Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Bájcsevej és politika


Digital Silence

Recommended Posts

jagdtigger

Éjjelre lekapcsoltam, mert nem lehet tőle aludni.

Na igen ez ismerős, én se tudom bekapcsolva hagyni a gépet mert eszeveszett mód vonyít a 2 DDC... :D (+ már nem a 36x36-os radiátorom van a 18-as ventikkel szóval azok se csendesek)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@Godzillamessage: Merci, Monsieur. :)

 

Nekem amúgy nem sürgős; meg aztán reméljük, azért még ezt sem kapcsolják le egy pár napig.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fujitsu

Any update on this, comrades?

 

Látom, már hivatalosan is megjöttek, hogy feladják nekünk az utolsó kenetet.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Hétvégére reményeim szerint megtörténik a fórumok egyesítése. Addig is nyugodtan regisztráljatok be gsforumra (mert lehet, hogy csúszik a mutatvány), csak arra figyeljetek, hogy ezzel az e-mail címmel és névvel ami itt van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nálam ugyanaz az e-mail cím nem jöhet szóba, mert már nem is létezik, még a cég sem.

Amikor ezen a fórumon volt egy belépési mizéria az új belépésnél, akkor talán valami kóddal meg lehetett oldani, és maradt a nemlétező e-mail cím a nickhez.

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger

Nem kell megerősítés az e-mail cím cseréjéhez(én is most csináltam meg mert ez nick egy másik e-mail címmel lett regisztrálva anno).... Vagy esetleg Godzilla tud létrehozni neked egyet az ACP-ba.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Az átjelentkezés hogy fog kinézni? Be kell regisztrálni a GS Fórumra, vagy ha megvárjuk az egyesítést, akkor csak simán használhatjuk az itteni belépési adatainkat is, és a profilunk fog fogadni? Nekem igazából nem baj, ha csúszik az egyesítés (most pár hétig amúgy sem igen lenne időm fórumozni), viszont ha nem szükséges, akkor nem regisztrálnék ott egy új profilt.

Link to comment
Share on other sites

Bowie

Nálam sem él már az itteni email címem. Gondolom most már hiába mdosítanám, az adatbázist kimentetted már két hete.

 

Majd esetleg utólag össze lehetne vonni régi és új profilokat, ha lehetséges.

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Szerdán lesz kimentve az adatbázis, addig módosítsátok, ha lehet. Ez lenne a legegyszerűbb a továbbiakra nézve.

 

Nem szükséges regisztrálni új profilt, innen átvisszük az ittenit. A regisztrálás egy lehetőség arra az esetre, ha valami mellé menne és csúszna a profilok költöztetése.

 

Akinek van itt és és ott is (pl én) profilja, azt a rendszer e-mail cím alapján azonosítja és összefűzi akkor is ha különböznek a nevek. Ha a nevek egyeznek, de a mail címek nem, akkor mindkét név megmarad külön profilnak, csak az egyik után tesz egy számot. Ezeket később össze tudom vonni, de egyszerűbb ha mindkét helyen egy email címen van egy felhasználó.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

OK. Érthető és szerintem korrekt. Akkor sikerült még időben mail címet változtatnom. :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Miért csak kléni és én vagyunk bejelentkezve az utolsó percekben?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
moody

Ez a topik megfelel akkor a "milyen napod volt" topiknak? :troll:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Olyasmi, igen. Bár itt sok hasonló topikban ment a duma. És persze ha kellett, bárhol offoltunk, ahol épp ránk jött. (Aztán ha nagyon elment a téma, a moderátorok átpakolták / törölték a hozzászólásokat, de volt, hogy nem.)

Edited by Fujitsu
Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 6/13/2018 at 8:55 PM, moody said:

Ez a topik megfelel akkor a "milyen napod volt" topiknak? :troll:

Szerintem igen, Meg ami régen a Gamestar PUB volt. 

Lesz mit olvasgatnom :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
Lord_KROK
On 4/9/2018 at 11:23 PM, Fujitsu said:

Szerintem önmagában az a demokrácia intézményéhez hozzátartozik, hogy a választók adhatnak kétharmados felhatalmazást, ha úgy tartja úri kedvük. Az viszont semmiképpen, hogy 44-48%-okkal kétharmadot lehet kapni (ez az egész győzteskompenzáció és töredékszavazatozás egy röhej), és a kétharmados többségű törvénymódosításokban sem hiszek: az ilyenek vagy igényeljenek mondjuk 4/5-öt vagy 9/10-et, tehát gyakorlatilag teljes, pártok feletti egységet, vagy pedig legyen kötelező róluk népszavazást kiírni. A gerrymandering pedig egy ritka undorító dolog: a választókerületek legyenek közigazgatási egységekhez szabva (ilyen értelemben a korábbi rendszer is szar volt), minden más esetben valakinek lejteni fog a pálya. Mi a Puding!ért kellett nekem a nyóckerrel együtt szavaznom, amikor négy kerület metszéspontjában lakom, és ezek közül egyik sem a nyócker? Ja, mert egy erősen balos környéken lakom, a nyócker meg erősen jobbos, így szépen elnyomódik az itteni akarat. Oké.

...

Az itt a legnagyobb baj, hogy a rendszer úgy rossz ahogy van. Bárki is kerül a hatalom közelébe vagy hatalomra annak érdekében áll ott maradni és bármit megtenni, hogy maradjon. Emellett a legtöbb lehetősége is van erre. 
Igazából a demokrácia akkor veszett el, amikor a narancs először nyert 2/3-as többséggel. Onnantól nyilvánvaló volt, h a következő választásokra úgy alakitják a dolgokat, hogy megint nyerhessenek.

