Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógépes túlkapások a filmekben


nagygabor

Recommended Posts

Lex

1. Az eredeti Csillagkapuban benne van, hogy a másik bolygón élõket innen a Földrõl deportálták, ezért beszélik az egyiptomi (és nem angol) nyelv egy korábbi változatát.

2. Ha jól emlékszem, akkor a Jurassic Parkban nem említik, hogy 1 szúnyog volt. Dinó fajta meg sokkal több volt, mint amit a filmben elõadtak. A szúnyog meg van olyan pofátlan, hogy minden melegvérût összecsípked.

3. A hibernálás azért nem mûködik a mai napig, így a megfagyottak felélesztése sem, mert a testben és a sejtekben lévõ víz kristályosodik fagyás közben és ezek a kristályok felhasítják a sejtfalat, ezáltal ugye megölve az élõlényt. Pl. a tej is meg jónéhány élelmiszer sem bírja a fagyasztást, mert még az íze és állaga is megváltozik, nem hogy az életképessége.

Mindezektõl függetlenül van abban igazság, amit írtál, és engem is idegesít egyes filmekben a hülyítés. De a legtöbb embernek fel se tûnik. Legalább is elsõre. És ebben rejlik a filmkészítés lényege: a nézõ ne vegye észre a hibákat, hanem önfeledten szórakozzon. :)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez igaz, de sokszor elsõre ki lehet szúrni sok hibát, és akkor máris elveszti hitelességét a film. Az elsõ, amire emlékszem az a Honfoglalás volt, amit még 11 évesen néztem meg elsõre, de már akkor kiszúrtam az elhúzó Trabantot, a kondenzcsíkok, meg a villanydrótot.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Halihó!

 

Na akkor már szót ejtek egy másik, itt már említett remekmûrõl is. A Knight Riderrõl. Nos ebben a legszebb az, hogy az autó képes kamerával bármire ráközelíteni. Az még hagyján, hogy mûholdakra csatlakozva rá lehet közelíteni valamire, de egy szoba belsejére is?! Na ez már nekem sok... vagy egy ajtó kilincsére... vagy ha már ajtó: hogy a fenébe képes egy számítógép egy mechanikus zárat kinyitni?! Ráadásul mindezt távolról teszi!

Link to comment
Share on other sites

Greene

A Knight Riderben legalább 100 lehetetlen dolog van. De kiskoromban annyira szerettem, hogy ezektõl eltekintettem.

Ma is megnézem ha épp elcsípem vasárnaponként, mert szerintem nagyon jó sorozat volt.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Miért ne? A filmekben minden zárat ki lehet nyitni, akár egy hitelkártyával is másodpercek alatt. Az alól csak egy ajtó a kivétel, az pedig egy lángoló gyerekotthon ajtaja. Kitt pedig mindenre képes, még akkor is tud adatokat letölteni egy számítógéprõl, ha az ki van kapcsolva.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
A Knight Riderben legalább 100 lehetetlen dolog van.

Ott minden lehetetlen! :lol: Régen én is nagyon szerettem. Most ha megnézem, már jókat nevetek néhány megoldáson. :lol:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

google

Én akkora fan voltam, hogy csak na! :D De ma már jókat derülök azon, ahogyan érzelmei voltak K.I.T.T-nek. Például megsértõdött és akkor nem szólt, félt, haragudott stb. Ez eléggé lehetetlen még ma is, nemhogy 1985 körül! :lol:

Az is nagyon jó volt, amikor egyetlen speciális folyadékkal történt permetezés után az amúgy törhetetlen karosszéria ripityára zúzódott! :)

És ezután Bonnie egy garázsban, helyi munkanélküliek segítségével ismét tökéletes állapotra hozta...

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Azt a részt én is láttam. De a legjobb mikor elopták az autót és K.T.T.-et pedig kivették belõle. Míg Micheal nem szerezte vissza a kocsit addig egy rádióba építették bele. Az egy kicsit.... volt :hááát: De ettõl függetlenel én is nagyon szeretem talán minden részt láttam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Wolfgang

Sziasztok élesszemûek ! :)

 

..............................................................

