Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AGP-s ATI videokártyák problémái


cZEGPET

Recommended Posts

CDNorbi8

Kipróbálom, egy napig max terhelésen, full játék, Crysis, NFS: PS stb... amekkorát bír nyomni fogom és kiderül hogy fagyik-e... Ha nem, hagyom, ha igen, elcserélem a 300-ast 400-asra...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
oooeee

Karácsonyra egy Radeon HD 2600 Pro. Elõírásszerûen beszereltem ezek után bekapcsoltam a gépet kiírja hogy új hardver érzékelt és kérte a programját. A kapott CD beteszem elindul a telepítés ezek után kiírja hogy a Logo teszten nem ment át és nem javasolja hogy telepítsem de én telepítettem. Mikor újra indult a gép minden prímán megy, semmi hiba üzenet, így hát elindítottam a Warcraft III. A játék textúrája olyan volt ha a forma stimmelt is a szín az már nem, betûk helyet vonalkák jelentek meg. Fel mentem az ATI oldalára és onnét meg is letöltöttem azt a szoftver de ugyan úgy a Logo teszt és a hibák megmaradtak plusz újra indítás után kiírja hogy az ATI hibát észlelt és ezért leáll. Próbáltam más szoftvert is de a helyzet változatlan. :dühös:

Tudom hogy ez nem feltétlenül a topik része de ez áll a legközelebb hozzá. Akinek bármi ötlete van nyitott vagyok rá. :Sír:

Adatok:

HD 2600 PRO 512Mb DDR2 AGP

Catalyst Control Center 7.12

Windows XP

 

Link to comment
Share on other sites

Korell

Helló oooeee!

Nekem is csak gondjaim vannak ezzel a kártyával

A hozzá adott lemezzel ugyan müködött a kártya,de pl. a ProStreet másodpercek alatt kilépett "kékhalállal"!

Javaslom hogy teljesen töröld le a drivert.

Programok telepítése,és törlése -> ATI - Software Uninstall Utility -> Eltávolítás

Ezután rakd fel az Omega Drivert .

A 3.8.421-et szedd le, nekem ezzel aránylag minden mûködik!

 

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Emberek ezek driver problémák, nem itt a helyük, van neki külön topik.

 

Egyébként helyesen le kell dúrni az elõzõ drivereket. Nem csak uninstall mindenk, hanem a driver cleaner program használata is ajánlott. Ezzel a logo teszt baromsággal nem kell foglalkozni. A legfrissebb drivert kell fölrakni, és így elvileg minden OK.

Link to comment
Share on other sites

Gaborom

Sziasztok!

 

Olvastam a hozzászólásaitokat. És megpróbáltam mindent megfogadni ami számomra hasznos lehet, de nem nagyon ment.

Ezt fejtsétek meg:

 

a gépen egy athlon 2800+

eddig volt benne 1 Gb ram, és egy MSI FX 5700-s 128 Mb-os videokártya.

Lecseréltem a ram-ot 2 db 1 Gb-os Kingmax memoriára (na itt kezdödtek a gondok). Jött a játékoknál a kékhalál az nv4_disp.dll-re hivatkozva.

Majd lecseréltem a videókártyát is egy Asus 2600pro 512 Mb-ra.

A kékhalál folytatódott de mostmár az ati3dmag.dll-re hivatkozva.

Mindezek a gyári szoftverrel.

Aztán feltettem az általatok ajánlott OmegaDriver-t, de ez sem nagyon segitett hanem annyit dobott rajta, hogy azt irta, hogy nincs is ATI hardver a gépben :(

Most a kapott driver van fennt amivel jo a gép csak éppen nem indulnak el programok (fõleg játék, de más sem)

Tudtok erre valami megoldást? Jo lenne mert már tele van vele a cipellõm.

Lehet, hogy a memóriával van a baj?

