Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem mûködnek rendesen együtt


Franky_78

Recommended Posts

[OP]Destroy-man

Nekem a 3. dolog gyanus egy kicsit. A régi alkatrészeknél voltak ilyenek (mint pl. SD RAM), hogy csak megfelelõ chipsettel voltak hajlandóak futni. Azaz ez a memória valószinüleg csak VIA chipkészletes alaplappal fog menni, igaz a P1-P2-es gépek nagy része VIA-s lapok voltak. :P

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Ha az egy darab új 128-al rendben lefut a memtest, akkor csak nincs szerencséd. A 256+128+128 kombinációhoz sajnos arra is szükség van. :) Nekem 5 új modult, többféle kombinációban kipróbáltak, mire meglett a megfelelõ, ami együttmûködött a régiekkel.

Link to comment
Share on other sites

DeadTech

Na épp ez az. Memtestet sem tudom ráereszteni, mert semmit nem csinál a gép, nem boot-ol, ventik pörögnek csak fel.

De közben rájöttem, hogy Destroy-man-nek igaza van, mivel a modulon van egy "only VIA" felirat, és VIA-s P2-es lapban üzemelt régen a RAM, szerintem most is menne vele. Ez meg ASUS TUSL 2C, nem VIA-s, azt biztosan tudom....

Nem tudtam, hogy chipset függõ is lehet a memóriakezelés.

Köszönöm a segítséget.

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Pano

Sziasztok!

 

A következõ lenne a problémám egy Gigabyte GA-EP31-DS3L alaplappal.

Van 3db 1GB 800Mhz-es Kingmax ramom, csont újak, letesztelve.

Akármit csinálok az alaplap, csak 2 GB-ot lát belõle (Dual Chanel mód kapcsolására a biosban nincs lehetõség).

Ha variálom a dolgokat, azaz csak kettõt rakok bele, akkor mindegyik rammal megy 2GB. De amint berakom a 3.-at, legyen az bármelyik, nem látja.

Tehát: Mindegyik ramot egyenként végigraktam mindegyik csatornába (csak egyet mindegyikbe), mindegyikbe látta is külön-külön és kezelte is. Tehát, mindegyik ram és csatorna mûködik.

Minden lehetséges variációt kipróbáltam, ami 3 rammal lehetséges egyszerre.

BIOS frissítés, CMOS reset megvolt, nem segített.

 

Ötletek?

 

Pano

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nézd ebben, én úgy látom 2-nél több modulnál nem tolerálja a kétoldalú modulokat a lap. Tegyél bele vagy kettõt, vagy négyet. 2 giga duallal jobb eredményed lesz, mint 3 giga single chanellel.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A BIOS beállításoknál próbáld a CTRL + F1 billentyûzetkombináció után, hátha több lehetõséged lesz.

 

A leírás alapján, ha kettõnél több RAM-ot raksz bele, akkor azok nem lehetnek Dual Sided, hanem csak Single Sided RAM-ok.

Link to comment
Share on other sites

Pano

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Rácsesztem ezek szerint, mert dual sided ramjaim vannak :S Nem gondoltam volna, hogy még ilyen szinten megkülönböztetik õket. Most adtam a szarnak egy pofont azzal, hogy megvettem, cserélni mert nem tudom, mert lejárt a 72 óra, frankó.

Mindegy, köszi még1x.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Azért még megpróbálhatod visszavinni, hátha rendes a kereskedõ és becseréli. Ha mégsem, akkor legfeljebb túladsz rajta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
djdna

Sziasztok!

 

Én olyan problémába ütköztem, hogy a már meg lévő 2x2GB DDR3-as (1333Mhz) RAM-jaim mellé vettem még 2 db 2GB DDR3 (1600Mhz) RAM-ot, amelyek önmagukban és párban kiválóan működnek de amikor mind a 4-et behelyezem az alaplapba akkor nem hajlandó a gép bebootolni és azt jelzi h a ramok rosszul vannak telepítve. Az azonos paraméterű ramokat az azonos színű csatlakozóba tettem.

