Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mi lehetne még a lapban?


Reyorkin

Recommended Posts

Reyorkin

Sziasztok!!

 

 

Nem tudom, van-e lehetõség a megvalósításra, de azért ajánlanék egy teszt témát az újságba: billentyûzetek.

De nem feltétlenül vezeték nélküli cuccok, hanem inkább a vezetékesek, mert szerintem a túlnyomó többség még mindig (köztük én is :P ) azokat használja.

Azért tudnám ezt tesztként elképzelni, mert mostmár nagyon rám férne egy új billentyûzet. Én speciel a multimédiás dologban gondolkodnék...

 

 

Elõre is köszi!

 

ui.: remélem, megvalósítható a tippem :D

Link to comment
Share on other sites

Greene

Hmmm volt már ilyen tavaly, de jó ötletnek tartom :)

Link to comment
Share on other sites

manguszta

@Reyorkin

 

Bizony, kéne ilyen!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen ,de elég nehéz szerintem objektíven pontozni őket. Ami lényges (kényelmi szempontok pl: ) azokat szinte lehetetlen. De az ötlet ettől függetlenül jó.

Link to comment
Share on other sites

tibcsihead

Nem feltétlenül pontozni kell. Mindenki leírná, hogy neki milyen van és a tapasztalatait . Esetleg ha ismer egy különleges tipust /barát, kolléga, munkahely..stb/ , arról rövid ismertetőt. Nekem egy alap GENIUS-om van, 3-éve csépeli a család, és meglepően strapabíró. Én is gondolkozom ,hogy frissíteni kellene.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tzoli
(gyoridanee)

 

Nekem nem a fórummal kapcsoladban van észrevételem, hanem jó lenne ha az újságban leközölnének, egy nagyobb lélegzetvételű biztonsági szoftverekről szóló összehasonlító tesztet! Remélem sokan egyet értenek velem! :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Richy

Szerintem külsõ hangkártyákról kéne írni.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Mivel mostanában elég nagy a kínálat a jobbnál jobb DDR memóriákból, lehetne errõl is egy elég részletes, átfogó tesztet írni az újságban.

 

De ha már DDR akkor az alsó, közép illetve a felsõ kategóriát is tesztelni kellene.

 

Alsó - CL3

Közép - CL2.5

Felsõ - CL2

 

Szóval hogy melyik mennyivel jobb a másiknál. 1-2 benchmarkkal/alkalmazással szemléltetve.

 

Örülnék ha ezt a topikot a szerkesztõségbõl valaki rendszeresebben látogatná és a véleményét kifejtené. :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Shiwer

Szerintem jó lenne, ha egy számban különbözõ tûzfalakat, Spyware/Adaware irtókat, és vírusírtókat tesztelnének. Tehát hogy pl. 8 vírusírtó, és a biztonság, kezelhetõség, stb. alapján pontoznának.

Várható ilyen valamikor?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az a baj, hogy vírusirtók tesztjéhez elengedhetetlen egy dolog: egy nagy rakás vírus! Mivel a PC World nem víruslabor, ezért ez nem áll rendelkezésünkre. De szerintem majd õsz táján, amikor kijönnek az új verziók, ismét felkérjük a CheckVir labort, hogy csináljon egy nagy tesztet. Persze, az sem egyszerû, mert néhány vírusirtó hazai forgalmazója kimondottan utálja az ilyen teszteket, ezért nem ad a CheckVirnek terméket, szóval... majd meglátjuk.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Töltsetek le vírusokat! lehet egy csomót találni! :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egyrészt eszünk ágában sincs, másrészt nem tudom, mennyi a csomó, de egy víruslabor több százzal végzi a tesztjeit. Rábíznám ezt a szakemberekre. ;)

Link to comment
Share on other sites

aadaam
(manguszta @ 2005. május 10., 16:19 - kedd)

 

@Reyorkin

 

Bizony, kéne ilyen!

 

Hali, honnan van ez az avatarod ha megkérdezhetem? nekem is tetszik - nem baj ha lenyulom én is! Jó cucc a firefox!

 

 

TOPICHOZ:

Szerintem kellene 1 olyan sorozat a pcw-be amiben részletesen bemutatják hogyan kell linuxot telepiteni ... használni ... konfigurálni stb.

adsl beállítás ...ilyenek.

 

A Windowst már ismerem, de én pl úgy érzem egyedül nem jövök rá a linux titkaira ...

 

halihooo

Link to comment
Share on other sites

Richy

Én már régebben is használtam linuxot (de néha még most is) és én simán be tudtam állítani semmi problémám nem volt. King a Linux!!!

Akik hobbi szinten akarnak szervert(pl internetes rádió) csinálni már ahoz is Linux kell.

