Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vampire: The Masquerade – Bloodlines


Rayke

Kinek melyik klán a kedvence?  

427 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Rayke

A Tremere Kápolna lesz a kemény dijó! :D

De az még soká lesz...majd Bécsben!

Link to comment
Share on other sites

Abraxes
Hol láttál Elme m?vészetét?

Én egy olyan videót láttam, amiven egy csávó elkezd "lebegni", te pedig épp a kezdet nyújtod ki. De az a Vérösvény 3, ami a test különböz? helyein kiszakítják az ereit az áldozatnak, és onnan szívod ki a vért...tehát átrepül beléd a vér. Elég érdekes eljárás, de hasznos! :D

Asszamitával pedig én is szívesen lennék, a Szerepjátékban most olyan karim van, és nagyon is teccet?s!

Már megbocsáss, de az a Vérösvény 4! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Meg van bocsátva, tévedni emberi dolog...így te is tévedhetsz! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nightcrawler
Meg van bocsátva, tévedni emberi dolog...így te is tévedhetsz! :lol: :lol:

Öööö...nem úgy van, hogy ti "vámpírok vagytok"? Miért beszéltek emberi tévedésekről? <_< (bocs :tongue: )

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Nincs bocs! :angry: :lol:

Egyébként van egy új hír a BloodLines-ról. Nos, nemrég a GS főoldalán láthattunk egy bizonyos borítót. Ami szép volt, jó volt, DE feltűnt egy másik is, méghozzá ezen az oldalon:

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3787

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Na, végre megszereztem az Asszamita klánkönyvet! :D

Tök ász, nagyon jók vannak benne leírva, többek közt a vérátok is. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nightcrawler
Na, végre megszereztem az Asszamita klánkönyvet! :D

Tök ász, nagyon jók vannak benne leírva, többek közt a vérátok is. :wink:

Kicsit elegem lett az estéből, már a kezemben tartottam azt a k***a alapkönyvet! Vááá. Csak el lett bénázva, mondván, hogy az ikszipszilon helyen 10 százalék kedvezmény, blablabla.... szóval most csak holnap lesz. :D De 10 százalék kedvezmény.... :rolleyes: Ja...és Lestat, a vámpír! Esetleg megint angol könyvolvasásra kell adnom a fejem.....angolul az is volt a kezemben. És az is ki lett mama által csúsztatva.... <_<

Link to comment
Share on other sites

Dniworrom
Na, végre megszereztem az Asszamita klánkönyvet! :D

Tök ász, nagyon jók vannak benne leírva, többek közt a vérátok is. :wink:

Fatima karaktere egy picit erősre sikeredett!

Csak kár hogy Lucita később majd megöli :sad:

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Night: Nos, megvan már? :D

Dniworrom: Üdvözletem! Új szerepjátékos arcot látok személyedben?

Egyébként Fatima-ról nincs sok írva a Klánkönyvben, miért lenne erős? :blink:

Most olvastam el (már ha a végén található Hakim örököseinél találhatót olvastad te is...), és csak egy kis élettörténet van leírva. Bár lehet, hogy a klánregényekben máshogy mutatják be, nem tudom.

Link to comment
Share on other sites

Kingofcsebox

Mikor jelenik meg a bloodlines? Már nagyon várom! A redemptiont is imádtam, de ez sztem sokkal jobb lesz! :D

Link to comment
Share on other sites

Abraxes
Night: Nos, megvan már? :D

Dniworrom: Üdvözletem! Új szerepjátékos arcot látok személyedben?

Egyébként Fatima-ról nincs sok írva a Klánkönyvben, miért lenne er?s? :blink:

Most olvastam el (már ha a végén található Hakim örököseinél találhatót olvastad te is...), és csak egy kis élettörténet van leírva. Bár lehet, hogy a klánregényekben máshogy mutatják be, nem tudom.