Lehet ezt a problémát valahogy orvosolni?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!! :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
azt jelzi h

 

Értem, tehát az alaplapodnak van diagnosztikai LED-je, és az jelez egy hexadecimális kódot (pl. CDh – gondolom, a "h" erre utal). Viszont a kódot lefelejtetted a "h" elől, meg az alaplapod típusát is. :)

Link to comment
Share on other sites

djdna
azt jelzi h

 

Értem, tehát az alaplapodnak van diagnosztikai LED-je, és az jelez egy hexadecimális kódot (pl. CDh – gondolom, a "h" erre utal). Viszont a kódot lefelejtetted a "h" elől, meg az alaplapod típusát is. :)

 

Bocsánat, csak sietve írtam és a "h"-t a "hogy" szó rövidítésére írtam. Az alaplap jelzését a folyamatos, rövid csippogásból, fejtettem meg mert megnéztem a beep kódokat. Egyébként az alaplap egy Gigabyte EP41T UD3L típusú alaplap. Hosszas olvasgatás után arra a valószínűsítésre jutottam, hogy az lehet a problémája, hogy a meglévő RAM-ok double side, az újonnan vásároltak, pedig single side kialakításúak és 4 RAM-ot csak akkor tud egyszerre kezelni, ha single side-os mindegyik.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ez régebbi lapoknál simán lehetséges. Viszont ezt akár egy BIOS frissítés is tudja orvosolni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Get_in_the_Game

Sziasztok.

Egy elég fura hibával találtam szembe magam. Adott egy régebbi gép, amiben 2*512 + 2*1 GB memória van. Tökéletesen működik ~10 éve, anno volt rajta futtatva memtest is, hibátlan mind a 4 modul. Most a gép fel lett számolva.

Adott egy másik gép 2*1 GB memóriával. Első körbe ebbe akartam átrakni a felszabadult 2*1 gigát, de a gép nem indul el, 1 hosszú és 2 rövid sípulás végtelen ciklusban, ami memóriahibát jelent. Próbáltam cserélgetni a modulokat, semmi eredmény. Ha csak a felszabadultakat teszem bele, elindul, és nyilván azzal is, ami eddig benne volt.

Következő lépés az volt, hogy akkor ami eddig benne volt, kikerül, és egy az egybe megy át a felszámolt gép 4 modulja. Hát így sem indul a gép, ugyan az a sípolás.

Külön-külön itt is működnek, bármelyik memória slotba teszem, tehát a slotok sem lehtenek hibásak.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Az alaplap mennyi memóriát tud maximum kezelni? Mert ahogy írtad, egy 10 éves gépből kerültek (kerülnének) át egy másik gépbe. Ebből arra lehet következtetni, hogy a másik gép se újabb, hogy ha ugyan azzal a memória architektúrával rendelkezik. Ezeknél a régi gépeknél pedig elég kicsi a memória limit. Sok esetben ez 2 GB volt anno. Szóval, ha te beleraksz 3 GB ramot, akkor nem indul a rendszer, mert nem tud vele mit kezdeni.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Hát, újabba került át, mint amiből kiszedtem. Asus P5P41D alaplap, 4 memóriafoglalattal. Nem hiszem, hogy 2 giga lenne a limit. BIOS-t is frissítettem, úgy sem megy.

Most megnéztem, manualba 8 giga maxot írnak. Viszont azt írják, ha mind a 4 slotba teszek ramot, akkor csak single side dimm mehet bele. Ez azt jelentené, hogy a memória egyik felén vannak csak memóriachipek?

Double side-osból csak kettőt tehetek bele max. Ezek szerint a régebbi alaplapomnál nem volt ilyen limit.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Igen, pontosan ezt jelenti. Akkor ez lesz a hiba.

Link to comment
Share on other sites

Get_in_the_Game

Köszi a megerősítést. Hát akkor nem lesz benne bővítve a memória. :D

Bár még megnézem a másik gépet, hátha abba single side-osak vannak, és akkor egy csere-berével megoldható.

 

Mindig tanul az ember, ilyen korlátozással még sosem találkoztam.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Csak régi gépeknél van ilyen, ahol olcsó alaplapi chipkészlet van.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...