt kábeleket neked kell bekötnöd a tápra. Nem kell megijedni tőle, mert szabványcsatolós, és csak oda tudod bekötni őket, ahova kell. Az első moduláris linken, az utolsó képen jól látszik, hogy épül fel.

Link to comment
Share on other sites

zschni87

Hát nekem sima kell, ez a Seasonic, amit linkeltél nagyon megtetszett, most jó árban is van. Meg kellene próbálni Szegeden beszerezni, ha nem megy, akkor marad ipon webshop. Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

Predator

Szép napot!

Kb.5-6 éves FSP blue stom II 400w tápom van !

Kell ezt már cserélni ha igen milyet vegyek a gépemhez ?

20000ft ig 80+s

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Amíg nincs gond vele, nem kell. A kondik élettartama kb. 8 év, úgyhogy még maradhat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
TothTibor

Szeretnék venni egy jó tápegységet (már nagyon megérett a vásárlása). a #751 hozzászólásomban található a gépem konfigurációja. Dávid Csaba már ajánlott egypárat, de abból a FSP400 -60GHN már nem kapható. 400W tápegységből mit ajánlatok?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Fujitsu

Ha mindenképpen a kettő közül kell választani, akkor inkább a CM. Nem tudom persze, milyen bele van; de ennyiért őszintén szólva gyanúsan olcsó.

 

Ami kimondottan ajánlott, az a Seasonic és az Enermax.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fujitsu

Nem ismerem, de átfutottam egy review-t; állítólag eléggé a szegmens alja. Mondjuk nagyon nem is lep meg. Egyszóval: annál biztosan jobb, mint ha valami noname trágyát vennél, de nem az igazi.

Link to comment
Share on other sites

Miu

FSP hyper 500-at akartam megvenni, de sehol sincs már raktáron a közelemben, 16-nál többet meg nem szándékoznék kiadni érte, főleg h a mostani FSP hexa 500 nem is biztos, h rossz, csak muszáj már kiszűrnöm valahogy...

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Hát pusztán ezért felesleges egy új tápot venni SZVSZ. Kérj inkább kölcsön egyet; ha máshol nem is, valami számtech boltban vagy szervizben biztos tudnak segíteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Zenonn87

Sziasztok!

Az ismerősöm gépében kiégett a tápegység egy cirka 6 éves gépben. Mondtam nekik, hogy cserélni kell sajnos. Mondták, hogy a fiuktól van két még régebbi leselejtezett számítógép nézzem meg, hogy abból át lehet-e szerelni.

Szétszedés után, egyikben kívülről és belülről gyorsan átnézve pont olyan táp van mint a 6 évesben (egy ellenállást láttam csak 2 centivel odébb a nyákba ágyazva). Igazi eltérést csak abban látok, hogy az újabban a ventilátor az alaplapról kapja az áramot és SATA tápdugója van, míg a régebbinek Molex. Az ismerősök egy szerény nyugdíjból élő pár, ezért új gép megterhelő lenne számukra.

Arra gondoltam, hogy az újabb csatlakozót levágom és átkötöm a régi tápra. A régiről értelemszerűen levágom az egyik Molex csatlakozót és odaforrasztom az újat, majd leszikszalagozom.

 

A kérdés, van-e olyan dolog, ami miatt ezt ne lehetne megtenni? A két táp terhelhetősége is azonos 550W. Azt viszont nem tudom, hogy a régebbi tartalmaz-e biztonsági protokollt meghibásodás / túlmelegedés esetére, hogy lehet megállapítani?

Köszi előre is a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Kezdjük azzal, hogy írd meg a mindegyik táp pontos típusait

Lehet átforrasztani, de a Molex-SATA tápátlakító nem drága dolog, talán még ajándékba is kapni. ;)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mielőtt bármi nemű beruházás történne, én kipróbálnám azt a gépet egy másik tápegységgel, hogy egyáltalán bekapcsol-e. Erre a célra kivételesen egy gagyi táp is jó, mert úgy se huzamosabb ideig fog működni róla, csak pár percig.

Ha egy táp kiég, ott komoly gondok vannak. Egy ugyan olyanra kicserélni elég nagy öngyilkosság tud lenni.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha csak úgy kiégett, az nagy valószínűséggel azt jelenti, hogy valami kritikán aluli szar volt. Én nem "próbálkoznék" semmivel (főleg, amíg azt se tudjuk, hogy milyen tápokról van szó); a stabil és megbízható tápellátás mindennek az alapja. Egyszerűen venni kell bele egy tisztességes tápot, amiben megvannak a szükséges védelmek – ha máshogy nem, esetleg használtan. Ha a megfelelő tápellátás biztosított, fel lehet mérni, hogy van-e még valami, ami megdöglött a gépben.

Link to comment
Share on other sites

Zenonn87

Nem, én ezt nem a táp hibájának tulajdonítom. Biztonsági protokoll is volt benne, ami bekapcsolás után meg is szakította az áramot egy idő után. A kérdés, hogy ettől függetlenül keletkezhetett-e kár más alkatrészekben, mert akkor fölösleges lenne új tápra kiadni.