Hát igen, a klánregények asszamita Fatima-ról szól, nekem meg van a klánkönyv és a klánregény is! :D :tongue: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Nightcrawler
Night: Nos, megvan már? :D

Dniworrom: Üdvözletem! Új szerepjátékos arcot látok személyedben?

Egyébként Fatima-ról nincs sok írva a Klánkönyvben, miért lenne erős? :blink:

Most olvastam el (már ha a végén található Hakim örököseinél találhatót olvastad te is...), és csak egy kis élettörténet van leírva. Bár lehet, hogy a klánregényekben máshogy mutatják be, nem tudom.

Nos igen.....Tényleg csak 5000 volt! És a Lestat angolul is csak 2700....500 oldalas, de úgy, hogy tele van írva, kábé 10-es betűmérettel, és az egész oldal. zselé sok. De jó! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Gratulálok mindenkiNET! :D

Kingofcsebox: Üdv!

Még semmit sem lehet tudni a megjelenéssel kapcsolatban, csak annyit, hogy a HL2 után kint lesz. És arra sem kell már sokat várni, tehát még idén várható...

Karácsonyra meg is lesz! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Kingofcsebox
Gratulálok mindenkiNET! :D

Kingofcsebox: Üdv!

Még semmit sem lehet tudni a megjelenéssel kapcsolatban, csak annyit, hogy a HL2 után kint lesz. És arra sem kell már sokat várni, tehát még idén várható...

Karácsonyra meg is lesz! :smile:

Hát reméljük Karácsonykor azt teszük a fa alá, vagy legalábbis játszunk vele :D ! Már letöltöttem a fejlesztök féle videókat és nagyon tetszettek. Alig várom, hogy megalkothassam ("megszülessek" :D ) a karakterem és bele vessem magam az éjszakába!!!

Link to comment
Share on other sites

Selene
Gratulálok mindenkiNET! :D

Kingofcsebox: Üdv!

Még semmit sem lehet tudni a megjelenéssel kapcsolatban, csak annyit, hogy a HL2 után kint lesz. És arra sem kell már sokat várni, tehát még idén várható...

Karácsonyra meg is lesz! :smile:

Vagy nem. <_<

A drága HL nem el?ssuzör játszaná meg: Bocsi, még várunk egy kicsit a kijövéssel. <_<

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Selene, illetve a többiek kedvéért, akiknek nincs meg a Szabálykönyv:

ŐSI TANOK

A Vértestvérek történelmére vonatkozó, szájhagyomány újtán terjedő információknak - bár egyesek szerint az egésznek inkább a legendákhoz van köze, és nem a valódi, tényeken alapuló történelemhez - komoly szerepük, központi helyük van a vámpírtársadalomban. A legismertebb és legszélesebb körben elfogadott mípogácsa szerint az Első Vámpír maga a testvérgyilkos Káin volt. A Nód Könyve címen ismert, bizonytalan eredetű szöveg gyakorlatilag Káin száműzetésének és keleti útjának krónikája. A Káinra vonatkozó, "ismert" információk java Nód Könyvének különböző részeiből származik. (Az információk és a könyv hitelessége nem teljes mértékben bizonyított.)

Kezdetben az egyetlen Káin vala, az első.

Káin, ki feláldozta fivérét, szeretetből.

Káin, ki számkivetetté vált ezért.

Káin, kit a halhatatlanság átkával sújtottak.

Káin, kit megátkoztak a vérvággyal.

Káin, kinek ajándéka a lét.

Káin, a nemzőket nemző.

Hosszú időn át Nód földjén élt,

Magányban, szenvedőn.

Egyedül egy eónon át.

Az idő emlékké enyhítette kínját,

a halandók világába visszatért,

az emberek közé, a halandók közé,

hogy lássa fivére gyermekeinek földjét.

