Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Microsoft Office 2007


web

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

2007-es word most nincs kéznél, de a 2010-esben meg lehet forgatni a szövegdobozt is, viszont ameddig bennehagyod a kurzort szerkesztésre, addig visszaforgatja (ez mondjuk érthető, így mégis könnyebb gépelni), de mihelyt kikattintasz belőle már okés lesz.

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

mizsi

2007-ben még nem lehet a szövegdobozt forgatni, csak átméretezni. A forgatás gomb inaktív, és a zöld nyíl sem jelenik meg.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Igen, nekem is ez a bajom! Megpróbálom ezt a Paint-es megoldást....

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

payskin

WordArttal is meg lehet csinálni, csak le kell róla szedni minden csicsát, hogy úgy nézzen ki, mint a rendes szöveg...

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Balázs, hogy csinálod? Mert a WordArtot (is) nekem valamiért csak egyszer engedi elforgatni, 90 fokkal.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jobb klatty, WordArt formázása, és ott van benne a Forgatás, ahova tetszõleges fokot beírhatsz.

 

A nagyobb baj, hogy akárhogy szenvedtem, közel sem tudok olyan betûformátumot kihozni a WordArtból, mint a rendes szövegem. Ott kezdõdik, hogy nincs benne 11 pt, csak 10 meg 12, és a 10 pontos Calibri egész másképp néz ki WordArtban, mint a 11 pontos a szövegben. Szánalomputtony.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Jobb klatty, WordArt formázása, és ott van benne a Forgatás, ahova tetszőleges fokot beírhatsz.

:facepalm: Hogy ezt én (is) mit össze kerestem. :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Denibaby

Helló! Biztonsági frissítés a 2007-es Microsoft Office rendszerhez (KB951944)

Letöltési méret: 7,8 MB

Frissítés típusa: Fontos

A Microsoft Office 2007 rendszerben és a Kompatibilitási csomag a 2007-es Office rendszerhez nevű csomagban felfedezett egyik biztonsági rés lehetővé teheti programkód futtatását távolról. A frissítés megszünteti a biztonsági rést.

 

Biztonsági frissítés a Microsoft Office 2007 programcsomaghoz (KB951550)

Frissítés típusa: Fontos

A Microsoft Office 2007 programban felfedezett biztonsági rés kihasználásával a számítógépről adatok tulajdoníthatók el. A frissítés megszünteti a hibát.

 

PowerPoint megjelenítő 2007 Service Pack 2 (SP2)

Frissítés típusa: Fontos

A Service Pack 2 a PowerPoint megjelenítő 2007 legújabb frissítéseit tartalmazza.

Letöltési méret: 34,2 MB

 

WU-ban érkeztek VISTA Home op. rendszerbe. Én OOOrg.-ot használok, és egy Powerpoint Viewer-t fogok telepíteni.

 

Engedjem -e a frissítéseket? Kösz!

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Nem vagyok benne egészen biztos, de úgy emlékszem, vagy OpenOffice.org VAGY MS Office lehet a gépen, a kettõ egyszerre nem. Nem "tûrik" egymást, az egyik ismerõs leszedte az MS Officet és feltelepítette az OOO-org-ot, de valami maradt a Registryben, akadozott az OOO.org. Csak a teljes Ccleaner takarítás segített.
8)
Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mivel a 2 Office-nak semmi köze egymáshoz, tök jól megvannak együtt.

Link to comment
Share on other sites

payskin

El tudok képzelni olyan "közös pontokat", ahol esetleg összeakadhatnak, de én sem gondolom, hogy ne tűrnék meg egymást.

 

De nem is ez volt a kérdés... Viszont a kérdést nem értem. Az Ooo mellé most fogsz Powerpoint viewer telepíteni, akkor miért kínál fel a WU Office-os frissítéseket? Valaminek már kell ott lenni az Office-ból, ami ezt kiváltja, úgyhogy igen, telepítsd.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Adani

Powerpointos topikot nem találtam ,ezért ide írok.

