Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Számítógépes túlkapások a filmekben


nagygabor

Recommended Posts

Adani

Hát igen, végülis azt csinálta. És ahhoz mit szóltok ,amit a Taxi3-ban láttunk, hogy csak egy öntapadó korongot tesz a monitorra, és letölt a gépbõl minden adatot?

 

Sõt a flopilemez is a filmekben univerzális adathordozó, mert mindig minden ráfér, amire éppen szükség van, és olyan nincs, hogy tönkremegy, még vízben sem, de akár még golyóval is átlõhetik.

 

Az egér hiányát már megemlítették többen is, de pl: skszor ugranak fel üzenetek is szövegdobozokban, de se egy piros X se egy ok gomb nincs rajta, amivel bezárható.

 

Nameg melyik az a hülye bombagyáros, amelyik a kb. 30 ft-ból összerakható áramkör ( ami berobbantja a bombát) mellé odatesz egy több ezer ft-ba kerülõ másikat, egy nagy piros LCD-vel, hogy pontosan lehessen látni mikor fog robbanni? Még az se biztos, hogy pont akkor robban, elvégre az LCD bármi mást számolhat, ha a fõhõssel ki akarna babrálni, akkor úgy állítaná be, hogy akkor robbnajon mikor az LCD szerint még van 10mp. :D

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Nekem a Taxi 3-ban azt tetszett, hogy amíg sok ideje volt Emiliennek senki sem jött, sõt izomból teltek a másodpercek. Mikor már indult Daniel, furcsán belassult az egész. Ez a híres svájci technika??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Az a jelenet, amikor azzal a nagy golyóval akarták kiütni Emilient? :hááát: Abban azt nem bírtam, hogy amikor jön Daniel, a taxival odafarol mellé, kinyitja a csomagtartót, és Emilien székestől beleugrik! Nem tudom ezt eddig miért nem tudta megcsinálni? Csak arébb kellet volna ugrania, ahogy akkor csinálta és a golyó mellémegy! Mekkora hülyeség! :lol:

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Az a jelenet bizony! Meg tetszik, hogy simán átléptek a kommandósokon. Azért azt észre lehet venni, hogy másabb a felszín, még ha a test melegétõl olvadt hót nem.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A Taxi elsõ részében volt még egy másik baki is. Ez logikai bukfenc. Ugye Emilien otthagyta a teáskannát, ezért leégett a családi ház. Erre Danielhez mentek. Miért? Emiliennek van saját lakása, korábbna ugyanis, mikor Daniel hazavitte az anyját mondta, hogy egy hétre megfõz neki elõre. Van még benne több is, a legkönnyebben észrevehetõ az, mikor Emilien kiteszi a villogót a Taxira, majd odacsukja az ajtóval. Késõbb szól neki Daniel, hogy ezen a környéken ne használja, akkor kinyúl az ablakon és leszedi. A másik a film végén mikor beáll a két Merci közé és letöri a tükröket. Akkor jól felbosszantja a két Mercist, pár mp. múlva padlógázzal elhúz a két Merci utána, akkor már a helyén van a tükör.

 

A golyós rész nekem is feltünt. Addig arrébb ugrálhatott volna apránként a golyó útjából. Rengeteg filmben van ilyen. A Fülkében pl: mikor becélozza Stut a lézercélzóval a gyilkos, õ meg idegesen forgolódik, hogy hol lehet. Pedig ha a mellén van a lézerpötty csak szembõl célozhat rá valahonnan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
shaynee-jay

Végre valami amihez én is értek itt :ötlet: és nem csak kérdezgetek :upsz:

Ez a kimérás dolog tényleg létezik. Tanultuk az egyetemen. És tényleg különbözik a DNS a különböző szervekben, szervrendszerekben. Pl lehet hogy a májból vett szövet DNS-e teljesen más, mint a bőr sejtjeiből vett DNS.

