Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mi lehetne még a lapban?


Reyorkin

Recommended Posts

mooti

Igen a Firmware-re gondolok (router frissítés). Hogy kell?

Link to comment
Share on other sites

payskin
(mooti @ 2005. szeptember 11., 19:42 - vasárnap)

Hogy kell?

 

mooti, igen erre gondoltam, de egy csöpp körültekintéssel: ez itt a PC World magazinról szóló téma. Vannak ezen kívül témák hardverrõl, szoftverrõl sok mindenrõl, szerintem megtalálod, melyikbe illik bele a routerfrissítés témája. Az biztos, hogy nem a magazinba, hm?

Link to comment
Share on other sites

mooti

köszi... remélem megtalálom

Link to comment
Share on other sites

ben83

Sziasztok!

 

Külsõ merevlemez tesztet még nem láttam az újságban az utóbbi 3 évben. Szerintem jó ötlet lenne, fõleg a notebook-ot használók fognak neki örülni.

Az ötletem egyébként onnan jön, hogy a külsõ HDD házam furán viselkedik, aztán

most gondoltam, kéne egy rendes külsõ tárolót szereznem. Csak még azt se tudom, hogy milyen fajták vannak.

Apropó, a külsõ házban lévõ merevlemezem néha leáll menet közben (másolás, idle közben), és csak az áramellátás ki-be kapcsolása éleszti újra. Amikor beépítve volt a merevlemez asztali gépbe, akkor semmi gond nem volt. Valaki tudja esetleg mi lehet a baj?

 

Üdv, Ben

Link to comment
Share on other sites

Richy
(ben83 @ 2005. szeptember 11., 22:41 - vasárnap)

Apropó, a külsõ házban lévõ merevlemezem néha leáll menet közben (másolás, idle közben), és csak az áramellátás ki-be kapcsolása éleszti újra. Amikor beépítve volt a merevlemez asztali gépbe, akkor semmi gond nem volt. Valaki tudja esetleg mi lehet a baj?

 

Neked is csak azt tudjuk mondani, hogy keresd meg az erre megfelelõ topik-ot. ;)

Link to comment
Share on other sites

pgyuf

T. PCWORLD!

 

Habár nem tartozik a legolcsóbb eszközök közé egy IP kamera, de segítségével komplett biztonsági központ hozható létre (akár egy kamerával is!) egy lakóházban, vagy egy kis irodában. Szívesen olvasnék egy tesztet ebben a témakörben.

Hogy mirõl szólhatna egy ilyen teszt?

Személy szerint a viszonylag megbízható és költség kímélõ D-Link termékeit vásárolom. Nekem mindenképp nagy segítség lenne egy DI-624+ routerre telepített mondjuk DCS-2100+ IP kamera leírása. Az alap beállításokon kívûl ki lehetne térni a legtöbb szélessávú internet kapcsolattal rendelkezõ internetezõt érintõ változó IP cím kiosztás okozta probléma megoldádára pl. a DynDNS.org szolgáltatónál való regisztráció pontos menetéhez, vagy pont a D-Link termékeit érintõ problémára, miszerint a kamera képe csak windows platformon jeleníthetõ meg a szükséges ActiveX kontroller miatt, illetve egyéb felmerülõ fontos és érdekes beállításra. Egy széljegyzet szólhatna a "korlátos" internet hozzáféréssel rendelkezõ (szerencsére engem nem érint) felhasználók szempontjából nem elhanyagolható problémáról, a kamera "okozta" lehetséges adatforgalom mennyiségérõl, illetve arról, hogy milyen esetben generálódik forgalom a kamera miatt. Mindenképpen érdekes lehetõség a mozgás érzékelésékor küldhetõ email risztás. Ehez kapcsolódhat a mobil szolgáltatók azon szolgáltatása, amikor is a rendszerükben regisztrált, elõfizetett email postafiókra érkezõ emailre SMS értesítést küldenek. Persze kitérhetnek a kamera képének merevlemezen való tárolásának, vagy DVD-re írásának fortélyairól. Ki lehetne számolni ezen biztonság technikai megoldás egyszeri és havi költségeit, felismerve annak -szvsz- kedvezõ, vagy (kedvezõtlen) ár/arány értékét. A haladók érdekében kifejthetnék miként lehet egyszerre akár több kamerát is egy böngészõben megosztva megjeleníteni. Én ugyan a wifi képes IP kamera telepítését szorgalmaznám, de ezen esetben nem az átviteli út vezetékes, vagy anélküli meglétén van a hangsúly.

Köszönöm, hogy elolvasta levelemet!

 

Válaszukat várja tisztelettel egy hû olvasójuk:

 

Petõ Gyula

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha valami konkrét kérdésed van, akkor azt itt nyugodtan a fórumon is felteheted. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Silent Psycho

Egy dolgot nagyon hiányolok az újságból, hogy a hardverekrõl (pl. mp3 lejátszó, digitális fényképezõgép, mobiltelefon, nyomtató, stb.) szóló cikkekben nincsennek feltüntetve az eszközök méretei. Egyes helyeken a képen ugyan ott van egy kis vonalzó, de ez ritka és nem mutatja a pontos értékeit.

Link to comment
Share on other sites

tesztax

Szerintem a GIMP-hez adhatnának tanácsokat, tippeket.