2. Ha jól emlékszem, akkor a Jurassic Parkban nem említik, hogy 1 szúnyog volt. Dinó fajta meg sokkal több volt, mint amit a filmben elõadtak. A szúnyog meg van olyan pofátlan, hogy minden melegvérût összecsípked.

És itt ugrik a majom a vízbe: a hüllõk általában hidegvérûek, az már más kérdés, hogy valószínûsítik, hogy a dinoszauruszok melegvérûek voltak, de ez még nem bizonyított.

A másik furcsa dolog, hogy fenébe szúrták át a szúnyogok a dinók igen vastag, elszarúsodott bõrét. A válasz egyszerû: SEHOGY !

(Láttatok már krokodilokat szívogató szúnyogokat ? :D )

 

3. A hibernálás azért nem mûködik a mai napig, így a megfagyottak felélesztése sem, mert a testben és a sejtekben lévõ víz kristályosodik fagyás közben és ezek a kristályok felhasítják a sejtfalat, ezáltal ugye megölve az élõlényt. Pl. a tej is meg jónéhány élelmiszer sem bírja a fagyasztást, mert még az íze és állaga is megváltozik, nem hogy az életképessége.

............ :)

 

Kis korrekció: állati sejteknek nincs sejtfala, csak sejthártyája !

Sejtfala a növényi, és a gomba-sejteknek van, na, meg az egysejtûek többségének (pl. baktériumok, moszatok, stb).

 

A fagyasztásra visszatérve az a helyzet, hogy bizonyos szövetek viszonylag jól bírják a fagyasztást !

CSAKHOGY !

Sokféle fagyasztás van.

A nagyon gyors (pl. a folyékony N-es) fagyasztás egész jó eséllyel megtartja a DNS-t, és a sejt épségét. Ugyanis a gyors kristályosodás miatt egyszerre nagyon sok kristálygócban indul meg a kristály-képzõdés, így igen sok, de nagyon apró, ún. mikrokristály képzõdik. Ezek kevésbé, vagy alig károsítják a sejt-hártyát (illetve a sejtfalat).

A lassú megfagyásnál kevés kristályosodási gócban indul meg a kristály-képzõdés, így a viszonylag kevés, de jólhízott kristálytû, amolyan mini "jégcsapok" keletkeznek. Ezek valóban szétvágják a sejt szilárd struktúráit. Ilyen pl, ha a hûtõben fagyasztod le a husit, vagy az epret.

 

Az már megint másik kérdés, hogy a sejt- és a maghártyák tönkremenetelével még a DNS viszonylag épen kinyerhetõ.

Tehát egy kellõen hirtelen lefagyott õsember, vagy mammut egyes sejtjeiben, vagy több (akár többszáz) sejtjébõl kivont összes kromoszóma-halmazbólfellelhetõ - kis szerencsével - össze lehet rakni akár az adott egyed teljes genomját (azaz gén-programját).

Az megint más kérdés, hogy egy egyed génállományából képtelenség egy új fajt elõvarázsolni.

Az olyan lenne, mintha a klónjaim egymsát közt szaporodva (jaaaj, már a gondolata is borzalmas!) egy egész planétát akarnának benépesíteni.

Mindenki hallott már a beltenyészetrõl. Na, itt is az állna elõ 1-2 generáción belül.

Ahhoz, hogy egy faj fennmaradjon kellõen széles genetikai variabilitással kell rendelkezzen.

