Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya-vásárlás


Pjotr

Recommended Posts

Predator

De akkor most nem 260 a kártyám ?! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Garono

200-as széria = 2xx.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Szerintem ott lesz a probléma, hogy hiányzik néhány felkiáltójel a széria nevéből. Ha az lenne ott, hogy:

AMD RADEON R7 200 SERIES !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!44!!négynégy

mindjárt minden rendben volna.

Link to comment
Share on other sites

Predator

Köszönöm a választ és mint sokadszor csak ezen a fórumon megint ki lettem oktatva !

Köszönöm ismét tökéletes emberek!

Be vagyok szva hogy át vágtak mindig nvidiás voltam és nem ismerem az amd .

Na most lehet megint figyelmeztetni :)

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Pedig az nVidianál is ez a bevett szokás, ott is sorozatot adnak meg sok esetben.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hankoo

Sziasztok.

Nem vagyok egy PC zseni,de fejlődöm... :upsz: Szóval,szeretném esetleg a video kártyát bőviteni,van egy alaplapi benne,de jó lenne valami komolyabb. http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=ALIVENF6G-VSTA ez az alaplapom,ha jól értem,ebben van lehetőség bővitésre? Esetleg ajánlanátok valamit?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Milyen processzorod van, mennyit szánsz a dologra és milyen célra kell a külön kártya?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
feco0424

Üdv.Nekem olyan problémám lenne hogy amikor megy a gép akkor véletlen szerűen elöjönnek szines pixelhibák,ha lehet ennek nevezni(ilyen szines kockák..).Valamikor kiírja hogy VPU Recover-t vissza állította vagy valami ilyesmit.Én a tápegységre gyanakszok,valaki tudja hogy mi lehet a problémám? Köszönöm előre is a választ!

 

A gépem adatai:

CPU:Intel Pentium IV 2,8Ghz

RAM:2x1GM DDR1

VGA: Radeon HD4850 256bit 512MB

Alaplap:Asrock P4VM890

Tápegység:LC Power LC5550 V2.2

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

A tápegység tényleg nem megbízható, azt érdemes cserélni, viszont kivételesen nem biztos hogy az okozza a hibát.

 

Ehhez hasonló hibát tapasztalsz?

error.png

Vagy ilyesmik vannak a képernyőn (nem kell az egészen, elég ha csak pár helyen szétszórva, mint a fenti képen):

graphicscardmemory3.gif

 

Mind a kettő videokártya hibára utal.

Link to comment
Share on other sites

feco0424

Igen az első kép! Biztos hogy a kártya a rossz ? Nem az lehet hogy az alaplap régi..vagy ilyesmi?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nem ez VRAM, vagyis a videokártyán lévő memóriájának a hibája.

Link to comment
Share on other sites

feco0424

Ezt a hibát javítani esetleg ? :)) Esélytelen?

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Olyannyira, hogy nem is igazán értem, hogyan gondoltad. A memóriachip mint integrált áramkör egy darab alkatrésznek számít (a tranzisztorok pedig százmilliós nagyságrendben vannak benne integrálva), az vagy jó, vagy kidobod. De mivel maga a memóriachip is integrálva van a NYÁK-on, és azt sem tudod, ezek közül melyiket kéne cserélni, és ilyen chipeket külön amúgy sem tudsz szerezni; ezért nyugodtan tekintsd az egész videokártyát egyetlen alkatrésznek, ami vagy jó, vagy kidobod.

 

Általánosságban véve bármely hardverre igaz a tétel, hogy ha bármi gáz van vele a mechanikus elemeken (pl. a hűtésén) túlmenően, lényegében a diszkrét kukába helyezés az egyetlen opció.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
gulip

Sziasztok!

Gyakran kellene hd videót szerkesztenem, konvertálnom, amik általában rövidek, de néha előfordul hosszabb is. A gépben a VGA kártya tönkrement, így kaptam, a család fiatalabb tagjainak 7 éven át tartó játékszenvedélyének ez az eredménye . Jól bírta. Core 2 duo 2,6 GHz-es proc., Asus p5bk alaplap, Kingmax 2x1 Gb memória kit a felépítés. Eddig egy i5-ös laptoppal csináltam ezt a munkát, de vissza kellett adnom. Inkább proci függő ez a feladat, vagy a videókártya is "belesegíthet" ebbe? Az egyik számtech boltban nagyon készségesek voltak, beleraktak egy gigabyte R7 240-es kártyát és ment, de inkább rendeljek bele Geforce GTX 750-est volt a tanács, mert azt a programok ki tudják használni, vagy végső esetben egy R7 250-est. Én inkább jobban bízok a fórumtagok tanácsában. Tehát milyen videókártyát ajánlotok bele? Memóriát is növelni? Vagy túl gyönge a proci ehhez a feladathoz?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Először is, szerintem ne hibáztasd a családod fiatalabb tagjait emiatt, mert a 7 év a legtöbb videokártyától elfogadható élettartam; egy olyantól, amit még keményen terhelnek is, igazából egyáltalán nem rossz.