Meg mondjuk, az operációs rendszerekhez is lehetnének mesterfogások.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ez utóbbi mondatot hogy érted? Nem szoktunk mesterfogásokat adni az operációs rendszerekhez? Hát a Tippek és Trükkök sem elég? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nyakkendos

:ötlet: 2 ötletem is volna;

1., billentyûzet (és kiegészitõi, pl.: külön numpad, stb....) tud valaki tappancsos >>mint a laptokon<<, vagy hanyatt egérrel felturbózottat......?

2., a külsõ bõvitõk, s ezzel meddig lehet terhelni a masinát, tehetek fel portbõvítõt, és azokra minden csodálatosat????

 

 

!!!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Lehetne mellékelni egy piciny könyvecskét a PCworldhöz, ami csak a szöveg anyagot tartalmazná... Hogy miért? Beférne a kötelezõolvasmány elé :D

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Ezt a könyvecske dolgot a konkurencia már lenyúlta mint ötletet.

 

Viszont!

 

Anno nekem nagyon tetszett, amikor a cataliyst, valamint a detonator meghajtók beállításait jó szájbarágósan elmagyarázták/tátok.

 

Van pár program, aminél még meg lehetne tenni ugyanezt.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Utóbbi idõben engem egy olyan PC összerakása érdekel, amit egy TV-méretü TFT monitorral összekapcsolva használnék és ez a spec PC a következõ dolgokat tudná:

-TVtuner, felvétel a tvrõl, zenehallgatás, házimozi esetleg netezés. Szigorúan semmi több! Ezzel ki lehetne kerülni a több százezer forintos LCD TV, DVD felvevõ, mini-hifitorony és házimozi vásárlást.

A mostani PC-met is valami ilyennek szántam, de ehhez a játékigényt is hozzátettem, ami miatt a gép zajtszintjét soha nem fogom olyan alacsony szintre levinni, hogy ne zavarjon tv vagy DVD nézés és zenehallgatás közben. Mindenképp egyenként megvehetõ alkatrészekbõl szeretném összehozni. Minimális fogyasztás, minimális hûtészaj és csak a fent leírtak igényeit kiszolgáló hardverigény. Szívesen olvasnék ötleteket egy ilyen PC összerakásával kapcsolatban. Esetleg több verziót is be lehetne mutatni. Akár fekvõ gép is lehetne.

Milyen operációs rendszeren tudna mûködni ez a médiaközpont ami a legminimálisabb hardvererõforrást igényelné? Win. XP Pro 256MB-os RAM-on tudna mûködni?

Bocs ha már korábban volt már szó róla, április óta veszegetem a lapot, ez az elsõ újságom ami elõfizetéssel jött, nincs nagy visszatekintésem a korábbi lapokra. De ha régebben volt már cikk róla szerintem érdemes lenne most is foglalkozni vele, mert nagyon gyorsan mennek le az árak. Lehet, hogy nagyon megéri egy ilyen PC-t összerakni, talán hatalmasat lehetne vele spórolni.

Kösz!

Link to comment
Share on other sites

payskin

VINIKOR, szerintem jobban jársz, ha nyitsz ennek egy témát valahol a HARDVER csoportban a Konfigurációk között (nézd meg, hogy nincs-e hasonló). Ha úgy vesszük, foglalkoztunk ilyesmivel már az újságban, hiszen a barebone rendszerek, azok mind alkalmasak erre: vesz bele az ember procit, RAM-ot, tévékártyát, aztán hadd szóljon. Konkrétan ilyen cikk szerintem nem fog születni, vagy legalábbis kevés esélyt látok rá.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Ok, kösz!

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Még mindig nem volt a Norton dolgokról semmi :( . A tesztkommandókat meg imdádom, csak folytassátok!!!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Milyen Norton dolgokról? :upsz::pislog: A 2006-os cuccok most októberben jönnek ki, gondolom, mostanában lesz majd sajtótájékoztató, tehát legkorábban a decemberi számban írunk majd róluk, ha írunk.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Netsecurity, Anitvirus, Systemworks :)

Nem mintha Symantec rajongó lennék, csak nagyon sokan használják és már tényleg kiváncsi vagyok az igazságra :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó, de ezt mondom: a 2005-ös sorozatról tavaly évvégén meg talán idén év elején írtunk. A 2006-osról majd fogunk, ha megjelent. Az igazság pedig odaát van.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Adobe Photoshop CS2 "házifeladatokat" lehetne feladni az újságban, hónapról-hónapra. Egy fotómontázs, képretusálás lépéseit leírnátok az újságban (szerintem egy 1/4 oldalon elférne), a kiinduló képet vagy képeket a CD-DVD mellékletre felraknátok és otthon mindenki elkészíthetné az újságban leírtak alapján. Akinek van digigépe és PC-je, az nagyon hálás lesz ezért a kis gyakorlati oktatásért.

És talán kinevelõdne egy Photoshop használó réteg aki versenyezhetne a fórumon, úgy ahogy azt írtátok itt (klikk).

Engem nagyon érdekelne a dolog.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ez nem rossz ötlet, majd gondolkodom rajta.

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

@VINIKOR

Szerintem nem sok mindenkinek van meg a Photoshop CS2. :ötlet::hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

És annak a nem túl sokmindenkinek is többnyire illegális. :hááát: Nem baj, úgy is jön az új Photoshop Elements, majd ahhoz csináljunk valami ilyesmit. ;)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Jön??? Már van, nem? Nekem is megvan ... Még pár számmal ezelötti PCW-ben olvastam róla ... Nekem most a 3.0 van meg. (Függetlenül attól, hogy a CS van a gépemen. :upsz: )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...