Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mi lehetne még a lapban?


Reyorkin

Recommended Posts

Szanya

Ez rendkívül jó ötletnek tûnik számomra. :ötlet:

Amíg öncélúan szerkesztgetem a saját képeimet, addig támpont hiányában nem tudom elhelyezni a végeredményt. Néha túl mesterkéltnek tûnik, néha gyerekesen bénának.

Nehéz eltalálnom a helyes arány egy- egy képnél, hogy mi az az idõ és energia, amit még érdemes réfordítani.

Egy ilyen versengés talán segítene.

 

Nekem egy rakat ingyenes progim van ilyen célokra. Esetleg megtapasztalhatom, hogy mennyivel tud többet a "nagyfõnök" (vagy kevesebbet :démonikacaj: ).

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Az újságban rendszeresen megjelenik reklám a 3D Studio Max 7-rõl. Esetleg nem lehet errõl a progiról is egy hasonló "házifeladatot" rendszeresíteni? Egyik negyed oldalon a CS2 feladat, a másikon meg a 3DS max 7. A negyed oldalas reklám helyett a hirdetõ nem akarna betenni egy negyed oldalas bemutató példát? Lehet, hogy sokkal hatásosabb reklám lenne, ha a user saját maga is tapasztalhatná mekkora élményt jelent alkotni egy kicsit 3D-ben.

Link to comment
Share on other sites

payskin

VINIKOR, a 3ds maxszal nagyon vigyázzál! Az Autodesk az egyik legagresszívabb jogvédõ, õk nekimennek magánembereknek is. Úgy hogy bármit is csinálsz vele...

 

1. Ne nagyon mutogasd nyilvános helyen!

 

2. Eszedbe ne jusson pénz keresni vele!

 

Persze, ha megvetted, akkor vissza az egész, akkor nem szóltam. Épp ezért ebbõl versenyt sem csinálunk.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Engem érdekelne egy hangkártya teszt.

Külsõk és belsõk egyaránt

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

A 3D S Max forgalmazó mennyire tudja elfogadni azt a megoldást, hogy a 30 napos próbaverzót a TotalUninstallon keresztûl telepíti fel a felhasználó, így használni lehetne hosszabb távon is a progi? Ha igen akkor talán egyszer rákerülhetne a mellékletre az a ~450MB-os programcsomag (Dx 9C exe nélkül) és minden legális lenne. Vagy a próbaverzió "újrahasznosítása" sem hivatalos módszer?

Kösz!

Link to comment
Share on other sites

payskin

VINIKOR, nem tudom, hogy a Total Uninstall le tudja-e szedni a 3ds max demóját. Amikor én utoljára ilyet láttam (2002 eleje), akkor az a demo rendkívül agresszív volt, és a merevlemez olyan helyeire költözött be, ahonnan csak particionálással lehetett kivakarni! :pfúj:

Link to comment
Share on other sites

ktbazsi

A magam részérõl nagyon szivesen olvasnék egy elméleti és gyakorlati cikket a portokról. Ennek igénye nálam az internet használatával kapcsolatosan merült fel.

különösen a tüzfalprogrammokal, virusirtókkal és kémprogramokkal való ismerkedés során amikor az egyes portokról irnak nem igen tudom helyre tenni õket és akiktõl érdeklõdtem elég bizonytalan válaszokat kaptam.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

1.Én szivesen olvasnék több fõszerkesztõi jegyzetet! Pl: lehetne 2 fõszerkesztõi jegyzet, vagy +1 alszerkesztõi jegyzet.

2. Túrorudi

 

(Hogy valami értelemeset mondjak, tényleg lehetne egy hangártya teszt, mert már rég volt, bár egyenként bemutatjátok õket, ha van valami új)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez most vicc volt? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Jó lenne egy különlegességeket felvonultató cikk, amiben benutatnátok egy rakás érdekes számítástecnikai kiegészítõt. PL.: Az általam egy másik topicban említett 512Mb-os Swájci "bicskapendrive". Meg hasonló õrültségek.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Egy kíméletlen TV Tuner összehasonlítótesztet szívesen olvasnék, ahol a tökéletes kép és hangminõség a követelmény, mindenféle kompromisszum nélkül. Léteznie kell egy olyan tunernek amit csak be kell tenni a slotba, utánna driverét felrakni, esetleg frissítés, és kész is a hibátlan képminõség. A második tuneremet koptatom, de még mindig nem sikerült megtalálni a kifogástalan kép/hangminõséget, bár már közelít hozzá a WinTV-PVR-150, de még mindig nem az igazi. A harmadik tunerem kiválasztásához nagy segítség lenne. 30E - ~50E Ft-os kategóriában. Ez az egyetlen alkatrész gépben, amivel még küzdelmet folytatok.

