Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorvásárlás


Recommended Posts

Posted
6000+-al ugyanannyit tud hd3870 mint 4 magos phenommal

Ebből én azt látom, hogy itt nem a processzor a gyenge. Ha a kártya többet tudna az egyik processzornál, akkor már a gyengébbik processzor lenne a hunyó.

Ez a kártya, mindkét processzornál a maximumát nyujtja. Ott a vége.

Egy 4670-nek meg még korábban a végére jut az ember. Szóval miért kéne ahhoz jobb processzor?

Nem fognak egy játékot nagyobb frekvencia teljesítményre tervezni a jövőben. Nem visszafelé megyünk. A jövőben pont a többmagos rendszerekre dolgoznak ki játékot. Nem az lesz a lényege, hogy a processzr 3000Mhz-ét használja, hanem az, hogy az egyik mag számolja a látványod, a másik a háttér eseményeket, a harmadik a valós időben történő eltolódásokat, stb

...

Játszunk a gondolattal! Fordítsd meg a gondolatmeneted.

Egy elavult 8magos számolgat 2011-ben egy játék eseményt. Minden helyszín történését, külön magra írják, hogy osztott legyen a terhelés, miközben a videokártya GPUx2-memória páros gondoskodik az éppen általad látott kép matemetikai egyenletén, és a shader 6.0 a látvány valósághű ábrázolásán. :D

Na ezt gondold el egy izzó egy magon 8000Mhz-en. Egy 3.0-ás döcögő képsimításon.

Lépsz egyet, és megáll a kép öt másodpercre, mert a processzor mag, kiszámolja, hogy mi történik közben ott, ahová te nem is látsz.

Attól függetlenül, hogy hány magot képes egy játék kihasználni, nem attól fog függeni a teljesítménye, hogy hánymagos egy processzor, hanem a magok összteljesítményétől. Egy "8GHz-es egymagost" (ami valószínűleg soha nem fog létezni) és egy ugyanolyan architekturájú, 2GHz-es négymagost pont annyi számításra tud felhasználni. (A 3,6-os Netburst-ös P4-et ne is vegyük számításba, kb egy Celeron 450-nel hasonlítható a teljesítménye.) A számításokat nem adott magra, hanem adot szálra írják, egy mag pedig akárhány szálat kezelhet.

 

Szóval a 6000+ jóval gyengébb a Phenom X4-nél, de kérdés, ez számít-e? Ha Aragorn mondjuk egy év múlva leváltja a videokártyát egy (vagy két) HD4870-re, akkor számít. Csak erre nem sok esély van. Azt az adatmennyiséget pedig, ami egy HD3870-nek (vagy 4670-nek) kell, egy 6000+ is simán képes előállítani.

A jövő meg sajnos zsákbamacska.

Posted

Pedig tervbe van véve hogy vegyek egy HD4870x2 est! :)

HA nyerek a lotton! :D:D

Posted

Ha megnézed a tesztet akk hd3870 pl rainbow six vegasban ezekkel a procikkal ezt tudja:

 

amd x2 3ghz:56fps

amd x4 2.4ghz:55fps

amd x4 2.9ghz:58fps

intel pentium dual core 3ghz:61fps

intel core2 duo 2.33ghz:60fps

intel core2 duo 3ghz:62fps

intel core2 duo 4ghz:62fps

 

Ez alapján ha vesz egy gyengébb videókarit és egy jobb processzort akkor a gép még kevesebbet fog tudni, holott egy 2 magos procival és jobb videókarival jobb teljesítményre lenne képes.

  • 2 weeks later...
Posted

Szerintetek melyik proci érné meg jobban?

AMD X2 6000+ vagy AMD Phenom 8650 X3

Nincsenek speciális igényeim. Nem nagyon akarok videót vágni, netezésre lesz a gép, meg egy kis játékra. Nem biztos, hogy ki tudnám használni a 3 magot.

Posted

Netezés, játék --> valószínúleg jobban jársz a magasabb órajelű kétmagossal.

Persze, ha SB750-es déli híddal rendelkező alaplapod van, és nem zárkózol el a tuningtól, akkor a Phenom jobb lenne, mert valószínű az is menne 3 GHz-et.

Posted

Én a Phenomot választanám.

