Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kamera vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

zoli100

Sziasztok!

 

Milyen kamerát érdemes vásárolni, ami mondjuk három évig megállja a helyét? :?:

Mini DV, DVD-s, vagy merevlemezest?

Esetleg egy ár/érték arányban tudnátok-e ajánlani valamit, max 150eFt+/-10%.

 

Bölény

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Merevlemezesrõl még nem nagyon hallottam - esetleg memóriásról. De az meg nem az igazi a viszonylag alacsony méretû tárhely miatt. Szerintem most egy nagyon biztos választás lehet a DVD-s kamera, pl. a Sony DCR-DVD304E, esetleg egy kicsit olcsóbban a 205E. Más gyártók kamerái alacsonyabb felbontásúak és jóval alacsonyabb színvonalúak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

DVD-s kamera esetén kb 15-20 perc fér normális minõségben egy lemezre. Valahogy ezt sose említik a katalógusokban ;) Ja és mire felpörög a lemez addigra lehet hogy le is maradtál arról amit le akartál filmezni.

Szerintem mindenképpen DV-ben kell gondolkodni, hiszen jóval több fér rá és ugye a DV formátum sokkal kevésbé tömörített, tehát sokkal kevésbé blokkosodik. Digital8 kamera vásárlását érdemes megfontolni, ha sok digitalizálni való 8mm-es szalagod van, mert ugye azt lejátsza, és FireWire-ön ki tudod vezetni.

Én is nagyon nézegetem a kamerákat, olyan kéne amiben van analóg bemenet. Szerintetek mekkora különbség lehet a különbözõ gyártók különbözõ modelljei között az analóg->digitális konverter minõségében?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nekem is ilyenem van, úgyhogy tudom, mi a helyzet. Normális minőségben 1 óra ráfér egy lemezre, de az említett Sonyk leggyengébb képminősége is kiváló képet ad egy 82 cm-es TV-n - úgy pedig már 120 percet képesek felvenni a DVD egyik oldalára. Kétoldalas esetén ez már kapásból 4 óra. Ne legyen probléma a filmhosszal. Amiben még tévedsz az az, hogy nem közvetlenül DVD-re veszi fel! Gyorsabb a DV-nél is, ugyanis először memóriába kezdi írni, aztán ha kezd fogyni a hely, akkor kiírja DVD-re. Ezt végig így csinálja. Egyátalán nem tart semmi sem tovább, csak annyi a különbség, hogy azonnal egy kész filmed lesz (menüvel együtt), amit már csak be kell tenni az asztali DVD-lejátszóba. A szalag már a múlté. :ötlet:

Firewire-on pedig DVD-s kameráról is ugyanúgy át lehet vinni mindent. Sőt! Akár szerkeszteni is lehet a videót és a menüjét, ha újraírható DVD-t használsz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Wow! Nagyon érdekesnek tűnnek! Sajnos ezekkel nincs semmilyen tapasztalatom, de most nagyon felkeltetted az érdeklődésemet. Talán be is szerzek egyet, aztán összehasonlítom a DVD-vel. Csak kár, hogy JVC. :(

 

De nagyon megérik az árukat, ahogy nézem. Vagy inkább mondhatnám, hogy gyanúsan olcsó. Ugyanis a legdrágább modell kerül annyiba, mint egy alsó-közép kategóriás Sony DVD Handycam.

5 MegaPixeles és nincs 800 Euro. :huh:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

ProFiler: Akkor úgy tűnik kicsit túl régi volt az a cikk amire a mondandómat alapoztam. Viszont abban nem tévedtem, hogy a DV sokkal kevésbé tömörített, tehát jobb minőségű.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Lehetséges, de ebben nem vagyok biztos. DVD-sben is van 5 MegaPixeles. A DV kamerák pedig ahogy elnézm, még alacsonyabb felbontással dolgoznak!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindjárt jobb. Mármint ezt azért mondom, mert a Sony Carl Zeiss lencséi messze a legjobb képminõségûek. Plusz a szoftvert is nagyon jól meg tudják csinálni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Lehetséges, de ebben nem vagyok biztos. DVD-sben is van 5 MegaPixeles. A DV kamerák pedig ahogy elnézm, még alacsonyabb felbontással dolgoznak!

 

720x576 a DV felvontása. DVD-é nem lehet 5 megapixel, szerintem az a fényképező része :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem a fényképezõé. Itt egy példa a 3,3 MPixelesre.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Na ne viccelõdjünk, a legnagyobb HD felbontás is csak 2 megapixel :D

 

"2016 x 1512 Fotoauflösung" na ez pont 3 megapixel, mondom hogy erre írja :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:D Igen. De attól még 3MPixeles szenzora van. ;) Az más kérdés, hogy videót nem abban vesz fel, mert nincs neki elég tárhely. Pár perc alatt meg is telne az egész.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
stivi

Sziasztok!!!

