Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógépes túlkapások a filmekben


nagygabor

Recommended Posts

TheSaurus

Nem kell ezen kiakadni, a derék filmesek új kultusz kiépítésén fáradoznak, melynek alapja a számítógép, és azok, akik így értenek hozzá. Jobb, mint a régi kultuszok, mert a számítógép legalább - bizonyíthatóan - létezik.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, erre én is emlékszem. A BK-ben sok érdekes dolog történt már. Egyszer pl.: Az USA-ba kivándorolt Karatekölyök Danika, két gombnyomással eltüntetett úgy egy Excel táblázatot, hogy csak egy adatmentõ cég tudta visszahozni 170 ezer Ft-ért. Egyszer pedig, Internet Explorerbõl írtak cd-t, utána pár héttel a Sajátgép bámulásából az éles eszû Palika rájött, hogy valaki lemásolta az aktuális munkájuk anyagát.

 

Megaztán hányszor láthattunk olyat, hogy az egyik fõszereplõ mondja, hogy még nem megyek haza, mert még sokat kell dolgoznom, közben pedig, teljes képernyõn fut a monitoron a Pasziánsz. :D

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus
A Terminátor 3-on is kiakadtam, mert ott a robot a telefonon keresztül lekérte a nõ adatait. Szerintem az sem lehetett semmi!

Gondolom, szájjal utánozta a modem hangját, és binárisan visszakódolta a válaszfüttyögést...

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ha már itt járunk, anno néztem a Linda c. filmsorozatot. (Mea Culpa, szégyellem magam, de akkor még más nem nagyon volt - IPB kép:pfúj: ) Ebben a csaj egy-két nap alatt tanul meg programozni! Gagyi a köbön (az egész sorozat is). IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Tar

Nekem az is tetszik, amikor a programozói vénával megáldott szuperhõs, pár perc alatt átírja egy abszolúte biztonságos rendszer programját, önmegsemmisítés közben! :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Ha már itt járunk, anno néztem a Linda c. filmsorozatot. (Mea Culpa, szégyellem magam, de akkor még más nem nagyon volt - IPB kép:pfúj: ) Ebben a csaj egy-két nap alatt tanul meg programozni! Gagyi a köbön (az egész sorozat is). IPB kép

Szerintem meg jó volt, és nem programozni tanult meg, hanem a Basic alapokat. Azokat hamar meg lehetett tanulni, én pl. 9 éves voltam és Spektrumon nyomultam.

A Linda sorozat meg amúgy is jó volt, egy kis lájtos krimi. A mostaniakhoz képest meg felüdülés... 8)

Link to comment
Share on other sites

Greene

Egyetértek. :igen: Az legalább egyedi volt, nem úgy mint a sok mostani lagymatag sorozat, mint pl. az ingerszegény "barátok közt" és társai. A színészek is kíválóak voltak. Csak Linda sikítását nem szerettem sose, a Romet segédmotoros kerékpárján meg mindig nevettem.

 

Ehhez hasonlók a Bujtor filmek. Annál jobb autós üldözõs jelenet nincs a világon, mint amikor az Ezeröcsivel pakolják neki. :D

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
A Terminátor 3-on is kiakadtam, mert ott a robot a telefonon keresztül lekérte a nõ adatait. Szerintem az sem lehetett semmi!

Gondolom, szájjal utánozta a modem hangját, és binárisan visszakódolta a válaszfüttyögést...

Biztos láttátok a MAG címû filmet. (gyk: amikor leáll a föld belsõ magja...)

 

Abban is volt egy hasonló jelenet. Amikor a szuperhacker csávót felkéri a katonaság hogy dolgozzon nekik.

A hekker meg elveszi az egyik muksó telefonját és egy rágós papírral sipolva/füttyögve 5 másodperc alatt kikódolja a telcsit hogy külföldre ingyen lehet telefonálni... :lol:

 

Na én ezen fordultam be :S

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ha olvastad volna a Nagy hacker kézikönyvet, akkor nem nevetnél. :hááát: Azért vannak olyan dolgok, amik hihetetlennek tûnnek, és mégis igazak. Hihetetlen. :D

Ha nem is úgy, mint a filmben, de egy fém darabbal és egy "tone" csipogóval sok mindent el lehetett érni nálunk, de fõleg az USA-ban. ;)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Egyék nagy kedvenc filmem most a Bízd a Hekkerre. Az szerintem nagyon reális, haverommal imádjuk azt a filmet... Már szállóigévé vált az "Egy leszel vagy nulla vagy élõ vagy hulla" :) . Viszont a végén az kicsit érdekes, amikor minden (mobil, pda...) lejátssza az adást full képernyõn... Meg mindig ilyen pár soros kódrészletekre mondják, hogy ez csodálatos... Nem tudom, hogy 10 sor hogy lehet ilyen forradalmi...

