Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AGP-s ATI videokártyák problémái


cZEGPET

Recommended Posts

Becsoft

Leveszed a gép oldalát és megnézed.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Az újraindulásokat okozhatja a memória hibája is. Ha a táp megfelelõ, csinálj 1 memóriatesztet! Ezzel.

Link to comment
Share on other sites

joci14

Hány W-os lenne a megfelelõ táp????

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

joci14!

Nem akarlak elkeseríteni, de a problémád szerintem ezzel sem fog megoldódni. Én már évek óta használok fogyasztásmérõt és azt kell, hogy mondjam a rendszerem (3 HDD-vel Prescott Pentium 4. 3 GH 2 db DVD író/olvasó 2 GB RAM +4db venti VGA HD2600XT) soha nem fogyaszt 250-280 W-nál többet.

Olyan fagyások és újraindulások amik nálad voltak a játékoknál, ilyeneket én is tapasztaltam és mivel három éve a 9600XT-s kártyámnál is volt hasonló, azt kell hogy mondjam a gyártók alaposan elszúrják ezeket a meghajtó programokat. Ugyanis azt tapasztaltam, hogy a videokártyához adott programok egy játék indulásánál úgy "megrántják" a rendszert, hogy az atomjaira hullik. Ezért azt javaslom, hogy HOTFIX-eket keress, ez nekem is segített.

Link to comment
Share on other sites

bensze

Üdv mindenkinek!

 

Nemrégiben vettem egy Asus EAH2006PRO PCI-E tapusú videokártyát. 1024 Mb-osnak ismeri fel a rendszer, a 3DMark 2003 is. A gond az, hogy 512 Mb-os! Azt kiderítettem, hogy a maradék 512 Mb-ot a rendszermemóriából szerzi.

Ezt ki lehet valahogy kapcsolni? Vagy ez az új szórakozás az ATI-nál? :D

 

bensze

 

üdv mindenkinek!

nem regiben vettem egy asus eah 2600 pro pcie tipusu video kartyat.

es 1024mbesnek ismeri fel a rendszer, a 3d mark03 is.a gond az h 512mbes

azt kideritettem h a maradek 512mbet a rendszer memoriabol szerzi.

ezt ki lehet valahogy kapcsolni?vagy ez az uj szorakozas atieknal?:D

 

Írj magyarul! Olvasd el a SZABÁLYZATOT! <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

bensze

hali!

Nincs valami okos ötletetek azzal kapcsolatban hogy hogy lehet kikapcsolni a hypermemoriát egy asus eah2600 pro-n? vagy a bios-ához hogy lehet hozzáférni?

a regeditbe már próbáltam de nem ugy tünik, hogy sikeres lett volna az akció.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ATI Technologies\CDS00\Memory bejegyzés alatt Hypermemory...

ugyan itt csak a size résznél nem tudja valaki, hogy 512 MB esetén a zárjol beli részt hogyan kell módosítani?

(0x00000000)

Link to comment
Share on other sites

joci14

Kedves BáGyu!

 

Nálam ezek a problémák leginkább egy bizonyos játéknál jelentkeznek (a BiosHock-nál). Én is használtam 9600 xt de ott semmi ilyen probléma nem lépett fel. Ha az egyik lejátszót kihúzom akkor azzal lehet felszabadítani áramot???? És ha leszedem a gép oldalát és a tápra nincs ráírva semmi akkor hány W-os?

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Húúú ha semmi sincs ráírva az jót nem jelenthet... nem csak a Wattokat kell figyelni. Mondok egy sarkos példát: egy kétezres Suzuki és a ugyanilyen (ha van:D) Audi között is van különbség pedig mindegyik "kétezres"... :)

Szóval, vagy egy gyengébb minõségû tápból veszel egy jóval erõsebbet, mint ami kellene (és az talán kibírja, de hosszú távon amennyivel olcsóbb egy minõségi tápnál, azt a villányszámládon visszafizeted), vagy veszel egy minõségi tápot. Valahol egyszer azt olvastam, hogy az a jó táp, aminek van súlya....:D De nem egy topik foglalkozik tápegység kérdésekkel, ott nézz körbe miket ajánlanak.

Nem ismerem a konfigod, de egy mai átlagos összeállításhoz egy minõségi 350-400W-os táp elég szokott lenni.

Azért én néznék egy memória tesztet is... (memtest86)

Link to comment
Share on other sites

joci14

Hát mármint a táp oldalára ninsc ráírva hogy hány W-os. Most meg nincs kedvem kiszedni. Ha vennék egy 350W-os tápot akkor azt lehet venni 4 pines csatlakozóval? És akkor azt 350W-os áramba kellene beledugni???? Válaszotokat köszönöm:D:D:D:D:D :P:fütyül:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha veszel egy FSP 350-PNF tápot, akkor minden tápproblémád meg lesz oldva.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Amennyiben tényleg csak a táppal volt gondod, akkor egyetértek, ez megold "mindent". Én azért elõször kölcsönkérnék egy havertól egy normális tápot, és kipróbálnám azzal a konfigot.