 

 

Ez a videodigitalizáló, meg a Linux jó ötlet volt. Közelebb hozta az emberekhez a Linuxot ami nem kár mert már ráfér rájuk egy sokkal jobb op rendszer.

CSAK LUSTÁK MEGTANULNI KEZELNI :!: Úgyhogy errõl is lehetne írni

 

 

Amit meg írtatok, hogy az újabb verziójú ablakok(XP) stabil hát szerntem az vicces :lol:

Két betût kihagytatok (in)

A memóriát annyira terheli(nézzétek meg 130-140 MB A 2000 pl már csak 110-120MB).

Olyanok hogy hibát generált és hibajelentés küldése.

Igaz nincs kékhalál mert kiszedték belõle.

A 2000 pl sokkal jobb (nem is véletlen hogy azt választottam)

 

A következõ teszt szereplõi lehetnének winyók. (SATA, ATA)

Gyorsaság, megbízhatóság, ár

 

 

De ahogy érzitek mert még mindig ti vagytok a szerkesztõk :istenvagy: én meg itt egy fórum tag nem nagy ranggal (igaz nem rég kezdtem el, de ami késik arra várni kell), bár ezzel a fórummal közelebb akartok kerülni az olvasókhoz. (szerintem)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az utolsó mondatoddal még egyet is értek. :D

Link to comment
Share on other sites

Richy

Szertnék javítani 100-on

Az XP stabilabb mint az elõzõ verziók (kivétel 2000 ott versenyben vannak)

Link to comment
Share on other sites

sandorat

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az egyik számában a lapnak volt egy cikk, hogy hogyan lehet bekonfigurálni a Windows 2000-et úgy, hogy több tartományhoz is tudjon csatlakozni. Nem tudja valaki, hogy melyikszámban van ez leírva?

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

payskin

Igen, tegnap jött a levél házon belül, hogy állítólag én írtam, de a kérdést sem értem. Viszont rossze helyen is van, majd átlapátolom a Windows 2000-es témába.

Link to comment
Share on other sites

Csizmazia István [Rambo]
(sandorat @ 2005. július 07., 11:08 - csütörtök)

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az egyik számában a lapnak volt egy cikk, hogy hogyan lehet bekonfigurálni a Windows 2000-et úgy, hogy több tartományhoz is tudjon csatlakozni. Nem tudja valaki, hogy melyikszámban van ez leírva?

 

Köszi

 

Nem emlékeztem én sem :upsz: de megadok egy ilyen témakörrel foglalkozó oldalt, ahol remélhetõleg rábukkanhatsz a megoldásra.

http://www.physiol.ox.ac.uk/Computing/plan/node42.html

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Szívesen látnék sok programozást :D A C# után lehetne pl. Python :upsz:

Link to comment
Share on other sites

bl4ckf0xi

Legyen mégtöbb linux! Linux programok tesztje! Linux mesterfogások!

Link to comment
Share on other sites

DrakeOcsi

Üdv tisztelt Szerkesztõség!

Nemrégiben költöztem új albérletbe, ennek okán tapasztaltam, hogy az általam megvett újságok mekkora terhet is jelentenek ilyenkor... lényegében arra szeretném kérni a önöket, ha lehet a z újság tartalmát szorítsák fel a dvd-re, így csak lemezeket kell tárolnom, és onnan bármikor visszaolvashatom a korábbi cikkeket, nem kell több kiló újságot felforgatni egy cikkért. Amennyiben a tartalom mégis csak fent van, és csak én vagyok vaksi kérem vegyék tárgytalannak. Ráadásul az így feleslegessé vált papírhalom újrafelhasználható lenne a megfelelõ helyen(MÉH). Ha lehetséges... elõre is köszönöm, János. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Minden év elején megjelenik az elõzõ évi újságok tartalma egy CD-n pdf-ben. Elõfizetõknek.

Link to comment
Share on other sites

bl4ckf0xi

Üdv!

 

Nemrossz ötlet...,de jó sem! Ha a cd-n lenne a teljes anyag, hogy vinném magammal az újságot olvasni, olyan helyekre, ahol gyakran PC World-öt olvasok? :D:lol:

 

A megoldás:

 

Írjátok meg az újságot annyi oldalban, mint eddig + a CD-n is legyenek plusz cikkek, így mindenki elégedett lehet. (szerkesztõknek üzenem!)

Link to comment
Share on other sites

payskin

A teljes újság felrakása a CD-re már csak azért is lehetetlen, mert a CD 4-5 nappal hamarabb megy gyártásra, mint a lap. A jelenlegi CD-felület nem teszi lehetõvé hogy kényelmesen lehessen cikket olvasni rajta, ezért ezt sem nagyon tervezzük -- bár tény, hogy már bennünk is többször felmerült.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...