Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ASUS alaplapok


MafiaBoy

Recommended Posts

Gereby

Akkor marad az EZ-FLASH! ;)

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Akkor kénytelen leszek ezt használni .... :(

Majd megkérdezem a bios-os topicba az EZ-FLASH-al történõ frissítés menetét.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cowler

Sziasztok!

 

 

Szeretném tudni hogy mi a véleményetek a lapról! Ugye nem csak SLI-s kártyát lehet rátenni?

Támogatja a Core2Duo-s procit is? Érdemes rá olyat venni vagy megteszi egy sima DualCore-os is? Árban kb fele ha jól tudom!

 

Thx: Cowler

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tomplayer

A NF7 2.0-a minõségileg kaki.

Amúgy te magad is leírtad a hsz-edben, hogy az Abit hibás alaplapokat gyárt. Egy átlag embert nem érdekli, hogy milyen verziójú az alaplap õ csak egy jól mûködõ, kész terméket akar kapni a pénzéért.

 

Az lehet, hogy pár Abit gyári hibás, na de nem mind!! (Amúgy is ha gyári hibás akkor GARANCIÁVAL úgyis visszaveszik, ennyi)!! Egyébként az Abit legújabb modellje az AW9D-MAX sem tetszik, szerintem ez már NEM gyári hibás, illetve mindenbõl a legjobbat, legújabbat használja (érsd: lapkakészlet, DDR2 800 MHz mem támogatás, legújabb technológiák stb... Ritka az ilyen alaplap mint a fehérholló :) (jót nehéz gyártani, na de jó pár év fejlesztés meghozza gyümölcsét :D (olvastan én még a neten v.mikor) láthatjük ezt az AW9D-MAX-on ) Nekem otthoni asztali PC-be jó lenne egy ilyen!!

Link to comment
Share on other sites

Abu85

AW9D-MAX nem járt a kezeim között, így nem tudok róla véleményt mondani. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a közeljövõben Abit lapot fogok szerelni, tesztelni... :)

 

A gyárihibát a szervízes szívja meg a legjobban, mert idõre kell gépet összerakni, és abba nem fér bele a hibás alaplap folyamatos cseréje. :(

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Meg õszintén ki van vele úgy, hogy van kedve szórakozni gyárihibás cuccokkal. Én inkább a (majdnem)biztosra megyek, mert annál nagyobb bosszúság szerintem nincs is, mikor valaki vesz valamit, örül neki, és püff neki, gyárihiba... :S

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Sajnos az informatika olyan gyorsan fejlõdik, hogy a termékek tesztelése már minimális szinten történik. Jelenleg a piacra dobott áruk közel 50-60%-a valamilyen szériahibával küzd, csak nem tudunk róla. :(

Link to comment
Share on other sites

repist

Egy kis segítséget kérek. A most vásárolt Asus M2N4-SLI alaplapomon nem tudom, hogy hol kell beállítani azt a funkciót, hogy kikapcsolás után is aktív maradjon az USB port, ezért kikapcsolás után nem tölti az egeret az USB portról. Az elõzõ alaplapomon ez alapból mûködött. Pls. valaki segítsen!! :(

Link to comment
Share on other sites

Pöle

Sziasztok, tud valaki valami érdemlegeset mondani arról hogy az Asus k8n-e deluxe milyen alaplap? Valami vélemény...? Elõre is köszönöm...

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Az ASUS P5N32 SLI Deluxe, mivel nForce4 lapkakészlet van rajta így inkább nVidia GeForce VGA-t ajánlott beletenni, ha két ATI Radeon-t teszel bele az úgy sem fog menni dual-ba (tehát ATI CrossFire technológaia nincs támogatva, mivel nVidia lapkakészlet) mert ez az alaplap az nVidia SLI-t támogatja, tehát két nVidia GeForce már mindjárt jobban tetszene a lapnak. Az Intel Core 2 Duo-t is támogatja szerintem, illetve az se nagy teljesítményvesztés ha csak sima kétmagos Intel-t veszel bele (a kétmagos procit viszont 100%, hogy támogatja). Ez a lap árban úgy 40000, maxx.: 50000 ezer forint körül alakul.

 

Ha szeretnél egy linket látni róla akkor KLIKK IDE!

Link to comment
Share on other sites

Tungler Antal [twink

Az ASUS CPU support honlapja szerint NEM támogatja a Core 2 Duo-kat. Az elõttem szólóval szeretnék egyet nem érteni, mert a Presler/Smithfield magos Netburst architektúrájú kétmagos processzorok és a Core architektúrájú központi egységek között ÓRIÁSI a különbség, az utóbbi javára. Én ezt az alaplapot nem javaslom.