Aztán jött a kedvenc gázszerelőm, megvásárolt 200+ újságot/weboldalt/médiát és a közvélemény nagy része a kezükben. Ehhez jönnek a kiosztott Erzsébet utalványok (amit az ellenzék nem oszthatott), az átrajzolt szavazási határok stb, plusz az ellenzék ami az eddigi legnagyobb összefogás helyett sosem látott fejetlenséget mutatott fel. Egyértelmű, hogy legközelebb is kik nyernek. Most kicsit reménykedtem, hogy kormányváltás lesz, de nem lepett meg az eredmény... sőt, mondhatni erre számitottam. 
Sőt, legközelebb is erre számitok. 

Az, hogy az ellenzék alapból egy nemlétező koncon veszekedő csürhe, vagy 1-2-3 fontosabb ember megvan fizetve, hogy oszlasson, az már meginbt egy másik kérdés, amibe nem is mennék bele, megfelelő tudás hijján. 

összességében annyi konzekvenciát vonnék le, a rebndszer rossz úgy ahogy van, idő kérdése volt, hogy valaki mikor tud ismét beleragadni a hatalomba... 


 

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
On 4/11/2018 at 4:10 PM, jagdtigger said:

Akkor már inkább phpbb. Ez inkább hajaz valami chat programra mint fórumra...

A PHPBB egy igencsak kellemes fórummotor volt, úgy 2-3as verzió környékén. Főleg 2.3 táján (a régi GSF is azon ment anno) 

 

Link to comment
Share on other sites

ezermester
On 5/2/2018 at 10:11 AM, jagdtigger said:

Na igen ez ismerős, én se tudom bekapcsolva hagyni a gépet mert eszeveszett mód vonyít a 2 DDC... :D (+ már nem a 36x36-os radiátorom van a 18-as ventikkel szóval azok se csendesek

Ne tankkal aludj!

Én már 2017 nyár óta jól alszom a gép mellett... bár most, hogy kis renoválásra kivettem a vízhűtést, kicsit hangosabb lett, de a szúnyogok így is elnyomják a hangját. :)

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
3 hours ago, ezermester said:

Ne tankkal aludj!

Én már 2017 nyár óta jól alszom a gép mellett... bár most, hogy kis renoválásra kivettem a vízhűtést, kicsit hangosabb lett, de a szúnyogok így is elnyomják a hangját. :)

Giga nekro.... :D Ez se mostanában keletkezezett, de a helyzet még mindig ugyanaz:

https://www.youtube.com/watch?v=xCfMQQMIi6Q

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
jagdtigger

 

Na ez faxán levágta a biztosítékot....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jagdtigger

Just now, Lord_KROK said:

Anno diákként a Tescoba ugyanezt csinálták. Aztán utána meg lebaszott az OV, hogy miért nem tud szólni nekem (értsd a szünetemben elrángatni) telón, hogy megjött az új kamion és hagyjak mindent rohanjak oda. És se prém, se "VBK" nem volt. 

De ez már itt off...

Ezt mi gyoesan lerendeztük. Szünet az nem munkaidő ezért nem vettük föl. Nagyon könnyű kiszűrni a dolgot mert az összes céges szám ugyanazzal a 3 számmal kezdődik... :D

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
1 minute ago, jagdtigger said:

 

Ezt mi gyoesan lerendeztük. Szünet az nem munkaidő ezért nem vettük föl. Nagyon könnyű kiszűrni a dolgot mert az összes céges szám ugyanazzal a 3 számmal kezdődik... :D

(na ezt ügyesen áthoztad ide). 

Hát itt sajna nem úgy mentek a dolgok. Az egyik főnök azt akarta h ne legyen nálad teló, a másik meg, hogy igen. Mivel akkoriban áruátvételis voltam egy legnagyobb tescoban, bizony eléggé eltudtam tűnni. Aztán ha meg jött a kamion, akkor tudjam melyikre mit, miből mennyit. És persze békázzam is oda a sofőrnek aki felteszi. Csodás volt amikor munkaidő vége előtt beállított mondjuk egyszerre három kamion. 

De jártam úgyis (reggel 6-tól 14:30ig voltam, azért 30ig mert jajj van egy félóra szüneted, ami nekem sokszor 10 perc sem volt, sőt volt olyan nap h nem is volt) hogy 14:45kor közölték velem h nem jön a délutános és ugyan maradjak már. Közöltem velük h ez nem az én hibám és lépnék. Persze jött némi veszekedés, melynek folyományaként maradtam este 6-7ig. 

 

Amúgy minek hínak titeketha a telefont úgysem veheted fel? Am ez valami gyár? 

Link to comment
Share on other sites

jagdtigger
1 minute ago, Lord_KROK said:

Amúgy minek hínak titeketha a telefont úgysem veheted fel? Am ez valami gyár?

Az, hivatalosan nem lehetne nálunk de azért természetesen mindenkinél ott van ennek ellenére... :D A szünetes poén annyira nem volt jellemző, de jobb volt rövidre zárni a témát.

Link to comment
Share on other sites

Lord_KROK
2 minutes ago, jagdtigger said:

Az, hivatalosan nem lehetne nálunk de azért természetesen mindenkinél ott van ennek ellenére... :D A szünetes poén annyira nem volt jellemző, de jobb volt rövidre zárni a témát.

Jaj értem. 

Egyébként az elmondott infók alapján nehéz megítélnem, hogy mennyire lehet jó vagy rossz hely. Vagy csak én jártam már nagyon rossz helyeken is...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
jagdtigger

voltage.png

Nem tetszik az a sok 250+V-os tüske...... :tv_horror:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...