Pl.: ahhoz, hogy a körülmények változásához (pl klímaváltozás), ami egy baromi erõs szelekciós (ki)nyíróerõ, legyen "merítési alapja" (azaz egyfajta választéka, amibõl kiszelektálhat). Azaz a populáció, mondjuk, 90%-a kihalna, de 10%-a fennmaradna, mert az õ génjeik némi nemû eltérõsége miatt, pl nagyobb tûrõképességgel rendelkeznének, így sikeresebben alkalmazkodnának az efféle változásokhoz (jelen példában túlélnéka klímaváltozást). (Persze az elpusztult egyedekkel a populáción belüli genetikai változatosság - kb 90%-ban - szintén elveszne .)

 

Más téma:

 

Most hétvégén (jún.2) volt a Klónok támadása, azaz a Star Wars 2. része.

A film nyitó képsora: 2 kicsi és 1 nagyobb ûrhajó érkezik a Köztársaság Fávárosaként mûködõú bolygóra. Még az ûrben szálnak, de már akkor hihetetlenül zajosak. Persz úgy azt ahogy itt a Földön már megszoktuk: a két kicsik véknyabb zizegéssel, a nagyobb mélyebben hörgéssel haladt. :lol::lol::lol::muhaha:

Az ûrben nincs légkör, ami a hangokat terjesztené, ergo: nem lehet zajos.

Mifelénk ezt már 6. osztályos fizikaórán megtanítják. (Megjegyzés ének-zene tagozatos általános

iskolába jártam Debrecenben, tehát nem a matek, vagy a fizika fakultációtól "kupálódtam" ki... )

Úgy látszik a hülye amerikaiaknak még felnõt korukban sincs annyi eszük, hogy a természet törvényeinek szelével szembe ne hugyozzanak.... :D:D:D

GYermekkorom rajongott, bálványozott filmje volt a Star Wars trilógia (most is az!), de meg kell mondjam, az újabb részek hihetetlenül gagyik lettek, én legalábbis így éltem meg.

 

A gagyi filmek olyan érzést keltenek bennem, hogy az írók eleve hülyeként kezelik a nézõt, aki bármit bevesz. :reklamál:

Engem az ilyesmi azon túl, hogy a filmet nevetségessé, élvezhetetlenné teszi (mert azzal, hogy visszazökkentenek bõdületes ellntmondásai a valóságba, nem engedik, hogy beleéljem magam még egy sci-fi-be sem), szóva, azon felül jól fel is bosszant.

Az efféle forgatókönyvírók nézzék hülyének a jó édes nénikéjüket, ne bennünket ! :mérges::brucelee::boxoló::dobócsillag:

 

Adios Amigos: Wolfgang

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ezek a filmek nem azért vannak, hogy minden egyes képkockáját komolyan vedd. Másrészről viszont van olyan amerikai film (Csillagközi cirkáló), ahol a legélethűbben mutatják be az űrcsatákat. Ott tényleg nincs hangjuk az űrhajóknak, és látszik, hogy az egyébként valóságos irányváltó fúvókákkal kormányoznak.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Aki kiakad a "gagyi", életeszerûtlen filmektõl, az nézzen természetfilmet. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Pontosan! :D

Link to comment
Share on other sites

Wolfgang

Nem feltétlenül az életszerütlenséggel van bajom, hisz egy fantasy filmnél nem sok viszonyítási alapunk lehet, nem igaz ?

 

Inkább arról beszélek, hogy a nagyon szemetszúró, alapjelenségek szintjén kiabáló szarvashiba megöli a történet hihetőségét, és mindjárt az jut eszembe, hogy a rendező ezzel a nézők számára akar valamit közölni, jelen példámnál maradva azt, hogy:

ha egy gép működik, akkor az zajjal jár, kis gép kis hanggal, nagy gép nagy hanggal.

 

Másrészt nem a kvantum-fizika mélyeb értelmezésének filmbeli ellentmondásai felett bosszantkodtam, hanem olyasmi felett, amit azért innen, a Földről, illetve annak közvetlen környezetéből már (legalább) jópár évtizede ismerünk, majdhogynem a kollektív köztudat részét képezik. (Jobb helyeken legalábbis, és nem az USA-ban.... :démonikacaj: )

 

Higyjétek el, nagy sci-fi rajongó vagyok, de szeretem az igényességet.