 

A probléma az lenne, hogy egyik ismerõsöm prezentációt készít PowerPoint 2007-ben és szúrt bele AVI videót meg MP3 hangot is, minden rendben megy ameddig a saját gépén csinálja.

 

De mikor átmásolja a prezentációt pendrive-ra és átviszi másik gépre a kép és hanganyag nem indul el. A fájl méretét nézve úgy látom nem menti el azt a bemutatóval együtt ,így csak akkor megy ha ott is ugyanabban a könyvtárstruktúrában van.

 

Van valami megoldás arra, hogy elmentse ezeket az adatokat is? Ha nem megy másképp akkor úgy fogja csinálni ,hogy egy könyvtárba másolja az egészet és úgy szúrja be a kép és hanganyagot.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Külső elemeket nem integrál bele a PowerPoint a fájlstruktúrájába, csak bizonyos fájlméret korlátig. Azaz meg kell tartani a struktúrát, vagy az egészet ki kell exportálni egy pendrivera. Erre van lehetőség az PowerPointban. Ilyenkor a megfelelő struktúrát létrehozza a bemutatónak.

Link to comment
Share on other sites

die nadel
De mikor átmásolja a prezentációt pendrive-ra és átviszi másik gépre a kép és hanganyag nem indul el.

Csak egy egyszerû kérdés: A másik gépen is 2007-es PowerPoint van?

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Nemazért nem indul el, mert nem egyformák a programverziók, hanem azért mert hiányoznak a szükséges fájlok, így nincs mit megnyitni. A PPS és PPSX fájlok csak magát a bemutatót tartalmazzák, a külsõs elemeket nem. Azt mellékelni kell neki, vagy külön bemásolással, de biztosabb az exportálás, mert az biztossan jó helyre fogja másolni a fájlokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Donee

Sziasztok!

Van arra lehetõség, valamelyen beállítási opció, hogy a telepített Microsoft Office 2007 alkalmazásai (Word, Excel, PowerPoint) az asztalon, jobban mondva egy oldal tálcán jelenjenek meg?

Ami esetleg rejtett tálca, és az egér odahúzásával jönne elõ az oldaltálca, az Office programjaival.

 

A Windows 95-98ban volt ilyen Office indítópult, amit az asztal oldalához lehetett igazítani.

Windows 7 alatt is lehetséges ilyen, Office 2007 esetén?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Windows 7-ben tudtommal nem lehet elvinni az eszköztárakat a tálcáról. Valamilyen külsõ megoldás viszont biztosan van.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Azt nem tudom, hogy miért feltétlen fontos oldalra kivinni a tálcáról.

A gyakrabban használt Excel, Word rögzíthetõ a tálcán a Win7 új funkciója szerint, ha még könnyebb így, mint asztali ikonról indítani.

Vagy lehet eszköztárat létrehozni neki, vagy külsõ programmal van jumplist lehetõség is.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
PepeJozsi

Köszöntöm a fórumozókat, teljesen új vagyok itt.

Az Office 2007-en már rég dolgozom, de mivel eddig nem magyar nyelven használtam, nem tudtam, hogy nem mûködik a magyar helyesírás ellenõrzõ - javító. Megvan az összes nyelv a programomon a magyar is, de amikor a tegnap elõször akartam használni a magyar helyesírás javítót, meglepõdtem, hogy nem mûködik. Spanyol, Román és angol szövegszerkesztésre használtam eddig és ezután is, de mától fogva magyar nyelven is kell, használjam. Azon a nyelveken jól mûködött, a magyar nyelv is aktiválva volt, de még nem használtam eddig. Kerestem is hamar mi a baj, és a szótár hiányzott. Persze keresni kezdtem és ide bukkantam a PC World segélyvonal fórumra. Böngészni kezdtem, és rájöttem, hogy nagyon sok felhasználó ugyanazzal a problémával küszködik, mint amivel én is szembetalálkoztam. A kérdésem az: megoldódott-e végül is a magyar helyesírás javító és ellenõrzõ program csomagnak a hiánya, vagy nem. Olvastam sok hozzászólást, de nem látok tiszta képet. Megértettem, hogy sokan azt írták, hogy nem létezik stb. Kérem, válaszoljanak, segítsenek.