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Azt nem mondtam 100%-ba hogy Core 2 Duo is támogat, csak a sima kétmagos procit viszont igen (Nekem amúgy is jobban kéne egy Intel 955XE mint egy core 2 Duo, lehet hogy a Core 2 Duo fejlettebb de azért nem mindegy, hogy a legfejlettebb Core 2: 2.93GHz a 6800-as eXtreme edition vagy pedig egy 3.73GHz-es cuccal dobom a gépet, amúgy is a Core 2 90000-100000 Ft-is lehet így nem igazán van olyan az otthoni felhasználóknak).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
robertone2

Szervusztok. Van egy új asus a8r-mvp alaplapom, amely nem hajandó bemenni dosba.

 

Berakom a dos indító floppyt és el is kezd világítani bootoláskor a kis lámpája, de rögtön ezután megáll egy fekete képernyõn a folyamat, csak egy kurzor van, beírni semmit nem lehet.

 

Csináltam másik dosindító lemezt a géppel, az is pont így viselkedik.

 

Ez valami beállítási probléma lehet a biosban?

 

Szeretném leghostolni a rendszert, de ezt eddig csak dos alól tudtam. Tudtok segíteni?

Link to comment
Share on other sites

pumoka

Sziasztok!

Az Asus P5N-32 Sli simán kezeli a Core2 Duo procit.

Nekem egyetlen egy problémám volt vele hogy IDE RAID vezérlõt tettem a PCI foglalatba és a bios lefagyott.

Nem tudom mi kellene bele mert sajnos csak 1db IDE foglalat van az alaplapon és nekem még kellene valamilyen IDE vezérlõ amire még 2 hardvert rá tudok pakolni.Nem tudtok ebben segíteni?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
slicchabib

Jó alaplap ez! Támogatja a core2duot! De az szerintetek igaz, hogy az én alaplapomba beletehetek 16gb memóriát? Mert a leírásban benne van, a gyártó oldalán is fenn, hogy belefér ennyi de ez hogy lehetséges? Az alaplap: asus p5n sli! Remélem még nézi valaki ezt a topicot!

 

Légyszi írj rendesebben! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ha azt írja hogy támogat akkor biztos. Vannak nagyobb modulok is, amelyek ritkán lelhetõek fel a piacon... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )
Azt nem mondtam 100%-ba hogy Core 2 Duo is támogat, csak a sima kétmagos procit viszont igen (Nekem amúgy is jobban kéne egy Intel 955XE mint egy core 2 Duo, lehet hogy a Core 2 Duo fejlettebb de azért nem mindegy, hogy a legfejlettebb Core 2: 2.93GHz a 6800-as eXtreme edition vagy pedig egy 3.73GHz-es cuccal dobom a gépet, amúgy is a Core 2 90000-100000 Ft-is lehet így nem igazán van olyan az otthoni felhasználóknak).

Csakis Core 2 Duo ;) Sokkal kevesebbet fogyaszt és gyorsabb is! A GHz nem minden, sőt!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Cleanx

Sziasztok.

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy Asus A7V8X alaplapba milyen procit tudok betenni.

A jelenlegi amd 2000+ ennél kellene gyorsabb.

 

Hozzáértõk segítsetek! x)

Köszönöm.

 

Légyszi írj rendesebben! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Hate

Üdv!

 

Nem kell hozzáértõnek lenni, csak tudni kell hol kell keresni. :D Nézd meg a nyák verziószámát és azt, hogy melyik bios van a lapon, majd a következõ linken választ kapsz a kérdésedre.

ASUS CPU Support

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
HisztErik

T. Hozzáértõk! :)

A megszólítás nem véletlen, látom sokatok nagyon tud az alaplapokról mindent! Remélem nekem is tudtok segíteni! Kérek mindenkit, akinek akárcsak sejtése is van, írjon!

Az alábbi hibát az alaplapom okozhatja véleményem szerint :hááát: , de nem vagyok 100%-osan biztos benne. Véleményeteket kérem, hogy igazam van-e, mert garanciális, a gép összes alkatrészével egyetemben, de biztosan kéne tudnom, melyik alkatrészt vigyem vissza.

A gép: Asus M2V alaplap

NEC 1.44MB floppy

Linkworld LC431-52 400W 12cm P5 ház /2228/

AMD Sempron 3200+ 1800MHz/333MHz 128Kb dobozos Socket AM2

LG GSA-H12N 18x+/- Dual layer DVD író

Asus Radeon X300SE 128MB DDR TV/DVI PCI Express

160GB Samsung 7200rpm S-ATA 8MB cache winchester

SMC WPCI-G 54Mbps vezeték nélküli PCI hálózati kártya

2 db 512MB 800 MHz DDR-II RAM Kingmax

ViPower 5010-LSF Alumínium Mobil Rack SATA

PS/2 bill, USB-PS/2 átalakítós egér

 

AMI BIOS, XP prof. SP2

 

A hiba: XP telepítés rendben, az összes alaplapi driver és a videokártya driver feltelepítve. 8)

