Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorvásárlás


Pjotr

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
tolditoma

Sziasztok!

 

Olyan kérdséem lenne, hogy egy Asrock 775V88+ alaplapban van egy celeronD 2,8 GHz, és ati X1650 Pro, 1,5 ram(pc2100)

Érdemes lenne és érezhetõ lenne a különbség, ha a procit csrelném egy P4 3GHZ-re és vennék hozzá 400-es ramokat. Mndjuk nem is étem, hogy 400Mhz-es ramból mennyit lehet ebbe a lapba betenni??

Megéri a befektetést. vagy inkább adjam el, és vegyek egy újabb rendszert.

 

Köszi

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A processzort nem éreznéd, a memóriát igen. Hogy mennyit lehet, az le van írva a tájékoztatójában, vagy a gyártó weboldalán.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Én elõször is processzort cserélnék. Sokkal látványosabb sebességnövekedést lehet vele elérni, mint a ramokkal való bûvészkedéssel.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Csak hogy egy harmadik vélemény is legyen (:)): én inkább egy új rendszerben gondolkodnék, ugyanis sem proci, sem memóriacserével nem lesz túl látványos a gyorsulás.

Link to comment
Share on other sites

Alex99
Én elõször is processzort cserélnék. Sokkal látványosabb sebességnövekedést lehet vele elérni, mint a ramokkal való bûvészkedéssel.

 

:D

 

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Alex gondoltam, hogy nem fogsz egyetérteni velem. Akkor íme egy korábbi tapasztalatom. 3ghz celeron d+1gb ram érezhetõen lassabb mint egy 3ghz p4 512 ramall. Persze nem állítom hogy a ram nem fontos. Én többször is több lépcsõben cseréltem hardvert, és mindig a proceszor cserénél ugrott a legtöbbet a teljesítmény. Egy celeronos gépben a proceszor a "szûk keresztmetszet". Aztán jöhet többi.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Szerintem pedig elõbb a ramot érdemes kibõvíteni.

Link to comment
Share on other sites

zorzy

A legjobb ha mindkettõt, csak pénz kérdése.

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

A legjobb, ha az egészet cseréli.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

MSI 865PE Neo2-V alaplapba melyik a legerõsebb processzor? Szeretnék venni egy prockost ebbe a lapba. :)

Socket 478.

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Bármilyen 478 tûset belerakhatsz.

Link to comment
Share on other sites

Rankerz

Sziasztok! Szerintem egy gépet állandóan újítani kell. Én legalábbis ezt teszem már vagy 7 éve. Videókártya csere 8600 gt-re. Aztán 512mb ram kidobva, helyette 3 gb beszerezve. Viszont az Athlon 3000+ processzor helyett nem tudom mit kéne venni. Mit csináljak? Milyen processzort ajánlanátok? Köszi elõre is. Attila

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Milyen alaplap?

Link to comment
Share on other sites

Rankerz

Asus A8N-VM, annyira nem vágom mennyire jó vagy rossz ez! Szerinted?

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Na ez X2-es AMD-t is kezel. Tehát akkor mondjuk Athlon 64 X2 is mehet bele.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Csak ez S939 foglalatú, amibe elég nehéz szerezni processzort manapság. Újat szerintem már semmiképp nem, vagy túlságosan drágán.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Ez AM2-es, nem megy bele.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Na akkor Rankerz. Erre a gépre ne nagyon költsél már. Max 10 körül vegyél egy AMD Athlon64 X2 4200+ 939-est oszt csá. :D

 

Majd később Intel vonalon fejlessz. Alaplapra is gondolva.

De esetleg máris vehetsz egy alaplapot meg egy cpu-t. Kb. 35-öt kéne rászánnod.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Bocsesz! ma kicsit szétestem. csak kopiztam a tippet, és ezt dobta ki.

Amúgy valóban nem szabad költeni ezen a ponton.

754; 939; 940;

Link to comment
Share on other sites

Rankerz

Mennyi ötlet..... Szerintem az Alex99 vonulatot választom és késõbb tényleg kell egy új alaplap is.Viszont az bánt hogy 5 év múlva lehet hogy egy legagyibb gépnek fog számítani ahogy ez PC fejlõdésnél lenni szokott,általában.( Na jó csak nem....:) ) Köszi szépen!!

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Biztos lehetsz benne, hogy 5 év múlva már nem a csúcskategóriát fogja erõsíteni egy mai PC. :D Ezen kár gondolkodni.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Biztos lehetsz benne, hogy 5 év múlva, a négymagos Intelek még megállják a helyüket, mint ahogy ma is kiválóan mûködnek, és még mindíg piacon vanak a 478-as IP.-k. (Igaz már nem annyira széles a választék, deegy mai modern játék, még játszható vele.) :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Igen, aki 5 évre tervez annak megéri Q97xx-tõl felfele vásárolni. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...