Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ASUS alaplapok


MafiaBoy

Recommended Posts

Voda2

Sziasztok!Nem akartam új topikot nyitni,de mivel nekem is asus lapom van,azért ide írom.Tehát a kérdésem a következõ lenne:Proci csere folyamán egy kis hûtõpaszta belecseppent az alaplapomba,pont a proci mellé,az egyik kondi oldalára,ami lefolya az alaplapig,és ahogy ki próbáltam szedni,kicsit be is ment a kondi alá,a lábaihoz.Okozhat ez valamiféle problémát,zárlatot,stb...?Köszi elõre is a választ.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Fehér, vagy szürke (ezüst tartalmú) pasztáról van szó? Utóbbi okozhat elvileg, de olyan minimális az ezüst tartalma, hogy nem nagyon vezeti az az áramot. Ha a fehérrõl van szó, akkor semmi gond.

Link to comment
Share on other sites

Voda2

Sima fehér paszta!És mégegy kérdés!Alaplatot mivel szabad tisztítani?Tiszta alkohol esetleg?Perxe nem az egéx nyákra gondoltam!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Sûrített levegõ meg ecset... ;)

Link to comment
Share on other sites

Voda2

Na de én itt a pasztára gondolok.Tervezem,ma hazaérek melóbol,és kikapom az alaplapot,megtisztítom.Szóval a pasztát ha finoman letörlöm,és annak a helyét gondoltam alkohollal,mert szerintem más nem hozza le tisztára.Egyébként köszi a választ:)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Letörlöd az elég... Én nem áztatnám az alaplapot a helyedben. (És ne használd fölöslegesen a Jelzés gombot.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ogergo

Hi

Nem tudja valaki véletlenül hogy asus m2npv-vm laphoz hol tudok spdif kimenetet venni?

 

 

IPB kép

valahogy így néz ki

köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
sasa164

Sziasztok. kéne nekem egy kis segítség.

Egy ismerõsömnek van egy ASUS P4BGL-MX/533 alaplapja amin van integrált hang és kép.

De egy szerencsétlen dolog miatt a Win-t újra kellett rakni és nincs driver lemeze.

Honnan lehetne szerezni ilyet?

Ha valaki tud, segítsen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Thief
Hi

Nem tudja valaki véletlenül hogy asus m2npv-vm laphoz hol tudok spdif kimenetet venni?

 

 

IPB kép

valahogy így néz ki

köszi

 

E-Bay. Vagy Vatera.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ttt5

Sziasztok!

Egy Asus p5b alaplapom van, és a hozzá mellékelt Asus PCProbeII nevû monitoring progi szól, hogy az alaplap 45 fokos, és ez túl sok.

 

Tényleg túl sok ez az érték? (és ha igen, mennyinek kellene lennie, mi okozhatja, és mit okozhat?)

 

Elõre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

ati012

A problémát valószinűleg az okozza hogy nem megfelelő a hűtés tehát vagy tele van a borda / venti kosszal vagy egyáltalán nincs rajta hűtés! Esetleg rosszul mér... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
MERNOK

Sziasztok!

 

ASUS alaplapom van AMD procival.Ha aktiválom a COOL N QUIT funkciót (ez már mûkdik), akkor az alaplap automatikusan szabályozza -e a ventilátor fordulatát, vagy a BIOS-ban be kell-e állítani ezt.Ha igen.akkor hogyan?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A Biosban a Q-fan kontrollert keresd, és engedélyezd.

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Köszi a választ!

Ha engedélyezem, akkor a profilt is meg kell határozni:performance,minimum,silent.

Itt melyiket célszerû bejelölni?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én a csöndeset (silent) ajánlom, de ez igazából az igényeidtõl függ.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Jó a silent, mert ha melegszik a processzor, akkor a végén ígyis-úgyis teljes fordulattal pörög a hûtés, egyéb idõben meg csendes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MERNOK

Sziasztok!

 

Az alaplap BIOS-ban érdemes-e engedélyezni a következõ funkciót?

 

HDD SMART MONITORING

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mindenképpen érdemes, hiszen ez a funkció (SMART) figyelmeztet arra, hogy a merevlemezed elhalálozni készül (esetlegesen).

Link to comment
Share on other sites

MERNOK

Köszönöm a választ!Samsung HD160JJ merevlemezem van.A merevlemeznek is támogatnia kell ezt a funkciót.Ez is támogatja?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Az összes ma használatos merevlemez támogatja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
seals

Sziasztok!

 

Kíváncsi lennék mi a véleményetek az asus p5kc-ról!

 

Olvastam teszteket míg a Gamestaron a Pc world tesztjén jókat olvastam róla. Addig a Prohardver tesztjén olvastam tán, hogy jó az árkategóriájában, de az elsõ kettõ ddr2-es slot instabil. A ddr3-mas slot-ot meg aki használni akarja hagyja ki. Utána láttam hozzászólásokat, hogy ez, hogy lehet, hogy az Asusnak a ddr2-es memóriát használva instabil? Az biztos, hogy 15 alaplap között nem sok különbség van gyorsaságban, csak felszereltségben. Az engem nem érdekel. Ugyanúgy E 6750-es procival tesztelték ami nekem is van. Szerintem az egyik legjobb alaplap ahogy utána kérdezgettem. Azt is írták, hogy a Corsair se volt a legjobb benne. Na erre meg azt mondom, hogy a Corsair nem minden alaplaphoz jó, és egyszer egy memória teszt közül a legjobb nem a Corsair volt.

 

Légy szíves írj rendesen! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Perosz
Sziasztok. kéne nekem egy kis segítség.

Egy ismerősömnek van egy ASUS P4BGL-MX/533 alaplapja amin van integrált hang és kép.

De egy szerencsétlen dolog miatt a Win-t újra kellett rakni és nincs driver lemeze.

Honnan lehetne szerezni ilyet?

Ha valaki tud, segítsen.

Próbáld ezzel (egy backupot javaslok előtte): http://en.softonic.com/file.phtml?&id_...s&type=sale

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pubi

Sziasztok!

 

Nekem (is :) ) P5kc alaplapom van, és a következõ gondom van vele.

A BIOS-ban a SATA Configuration menüpontot akár Compatible, akár Enhanced-re állítom, az ez után hozzáférhetõ "Configure SATA as" menüpontnak a leírás szerint két lehetõséget kell felkínálnia.

IDE vagy AHCI

Sajnos mindíg csak az IDE menüpontot kínálja fel, így nem tudom a SATA 2-es vinyómat a 30Gbit/sec-es sebességen üzemeltetni. ( Hard Disc Sentinel szerint is csak a 15Gbit/sec van engedélyezve)

BIOS frissítésen túl vagyok. Ez a menüpont akkor is csak az IDE üzemmódot kínálja fel, ha wincsi nincs is feldugva az 1-4 aljzatokra.

 

Mi lehet a hiba?

Kérlek segítsetek!

 

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

seals

Nekem ugyan így van beállítva:

Max írási sebesség a progi amit írtál a szerint 65,000 kb/mp

Olvasási 25/000 kb/mp

Maximális Udma átviteli mód 150Mb/mp

Lehet ,hogy az erõs gépe a winyó miatt lassú?

Én is kíváncsi lennék a beállításra!

Eszköz típusa Sata 2

Western Digital

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...