Következne a PCI-os kártyák telepítése(a fent említett WLan, és egy kameravezérlõ, mindkettõ kipróbálva másik gépben, hibátlanok!). De: 1./ (a kameravezérlõ) a telepítõ csak odáig jut, amíg megjelenik az óra mellett a buborék: új hardver… , és lefagy a telepítõ (feladatkezelõ: nem válaszol), majd az eszközkezelõben – ahol már ott a hardver – megnyitom: az eszközhöz nincs driver telepítve, de engedélyezett, és ha az erõforrásokra kattintok, lefagy a Tulajdonságlapja. Ezután, ha kikapcsolom a gépet, órákig megy a „Windows leáll”, de nem áll le, csak ha a Power gomb 5 mp. A legközelebbi indításnál se tölt be, csak a „legutolsó helyes..”. :S 2./ (WLan kártya) szépen felmegy, mûködik is, de a legközelebbi bekapcsoláskor csak a „legutóbbi helyes konfiguráció”-val indul driver nélkül. :mérges: Odáig jutottam, hogy telepítettem mindkét eszközt az alaplapi lan, és a raid vezérlõ letiltásával :ötlet: , ekkor jutott erõforrás a két eszköznek, de a gép így is a bejelentkezõképernyõn egér nélkül ált fel. (kattintson a felhasználónévre, jaj :pislog::?: ) Ekkor PS/2-USB átalakítóból egér ki, be egy USB csatiba :ötlet::upsz::P , így belépek, a PS/2 egeret letiltom az eszközkezelõben, és mûködik :démonikacaj: . Mindaddig, amíg nem engedélyezem a távoli asztalhoz szükséges szolgáltatásokat, akkor megint jön az újraindításnál a „legutóbbi helyes..” és feláll távoli asztal nélkül :Sír: :fal: . Ha úgy telepítem az XP-t, hogy a BIOS-sban eleve letiltom a jelenleg nem használt eszközöket, ugyan ez a helyzet, kivéve, hogy már nincs mit letiltani, így telepíteni már sehogy nem lehet az eszközöket. Természetesen próbáltam más XP-vel is, SP2 nélkül, SP1-el, sõt, még szabványos pc-ként is ACPI helyett. Ugyanez történik.

Kérlek segítsetek! :ima::segítség: :gépel:

 

 

 

Üdv!

 

Sajnos HiszErik angolból gyengécske :bocsánat: . Egy BIOS frissítés van fent az alaplaphoz, de ahogy kisilabizáltam az se erre a problémára :( .

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Szia!

 

A driverek mennyire frissek amiket felteszel? A BIOSban nincsenek véletlenül átállítgatva az IRQ-k?

Link to comment
Share on other sites

HisztErik

Szia!

 

A driverek nincsenek 1 évesek, minden alkatrész új. Másik 2 gépen csont nélkül mennek. A BIOS default, akkor is fennál a hiba. Amúgy ennél az AMI biosnál az IRQ-k beállítása csak "PCI DEVICE" vagy "Reserved" lehet, manuális hozzárendelés nincs. :(

Link to comment
Share on other sites

HisztErik

 

Sziasztok!

 

Segélykérésemben félreérthetõen fogalmaztam: "az összes alaplapi drivert..." , így a fórumbakiknál találkoztam vele ismét :upsz: . Ott már kijavítottam a hibámat, de tanácsotokra itt is megteszem, hogy választ kaphassak :béke:

 

Bocsánat a rövidítésért! :bocsánat:

 

Tehát helyesen: az alaplaphoz kapott összes drivert feltelepítettem:

 

AMD -Cool'n'Quiet -ASUS Cool&Quiet Driver V1.2.2.0 for Windows XP/2003.

 

Audio -32bit -SoundMax ALC660 Audio Driver V5.10.0.5247 for Windows 2000/XP/2003.(WHQL),

 

Chipset -VIA HyperionPro V5.07B for Windows 2000/XP/2003 and 64bit Windows XP/2003.(WHQL)

 

LAN -Attansic L1 Driver and Utility v0.3.3790.106 for Windows 2000/XP/2003 & 64bit XP/2003

 

SATA -Marvell SATA Driver V1.0.2.15 beta 2 for Windows 2000/XP/2003 & 64bit XP/2003.

 

USB2 -VIA USB 2.0 Driver

 

Csak azért próbáltam röviden írni, mert így is túl hosszúnak éreztem segélykérésemet, féltem, hogy ha még terjengõsebben írok, senki nem olvassa el! Pedig nagyon kéne a segítség!

 

Üdv:

HisztErik

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Próbáld meg a W-Lan kártyát egy másik PCI foglalatba áttenni! Ha a drivereket rendesen feéltelepítetted, és így sem megy, akkor az alaplap chipkészletével lehet probléma.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sazo

Sziasztok!

 

Az új gépemben egy ASUS M2N Plus SLI VISTA Edition alaplap került. Amikor az Everestet lefutattam, meglepõdtem, hogy Nforce 500 SLI chipkészlet van az alaplapon, a boltban pedig úgy tájékoztattak, hogy 570-es. A nvidia honlapján nem is találok 500-as alaplapi drivert. Kérdésem az lenne, hogy miben különbözik a két chipkészlet, jelent-e számomra valamiféle hátrányt az 500-as?

 

Köszönettel:

 

 

Zoli

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...