 

1. Egyre több játék és program használja ki a több mag erejét.

2. A Phenom általában gyorsabb a régi Athlon X2-knél alacsonyabb órajele ellenére is.

Posted
Netezés, játék --> valószínúleg jobban jársz a magasabb órajelû kétmagossal.

Persze, ha SB750-es déli híddal rendelkezõ alaplapod van, és nem zárkózol el a tuningtól, akkor a Phenom jobb lenne, mert valószínû az is menne 3 GHz-et.

 

 

GIGABYTE GA-MA790X-DS4 alaplapom lesz, SB600-as déli híddal. Nem zárkózok el egy kis tuningtól, de azért nem akarok feszt emelni. Feszültség emelés nélkül szerinted lehetne 600mhz-et húzni rajta?

Posted

8750-es nem fér már bele? A PCX-en néztem, gyakorlatilag 0 forint a különbség, de már 2,4 GHz-en jár.

Mondjuk én az órajel ellenére is a 3 magost választanám. ;)

Posted

Mondjuk nem hiszem, hogy az a +100Mhz lesz a döntõ a sebességben (de ha gyakorlatilag ugyanannyiba kerül a kettõ, akkor természetesen a magasabb órajelût vegyük), de a Phenom jobb választás, mint már fentebb kifejtettem.

Posted
8750-es nem fér már bele? A PCX-en néztem, gyakorlatilag 0 forint a különbség, de már 2,4 GHz-en jár.

Mondjuk én az órajel ellenére is a 3 magost választanám. ;)

 

A PCX-en elég drágák:( Több mint 5ezer a különbség a 6000-es X2 és a Phenom 8650 között. Olvastam a Tomshardware-en egy tesztet. Játékban egyértelmûen jobb az X2, még a 8750-t is alázza a legtöbb tesztben. Videókonvertálásnál és WinRAR-ban már inkább a Phenom a jobb, de nem mindig...

  • 3 weeks later...
Posted

Gyors kérdés:

 

AMD Phenom 9550 X4 vagy INTEL Core2 Duo E7300 2.66GHz (Árban kb ugyanaz )

 

Melyik a jobb ? GTA IV-hez illetve Undercoverhez kell elsõsorban. :)

 

Köszi

Posted

Az Intel. Az Undercover azt hiszem, hogy nem támogatja "magától" a többszálas mûködést, a GTAIV meg lutri, de az sem használna 4 magot.

Nálam a Phenom lenne a nyerõ, de hát én nem játszok. :P

Posted

Jelenleg, az Intel van a csúcson, ezért szoktuk javasolni.

A két processzor közül viszont a Phenom, jóval modernebb. Ezért én is azt venném. Ki akar manapság lefutott konfigurációt venni alapon. 8)

Posted

A GTA IV ajánlott konfigjánál négymagos processzor van. Ha ez jelent valamit.

Posted

1, Köszi a segítséget

2, Lehet hogy hülyeségeket kérdezek, de ez nem direkt van, csak nem értek a témához annyira :)

3, Sajna én csak a gépigény leírásokra tudok hagyatkozni és a GTA IV-nél ez van:

 

Ajánlott: Intel Q6600 vagy AMD Phenom X3 8450

namost: az intel kb. 45.000 még az amd csak kb. 24.000. Az amd több magos és ráadásul újabb.

Ez egy kicsit furcsa. :huh:

 

Hiszek nektek, hogy az amd a jobb, csak nem értem a miértjét.

 

Mégegyszer köszi a segítséget ! :oké:

Posted
Ajánlott: Intel Q6600 vagy AMD Phenom X3 8450

namost: az intel kb. 45.000 még az amd csak kb. 24.000. Az amd több magos és ráadásul újabb.

Ez egy kicsit furcsa. :huh:

 

Hiszek nektek, hogy az amd a jobb, csak nem értem a miértjét.

Ekkora baromságot (már bocsánat, nem Rád célzok, hanem az állításra)! A két processzor - hiába újabb az egyik - még csak köszönõ viszonyban sincs, annyira távol vannak egymástól teljesítményben. Mióta több amúgy a három (X3) a négynél (Q)? :pislog:

A tisztán látás kedvéért: a Phenom X3 8450 közel azonos teljesítményû, mint egy Athlon 64 X2 5000+. (P. 3 mag és 2100MHz, X2 2 mag és 2600MHz) Tesztekben azonos eredményeket ér el a két rendszer.

