Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Microsoft Office 2007


web

Recommended Posts

Faimre20

A gépen Win7 van. A wincsi két részre van particionálva. A c-n van minden, Így az Office 2007-is.

Szeretném melléje feltenni az office 2003-t.

Lehet e úgy, hogy ne bántsák egymást. Ha igen, hogyan , melyik particióra?

Kösz előre is a segitséget!

Link to comment
Share on other sites

payskin

A két Office teljesen jól elfér egymás mellett, akár ugyanazon a C: partíción, egyedül a 2 Outlook üti egymást, úgyhogy a 2003-asból azt ne rakd fel.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

:hmm: Megférni megfér, meg ahogy írod, Outlook, de ennél azért kicsit több van.

Emlékeim szerint, amikor régen így 2 Office-t próbáltam egy partíción, ha az egyiket indítottam, majd később a másikat, akkor mindig telepítgetett valamit.

Ha meg utána indítottam a másikat, akkor meg az telepítgetett. Meguntam, végül is el lehet lenni csak az egyikkel. A File Format Converterrel a fájlokkal is alig van gond a 2003-on, ami még mindig nagyon szuper.

Vagy fordítva, meg lehet és meg kell szokni a 2007/2010 verziót is, bár aki a régin nőtt fel, annak nehezebben megy.

Most meg már itt kopogtat a 2013. Őszintén szólva nem is próbáltam még, de nem is nagyon érdekel.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Annak idején, amikor élesben még 2003-at használtunk, de tesztelni kellett a 2007-et, több héten keresztül használtam őket egymás mellett. Más mappába települnek és más gyökerű registry-kulcsokat használnak, így ezeken a helyeken nem tudtak összeakadni. Talán a Common Filesban keletkezhet ilyen gond, de nem rémlik, hogy bármelyik telepítgetett volna. A két Outlook viszont összeakadt a közös PST fájlokon és kapcsolódó részein, sőt, rémlik, hogy volt valami fájlformátum-mizéria is, hogy ha a PST még régi, nem unicode-os változat volt (azt hiszem, a 2003 már tudott ilyet is-olyat is csinálni), akkor a 2007-es átkonvertálta, és ez okozott zűrt a 2003-asnak, de egyrészt régen volt, másrészt nem tartott sokáig, nem emlékszem már pontosan.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nekem most is van egy ilyen felállásom, teljesen jól elfér egymás mellett a 2003 Professional és a 2007 Home Edition. Utóbbiban persze nincs Outlook, OneNote került be helyette.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Faimre20

Üdv Mindenkinek!

Újabb problémám van: Levettem az office 2003-t, (maradt a 2007-es), de azóta ha az Excelt, vagy a Word-ot, vagy ezekkel a fájlt akarok megnyítani, akkor előjön egy ablak:"Konfigurálás állapota..." és vagy 1-3 percig fut végig a csik a beállításon, és csak utánna jelenik meg az eszköz. Ezt akkor is megcsinálja, hogy ha ezeket bezértam és rögtön utánna ismét meg akarom nyítani. Az Office javítását már végig futtattam, de ebből nem enged. Mit kell(és hogyan) beállítanom, hogy azonnal használhassam ezeket?

A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Valami hasonlót rebesgettem fentebb. ;)

Uninstall / install Office 2007.

Link to comment
Share on other sites

Faimre20

Köszi a tanácsot! Sikerült! Minden OK!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Mitsu911

Jó napot Mindenkinek.A problémám a következő:outlook 2007.Visszaigazolás kérés bekapcsolva,de viszont nem érkezik semmi.Mit lehet ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Leginkább semmit. Valószínűleg le van tiltva a fogadó email szerveren a visszaigazolás küldése, vagy, ahogy te is le tudod tiltani az Outlookban, hogy ne küldjön ilyeneket, akár a címzettednél is le lehet tiltva. Ha jól tudom, ez a funkció nem szabványos, ellenben spamküldők remekül kihasználhatják arra, hogy kiderüljön, melyik email cím valódi, ezért sem túl népszerű.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Tényleg nem szabvány a visszaigazolás. A GMail pl. tudja kezelni, de visszaigazolást nem lehet rajta keresztül kérni. Még külső levelező programmal sem, mert azt eldobja.

Egyébként semmi értelme ennek a visszaigazolásnak, mert ha a nem gombra kattintok, akkor se küld visszaigazolást.

Link to comment
Share on other sites

Mitsu911

Ezt egy könyvelő munkatársam használja,s azért lenne szükséges ,hogy betudjuk mutatni,hogy a címzett megkapta a levelet, kvázi bizonyítékként.

Ez egy saját tárhelyről indított üzenet, s webszervert is be lehet állítani,de akkor másik topicban (internet,szerver vagy valami) rákérdezek,mert nem tudom,hol lehetne beállítani.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ezt a szolgáltatást nem lehet bizonyítékként használni, pont azért, mert nem szabványos és mert kikapcsolható vagy akár könnyen hamisítható. Sehol nem fogják elfogadni bizonyítékként. Nem a ti szervereteken kellene bekapcsolni, hanem a címzettnél vagy a címzett gépén, levelezőszolgáltatásában - ha az egyáltalán támogatja ezt a funkciót (például a Gmail egyáltalán nem).

 

Link to comment
Share on other sites

Mitsu911

Igaza van, igazad van, bocsánatot kérek. Erre nem figyeltem eddig, de ezután fogok már figyelni.

Átnéztem az összes lehetséges beállítási pontot a webszerveren, de nem jöttem rá mi lehet a probléma.

Már értem, a hiba nem nálam van.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Semmi baj, én köszönöm, hogy célt ért az "üzenet", és figyelni fogsz rá! :)

 

Akkor most visszamenőleg kijavítom az összes hozzászólásomat, hogy az utánunk jövőknek ne "törjön bele" a szeme! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
TothTibor

Milyen programot ajánlatok a frissitések integrálására?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nem kell különösebben integrálni. Van az Update mappa a telepítőben, ha jól emlékszem a nevére.

Az ebbe belepakolt frissítéseket, SP-t felrakja a telepítés végén. Ehhez azonban ezeket a frissítéseket előbb ki kell csomagolni.

Szerintem jobban jársz, ha a WU-ról frissíted, vagy a batch fájlos módszerrel felrakod az érvényes hotfixeket.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nálam az SP3 benne van kicsomagolva az UPDATE-ben, a többit WU-ról töltöm telepítés után (az is valami parádés sok fájl - sok mega).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha van rá mód, akkor a 2007 helyett jobb a 2010-et használni.

Arra nemrég jött ki az SP1, de csak online a WU-ról ment fel rendesen nálam. Valószínűleg egyéb nyelvű katyvaszok voltak a letölthető első telepítőkészletben. Vagy nekem úgy tűnt.

 

Azon már gondolkodtam, hogy ha az SP több fájlja kicsomagolva ott van az Update mappában, plusz még a későbbi hotfixek, akkor mi lesz, milyen sorrendben teszi fel? :hmm:

Sosem próbáltam ezt így. Az SP magában volt persze. De nekem elég, ha .exe telepítőként rárakom az SP-t.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...