A másik kérdés, hogy többi programnál ami nem kékhalálos annál meg

"Kivétel(unknown software exception (0xc000001d))történt az alkalmazásban a következõ helyen: 0x0057b1be"

az üzenet, vagy valamelyik memória cimkére hivatkozva hasonlo üzenet jön egyetlen OK gombbal.

 

Szóval valaki tud valami megoldást? Mit vigyek vissza?

 

Elõre is köszi a segítséget, én kifogytam az ötletekbõl

 

Bocsánat tévedtem már azt a driver sem veszi be a gyomra amit kaptam hozzá.

Egy memóriacímre hivatkozva hibát ir, de folytatja a telepítést, majd ujraindítás után ujra az alapértelmezett képernyõ van csak.

 

Na akkor most mi van szerintetek?

 

Most kezdõdik egy win reinstall formázással.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
madau
Helló!

 

Tegnap vettem egy HD 2600 Pro 512MB AGP-t.

Csak a hozzá adott drivert hajlandó feltelepíteni!

Először azt tettem fel amit az ATI oldaláról töltöttem le a legújabb 7.11-et.

Na,erre az volt a hozzászólása hogy :

Setup was unable to find components that can be installed on your current hardware or software configuration. Please make you have the required hardware or software.

Magyarul kb. így nézne ki:

A telepítés képtelen volt hogy olyan összetevőket találjon az aktuális hardvereden vagy a szoftverkonfiguráción, amiket beszerelhetnek. Érd el, hogy nálad legyen a szükséges hardver vagy a szoftver.

 

Mindenki akinek nem megy az AGP-s kártyáján a legújabb driver!!!

 

Az ATI nem már nem integrálja a telepítőkbe az AGP-s drivereket.

Próbáljátok meg ezt a drivert.

http://www.sapphiretech.com/en/driverfiles/419.zip

Nekem megy! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
kavarevesz

Hali! Én is szeretnék venni egy Sapphire Radeon HD 2600Pro 256MB GDDR3 OC kártyát. Mivel többen jeleztétek a tápproblémákat, bátorkodom én is megkárdezni. Nyáron vettem egy Foxconn házat 300Wos táppal beépítve. Nincs rá semmi panasz, max egy kicsit hangos... A kérdésem, hogy az mATX alaplapom, AMD X2 4200+ procim, meg egy winchester és egy DVD-író terheléssel teljesen mûködni fog-e a kártya?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Elméletileg a Foxconn házakba FSP tápot szerelnek, azzal meg nem lesz gond.

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, vettem egy Sapphire Radeon HD 2600 XT AGP-s 512 Mb-os videókártyát, és a bajom az, hogy az istennek sem tudom telepíteni a hardvert.

Az eszközkezelõben a rendszer felismeri a kártyát, de hiába telepítem, a felkiáltójel ott éktelenkedik mellette. Ha kétszer rákatintok akkor a következõ felirat jelenik meg mellette:Az eszköz nem talál elég használható erõforrást (kód 12) Ha használni akarja az eszközt akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt Na ennyi, lassan kezdek megõrûlni, fõleg 640x400-as felbontástól és a 4 bItes színminõségtõl.

A gépem :3 db HDD ebbõl 2 db SATA 1db PATA, 2 DVD az egyik csak olvasó, 2 Gb DDR RAM, Processzor P4. 3GH Prescott FSB 800, 350 W-os táp. Az elõttem levõ fogyasztásmérõ tanúsága szerint 170-250 W a felvett teljesítmény.

Link to comment
Share on other sites

Dave891

Milyen márkájú az a tápegység?

Link to comment
Share on other sites

BáGyu
Maxpower No name! De nem hinném, hogy ez a gond itt valami szoftveres ütközés lehet.
Link to comment
Share on other sites

Dave891

Ezesetben lehet, hogy az a hiba forrása, és érdemesebb lenne egy jobb fajta tápot (ez nem feltétlenül nagyobb Watt számot jelent) venni. De én első körben megpróbálkoznék egy sima windows reinstallal, nehogy feleslegesen adjak ki pénzt. (Nyáron nekem például windows reinstallt igényelt egy videókártyacsere, nem értem miért, de teljesen megbolondult a rendszer.)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Dave89!