Az Intel Q6600-as procija messze jobb még egy Phenom X4 9950BE-nél is! Ezt nézve pedig nincs is mirõl beszélni. Egy aránylag régi, átlagos négymagos Intel proci is lazán elveri a legerõsebb négymagos AMD-t.

 

Ami árban jobb és a Q6600-nál erõsebb, az a kétmagos C2D E8500.

 

Az AMD-k olcsók, de az a legnagyobb baj, hogy még annyit sem érnek, ugyanis az Intelnek mindig van egy jobb ár/érték arányú processzora egy-egy adott szituációra.

 

AMD Phenom 9550 X4 vagy INTEL Core2 Duo E7300 2.66GHz (Árban kb ugyanaz )

Az Intel jobb mindenben. AMD vs. Intel: PC Mark - 6519:6770 pont; fogyasztás - 95:65 Watt; Doom III - 112,1:120,7 fps; videókódolás - 365:302 másodperc (a rövidebb a jobb); Cinebench - 30,1:28,3 s (szintén a rövidebb a jobb).

 

Ui.: és még engem mondanak AMD-pártinak...

 

Ciao.

Posted

AMD Phenom 9550 X4 vagy INTEL Core2 Duo E7300 2.66GHz

 

Erre az összevetésre gondoltam amikor azt írtam hogy az amd több magos, csak rossz helyre írtam. :upsz:

 

Pjotr és Ezermester az AMD ajánlották...

 

A Dual Core és a Core 2 Duo magok közt nagy a különbség ?

Érdemes a drágábbat választani ?

 

A procinál az árlistában mit jelentenek az OEM és a BOX kifejezések ?

 

Köszi a választ ! :)

Posted

A Dual Core már lejárt lemez, nem érdemes vele foglalkozni, pedig még az E2220 is elveri az X3 8450-et.

 

Az OEM annyit tesz, hogy csak a procit kapod, a box változat pedig dobozban, hûtõvel, kézikönyvvel és matricával árult proci.

 

Ciao.

Posted
Az Intel. Az Undercover azt hiszem, hogy nem támogatja "magától" a többszálas mûködést, a GTAIV meg lutri, de az sem használna 4 magot.

Nálam a Phenom lenne a nyerõ, de hát én nem játszok. :P

Azért figyeljünk arra, ki mit mondott!

Posted

@Profiler: Ezt én sem tudtam, hogy még az E2200 is jobb, mint az X3 8450. Akkor viszont miért erõlteti ennyire az AMD a 3 magos procit...

Posted

A 3 magos processzorok akkor keletkeznek, ha lejön a gyártósorról egy hibás natívan négymagos. Kikapcsolják benne a hibás magot, kész is a triple core. Hamarosan elérhetõek lesznek az így keletkezett dual core-ok is.

Nekem tetszik az X3, hiszen 3 szál az 3 szál. 8)

Posted

Bocs Pjotr, de én úgy értettem hogy a Phenom-ot ajánlod. Sorry

Posted

A szálak sajnos mit sem érnek, ha eleve egy-egy ellen is gyenge.

Akkor viszont miért erõlteti ennyire az AMD a 3 magos procit...

Nem erõlteti, csak marketingbõl nem tudtak már ennél jobbat kitalálni.

 

Ciao.

Posted

Pjotr! ""Azért figyeljünk arra, ki mit mondott!""

Jelenleg, az Intel van a csúcson, ezért szoktuk javasolni.

A két processzor közül viszont a Phenom, jóval modernebb. Ezért én is azt venném. Ki akar manapság lefutott konfigurációt venni alapon. 8)

Ennek a kijelentésnek, melyik része takarja, hogy az AMD jobb teljesítményt nyújt, mint az Intel, vagy azt hogy veri?

 

Tomi5! Igen a Phenomot ajánlottam megvételre. Arra az összevetésre, amit leírtál. Több szempontot figyelembe véve.

Ha azt kérdezed, milyen rendszert építs, és mit vegyél meg hozzá, és nem szorítasz keretek közé választással, akkor azt javaslom, (mint azt oly sokszor) hogy Intel 8500, ami nem sokkal drágább a 8400-nál.

Ha nagyon számít a pénz, és ezen múlik, akkor 8400-at simán lehet húzni egy jobb lapban a 8600-as szintjére.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...