 

"És akkor azt 350W-os áramba kellene beledugni???" A konnektorba kellene bedugni. Ez nem akkora teljesítmény, amit egy átlagos biztosítékolt áramkör ne viselne el. Magyarul csak dugj egyet! :P:D

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

joci14

Igazatok volt!!! Tényleg táp probléma volt! Köszönök mindenkinek mindent! Ha esetleg lenne hiba akkor írok! Köszönök mindent!4 :olé: :megölel::éljen:

Link to comment
Share on other sites

kosztalaci

Sziasztok !

 

Végigolvastam az egész témát, sajna nekem is gondom van ezzel a karival: ati hd 2600 xt 512 mb (agp)

Mindet végigpróbáltam, amit az előző hsz-ekben leírtak, de valamit biztos elrontottam. Leírná nekem valaki szájbarágósan, hogy melyik drivert kell telepíteni?

 

K8 nf3 upgrade alaplap

3300+ sempron cpu

450w-os no name táp

3 db Vinyó

lg dvd író

 

Lehet, hogy a tápom kevés ezekhez? A régi 7300 gt vga-val tök jól ment minden, és most, hogy betettem az új vga-t, minden rosszabbul fut, mint régen.

Újratelepített win xp sem segített.

A segítséget előre is köszönöm. :bocsánat::bocsánat::bocsánat:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Bagolyferi

Sziasztok!

A problémám nekem is a Sapphire Radeon HD 2600 XT AGP 512 Mb-os videó káratya.

A CoDUO elindul, probléma mentesen megy, a CoD 2 indításkor csak villog a monitor,

mintha nem tudná a játékot betölteni.

A konfiguráció: ABIT NF-7 alaplap

AMD 2600+ processzor

3 Gb memória

Maxtor Diamond 160 Gb

Samsung 930 BF monitor

A tápegység Codegen 300 Watt

 

Olvastam az írásokat, nagy valószínüséggel kicsi a táp teljesítménye.

Valakinek megoldotta a problémát a táp csere???

Vagy más lehet a gond????

Link to comment
Share on other sites

die nadel

Nekem 350W-os Codegen tápom volt és amikor megvettem a Sapphire HD 2600 XT AGP 512 Mb-os videókártyát, akkor a lecseréltema tápot is egy 450W-osra (sokan tanácsolták).

Semmilyen gondom nincs és nem is volt a kártyával.

Link to comment
Share on other sites

Scrofa87

Szerintem nem a táp mérete a gond. 300W-nak bõven elégnek kellene lenni, bár Codegen-ék tápjai nem a maximális kihasználásról híresek... Új táp kell, de a probléma jelen esetben tényleg inkább a driver-ben keresendõ.

Link to comment
Share on other sites

Bagolyferi

Pjotr, köszönöm a linket. Reggel letöltöttem, munka után felraktam és elindultak a játékok.

Érdekes, hogy nem mindegyik mûködése volt problémás. Tápot meg majd nézek valamit.

Mégegyszer köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
joci14

Már megint én vagyok!!! Most az a problámám,hogy a gép újraindul egyes játékoknál (wow-ban ha esik az esõ, Guild Warsban ha egy kicsit játszok vele). Fogalmam sincs mi lehet a probláma. Kérlek segítsetek! Nagyon megköszönném!!!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Ha a Windows újratelepítés nem segít (ezzel együtt a driverek rendezése), akkor lehetséges gyanusított a táp, VGA, esetleg az alaplap.

Az is elképzelhetõ, hogy melegszik valamelyik alkatrész.

Link to comment
Share on other sites

joci14

Én is elgondolkoztam a tápon. Minimum hány W-os táp kéne bele?? És milyen márkájú? A gép az nem hiszem hogy melegszik szerintem is a táppal van baj.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Egy FSP 350PNF biztosan elbírja a gépedet.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
BorGesz

Sziasztok!

 

Én is a minap vettem Saphire 2600 PROt (AGPs verzió). Új hardver esetén nálam szokásos procedúra az XP újratelepítés. A problémám az, hogy ha bármit el akarok indítani OpenGL-lel, akkor azt írja,hogy a kártya nem támogatja az OpenGl-t, ha meg D3Dben próbálkozom, akkor minden szét van csúszva, ahogy elõzõ hozzászólásokban olvastam. A hivatalos honlapról leszedtem a legújabb drivert, de az sem segített.

 

Valakinek esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a problémára a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

adriandarco

Nekem is 2600 xt agp-s kártyám van. A helyzet az, hogy az ati nem gyártott hozzá drivert, csak a PCI-E-hez.

 

Azóta van pár hotfix.

 

http://www.sapphiretech.com/us/support/drivers.php

 

itt érdemes keresgélni, ha sapphire a kártya.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem számít, hogy Sapphire avagy más kártya. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...