Köszönöm a válaszod és azt, hogy foglalkozól a problémámmal, de ezaz amit el szeretnék kerülni.

Én csak azt nem tudom megérteni, hogy a hardvergyártók miért nem optimalizálják a telepítõ szoftvereiket, mondjuk egy átlagos PC felhasználó gépén található konfigurációhoz, és az agyon foltozott Windows Xp-hez. Miért ég és földindulás egy videókártya csere? Ha már az van a dobozon ATI NO.1!

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Pjotr!

Mint sejtettem a tanácsod sajnos nem segített semmit a hiba továbbra is fenn áll! Az eszköz nem talál elég használható erőforrást (kód 12) Ha használni akarja az eszközt akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt ez az üzenet, valamint a felkiáltójel a driver mellett maradt. :(

Link to comment
Share on other sites

Korell

A 4 pin-es csatlakozót feltetted a kártya hátuljára?

A havernak is volt ilyen baja, elfelejtette feltenni,és a kártya nem kapott elég áramot!

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Köszi a kedves segítséget Ti, segítőkész fórumtagok!

 

De tegnap háromnapi kegyetlen fejtörés és álmatlan éjszaka után az utolsó – ez nem túlzás – pillanatban megoldottam a problémát. :D

Tehát sorjában, mindenki okulására:

1. Mint minden rendes ember :hááát: amikor egy fontosabb hardvert vesz alaposan szemügyre vettem a gépem belső elrendezését (Csatlakozók, vezetékek, miegymás) Tehát fogtam magam és szétszedtem, kivettem a merevlemezeket, lehúztam az IDE, SATA, betápvezetékeket és mindezen úgy felbuzdultam, hogy vettem egy táskakompresszort (ezzel egy régi álmom vált valóra) Szóval még a port is eltávolítottam a gépem belsejéből. Ezzel el is ment a péntek délutánom és a szombati reggelem. Közben drága gyermekeim segítettek a munkámban élükön az egy éves Emese lányommal. :taps:

2. Eljött a pillanat amikor nagy izgalmak közepette végre beszereltem a jelenleg aranyárban mért videó kártyámat, közben azon járt az eszem a 9600XT-ért mennyit is lehetne kapni (Forintban persze) és egy picit savanyú lett a szőlő amikor visszagondoltam, hogy anno 37000 pénzért vettem. No mindegy. Tehát kártya, merevlemezek, csatlakozók szépen elrendezve, hogy áramlástechnikai szempontból minden ok legyen. A ház oldallapjait nem raktam fel gondoltam a kisördög, sosem alszik. :igen:

3. A gép rendben bútol szépen felismeri amit fel kell, minden nagyszerűen indul, a felbontás iszonyat, de nem baj – gondoltam - majd telepítem a szoftvereket. Telepítem egyszer, kétszer, sokszor, és közben eltávolítom a saját drájver pucova programjával, majd a Driver Clean-el is de változás nincs. Közben megnézem az eszközkezelőt és a már az előzőekben jelzett szöveget, és felkiáltójelet találom a hardver mellett.

4. Töröm a fejem ismeősöket és fórumokat kérdezek, igazán jó ötlet nincs. :Sír:

5. Mivel szoftveres ütközésre gondoltam ezért elsősorban úgy gondoltam egy friss Windows megoldja a bajomat. A régit sajnáltam leszedni, ezért egy 20 Gb-os WD merevlemezre telepítettem, egy friss Op. rendszert, de változás nem történt.