Link to comment
Share on other sites

Adani

@Lex

 

Igen anno volt amcsiban a Blue Box, amivel ingyen lehetett az analóg vonalon telefonálni. A trükk pedig az volt, hogy ha 2600hz-es hang volt a vonalban, akkor a központ nem számlázta ki a beszélgetést. Erre pedig egészen véletlenül jöttek rá, az egyik chipshez akkoriban járt egy ajándék síp, és ha azzal a hívás elõtt belefújtak a telefonba, ingyenes volt a beszélgetés ( 2600hz-es hangja volt). A blue Box pedig pont ezt tette egy 2600 hz-es hangot tett a vonalra ettõl kezdve a központ nem számolt.

Link to comment
Share on other sites

George

Emlékeztek még a Knighr Riderre és a hiperszuper technológiákra a 70es évek közepén? :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
:) Aki nem emlékezne, az pl. a mai nap is megnézheti. Újra megy a sorozat. :) De egyébként még mindig jobb volt ez a Knight Rider, mint a "modernebb" Knight Rider Team sorozat. Az szörnyû. :S
Link to comment
Share on other sites

google
...a 70es évek közepén? :D:lol:

khm... 80-as :)

 

De emlékszünk, nálam kevés nagyobb Knight Rider fan volt. 8)

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nemrég láttam egy filmet, melyben "hackerkedtek", úgy kalimpáltak a billentyûzeten, mintha zongoráznának, és mi volt a képernyõn a h.a.c.k.e.r. program?

A régi Winamp! :lol::lol::P

Link to comment
Share on other sites

Adani

Sõt egyszer még kb. 5-6 éve, volt egy .hu nevû mûsor valamelyik kereskedelmin, valamikor hajnali 1 körül, és azon az estén éppen unatkoztunk itthon ( unokatesómék is itt voltak), és hát néztük ezt. Valami hackerekrõl szóló rész volt benne, és bemutattak egy fekete pólós hackert persze arc kitakarva, és mutatták a számítógépet is, közben ment a duma, hogy most éppen egy szerverbe készül betörni. Ez nem is lett volna baj, de tisztán látszott, hogy a a monitoron egy Linux kernelt fordított az ürge.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Mondjuk gondolj bele, hogy ezt élesben meg is mutatnák... ;)

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nem gondolod, Adani, hogy direktben fogják mutatni, ahogy betör!??

Link to comment
Share on other sites

Laali
De a lényeg, hogy azokat a szövegeket, amit nem ismerek fel kicsiben, azt felnagyítva se tudom elolvasni. Szóval csodák nincsenek, legfeljebb a filmekben.  :)

De más eljárással is dolgozhatna. Nem olvasható minõségûre javítaná a szöveget, hanam a meglévõ részekre próbálgatással, ráillesztve meghatározhatná, hogy milyen betû lehetett ott.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Miért ne? A PC Stódióban is direktbe mutattátok, és az sokkal hitelesebb volt. Nagyon helyesen a programok neve nem hangzott el, de kb. 10 perc googlezás után azért sikerült megtalálni ( mondjuk használni nem használtam, mert se laptop se Wifi kártya :D ).

 

Végülis egy kevésbé hozzáértõ TV nézõ megehette, hogy most éppen hackerkedik az ember, de, aki már látott Linuxot és fordított is már kernelt az nem ( de biztos õk vannak kevesebben).

Link to comment
Share on other sites

Lex

No meg az érdekes (pl. az Aranyszemben), mikor a hiper-szuper programozó olyan tempóban veri a gépet, mint ha gépíró versenyen volna. Pedig ugye a programozás és a hackerkerdés is észmunka. Nem az a lényeg, hogy hány szót gépelsz le percenként. :D

Bár én is épp most hatolok be a PC-World szerverére és elhelyezem ezt az üzenetet és elég gyorsan verem a billentyûzetet. :D

Link to comment
Share on other sites

payskin

A Kardhal óta tudjuk, hogy a jó hacker tapsol.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
:démonikacaj:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...