És pl gyerek esetén olvastam olyanról, hogy DNS tesztet csináltak a gyerekről, meg az anyáról is és kiderült, hogy nem lehet az anyja a gyereknek a genetikai vizsgálat alapján. Sőt még talán hihetetlenebb és nevetségesebb dolog derült ki, mégpedig az, hogy az anya apja az apja (vagyis jelen esetben anyja) az unokának (vagyis egyszerűbben: a nagyapa termékenyítette meg az apát) ami ugye lehetetlen!!!! És lehet az is ezáltal, hogy igen a testvérek olyanok mintha csak féltestvérek lennének.

Fura ez az egész emberi szervezet s természet... ;)

 

 

Én is szeretem a helyszinelőket, mert hétköznap este nincs, más amit nézni érdemes. De a forgatókönyvíró nagyon pihent lehetett, amikor azt a részt kitalálta, amiben az elkövető un. Kiméra, vagyis jelen esetben az ikertestvére beleépült magzati korban a szervezetébe. Nem mint zárvány, hanem a sejtek mozaikszerűen összekeveredtek. Mivel nyálmintát vettek előszőr, a dns-elemzés szerint nem ő az elkövető, hanem egy ismeretlen testvére. De a vérvizsgálat szerint már ő a tettes. Annyi igaz, hogy egereknél, laboratóriumban létrehoztak két embrió fúziójával ilyen "lényt", ami élet és szaporodóképes, de hogy embereknél természetes módon ilyen létrejöjjön :?:

 

Még ez is idézet az előző után, csak nem tudtam be idézetként betenni

De még ha ilyen ember van is, végülis elvileg lehetséges, hamár egereknél lehet, de hogy erre a helyszinelő rájöjjön hogy nyálminta után vért is kell venni hátha nem ugyanaz a dns-van bennük? Még akkor is ha a fickó testvérei között volt egy kétpetéjű ikerpár is. És mi van ha a vére is az "A" magzatból származik, és csak az ondó a "B" egyedből? Tényleg, egy ilyen ember gyermekei akkor egymásnak vagy testvérei, vagy féltestvérei vegyesen ha az ivarszervek kevert eredetűek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nascar

Szerdán indult az RTL Klubon a Miami Helyszínelők, hát ebben sikerült egy akkora marhaságot felfedeznem, hogy az állam leesett! :pislog::pislog:

A történet a következő: Adott egy emberke, aki bombákat gyárt, emberek nyakára teszi őket meg ilyesmi. Horatio Caine hadnagy és társai nyomoznak gazember után, majd egy éles fordulat következik, és az egyik bomba nem is bomba, és innen indul az agymenés. Caine hadnagyunk megviselve kibotorkál az utcára, és megpillant egy kisfiút biciklivel, akinek a csomagtartójában egy meglehetősen gyanús papírdoboz található, amit elvetemült gazemberünk csapdaként állított, de lefülelik, a gyerektől elkérik a bringát, előhozzák a bomba-megsemmisítő önjáró szerkezetet. Átvilágítják a csomagot, becélozzák a "deflektor mátrix tricorder kapcsolóját", és ekkor... azóta is könnybe lábad a szemem, ettől a fordítási tüneménytől, és lelki szemeim előtt látom a fordítót, aki szárnyal az angol szóösszetételek, és kifejezések egén, mint a hamvaiból újból, és újból feltámadó Főnix madár...!

De nem csigázlak már benneteket tovább!

A bombaszakértő hölgy kimegy a bevetési kocsiból, és fennhangon elkiáltja magát, hogy: "Tűz a lyukba! Vigyázat, tűz a lyukba!" :pislog::pislog: :!: :ötlet:

Mikor felfogtam a mondat értelmét, illetve láttam a hölgy száját, hogy mit is mond valójában, heveny agysejt elhalálozás tüneteit fedeztem fel magamon, még a szívem is kihagyott egy ütemet, és meglepetten kaptam levegő után!

Ugyanis a hölgy azt mondta: "Fire in the hole!", ami ugye azt jelenti, hogy: "Figyelem/vigyázat robbantás! Ez egy angol/amerikai kifejezés. Az okos fordító meg egyszerű tükörfordítással értelmezte a szöveget: Tűz a lyukba!

Csak gratulálni tudok!