A helyzet az, hogy tavaly volt egy alaplapcsere a gépben és, aki javította a gépet nem figyelt arra, hogy a ventilátor működik-e vagy sem. A tápventilátor alaplapról működött, a csere alaplapon viszont nem volt csatlakozása így nem működött. Mikor szétszedtem ez volt az első, ami szembetűnt. Utána láttam, hogy már majdnem az összes Elektrolitos Kondenzátor felfújódott benne és kifolyt, a nyák megbarnult.

A régebbi tápon a ventilátor közvetlenül a tápról üzemel. Azzal nem lenne ilyen gond, ha be tudnám szerelni. Itt vannak a típusok.

kb 6 éves gépé: LPG 12-35 (550W)

kb 8 éves gépé: LPG 12-550W

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha nem működik a hőszállítás, az nemigen szokott kedvezni a táp élettartamának. De ha egy táp ventilálását az alaplapról kell megoldani (?), az már régen rossz. Emellett egy normális tápban rendszerint van védelem a túlmelegedés ellen is.

 

Erre a két tápra, aminek a típusát beírtad, én egy H7-es halogénizzó meghajtását nem bíznám rá. Úgyhogy ha érdemben szeretnél előrelépni, muszáj lesz onnan kezdeni, hogy beszerzel egy tisztességes tápot. Ezek már újonnan is a minősíthetetlen kutyaszar kategóriában indultak; 6-8 évesen még ha első blikkre működnének is, hosszabb távon abban nem lenne sok köszönet.

Link to comment
Share on other sites

Zenonn87

Köszi, rendben. Arra az időre, míg lefuttatom a hardware tesztet azért átrakom. Tudnom kell, hogy minden más elem rendben van a gépben, hogy tényleg elegendő-e csak a tápcsere.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
eremit

Nem vásárlásról van szó. Mostani gépemben M-Tech 450 W tápegység van, elfekvőben lévő, nem használt gépemben pedig egy n power 450 W. Cseréljem meg? Jobb az n power? Mind a kettőt 2012-ben szerelték be.

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Egyforma hulladék. Úgyhogy nem érdemes strapálnod magad a cserével szerintem.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Sziasztok!

Néha "okoskodik" a tápom, mert véletlenszerűen újraindul a gép (főleg win10-nél)! Illetve ha hátul mozgatom a vezetéket, akkor kis "recsegő" hangokat lehet hallani (gondolom érintkezés)! EZ a jelenlegi konfigurációm:

GIGABYTE GA-EP45-DS4

NEC AD-7203S

AEROCOOL AeroEngine II-SSP Jr Ezüst

INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX

FSP BlueStorm II. 400W

LG W2242S-PF (vagy Benq E2200HDA)

WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2

SAPPHIRE HD4850 512MB DDR3 Sapphire Edition PC

CORSAIR Dominator 2048Mb DDR2 1066Mhz KIT (vagy CSX 2048MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT)GIGABYTE GA-EP45-DS4

NEC AD-7203S

AEROCOOL AeroEngine II-SSP Jr Ezüst

INTEL Core2 Duo E8400 3.00GHz 775 BOX

FSP BlueStorm II. 400W

LG W2242S-PF (vagy Benq E2200HDA)

WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2

SAPPHIRE HD4850 512MB DDR3 Sapphire Edition PC

CORSAIR Dominator 2048Mb DDR2 1066Mhz KIT (vagy CSX 2048MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT

Sziasztok! Maradjak az FSP-nél vagy ami még érdekel az a Thermaltake, Zalman! Mit ajánlotok?

 

Bocs, kétszer másoltam be... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ha biztos vagy benne, hogy a táp a ludas (ez ebből, amit leírtál, nagyon nem egyértelmű, ez még akármi lehetne), csak akkor cserélj. Hogy mire, azt a pénztárcád szabja meg. FSP, Zalman, Thermaltake mind jó lehet, de utóbbi kettőnél már oda kell figyelni, hogy értelmes gyártótól származó belseje legyen, mert ezek árulnak szutykot is.

 

Az igazán jó tápbelsőket a Seasonic és az Enermax gyártja; de az ilyen belsővel szerelt tápok között is akadnak szarul "applikáltak", szóval az a tuti, ha magától a Seasonictól vagy az Enermaxtól veszel. (De itt is résen kell lenni, mert az Enermaxokból sem mindegyik Enermax-belsős.) Ha olcsóbb kell, akkor FSP-vel, Chiefteckel nagyon nem lehet mellényúlni. Még a Cooler Mastert tudom ajánlani, de abból is inkább csak azokat, amikben legalább CWT-s belső van (az AcBel Polytech-belsős tápjaik voltak a legjobbak, de ez már a múlté). Sajnos árulnak ganét ők is.

 

A Corsair szokott még képbe jönni, de azokról én túl sok meghibásodást hallottam ahhoz, hogy ajánlani tudjam őket. Ott is van szutyok belső; minimum CWT-st kell keresni, ha valaki ilyet akar.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...