Amint Káin visszatért Sét gyermekei közé (a vámpírok így nevezik a halandókat), a hiedelem szerint felépített egy óriási várost, amelyben a vámpírok együtt éltek a halandókkal. Bizonyos vámpírtörténészek szerint ez a periódus a harmónia idillikus kora volt, bár egyes cinikus káinitáknak az a véleménye, hogy Sét gyermekei éppúgy nem élvezték a Káiniták közelségét, mint ahogy nem élvezik a különféle kórságokat sem. A legenda szerint ebben az időben alakult ki a tizenhárom klán, amelyekhez Káin gyermekeinek sarjai tartoztak. A feljegyzésben utalásokat találhatunk arra, hogy a Harmadik Generációnak tizenháromnál több tagja volt, a Másodiknak pedig több, mint három. Az ősök kultuszával foglalkozó káinita szekták állítása szerint a Harmadik Generációhoz már legalább száz vámpír tartozott. (A szekták ennek a kijelentésnek a valós voltát egyetlen bizonyítékkal sem tudják alátámasztani.)

Káin uralkodója lett egy nagy népnek, de így is magányos maradt,

mert a sok közt nem akadt egy sem, ki Őhozzá felért volna.

Bánata nőttön nőtt, és még egy nagy bűnt elkövetett:

(önmagának három, három gyermeket nemzett.)+

A három sarj is létrehozta utódait, megalkották Káin sok unokáját.

S jött Káin, s szólott: "Legyen vége e bűnnek, több tőletek ne szülessék!"

És Káin szava törvény vala, betartotta mind, ki tőle származék.

A város ott állt korokon át, ez alkotta az Ő országának középpontját.

A legendák szerint a város éjszakái meg voltak számlálva, mert Isten rázúdította a földre az Özönvizet, hogy örökre eltüntesse azt a gonoszságot, amelyet Káin és gyermekei hoztak a világra. A halandók Bibliájában is utalást találhatunk erre az Özönvízre. Ez volt az a pusztulás, amely előtt Noé megépítette a bárkáját, amelyen kimentette az emberiséget a halálból. Azokat a vámpírokat, akik nem pusztultak el, Ősatyáknak, vagy Áradat Előtti Ősatyáknak nevezzük, mert ők még az Özönvíz előtti korokban estek át az Ölelés szertartásán.

De aztán jött az Özönvíz, a Nagy Áradat, amely belepte a világot.

A város rommá vált, és elpusztultak mind a benne lakók.

Káin ekkor szomorú lett, s bánatában magányra vágyott.

Mint a pusztába kiűzött kutya, ekkor olyan volt.

Sorsára hagyta sarjait, akik mégis megkeresték,

kérték, térjen vissza, hogy a várost újra felépítsék.

Ám Káin nem engedett a szónak; "A Víz büntetés volt", mondta,

"Az én büntetésem, mert visszatértem az élők világába,

mert megszegtem a törvényt, az egyetlen erőset, a fontosat."

Káin nélkül, az apjuk nélkül a vámpírok egymás ellen fordultak, viszálykodni kezdtek. Mindennapossá váltak a gyilkosságok, terjedt az önzés, a fösvénység, a zsugoriság. A Vértestvérek ugyan megpróbálták helyreállítani az Első Város dicsőségét, de a Második Város az intrikák, az árulás, a vérvágy, a diablerie melegágyává változott.

Káin nélkül tértek vissza a megmaradt halandók közé.

Visszatértek, és kijelentették: a világ mostantól az övék.

Minegyik gyermek sarjat nemzett, hogy Káin fényét tovább vigyék,

de egyikben sem volt meg atyjuk kincse: a bölcs mértékletesség.

Kitört a nagy háború, az Öregek sarjaik ellen vívtak;

az öldöklő háború, melyben gyermekek szülőket irtottak.

Ezek a testvérgyilkos vámpírok voltak azok, akik azzal, hogy létrehozták a Negyedik és az azt követő generációt, elősegítették a manapság "klánoknak" nevezett szövetségek felemelkedését. Hiányzott belőlük a bölcsesség, így nem látták előre, hogy a gyermekeik éppúgy ellenük fognak fordulni, ahogy ők is szembefordultak nemzőikkel. Amikor ez egyértelművé vált, az Ősök elindították a nagy játékot, a hatalomért folyó harcot, a Dzsihadot, majd elrejtőztek, hogy titkos menedékeikből irányítsák a folyamatokat.