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Hehe. Ez még engem is megríkatott :lol: .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Calyd

Ráadásul még helytelenül is, merthogy "tûz a lyukban". De valóban lehetett volna "Vigyázz, robban(ni fog)!" kifejezést használni, vagy ha a magyar hadászatban van erre kifejezés, akkor azt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ironkovacs
Érdekes felvetés :D De elég furán nézne ki Neo ha csak feje lenne.

Hali!

 

Egyébként a felvetés nem az enyém, sõt... tulajdonképpen a film alapötlete is ez. Ez nem más, mint Hilary Putnam "agyak a tartályban"-elmélete. Ez a Mátrix egyik alappillére. Már ami a filozófiai alapokat illeti. Tudomásom szerint Hilary Putnam neve még a stáblistán is szerepel, de ez itt OFF, úgyhogy legyen elég ennyi!

 

 

Na akkor egy-két filózás a filmekkel kapcsolatban: van jónéhány fantasztikus film amiben idegen civilizációk is megjelennek. Érdekes módon az idegen lények perfektül beszélik az angol nyelvet. A csillagkapu és társai pl. ilyen(ek).

 

Hát igen a Jurisics Park és a dinamó szaurusz esete (A L'art pour l'art-ral élve) se kutya! Mondjuk nekem már az is megértési gondot okoz, hogy egyetlen szúnyogban lévõ vérbõl, hogy a fenébe tudnak azok a tudósok minden dinoszaurusz félét "elkülöníteni". Kicsit fura, hogy minden dinoszaurusz félét megcsípett, meg, hogy az a kevés DNS-minta elég. Nem oly régen egy ilyesmivel kapcsolatos dokumentum filmben beszéltek a kihalt fajok "feltámasztásáról" és abból elég világosan kiderült számomra, hogy az egész Jurisics Park alapötlete egy nagy baromság.

 

 

De ott vannak a megfagyott, majd felolvasztott õsemberek... Eleve képtelenség, mert a fagyott vér eléggé gázul olvadna vissza. A szerencsétlen ember nem igen élné túl, sõt elég csúnya halála lenne (márha érezne valamit). Nomeg mégha elfogadjuk is, hogy túl lehet élni egy megfagyást-felolvadást, akkor is egy õsember szervei kissé mások, mint a miénk. Hogy érthetõ legyek: egy õsember hallása kissé kifinomultabb, mint a mienk. A mai világban jópár decibel az alapzaj. Az õskorban nem igen voltak autók, se vonatok, se repülõk se egyéb zajos jármûvek. Ha egy õsember itt teremne, akkor bizony a dobhártyája nem bírná sokáig. De a környezeti ártalmak is kicsinálnák: légszennyezõdés, túl erõs napsugarak, stb... Szóval az egész ötlet eleve halálra van ítélve. Ja és még a betegségekrõl szót sem ejtettünk, talán jobb is, ha hagyom...

 

De akkor már kérdeznék még valamit: ott vannak azok a szuperhõsös filmek, amikben az egyes szereplõk nem ismerik fel a civil életben a szuperhõst. Pl.: Supermen: elég egy fránya szemüveg és már nem is ismerhetõ fel -én meg vagyok olyan hülye, hogy ezt be is veszem... vagy mégse?! Na mindegy... inkább befejezem a nyekergésem!

tudom kicsit régen volt a hozzászólás, de mostanság kezdtem nézegetni ezt a fórumot... akinek egy kicsit is tetszett a matrix (nem fetétlenül a rtilógia mert az egy kalap f*s volt) annak ajánlom a Gost in the shell /páncélba zárt szellem/ c. anime-filmet azt hiszem 1995 vagy 97 ben készült és az embet hép kapcsolatáról a "mivan ha a gép úgy néz ki mint az ember és még érezni is megtanul" filozófiával foglalkozik.... az anime a Mátrix és az A.I. mesterséges értelem c. filmek elindítója volt.. nézzétek meg! ajánlom

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus

Mert kell neked mindent komolyan venni. A filmeket azért csinálják, hogy szórakozzunk rajta. Aki nem látja benne a hülyeséget, az a cselekményen, aki meg látja, az azon. Egy bizonyos határig, persze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...