Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AGP-s ATI videokártyák problémái


cZEGPET

Recommended Posts

Bagolyferi

Sziasztok!

HD 2600 XT videókártyám az új driverral mûködik, csak volt egy kék halál.

Az elõzõ kártyával (GF 6600) nem. A memóriáról írt. Megcseréltem a

memóriák sorrendjét a slotokban, azóta nem volt.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nos, szerintem ennek mindenki örül.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Christoph

Most vettem egy új Sapphire Radeon HD3650 512 MB AGP kártyát.(Eredetileg HD2600XT-t akartam, de már sehol sem kapni.) Az előző kari drivereit letöröltem, minden szép és jó, beraktam az új kártyát, minden simán megy. Felraktam a drivereit, és elindítottam az egyik játékot, de menüben behalt minden. A menüvel sem volt gond kb. 1 percig, de szerintem nem a játék hibája. Próbáltam egeret mozgatni, de csak állt a kép, és ezt azóta mindig megcsinálja a Windows betöltésnél, indításnál, üdvözlésnél, szóval mindenhol. Időnként újraindul a gép, időnként csak fekete a monitor és már rohadt ideges vagyok. Beraktam a helyére, becsavaroztam, írta az útmutató hogy csatlakoztasam a táppal meg a vinyóval azzal a nem-tudom-milyen kábellel, az is megvolt. De nem értem, mi lehet a gond. :Sír: A driver telepítésénél valami Windows Logo hibát írt ki. (XP SP2)

 

Gép:

ASRock P4i65G

Intel P4 3.0GHz /800MHz S478

430W HKC 12cm

Maxtor 80GB

2GB DDR RAM

SoundBlaster Live! [b800] hangkari

Toshiba DVD-Rom SD-M1912

HL-DT-ST CD-RW GCE-8480B cd író

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Itt a normális driver hozzá!

 

Az a HKC táp nem valami bizalomgerjesztõ, nézd meg egy jobbal! (350-400 Wattos FSP vagy Chieftec, Delta, Corsair stb.)

Link to comment
Share on other sites

peet0428

Hello!

 

Kellene egy kis segítség. Tegnap vettem egy MSI HD2600PRO 512 Mb AGP kártyát. Az a gondom, hogy pl. CoD meg CS meg ilyen FPS játékok simán fullossan futnak, de ilyennél, mint pl NFS ProStreet újraindul, kékhalál, minimum grafikán 11-21 fps, meg minden baja van. 1 napos szervizben töltött napom után annyi a különbség, hogy már nem kékhalálozik, hanem lazán újraindul, de az FPS szám ugyanannyi.

 

Amit kaptam hozzá drivert az is volt fent, omega is, MSI oldalról leszedett friss driver is, és a http://us.sapphiretech.com/driver/407.zip is, de minddel ugyanez az eredmény. Minden driver telepítés előtt ki lett gyomlálva a régi driver (uninstall, Driver Cleaner ráuszítva, és új driver telepítés előtt restart).

Pedig a PCI-ban lévő tv tuner is le van tiltva (más nincs PCI-ban), és még az USB-s cuccokat is tiltottam, tehát már fogalmam sincs, mi lehet a probléma.

 

Tápom 350-es, és azt hiszem 1 sima Codegen, de 350-es FSP-vel is próbáltuk szervizben, és ugyanez. Kártyagondot is ki lehet zárni, mert volt még egy ugyanilyen típus, és semmi jobbat nem mutatott.

 

Már nem tudom mit tegyek. Tegyek fel Vista-t, mert a DX10-et jobban szeretné, vagy dobjam újra a 4 napos friss XP-t?

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Milyen processzorod és mennyi memóriád van? Könnyen megeshet, hogy ezek valamelyike miatt van alacsony fps szám az újabb játékokban.

Link to comment
Share on other sites

peet0428

Intel Celeron D 2.66 GHz - 1 mag (Tudom, ez egy kicsit kicsi, de azért ennyire? És az újraindulást nem magyarázná...)

DDR2 1.5giga ram (512-es Kingmax és 1gigás Zeppelin), memtesztet futtattunk raja.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Az a 2,66-os Celeron kevés lesz a Pro Street-nek. De igazad van, az újrainduláshoz ennek nem sok köze lehet.

Link to comment
Share on other sites

peet0428

Hát, ja...

És a meleget is ki lehet zárni, mert van 1 venti, ami ráfújja a levegőt a GPU-ra, és van a ház hátuljában is. Tehát a beszorult hőt is ki lehet zárni.

Link to comment
Share on other sites

Dave891
Ezt a drivert próbáld ki.
Link to comment
Share on other sites

peet0428

Ez sem segített, ettõl pont, hogy elõbb/gyorsabban újraindul. :Sír:

Szerintem az a baj, hogy az ATI ezt a GPU-t csak pci express-be csinálta, és ilyen különbözõ gyártók oldották meg chip-ekkel, hogy AGP-s legyen. És ugyebár így az ATI nem gyártott hozzá drivert, így csak az ilyen gyártók tudtak belepiszkálni a meglévõ driverekbe, ezért nem tökéletes egyik sem (még).

Szerintem a leges legnagyobb baj az ilyen driver-ekkel, hogy az egyes játékok hirtelen megrántja a kártyát, amitõl újraindul, és ezt a rántást nem akadályozza meg a driver.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Lehet, hogy merészet mondok, de elképzelhetõ, hogy nem fér össze az alaplapoddal.

