Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Recommended Posts

Posted

Megvettem a kártyát, mûködik is, de a gép mindig az új hardvernek kijáró fogadtatásban részesíti..

A firewire kártyát nem kell illeszteni, s ha nem adnak hozzá semmit ( s szükséges ) hogy tegyem meg?

Posted

Nem kell ahhoz semmi, az Xpsp2 gond nélkül kezeli. Viszont nézd meg az alaplap kézikönyvét,és egy nem megosztott pci foglalatba tedd, mert az adatátvitel esetleg akadozhat. Egy "not shared" pci-nak lenni kell minden alaplapon szinte.

  • 3 weeks later...
Posted
Sziasztok!

 

 

Vásároltam egy Panasonic nv-gs500 tip. videokamerát. E készülékhez szeretnék pótaksit, pontosan a CGA-DU21 számút.

 

Szeretném megkérdezni tõletek, hogy véletlenül nem tudtok olyan helyet, ahol olcsón belehet szerezni?

Lehet utángyártott is!

 

Köszi a sgítséget!

 

További szép napot mindenkinek!

 

Üdv!

 

Innen szerezd be a pótaksit, ha még kell:

 

http://wormsign.hu/

  • 3 weeks later...
Posted

Panasonic NV-GS27 -es dv kamerát szeretnék venni. Vélemények róla? Ahol eddíg olvastam róla, mindíg csak jót mondtak róla. Itt gy link: link

Kezdõkamerának megteszi?

  • 1 month later...
havasi gergõ
Posted

Kamera vásárlásba gondolkodok. Kinéztem egy panasonic nv-gs-180-ast.

ha vkinek van véleménye róla akkor legyen szives írja meg.

(egyébként 3ccd-s 2.4 mp-es 127000-ért)

  • 2 weeks later...
Posted

Hello!

 

Kamertát szeretnék venni, de valami komolyabbat. (amivel mondjuk már bármilyen eseményt felvehetek, és azt a helyi TV-ben leadhatom). Kb. félmillióm lenne rá minden felszereléssel együtt.

Van valakinek ilyen tapasztalata?

 

  • 1 month later...
Posted

Sziasztok!

Most tervezem DV kamera vásárlását, két típust néztem ki:

Sony DCR-HC44 és Panasonic NV-GS180

Melyiket ajánljátok?

Van valakinek tapasztalata valamelyikkel?

Posted
Panasonic NV-GS27 -es dv kamerát szeretnék venni. Vélemények róla? Ahol eddíg olvastam róla, mindíg csak jót mondtak róla. Itt gy link: link

Kezdőkamerának megteszi?

 

Attól függ, mennyi pénzed van. Nekem egy NV-GS37-esem van, nagyon jó, szeretem, használom, de most láttam egy 3 CCD-s modell színeit, utána már csak szürkének tituláltam... Ha annak idején ráköltök + 50 000 Ft-ot, akkor már 3 CCD-sem lenne... :Sír:

Posted

Hát kb. 100.000Ft-ot szánok rá. (+ - 10.000)

Én most meg vagyok zavarodva. Egy ismerõsöm nemrég vett egy Pana DV kamerát, amirõl azt hittem, hogy a 180, de most rákérdeztem és mondta, hogy a 280.

A legfõbb különbség a lencse, a 180-ban Pana, a 280-ban Leica.

A 280-as 150.000Ft, szerintem annyit már nem ér.

  • 3 weeks later...
Posted

Sziasztok!

 

Mint többen közületek, én is elérkeztem ahhoz, hogy beszerezzek egy kamerát.

Próbáltam sokat olvasni a dologról és "természetesen" elég zagyva kép alakult

ki bennem.