Minden bizonnyal ez az iszonyatos háború eredményezte a Második Város összeomlását. Az eseményt követően a Vértestvérek és Sét gyermekei szétszóródtak a Földön, olyan helyeken telepedtek le, ahogy viszonylagos biztonságban voltak az Ősatyáktól. Ennek a biztonságba vetett hitnek nem volt semmi alapja, mert a Harmadik Generáció vámpírjainak hatalma nem ismert határokat; ők a világ bármely pontján képesek voltak végrehajtani terveiket. A legenda szerint a Dzsihad még mindig nem ért véget, és a Vértestvérek nem egyebek, mint gyalogok, bábok a kannibalisztikus háborút vívó Öregek sakktábláján.

A lázadók felépítették az új várost, és megalakították a (13) törzset.++

Gyönyörű volt a város, lakói imádták építőit, akár az isteneket.

Létrehozták saját gyermekeiket, a káiniták Negyedik Nemzedékét.

De rettegték a Dzsihadot, így sarjaiknak tiltották a gyermekek nemzését.

Az újak nem teremthettek utódokat, a vének a hatalmat maguknak tartották.

Ha mégis létrejött egy gyermek, azt űzték és megölték, és vele nemzőjét is elpusztították.

E város oly nagy volt, mint Káiné, és egyre csak nőtt, csak növekedett,

majd, mint minden, mi élő, egyszerre haldoklani kezdett.

Az istenek először nem látták a gondot, csak később vették észre: valami elromlott.

A város elpusztult, az istenek hatalma szétfoszlott.

menekülniük kellett, és magukkal vittek minden sarjat, porontyot.

De útközben sokan meghaltak - velük a gyengeség végzett,

s mivel a kordában tartó hatalom már nem létezett, sok menekülő utódokat nemzett.

Megszaporodtak a káiniták, de ez nem lehetett így soká, pedig uralták a Földet.

Idővel már túl sokan lettek, kitört a háború, ismét.

Az Ősatyák még mindig rejtőzködtek - az óvatosságot ők már ismerték.

A gyermekek városokat építettek, sarjakat nemzettek,

utódokat, akik közül sok a harcokban örökre elveszett.

Kegyetlen volt ez a háború, kik akkor éltek alig maradtak páran,

sokan meghaltak, néhányan emlékeznek csak az igazságra.

A kontinenseket árként lepte el a halandók tömege,

a káiniták városai lerombolni vágyók hatalmas serege.

A halandók saját harcukat vívták, de vérüket értünk ontották.

A háború végén a káiniták elbújtak, ne találják egymást,

elrejtőztek, a halandók őket többé ne lássák.

Rejtőzünk még ma is, mást nem tehetünk,

a Dzsihad még tart; bújnunk kell, nehogy áldozatok legyünk.

+: Egyes vámpírtörténészek szerint ez a sor eltorzult az Első Város megépítése a modern kor között eltelt évezredek során. A kutatók állítása szerint Nód Könyvének egyes átirataiban így szerepelt: "Önmagának három, csupán három gyermeket nemzett."

++: A vámpírok többsége szerint itt a tizenhármas szám szerepel, mert jelenleg is ennyi klán létezik, ám Nód Könyvének egy másik fennmaradt töredékében a Harmadik Generációra történő egyik utalásnál a "háromszor tíz", nem pedig a "tíz meg három" kifejezés szerepel. Ez egyes vámpírok véleménye szerint azt jelenti, hogy egykoron harminc klán létezett, de tizenhét valahogy már teljesen kipusztult.

Link to comment
Share on other sites

Rayke
Vagy nem. <_<

A drága HL nem el?ssuzör játszaná meg: Bocsi, még várunk egy kicsit a kijövéssel. <_<

Hé, itt az optimizmus az úr! Pesszimizmus nuku, világos? :angry: :D

Egyébként pedig mostmár biztos, hogy a HL2 november végén kint lesz, ebből következik, hogy a BloodLines körülbelül 1 hónappal utánna!