 

A videokártya számítási kapacitását sok program ki tudja használni, a videoszerkesztők között is vannak már ilyenek; bár nem tudom, konkrétan te mit használsz. A gond igazából ott lesz, hogy ez a konfiguráció tényleg 7 éve volt menő; ma már igazából gyenge, mint az algopyrin. És mivel LGA-775 alapú, ami egy már rég kifutott platform; igazából nincs hová fejleszteni. Az R7 240-nél jobb kártyának nincs sok értelme emiatt SZVSZ.

Link to comment
Share on other sites

gulip

Köszönöm a tanácsot Veterán! Adobe Premiere-rel szoktam szerkeszteni. A memória (2x1 Gb jelenleg) elegendő így az R7 240- es kártya mellett? Köszönet a válaszért!

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Ma már 2 GB mindenhez nagyon kevés, de nincs értelme bővíteni, mivel az alaplapod csak DDR2-es modulokat fogad. Az a gond, hogy sajnos ezt a gépet már nem nagyon lehet, illetve érdemes fejleszteni, eljárt felette az idő.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igen, itt már csak a komplett gép csere, ami a megoldást jelentené.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Anarkhos

Sziasztok! Számítógép bővítés, pontosabban GPU csere kapcsán kérnék segítséget. Az alap konfiguráció elég koros, a videókártya volt már bővítve illetve a tápegység. Konfigurációm: ASUS M3N-HT Deluxe alaplap, 4x1GB Geil Ultra 800 MHz DDR 2 Ram, Phenom II X4 965 CPU, Seasonic belsős XFX 550 Tápegység, Gigabyte GTX 760 OC VGA, + 2 db DVD író és egy kártyaolvasó. Az oprendszerem Win 8.1 64 bit. A gép teljesítményével nem nagyon volt problémám, az újabb játékok is szépen elmentek 1080-as felbontáson, de jön jövőre a Windows 10 és a directX 12 valamint a Witcher 3 amire már nagyon várok, így egy GTX 970-es kártyát néztem ki magamnak. Viszont nem tudom hogy ebben a lapban mennyire lehet kihasználni a kártya erejét, valamint a többi komponens elég e hozzá. A válaszokat előre is köszönöm. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Itt a gyönge láncszem a DDR2. Maga a proci még ki tudná hajtani azt a VGA-t - bár nagyon a végét járná a teljesítménye. DX12 meg nem fog kelleni a Win10-hez. ;)

Link to comment
Share on other sites

Anarkhos

Köszönöm a választ Destroy-man. :istenvagy: Viszont a piacon lévő GTX 970-es kártyák közül nem tudom melyiket lenne érdemes megvenni, mivel az ár és a minőség is fontos számomra. Tény hogy a Gygabite a legolcsóbb, és nem nagyon vagyok képben a többi márkát illetően sem. Zotac vagy Palit netán Gainward ? A jelenlegi Gigabyte GTX 760-as kártya mennyiért kellhetne el 1.5 évesen... :facepalm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Predator
Destroy-man' timestamp='1400163561' post='462846']

A tápegység tényleg nem megbízható, azt érdemes cserélni, viszont kivételesen nem biztos hogy az okozza a hibát.

 

Ehhez hasonló hibát tapasztalsz?

error.png

Vagy ilyesmik vannak a képernyőn (nem kell az egészen, elég ha csak pár helyen szétszórva, mint a fenti képen):

graphicscardmemory3.gif

 

Mind a kettő videokártya hibára utal.

 

Ez nálam pl.csak egy gépnél csak wIn7 nél csinálta többször telepíttetem de csak win 7 jött elő viszont xp-------semmi problem.!? akkor lehet driver gond is nem ?

Link to comment
Share on other sites

Predator

Szép napot! Tudom hogy egyik kártya sem hajtja ki rendesen a lenti aláírásban szereplő konfigot de a konfig szempontból melyiket szerese szeretné jobban :) ! : R9 290 vagy R9 280X ?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha szerencséd van, akkor kihajtja a 290-et is, igaz csak határeseten. A proci biztos bírja, az alaplap se egy gyenge eresztés, jóféle chipset van rajta, viszont az a DDR2 okozhat fejfájást. Tesztelni kéne, de kopra elméletben jó lehet. A 280X-et viszont biztos kihajtja.

 

Az előző postodhoz meg annyit, hogy ez videomemória hiba, és nem driver gond. XP alatt azért jó, mert az nem használja ki alapból a VGA képességeit, így nagy valószínűséggel nem is dolgozik azokra a memória blokkokra, amik a hibát okozzák. Win Vistatól felfele viszont már az oprendszer is kihasználja a VGA számítási képességeit bizonyos feladatokra, ha annak van épp fölös szabad kapacitása.

Link to comment
Share on other sites

Predator

Na ezzel is okosabb lettem pedig meg mertem volna esküdni hogy driver gond !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...