 

Segítségeteket szeretném kérni, tanácsra lenne szükségem!!Szeretnék venni egy videokamerát.Ki is néztem kettõt, nem tudok dönteni.Ha esetleg ti tudtok valami jobb márkát, minõséget stb akkor szívesen venném ha segítenétek!Én erre a kettõre gondoltam : Panasonic NV-GS 500 (www.panasonic.hu) vagy Sony DCR-DVD 405 /esetleg 505/ (www.sony.hu) segítsetek dönteni légy szíves vagy ajánljatok valami jobbat ha van!!! :?::?::?::?::?:

 

Köszönöm Stivi

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A Sonyt nagyon jól ismerem, hisz ilyet használtam fél évig. Merem ajánlani, bár a Panasoniccal egyátalán nincs tapasztalatom.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

MiniDV kamerát keresek, valami olcsóbbat, de azért használhatót :!: Nem igazán értek a kamerákhoz, de most már kéne egy ;)

 

köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ntomi77

Sziasztok!

 

 

Vásároltam egy Panasonic nv-gs500 tip. videokamerát. E készülékhez szeretnék pótaksit, pontosan a CGA-DU21 számút.

 

Szeretném megkérdezni tõletek, hogy véletlenül nem tudtok olyan helyet, ahol olcsón belehet szerezni?

Lehet utángyártott is!

 

Köszi a sgítséget!

 

További szép napot mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Arturkirály

Sziasztok!

 

Egy Sony DCR-DVD 404-es kamárát néztem ki magamnak. Három kérdésem lenne a gurukhoz:

- az elsõ elég vad kérdés, de sehol nem találtam választ: ugye mezei (pl.: 4.7 GB-os) 12 cm-s DVD lemez is rakható a DCR-es készülékekbe? (mert hogy a Sony prosiban egy gyönyörû 1.4 GB-os Sony DVD lemez van odabiggyesztve)

- a fényképezõgép része nem érdekel, de a videót akkor szabványos 720x576 pixel-es DVD formátumba rögzíti?

- milyen akkumulátor és gondolom én, rögzítési méret opcióktól függ, hogy hány órát képes rögzíteni, illetve fizikailag melyik aksi hány órát bír (mondjuk amit adnak hozzá, meg amit még plusz vehetek)? Mert hát nincs is annál szebb, ha a nap végére a fõ jelenetnél fogy ki a szufla

 

Elõre is köszönöm a válaszokat

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
clipper

nékem egy sony dcr 405 öm van és tökéletesen meg vagyok elégedve! Gyors, bõvíthetõ, 3 megpixeles szenzor , érintõképernyõ kitûnõ éjszakai felvétel és 5.1 hangfelvétel. Imádom

 

Sziasztok!

 

Egy Sony DCR-DVD 404-es kamárát néztem ki magamnak. Három kérdésem lenne a gurukhoz:

- az elsõ elég vad kérdés, de sehol nem találtam választ: ugye mezei (pl.: 4.7 GB-os) 12 cm-s DVD lemez is rakható a DCR-es készülékekbe? (mert hogy a Sony prosiban egy gyönyörû 1.4 GB-os Sony DVD lemez van odabiggyesztve)

- a fényképezõgép része nem érdekel, de a videót akkor szabványos 720x576 pixel-es DVD formátumba rögzíti?

- milyen akkumulátor és gondolom én, rögzítési méret opcióktól függ, hogy hány órát képes rögzíteni, illetve fizikailag melyik aksi hány órát bír (mondjuk amit adnak hozzá, meg amit még plusz vehetek)? Mert hát nincs is annál szebb, ha a nap végére a fõ jelenetnél fogy ki a szufla

 

Elõre is köszönöm a válaszokat

 

csak mini dvd rakható bele de véleményem szerint elég is :) DVD formátum szabványos igen, az aksi pedig 120 percig bírja aktív használattal

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
maturad

Üdv a fórumozóknak!

 

A napokban vettem egy alsó kategóriás Panasonicot, az interneten egyébként, nagyon jó áron.

Van rajta USB expressz csatlakozó..Kérdésem az lenne az értõkhöz : kiváltja-e ez a fireware kapcsolatot, ehhez ugyanis -gondolom- egy ilyen kártyát be kéne építenem a gépbe. Na meg a másik.. Van olyan madzag, aminek az egyik fele normál (széles ) USB 2 , a másik meg a kamerába illõ kicsike?

A gép egyébként idáig tökéletes

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Igen létezik olyan kábel, ami USB-hez kell. Az egy az egyben történõ video átvitelhez elengedhetetlen a Firewire kapcsolat. Az USB jó vebcamera módhoz, meg fényképeket átvinni, ha van mem. kártya a készülékben. Videóhoz csak korlátozottan alkalmas.

Link to comment
Share on other sites

maturad

Itt is köszönet "nagyjani"!

Megyek, és veszek egy kártyát! Figyeljek valamire a vásárláskor, meg a firewire kábel vételekor?

Link to comment
Share on other sites

kfx

Kártyával nem tudsz hibázni. Kábelből viszont több féle van. Mondd meg az eladónak, hogy kamera és gép közé kell, akkor biztos jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...