Link to comment
Share on other sites

Selene
Hé, itt az optimizmus az úr! Pesszimizmus nuku, világos? :angry: :D

Egyébként pedig mostmár biztos, hogy a HL2 november végén kint lesz, ebb?l következik, hogy a BloodLines körülbelül 1 hónappal utánna!

Okés.

ja és kira a Szabálykönyv, THX!

Mindjárt le is mentem... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Van mit. Csak nyugodtan.

Egyébként kezdem én is nagyon sajnálni, hogy nem lesz a játékban Asszamita. A klánkönyvből olyan frankó dolgok derülnek ki, hogy az lene a második, amit kipróbálok. Természetesen a Tremere az első! :D

Link to comment
Share on other sites

Selene
Van mit. Csak nyugodtan.

Egyébként kezdem én is nagyon sajnálni, hogy nem lesz a játékban Asszamita. A klánkönyvb?l olyan frankó dolgok derülnek ki, hogy az lene a második, amit kipróbálok. Természetesen a Tremere az els?! :D

Asszamita? Az mit tud? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Bérgyilkos klánként szokták emlegetni, ami csak mára alakult ki így. Mindenki azt hiszi, hogy az Asszamita vámpírok csupán orgyilkosok, akik megfelelő bérért bárkit legyilkolnak.

De mögöttük sokkal több minden húzódik, mint csupán bérgyilkosság.

Ha több is érdekel, vételezd meg 2490 HuF-ért a klánkönyvet! :D

Link to comment
Share on other sites

Selene
Bérgyilkos klánként szokták emlegetni, ami csak mára alakult ki így. Mindenki azt hiszi, hogy az Asszamita vámpírok csupán orgyilkosok, akik megfelel? bérért bárkit legyilkolnak.

De mögöttük sokkal több minden húzódik, mint csupán bérgyilkosság.

Ha több is érdekel, vételezd meg 2490 HuF-ért a klánkönyvet! :D

És a te kedvenc klánodról tudsz egy gyors leírást adni? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Ők a Vérboszorkányok, a Tremerek. Hajdan halandó mágusok voltak, de őket is megáldották a vámpírléttel, és ebben a halál utáni életben is a mágiával foglalkoznak. A Taumaturgia nevezetű diszciplína leghatalmasabb művelői, melynek kismillió ösvényének kusza hálózata fonja körbe a klánt. Minden nagyvárosban van egy-egy kápolnájuk, ahol megnyugvást, menedéket találhatnak, és tanulhatnak. Leghatalmasabb Kápolnájuk Bécsben van, és a legtöbb Kápolna ennek a kicsinyített képmása. Bécs alatt pedig ott alszik maga Tremere, a hatalmas Ősatya. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Abraxes
?k a Vérboszorkányok, a Tremerek. Hajdan halandó mágusok voltak, de ?ket is megáldották a vámpírléttel, és ebben a halál utáni életben is a mágiával foglalkoznak. A Taumaturgia nevezet? diszciplína leghatalmasabb m?vel?i, melynek kismillió ösvényének kusza hálózata fonja körbe a klánt. Minden nagyvárosban van egy-egy kápolnájuk, ahol megnyugvást, menedéket találhatnak, és tanulhatnak. Leghatalmasabb Kápolnájuk Bécsben van, és a legtöbb Kápolna ennek a kicsinyített képmása. Bécs alatt pedig ott alszik maga Tremere, a hatalmas ?satya. :wink:

Akiben felébredt Saulot, így az híres ?satyát egy 4.ik genes vámpír testébe szorítva, így nem 3. genes hanem csak 4ik, legalábbis egyel?re! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Rayke

Igaz, de nem részletes leírást kértek... :D

Üdv Abraxes, rég láttalak. Hogy ment tegnap a szerepjáték?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...