PepeJozsi

 

-----------

Bocsánat a nagy betûs szövegért, nagyon aprónak tûntek a betûk és kértetek, hogy könnyebben olvasható legyen, meg nagyítottam a szöveget, de beismerem igen megnagyítottam. Igyekszem, hogy ne lógjak ki a sorból.

 

Semmi gond, javítottam. <KGigi>

Link to comment
Share on other sites

PepeJozsi

Köszönöm KGigi, várom a választ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Priscin

Sziasztok!

 

Nekem még az Office 2007 elég új :( és az Outlook- jában hirtelen két problémával találtam magam szemben :

 

- Ha elkezdem írni egy új e-mail címzettjét, akkor automatikusan olyan régi címeket is felhoz, melyek nem szerepelnek a névjegyek között. Átnéztem és kijavítottam az összeset, de ezeket a valahonnan "összeszedett" címeket nem találom közöttük. Hol máshol tárolja õket az Outlook?

 

- Német anyanyelvû felhasználónak kellene magyar Outlook -ot használnia, persze nem érti melyik a "Beérkezett üzenetek", "Elküldött elemek", stb.

Tudom majd megszokja. Nem, nem fogja :S. Igen, csinálhatnék neki német alkönyvtárakat, és átirányíthatnám oda a leveleket, de mielõtt ilyet tennék:

Lehet-e valahogyan (registryben, mittomén) módosítani az Outlook "beépített" könyvtárainak a nevét?

 

Segítségetek elõre megköszönve

Priscin

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az elsõre biztos itt van a válasz a témában valahol, mert emlékszem, hogy annak idején kiderítettük. A "nem PST"-s Outlook mappában van valamelyik fájlban.

 

A másodikra, szerintem, nem, mert gyanítom, nem a registryben van, hanem a PST-ben.

Link to comment
Share on other sites

Priscin

Sikerült megoldást találnom az elsõ problémára: az Office az automatikus címkiegészítés során által felkínált címeket egy .NK2 kiterjesztésû fájlban tárolja. Ez Windows 7 alatt a "C:\Users\"felhasználói név"\AppData\Roaming\Microsoft\Outlook" könyvtárban található (XP alatt: C:\Documents and Settings\"felhasználói név"\Application Data\Microsoft\Outlook" a helye).

Egy Nk2view nevû ingyenes alkalmazással könnyen olvasható, szerkeszthetõ, lementhetõ stb.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, erre gondoltam, a "nem PST-s" Outlook mappával, mert ugye külön Outlook mappában üldögél a PST, és egy másikban ezek a kisebb fájlok... Az .NK2-re nem emlékeztem, de biztos felmerült már ez, mert emlékszem, hogy még a PCW Segélyvonalban is volt róla szó. Lehet, hogy berakom még egyszer ismétlés a tudás alapon.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Faimre20

A gépemen (Win7) a PowerPoint 2007-es van fönt. Szerkesztek vele bemutatót, minden kitünő. A beszúrt wav állományt viszont nem hajlandó lejátszani ( a médialejátszó minden visz, csak a PP-ban nem). Sőt a beépített hangok közül is csak a robbanást hajlandó megszólaltatni, a többit nem. A készen kapott, hankiséretes bemutatók egyikét-másikát hangosan játsza, mig ugyanolyan hangfájlal (wav) felszereltet csak némán.

Tudtok tanácsot adni? (elnézést, hogy itt kérdezek, de nem találtam más tolikot)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...