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

warynski
(Bencce @ 2005. október 17., 20:32 - hétfõ)

1.Én szivesen olvasnék több fõszerkesztõi jegyzetet! Pl: lehetne 2 fõszerkesztõi jegyzet, vagy +1 alszerkesztõi jegyzet.

2. Túrorudi

 

Valószínûleg humorosnak véled a hozzászólásodat. Szerintem nem az.

Nekem semmi bajom a fõszerkesztõi jegyzetekkel. Sõt.

Gyakran ezt olvasom el elõször a lapból. Kifejezetten tetszik, hogy aktuális problémákról mond - pontosabban ír - szellemes, hozzáértõ módon.

A számítástechnika kérdéseit, problémáit egy kicsit más optikán keresztül vizsgálja.

És ez jó.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Igen, egyfajta nyomtatott formában megjelenõ blog. Szerintem is jó. :oké: És én is azzal kezdem a lap olvasását. :)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Szerintem az olvasók 80%-a ezzel a cikkel kezdi. Én is ehhez a népes táborhoz tartozom.

Link to comment
Share on other sites

Bencce
(warynski @ 2005. október 18., 19:25 - kedd)

 

(Bencce @ 2005. október 17., 20:32 - hétfõ)

1.Én szivesen olvasnék több fõszerkesztõi jegyzetet! Pl: lehetne 2 fõszerkesztõi jegyzet, vagy +1 alszerkesztõi jegyzet.

2. Túrorudi

Valószínûleg humorosnak véled a hozzászólásodat. Szerintem nem az.

Nekem semmi bajom a fõszerkesztõi jegyzetekkel. Sõt.

Gyakran ezt olvasom el elõször a lapból. Kifejezetten tetszik, hogy aktuális problémákról mond - pontosabban ír - szellemes, hozzáértõ módon.

A számítástechnika kérdéseit, problémáit egy kicsit más optikán keresztül vizsgálja.

 

És ez jó.

 

Valószínüleg azt hiszed, humorosnak szántam a hozzászolásomat. Szerintem nem az. Én is szeretem, azért lehetne több....

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Jóból is megárt a sok!!

:)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Többször elgondolkozom azon, miért van szükség kétoldalas cikkindítókra. Ebben a számban pl. a Felvillanyozzuk és a Kombinált kényelem ilyen. Talán a cikkindító egy oldalon is elférne és így felszabadulna két teljes oldal amit meg lehetne tölteni valamilyen tartalommmal. Engem a mellékleten lévõ valamelyik program gyakorlati bemutatása mindig érdekelne. Tehát ez is szerepelhetne rajta. De ez csak egy apró megjegyzés, nem probléma, jó az újság! :)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Még mindig jobb, mint ha tele lenne reklámmal meg a hp istenítésével. ;)

Link to comment
Share on other sites

pannonboy

Nem csináltattok szilikon karkötõt?! Lehetne mellékelni az újsághoz.

link a karkötõhöz

Bár egyszer kaptunk valami tépõzáras PC WORLD feliratú fekete csuklópántot.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

És mi lenne a karkötõre írva?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
(pannonboy @ 2005. október 21., 7:29 - péntek)

Bár egyszer kaptunk valami tépõzáras PC WORLD feliratú fekete csuklópántot.

 

Az nem csuklópánt volt ... :lol::lol: Hanem vezeték összefogó számítógéphez.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Hagyjad már! Lehet, hogy õ csuklópántnak használja. Ne rontsd el az örömét. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sosó

Üdv.

 

Szerintem kéne egy írás az IP-telefonkról és adapterekrõl. Bár lehet hogy ez csak engem érdekelne?

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert
(MiniDisc @ 2005. október 21., 8:16 - péntek)
(pannonboy @ 2005. október 21., 7:29 - péntek)

Bár egyszer kaptunk valami tépõzáras PC WORLD feliratú fekete csuklópántot.

Az nem csuklópánt volt ... :lol::lol: Hanem vezeték összefogó számítógéphez.

 

:fetreng:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Lehetne mondjuk rajztábla teszt. :hmm: Ezt lehet, hogy már írtam? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...