 

A cél, hogy mindenképp kiváló minõséget érjek el, és hogy az elkészült anyag

könnyen/gyorsan dvd-re kerüljön. (Egy A6Va laptopom van ha szerkesztesre kell)

 

Úgy vettem észre, hogy a 3 CCD-s megoldások a nyerõk, pl Pana eszközök,

pedig kezdtem megbarátkozni a Canon DC50-el az elején. Aztán kérdés a

hordozó is, mivel a kis dvd-k többek szerint nem elegendõek. Akkor most

HDD (SDR-H250) vagy miniDV (NV-GS320, NV-GS500)?

A memókártyásak mit tudnak?

 

Köszi a segítséget!

 

B.

  • 2 months later...
Posted

Sziasztok!

Az elmúlt idõszakban miniDV kamerával dolgoztam, amivel mindezidáig meg voltam elégedve. Körülbelül 2 hónapja szembesültem egy furcsa hibával! Minden második harmadik kazetta után a kamerám hibát észlel és nem rögzít semmit, ez még annyira nem zavart mert a kis kazettát olcsón vásároltam és könnyen elõfordúlhat, hogy hibásak voltak, de miután vissza néztem azokat a kazettákat amikre elméletileg rögzített csak részleges rögzítést vettem észre.Egy darabig volt felvétel de egy idõ után megszakadt!

Az aggaszt igazán, hogy a külföldön vásárolt kiskazetták is cserbenhagytak. Bár ott nagyon figyeltem arra az elõbbi tapasztalatok után, hogy ne a leg olcsóbbat vásároljam hanem egy közepes árkategóriával rendelkezõt. Beszéltem kolegákkal akik hasonló szituációval találkoztak. Elképzelhetõ, hogy az olcsó kazetták a hibásak?

Egy másik számomra sûrgõsebb problémám az lenne, hogy egy miniDVD-re rögzítettem egy eseményt. A lemezt teleírtam egészen a végéig, elõtte természetesen formatáltam és mindent elõírás szerint csináltam.Nem lehet vissza nézni, a kamera nem ismeri fel, megpróbáltam vissza nézni már DVD-lejátszón,számítógépeken, utóbbiakból az erõsebb gépek látják az anyagot csak nem tudják lejátszani formátumhibára hivatkozva! Meg lehet menteni az anyagot?

 

 

  • 2 months later...
Posted

Nem tudom megoldódott-e már a probléma, azért írok.

 

A DVD-n lévõ anyagot szerintem próbáld meg gépre másolni, vagy vágóprogiba behívni ( persze ha tud ilyet ), vagy konvertáló progival is meg lehet próbálni.

Amúgy én is jártam már így, csak cd-vel, arra gyanakszom h az a baj, h meg lett lett formázva a lemez írás elõtt, mert amelyik lemezt nem formáztam meg, hanem csak kivettem a tokból, betettem és egybõl írtam rá, az mûködik. Talán jobb az író programra bízni mit csináljon vele elõször.

___

 

Kérdés: Van valakinek Panasonic SDR-S10 típusú kamerája és ha igen, megmondaná h mekkora helyigénye van a filmanyagnak a mit rögzít a különbözõ felvételi módokban (XP, SP, LP)?

  • 4 weeks later...
Posted

Mi a véleményetek:

Canon A 720 IS, vagy Olympus SP-510 UZ vétele a jobb?

  • 2 weeks later...
Scorpion Spyke
Posted

Vettem egy BenQ C740i tipusú digitális fényképezőt. 19990 Ft volt. Szerintetek azért ilyen olcsó az ára mert a BenQ egy gyengébb márka? Nézzétek meg a linken a tulajdonságait is!

 

u.i.: Bocsánat, rossz helyen kérdeztem. Kérek egy moderátort, hogy helyezze át a digitális kamera topikba! Köszönöm!

  • 2 months later...
Posted
Szerintetek azért ilyen olcsó az ára mert a BenQ egy gyengébb márka? Nézzétek meg a linken a tulajdonságait is!

Szerintem a márka miatt, mert a tulajdonságok alapján jó gép. (mármint egy alsó kategóriás kompaktnak...)

Posted

Szervusztok!

 

Szeretnék karácsonyra venni egy videókamerát.