És számomra az nem igényesség, mikor általános iskolában tanított alapvető, mindenhol (még a Galaxis nagyon-nagyon távoli részében is :) ) helytálló természeti törvényeket nem vesznek figyelembe.

Akkor tegyék a sztorit Tündérországba, ott még az sem lenne zavaró, ha nincs tömegvonzás, vagya 2+2 az nem 4 .

Mellesleg 19 éve szeretem a tudományos-fantasztikus műfajt.

A javát én a szépirodalomhoz sorolom, mert olyan társadalmi és filozófiai kérdéseket is boncolgatnak, és főleg olyan irodalmi igényeséggel, hogy minden joguk megvan ahhoz, hogy a világirodalom nagyjai közt legyenek számontartva.

Ráadásul, ha leülök filmet nézni, eszemben sincs hibákra vadászni.

Pl. én nem szúrtam ki a Honfoglalásban (igaz ez más műfaj) a Trabantot és a villanypásztort, sem a Ben Hur-ben a kvarcórás római légióst.

Tényleg csak ritkán és csak a nagyon gázos bakikat veszem észre.

(Az más kérdés, hogy az ezektől hemzsegő filmeket amúgy sem szoktam megnézni, tehát eleve nem is fedezhetek fel túl sok ilyen hibát.)

 

Ja ! És szeretem a természetfilmeket. De e két műfajt én jól szét tudom választani.

Ezek szerint, kedves Mizsi és kedves MiniDisc, nálatok ez nehezen elképzelhető ?

Szerintem nem, de ha gondoljátok, cáfoljatok rá ! ;)

 

Mellesleg nem effélékről szól ez a topik ?!?

 

Adios: Wolfgang

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

De igen, erről szól. :) Azért említettem fentebb a másik sorozatot, ott pont úgy működnek az űrhajók, ahogy kell.

Engem az szokott kissé bosszantani egyre inkább, hogy pl. van hátra a robbanásig pl. 2 perc, és a tényleges robbanás/hatástalanítás kb. 10 percbe telik. 10 perc alatt telik el 2 perc. :D És szinte mindig 1 mp-nél hatástalanítják. :D Legalább egyszer robbanna fel ... :lol:

De szerintem ez korral jár: Minél idősebb az ember, annál inkább tudja, mikor mi fog következni.

Link to comment
Share on other sites

Adani

És persze minden bombán vagy piros LCD, ami pontosan a robbanásig számol vissza. És bármilyen bonyolult is a bomba bárki megérti a robbanásig hátralévõ két perc alatt. Egyébként is mindig a kék vezetéket kell elvágni.

Link to comment
Share on other sites

KoPe.hu

A "Gyűrűk ura" és a "Csillagok háborja" mesefilm. Márpedig a mesevilágban igenis berregni kell az űrhajónak. Ezért én is megbocsájtom a bakikat. De láttátok volna a KGST '70-es évek beli tudományos fantasztikus filmjeit (scifi): ott felismerhető müanyag kenyérkosárból volt modellezve az űrhajó parabola antennája, felismerhető kávéfőzőből volt trükközve a robot (Isten bizony!) (az a kengyeles-csavaros leszorítós tetejű fajta), az űrautó meg valahogy tök olyan volt, mintha maket lenne. Akkor talán még erénynek is minősíttetett mindez...