6. Ekkor végső elkeseredésemben elkezdtem kiszedegetni a PCI szlottokból a benne levő hardvereket. Először egy ezer éve nem használt Modem volt az áldozat: Eszközkezelő>Hardver=Eszköz eltávolítása. Leállítás szlottból ki indítás eredmény ugyan az. A következő eszköz egy WinFast DV2000 Tv kártya volt, eltávolítása a fenti módszerrel. Mivel már nem volt mit kiszerelni ez volt az utolsó reményem, ha most sincs változás, akkor visszaviszem a kártyát. Indítás és majdnem beájultam végre jó a kártya. Öröm, haleluja stb. :fetreng: :olé:

Tehát a Tv kártya ütközött és okozta a szívinfarktus közeli állapotomat, így visszagondolva, amikor először olvastam az Eszközkezelőben a problémát, már akkor evvel kellett volna kezdeni. Mekkora pancser vagyok, no mindegy Ti tanuljatok belőle! 8)

Link to comment
Share on other sites

Watto

Juj... :lol:;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
joci14

Nekem is ehhez hasonló gomdjaim vannak!!! Vettem egy Sapphire Radeon HD 2600 pro-t. Örültem neki hazaértem betettem a kártyát (AGP) összekötöttem azokat a dugaszokat a videókártyával majd a winchesterrel majd amit a winchesterbõl ki húztam azt a harmadikkal kötöttem össze. Bekapcsolom a gépet a felbontás 800X600-as. Beteszem a install cd-t. Rámegyek hogy könyû telepítés. Aztán ki írja, hogy a HD 2600 PRO-val van valami és hogy folytassa-e a telepítést. Én folytatom aztán fel is rakja. A gépet újraindítom. A felbontás 1152X864. Belelépek az egyik játékba a vonalak szétcsúsztan a gép borzalmas a hagn úgyszintén az egész kép csupa torz. Aztán a gép újraindul. Szerintetek mi lehet a probléma. Ha bárki is tud segíteni az írjon!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Habár nem túl világos a problémád számomra...de még így is próbálkoznék...:D

Új hardver beszerelésénél a általában ezek lehetnek a probémák:

1: nem kötöttél vissza egy kábelt (adat, táp)

2: visszakötöted csak az megtört és hol mûködik, hol nem

3: az új hardver (mivel ált. erõsebb, mint a régi) nem elégszik meg a régi táppal és ezért gyengélkedik a gép

4: egyszerûen hibás a hardver

- hardveresen minden rendben

1: Win nem ismerim fel az új eszközt (végsõ esetben Xp reinstall)

2: Driver hiba (nem megfelelõ, túl régi, túl új, nem kompatibilis a gép eddigi összetevõivel)

3: Eszközütközés

 

Hirtelen más nem jut eszembe. :D

Visszatérve, ha játékban szétesik a kép, az ha szerencséd van driver hiba, tehát tedd újra a legújabb driverrel, majd próbáld újra. Rosszabb esetben (ha nincs garancia) hibás a kártya. Egyelõre azért a szoftveres hibára gyanakodnék... szóval driver frissítés. Ha nem segít, XP resi (mivel a hangod is rossz?) és ne felejtsd el feltenni az alaplapi drivereket is!

Link to comment
Share on other sites

joci14

Köszönönm a segítséget!

 

A probléma tényleg a driver volt. Csak kicsit lassan töltõdnek be a játékok. De majd leszedel egy 8.11. Catalystot. Köszönök minden segítséget!!! Ez az oldal nagyon jó!

Link to comment
Share on other sites

joci14

Újra lenne egy hiba! Feltettem egy driver-t . A játékok egész szépen mennek csak hogy a gép betöltés közben gyakran újra indul aki bír segíteni az írjon.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Milyen táp van a gépben (márka és teljesítmény)?

Link to comment
Share on other sites

joci14

Fogalmam sincsen. Azt hol lehet megnézni? Köszönöm hogy ilyen segítő készek vagytok. :D :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...