A mostani számban olvastam, hogy az optikai képstabilizátor jobb, mint a digitális vagy szoftveres, illetve még van egy csomó fajta. Mi a különbség közöttük?

Ez egy 800k pixel felbontásnál számít?

Túl sokat nem akarok rá költeni, de gagyit sem akarok.

Kinéztem egy ilyet.

Erről mi a véleményetek és van-e hasonló olcsóbban, ami minőségre ilyen lehet? A merevlemez nem lényeg, jó a DVD-s és beépített memóriás is, de miniDV-s ne legyen.

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

RJoco

  • 3 weeks later...
Posted

Üdv

 

http://www.edigital.hu/product.php?productid=33514

 

Tud errõl a kameráról valaki valamit?

Vagy használta már valaki?

 

Tapasztalatokat szeretnék hallani! Elõre is köszi.

 

Üdv

 

BT

 

Ja és érdekelne, hogy ez most memóriakártyás kamera belsõ memóriával, vagy HDD kamera? Mert egyik helyen flash memóriásnak írják, máshol pedig HDD-s kamerának!

 

Most ki mond igazat?

Posted

Google a te barátod: http://www.digitalmarket.hu/product.php?pi...amp;fromcat=145

Itt jól le van írva, mit tud.

Beépített 4GB memóriája van, tehát nem merevlemezes.

A 34x optikai zoom jól hangzik, de elektronikus képstabilizátor révén a kézben 10-esnél nagyobbon már nagyon beremeg.

Amúgy nem lehet egy rossz kamera, ha az ember kicsit akar.

Egy 10-essel többért már lehet 30GB-os merevlemezest is kapni.

Figyelmedbe ajánlom ezt a két kamerát:

Panasonic SDR-H20

JVC GZ-MG132

Én a JVC-t vettem barátnőmnek, mert akkor még csak 100.000 FT volt a World-ben (december).

Jó fogása van, könnyű kezelni, meg vagyok vele elégedve.

A Panasonic nagyobb, viszont optikai képstabilizátor is van benne.

Posted

Okés, köszi az infókat, bár merevlemezest nem akarok, mert könnyen baja lehet a vinyónak, ezért mindenképp memóriakártyásat szeretnék. Másik kiszemeltem a Panasonic SDR S10-es modell. De a Samsung többet tud.

 

  • 2 months later...
Posted

at BTcarter

 

Hali!

Ha vettél már kamerát, leírnád légyszi mennyi helyet foglal a memórián a videoanyag? (persze ha memóriásat vettél)

Kíváncsi vagyok hogy tömörít.

 

Elõre is köszi.

  • 5 weeks later...
Posted

Sziasztok!

Lenne, egy kérdésem..

A "kérdés" a következõ,az alább levõ két videókamera közült ti melyik mellett döntenétek??,ha választani kéne..

 

Sony DCR-HC51 vagy PANASONIC NV-GS90

 

A válaszokat köszi elõre is!!

 

A pana mellett szól az optikai képstab, viszont gyanúsan olcsónak tûnik nekem,ahhoz képest hogy optikai képstabilizátorral van ellátva.

Posted

Még így is drágább a Sony-nál. Sony, Panasonic. Nehéz a döntés, mert két "legjobb" márka. :D

Posted

Én 52ezerért tudnék venni

Lenne itt még valami. Ezt a két adatot két különböző oldalon néztem, viszont egy kameráról(pana) beszélünk, akkor most melyik adat lehet valós? Mert szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy 540 e vagy 370K képpontot használ (16:9) arányban, az effektív 800 ezerből, mivel ha jól sejtem ez a felbontásra van kihatással. A legalsó adatokat a hivatalos honlapon néztem.

 

Effektív képpontok száma mozgóképnél: 400.000 pixel (4:3), 540.000 pixel (16:9)

 

 

Effektív képpontszám:

400k [4:3], 370k [16:9] (mozgókép)

410k [4:3], 380k [16:9] (állókép)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...