Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AGP-s ATI videokártyák problémái


cZEGPET

Recommended Posts

zotao771011

Eddig nem probálkoztam, de most leszedtem egy Bin fájlt amit nem tudom mivel kell társítani. Deamon tools-sal nem lehet.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Módisíthatta egy vírus is. Elsõ lépésben telepítsd úja a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

zotao771011

Ne haragudj, hogy ilyen későn írok, de nem jeleníti meg az üzeneteket a fórum. :dühös: A rendszer friss, nincs vírus rajta. Igazad volt, Bios frissítésre van szükség a kártya alkalmazásáshoz. Közben leszedtem egy pár bin-es fájlt amit nem tudok alkalmazni.

 

Írj rendesen! A fórummal egyébként minden rendben. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

:!: Windows alól nem szabad VGA BIOS-t frissíteni!

Formázz meg egy floppy-t rendszerlemezként, másold rá a flash-elő progit (atiflash.exe) és a .rom fájlt.

:nyíl: További leírások..

Link to comment
Share on other sites

zotao771011

Köszönöm!

 

Megpróbáltam, de nem sikerült a bootolás! Biosban átállítottam mindent, hogy bootoljon, el is kezdené, de a parancsszavakkal gondban vagyok, a leírásban szereplő parancsszavak nem megfelelőek. Help Please!

 

Írj rendesen! Ha hozzáfűznivalód van, használd a szerkeszt gombot! <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

A:/>atiflash -f biosneve.bin

 

:!: A megfelelõ BIOS-t válaszd, lehetõleg márkára is: Link

Link to comment
Share on other sites

zotao771011

A parancssor beirása után ez jelenik meg:-i

-p <Num> <File>

-pm <Num> <File>

-s

-v

-loadimg

-load505

-f

Bármelyiket probálom alkalmazni mindig "bad command"-ot kapok válasznak.

A:/>atiflash -f biosneve.bin ahol a biosneve egy hosszú bináris számsor Pl.:ae4abbc4bb8da...stb vagy Ati. Technologies inc. BK-Ati ver008.017d....stb? Melyik a helyes?A link nagyon jó,onnan probáltam másolni.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

És így sem jó?

atiflash -p -f 0 biosneve.bin

Link to comment
Share on other sites

zotao771011

"Adapter not found" a válasz az újabb parancssorra.

Edited by zotao771011
Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

..hát, akkor kuka!

Link to comment
Share on other sites

zotao771011

Szerintem is, azért köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Lekvar

Üdvözlet mindenkinek!

 

Talán egy éve, vásároltam egy MSI gyártmányú ATI radeon RX2600PRO-t (agp). Bedugtuk a gépbe eredeti driverek fel, minden fasza. :) Aztán próbáltam pár hónap múlva valami új drivert feltenni. Itt kezdődtek a bajok: Az addig működő játékok abszolút összeomlanak (újraindulás, kékhalál) csak a COD 2 működött, de az nagyon szépen. Aztán vettünk egy új 3.00 GHz-s Intel P4-es processzort, örültem nagyon mert végre működött a Cod 4. Most viszont szeretném hogyha minden rendesen működne, mint régen. Először megpróbáltam az AGP hotfixes drivert, azzal is csak a COD 4 ment jobban. Tegnap újraraktuk a rendszert, eredeti driverekkel, és működött. Ma reggel gondoltam játszok egy jót, erre mi van, megint minden olyan mint régen, csak most már csak és kizárólag kékhalállal hal meg.. Már teljesen kifogytam az ötletekből, nagyon örülnék ha valaki tudna valami jó tippet adni. Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Formázz. Aztán chipset driver, alaplapi eszközök driverei, a legfrissebb AGP hotfix driver, minden egyéb driver. Ha így sem megy, írj újra. :)

Link to comment
Share on other sites

Lekvar

Az nem biztos hogy kell, mert a rendszert egy teljesen új SATA disk-re raktuk rá. És talán addig elég jól mûködött, amíg nem dugtuk vissza a régi disket.. :huh:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Egészen pontosan milyet? Amúgy kell az AGP-s driver, az van hozzá kitalálva.

Link to comment
Share on other sites

Lekvar

Maxtor 6Y120L0

SAMSUNG HD252HJ SCSI Disk Device <-talán ez a SATA

 

De az a gáz, hogy emlékszem, az alap driverrel teljesen megfelelõen mûködött. Aztán beütött valami krach, és azóta trágya..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
geri005

OFF

SAMSUNG HD252HJ SCSI Disk Device <-talán ez a SATA

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Sanyi1946

Szia!

 

A kõvetkezõ problémám van:

 

AH3650 VGA agp-s kártya

Windows Xp Prof Sp3 a rendszer.

Eddig ati862_winxp_32 iil. progi volt fenn, ma töröltem és feltettem az ATI Catalyst 10.12 agp hotfix ill. progit, a CCC nem tettem fel, csak az illesztõ progit.

Az imént photo válogatás közben lefagyott a rendszer- kékhalál:ati2dvag "Az illesztõprogramm végtelen cíklusba került"

Google-n rákeresve:http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=143828 ezt találtam.

 

Kérdésem, hogy használhatok-e agp-hotfixet, vagy maradjak az ati862-nél, amivel eddig nem volt probléma, kivéve az aero-t a win7-nél, bár ezen a problémán a korábban használt 10.10 agp-s hotfix sem segitett.

 

Köszi

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...