 

Jól látom, hogy a "Helyszínelők"-ben kint a szabadban, nappal is mindent zseblámpával néznek? Nem láttam jól a TV-ben, mert lemerült a zseblámpám. :lol:

Link to comment
Share on other sites

r-chee

Nekem az nem tetszik a filmekben, hogy egy hatalmas ugrásnál (amit halandó nem nagyon csinálna meg) a színészek össze-vissza kalimpálóznak a lábukkal, mint egy idióta, s ezzel illúziórombolóak. Van jópár bosszantó jel, az biztos. Pl. a Megtorló-ban, mikor a fõhõs az utcán elrántja a kormányt az útra kiszaladó gyerek miatt, és ütközik egy másik kocsival, majd felborul, utána a másik kocsi hipp-hopp eltûnik a képrõl. Vagy: a Nemzetbiztonság Bt-ben a rendõrkocsis üldözésnél a roncstelepen az autónak minden baja lesz, de kiérve az utcára már pofásan néz ki (4 autót biztos elhasználtak rá...). A legrosszabb: verekedõs jeleneteknél a háttérben paprikajancsiként ugrálnak a tétlen emberek, vagy csak állnak szimplán, várva a sorukra :):) Ezektõl én falra tudnék mászni :D

Link to comment
Share on other sites

nagygabor
.... Egyébként is mindig a kék vezetéket kell elvágni.

Kivéve, amikor nem, de azt már csak MacGyver érti. Vagy Chuck Norris. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Adani

@r-chee

 

Igen Chuck Norrisok Jackie Chanes meg bud Spenceres filmekben is ez van. Mindegy mekkora túlerõben vannak a rosszfiúk, egyszerre úgyis csak egy támad, a többi addig türelmesen vár, hogy elintézd az éppen aktuálisat.

 

A vezetés is érdekesen mûködik. A kormányt egyenes úton is rángatni kell. Ha pedig egy kocsi felborul akkor az biztosan fel is robban, ha belelõnek a tanknyílásába akkor is.

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Szerintem az a szánalmas, amikor megpróbálják komolyra csinálni az ilyen filmeket, lásd például Van-Dál bácsi filmjeit. A Bud Spencer filmekben direkt így csinálták meg a verekedõs jeleneteket.

Star Wars: Az (megjelenési idõben) elsõ három részt én ûroperának nevezném, míg az újakat sci-fi-nek próbálták megcsinálni. Szerintem nem sikerült nekik. Vagy legyen élethû, de ha nem az, akkor ne is próbálják meg eladni annak.

A másik amin kiakadok, az az amikor látom, hogy mit csináltak számítógéppel. Nem úgy, hogy na ez a robbanás biztos számítógépes volt, hanem olyan szinten, hogy ,,Na né' má', látszik az ûrhajón, hogy paint-el rajzolták" Sajnos ez valahogy divat lett, hogy direkt úgy csinálják meg, hogy látszódjon rajta, hogy géppel csinálták.

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ma belenéztem egy kicsit a Herbie címû filmsorozatba. Majdnem eldobtam az agyam!

 

- Megy az autóverseny, a kátsó, gondosz bogárhátúból egy lézersugár kettévágja (pontosan félbe) menet közben az elõtte közlekedõ Herbiet, ami miután kettévágódott, tovább gurult - egy-egy részben. A csúcs ebben az, hogy ment tovább a verseny és a gonosz nem tudta leelõzni a kettévágott autót, a célnál pont megelõzte az egyik fele. :muhaha:

- Defektet kapnak, de sebaj, épp van a csomagtartóban egy festõkészlet (minõ véletlen! :D ). Festékszóróval felpumpálták a gumit.

- Az egyik autó a mélybe zuhant. Hatalmas sziklák és szárazság mindenhol, de azért az autó úgy eltûnt a talajban, hogy a lyuk mélyére sem láttak. Majd egy nagy robbanás és egyesével röpködtek ki az alkatrészek. Persze azok közül minden sértetlenül és pont olyanok, amik aztán ki nem jönnének onnan a valóságban: kormány, kerék, váltó, stb.

 

Ekkora hülyeséget!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

ProFiler, ez mese volt! :D Mégis mit vársz? ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Mesének még elmegy az összes Herbie film.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Na jó, de ennyire? A gyerekek azért ne legyenek már meghülyítve... :D

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Miért, az Ûrgolyhók (SpaceBalls), az mi? :D Az jobb? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...