Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kamera vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

Milyen beépített és SD-s, vagy merevlemezes videókamerát tudnátok ajánlani, amely a következő feltételeknek megfelel?

 

- legyen aránylag kis méretű

- tudjon gyorsított felvételt (Sonynál Golf shot a neve)

- legyen benne GPS

- tudjon HD-ben felvenni

- nagylátószögű objektívvel rendelkezzen

- jó akkumulátora legyen, tehát legalább 100 percet működjön egy töltéssel az alap akksi

- LCD kijelző fontos lenne, az érintőképernyő és a kereső viszont nem feltétel

 

Árban max. 5000 Euro a korlát, de a leírtaknak megfelelő gépek nagyjából 750-1500 Euro között mozognak. Csak kérdés, hogy mi a jobb. Canon? Sony? HDD? SD?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
action74

Sziasztok.

Videokamera vásárlás elõtt állunk. Ezt a típust néztük ki Sony DCR-SR58. Valakinek valami véleménye, vagy tanácsa ezzel a márkával kapcsolatban?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Adani

Amatõr filmezésre keresek videókamerát. Memóriakártyásra gondoltam, ami MPEG4-ben rögzít. Legyen lehetõleg kis méretû, mert autóból készült felvételekre is használnám. Optikai képstabilizátor legyen benne, ez fontos, mert futva, kocsiból vagy motorról is jó képet kell adnia. Nem hátrány ha lehet szivargyújtóról tölteni és ha az akksija is cserélhetõ és bírja legalább 1-2 óráig a strapát.

 

Mennyit kóstálhat egy hasonló kaliberû digitális videókamera? Full HD is lehet ha nem túl drága mégis csak az a jövõ.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
totya6464

Sziasztok!

Kameravásárlás elõtt állok. Nem tudom eldönteni milyen lenne a megfelelõ.

Azt mondták vegyek SD kártyásat, mert kevésbé érzékeny, mint a HDD-s. De hány óra anyag fér pl. egy 8 Gb-os kártyára HD kamera esetén? Vagy meg lehet-e nézni hagyományos TV-n az ilyen felvételt?

Lehet-e egyszerûen PC-re másolni a felvételt (nem akarom szerkeszteni), vagy kell hozzá valami spec. program?

Elõre is köszönöm a segítséget

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Én egy Panasonic HDC SD 700-ast használok persze nem volt olcsó. Ugyanakkor minden általad feltett kérdésre csak pozitiv válszat tudok adni. Ha HD kamerát szeretnél, akkor a 8 Gb-os kártyára beállítástól függően 1/2 és 4 óra közötti anyag rögzitésére elég. Én 16 Gb-os kártyát vettem ehhez a kamerához. Természetesen az SD kártya írási sebessége is fontos, ezért ez a tulajdonság a nagysebességű kártyákat tovább drágítja. Tv-n a kamera segítségével tudod egyből megnézni a felvételt. Felvételek áttöltése szinte gyerekjáték a hozzá adott szoftverrel.

Link to comment
Share on other sites

totya6464

Helló!

Ha családi videózás a cél, érdemes egyáltalán HD kamerát venni, vagy elég az SD?

Eddig egy Pana miniDV-s kam-om volt, de tönkrement. Tulajdonképpen elégedett voltam vele csak 1 baja volt: nem volt digit kimenete.

Mi a véleményetek?

Mit javasoltok max.120 000 Ft-ig?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
totya6464

Sziasztok!

 

Három HD kamerát néztem ki:

 

Panasonic HDC-SD90

Sony HDR-CX130

Sony HDR-CX160

 

Melyiket válasszam? Tud valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...