Link to comment
Share on other sites

peet0428

Lehet, hogy igazad ven, hisz az Intel chipset-es alaplapok nem kezelik a Radeon 9550-et és társait (gondolok például a 9600-ra és a 9200-ra), de remélem nem ez a gond.

VIA chipset-es GIGABYTE alaplap (pontos típusát hirtelen nem tudom, ha kell meglesem).

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Géped specifikációi alapján ez egy Socket 775-ös, DDR2-es alaplap AGP porttal. Ilyeneknél bizony gyakrabban fordulhat elõ ilyesmi. :(

Link to comment
Share on other sites

Becsoft

Sajnos a HD2600 AGP-s változatát Via, SiS (és sok esetben nForce!) chipsetes alaplapban használva elég gyakoriak a kompatibilitási problémák :(.

Link to comment
Share on other sites

peet0428

Aha, oks, köszi!

Akkor legalább már ennyivel is okosabb lettem! Megpróbálok kihúzni vele egy évet, aztán lesz egy teljes gépfelújítás.

 

Találtam megoldást az újraindulásra: 1 bármilyen hotfix-es ati driver-t be kell rakni a 'Mobility Modder.NET' nevezetű program alá, lemoddolja a drivert, utána felteszed és máris nem indul újra a gép. Igaz, hogy az ATI Tray Tools még mindíg 14:14-et lát, és ha ráteszem az autó overcloking-et akkor újraindul, de ha nem akarod tuningolni, és nem akarsz új gépet venni egyből, akkor szerintem ez a legjobb módszer.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Menj vissza a boltba, kérj egy másik AGP-s kártyát! Szerintem ki kell cserélniük! (Itt is jelen van az a bizonyos 3 nap, ugye?)

Link to comment
Share on other sites

peet0428

Itt az a bizonyos 3 év van (nem a 3 nap)(ha így jobb: ahány év garit kapsz rá, abban az időszakban becserélik, mert nem szereik pestre küldözgetni h megjavítassák, hisz ottis ugyanilyen csere lenne és csak várni kellene), csak az a baj, hogy itt már csak pci-e -s karcsit árulnak már, csak ez a modell volt agp-s (2 db).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Gersomn

Helló!

 

Nekem is voltak problémáim a Sapphire Radeon HD2600XT AGP-s videókarimmal. Történetesen CSAK Windows XP alatt. Pár hete felraktam egy integrált SP3s XP-t, majd szépen fel rá azt az ATI drivert, amit a vidkarihoz adtak. Feltelepítettem a WoW-ot, éppen hogy betölt, BSoD! Hehe, mondom anyukád, megnézem megint, ismét újraindult. Ekkor mondta egyik osztálytársam hogy tegyek fel omega drivert, amit mellesleg utoljára januárban frissítettek. Hát mondom oké, ha megjavul felrakom. De nem javult! BSoD okként az egyik ati....dll-t nevezte meg. Így hát kénytelen voltam a korábban használt Vistát felrakni, amivel megszűntek ezek a problémák. Pedig, szívesen használtam volna XP-t, azért gyorsabban menne mint a Vista, de hát a videókártya akadályoz benne...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
joci14

Hát ismét én lennék! :D

 

Most az a problémám, hogy a gép nem újraindul, hanem néha bejön egy fekete ablak, és semmit nem lehet csinálni csak resetelni! Fogalmam sincs mi lehet a probléma. :S

 

Légyszi segítsetek! :(

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Szoftveres hiba kizárva (formázás)?

Link to comment
Share on other sites

cserof

Hello!

 

Van egy Sapphire HD 2600XT-m (AGP).

Újratelepített Windows Xp SP2-re feltettem a ATI Catalyst™ 8.9 Display Driver for Windows XP Professional/Home Edition-t az ATI honlapról és az AGP hotfix-et a Sapphire honlapról. DirectX 9.0c fent van, Legújabb driver alaplaphoz szintén.

Játékok (pl.: Crysis Warhead) kb. 1 perc normális futása után újraindul a gép. Vistán nálam is megoldódik ez a probléma, szóval driver hibára gyanakszom, csak megoldani nem tudom.

 

Rendszer:

AMD Athlon Xp 3000+

1Gb RAM

ABIT AN-7-es alaplap

az említett video kari

2 LG DVD író

1db 160 gb-os vinyó

MACRON 400 W -os táp

(a video karin kivul kb 3,5 éves)

 

Tudom, nem sok jóra számíthatok ilyen rendszerrel, de jó lenne, ha nem kidobott pénz lenne a videokártya ára. ;)

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Amikor Windows XP-re telepítetted a drivert, akkor te két drivert tettél fel egyszerre. Elég csak a Sapphire oldaláról leszedett driver.

Link to comment
Share on other sites

béna

Sziasztok!

A HD3650 512-es kártyám néha olyanokat produkál, tudod mint amikor még nincs feltelepítve a drivere. Pedig fennt van az, bizony. De mégis, ha görgetek egy ablakot, mintha diafilm lenne. Most vettem és.. :reklamál: nagyon bosszantó..Tudnátok segíteni, mi lehet a gond?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elõször egy formázást néznék meg, mert valószínûleg összezavarodott valami a kicsi Windows fejében.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...