Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kamera vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Gandi

Igen, mivel ez egy kifutó típus, és ez is 37000 most, ha még kapok. :taps:

 

Szóval a Sony-hoz mit szólsz?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ha Sony-t kéne vennem, inkább ezt venném, mert a másikban nem látok fantáziát. :nem:

 

http://www.shopdigital.hu/frameset.php?mid...3D5%26id%3D1829

 

Amiben fantáziát látok, az meg nem Sony, hanem 8)

 

http://www.electrostore.hu/index.php?c=pro...3dfc0089aceb889

 

Ehunvane mit tanátam: :o:szemöldök::punk::dj::yeah:

 

http://www.shopmania.hu/shopping~online-fe...0~p-455627.html

 

Sőt!

 

http://www.pcland.hu/aa840127.htm

Link to comment
Share on other sites

Gandi

Ez mind szép és jó csak nekem nincs rá ennyim azért kérdeztelek az olcsóbb kategóriáról úgy 50 000-ig hogy azok közül te melyiket javaslod (Sony DCR-HC51?)DE BOCSI HOGY ENNYIT IDEGESÍTELEK. :bocsánat:

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nem rossz ez a Sony ennyiért. Kicsit soknak tûnik a nappali 11 lux, de az éjszakai 0 lux kárpótolja. (bár az meg lehetetlen)

Összehasonlítva más kamerákkal és az árakkal, nem rossz kialakítás a Sonytól. (tudni kell, hogy 5-10ezer a név miatt van rajta, és vajmi kevés Sony alkatrészt találsz benne.)

 

Nem tetszik a két utolsó link?

Mert ugyan nem egy profi filmfelvevõ, de szerintem kimondottan fiatalos, és praktikus gépek, és az áruk is kedvezõ 30 alatt.

 

Ha csak a minõség volt gyenge, itt egy erõsebb bulimasina is.

http://www.shopmania.hu/shopping~online-fe...0~p-455628.html

 

6.37 Megapixeles ccd érzékelõs modern design, idõjárás álló …

http://www.shopmania.hu/shopping~online-fe...6~p-322522.html

 

Ehhez, mit szólsz?

http://www.pixmania.com/hu/hu/756575/art/j...m=81#tech-specs

 

Ha idegesítenél, meglenne az a jogom, hogy ne írjak, vagy egyszerûen azt írnám szuper, vedd meg, és nem keresgetnék praktikusabbnak tartott, esetleg az elképzeléshez hasonló tudású és árú kamerákat. Magam is jónak tartom, ha a lehetõ legolcsóbban kapod a legtöbbet. Mindössze azért nyúlik hosszúra, mert te tudod, hogy mi az igazi végcél, én pedig csak megpróbálom kitalálni. :D

A legvége úgyis mindig az, hogy ott állsz a boltban, és fogod a kezedben, aztán eldõl mennyire szimpatikus. :szemöldök:

Link to comment
Share on other sites

bitorlo

Üdv újra!

Sikerül kicsit komolyabban is utánanéznem a Pana NV GS90-es készüléknek,és kiderült róla hogy, sajnos mindössze 640x480-ba tud videót felvenni, ez a max. Ami szerintem elég kevés egy 60 ezres cucctól, ilyen felbontású videót akár egy 25 ezer huf-os fényképezővel is elérhetünk, végtére ezen nincs is mit csodálkozni, magáért beszél az effektív 400 ezer pixel. A jobb gépek legalább 6-700 ezret használnak fel, a meglévő 800 ezerből.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

640X480-as videó. Ha 25000.- a rászánt összeg, akkor azzal a fényképezõvel, még telefonálni is tudsz.

Link to comment
Share on other sites

Gandi

Na a párom megoldotta az évődésem beállított egy Sony dcr-sr32e-vel. Ehhez mit szólsz?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Mondjuk szerintem a Pana NV GS90-re ez a 640*480-as dolog nem áll. Mivel miniDV, ott szabvány a PAL 720*576.

Link to comment
Share on other sites

ezermester
Na a párom megoldotta az évődésem beállított egy Sony dcr-sr32e-vel. Ehhez mit szólsz?

 

Gandi! Kapaszkodj meg, hatalmasat fogsz csalódni magadban, de előbb szólj a párodnak, hogy ő is nézze meg, hogy mondhassa, na látod.

 

Menj vissza a #127-es hozzászólásomra, amit két napja írtam, és kattincs az első linkre.

Na ez a véleményem az új masinádról. :D

 

Bitorlo! mit értesz az alatt, hogy ... ,habár egy embernek nem lehet hinni?

Link to comment
Share on other sites

Gandi

Ja közben nekem is bejött mikor kicsit komolyabban megnéztem a gépet mintha te is hasonlót ajánlottál volna, de hát a szám mindig gyorsabban jár mint az eszem. És csak a válasz után néztem meg mit is ajánlottál.Köszi a segítséget! :nevet:

Link to comment
Share on other sites

bitorlo

Röviden azt,hogy egy ember véleményére nem lehet alapozni,ha sok ember ír sok negatív kommentet egy adott termékrõl,na azt már érdemes figyelembe venni,sõt nem érdemes hanem kell,de egy-egy ágról pattant kósza feltételezéssel nem érdemes foglalkozni.hozzáteszem,szerintem.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Szerintem egy ember véleményét is el lehet fogadni, ha azt megfelelõen alá tudja támasztani, kétség esetén.

Persze egy leszóláshoz, vagy dicsérethez, messze nem elég az, hogy x így, vagy úgy járt. Ott körülmények is léteznek, amik nem biztos, hogy hasonlóak.

Nem egy példa van arra, hogy egy ember mond valamit, egy másik ellent mond. Ahhoz csatlakozik valaki, és a tömeg bikaként követi. Így egynek van igaza, százak ellen.

 

Persze itt is igaz, hogy a kivétel erõsíti a szabályt. :D

Link to comment
Share on other sites

bitorlo

El kell hogy mondjam,kellemesen csalódtam a Pana NV-GS90es kamerában,végtére már nem bánom hogy ezt vettem meg,annak ellenére hogy eleinte az NVGS80as modellt akartam megvenni.Tiszta,éles kellemesen kontrasztos videókat lehet vele készíteni,az NVGS80as talán annyiban jobb nála hogy, fényerősség 3.7-es (tele)ennek viszont 4.3,és ugyebár ez az érték minél alacsonyabb annál jobb..nem tudom az a kettő közötti kölönbség számít e valamit?mennyivel láthat többet a kamera fényszegény helyen?

Link to comment
Share on other sites

ezermester
annyiban jobb nála hogy, fényerõsség 3.7-es (tele)ennek viszont 4.3

 

Hol 3.7, és hol 4.3?

 

Messze ne hasonlítsd össze a kettõt, mert a 90-es mérföldekkel jobb.

 

Elõször válaszolnék a kérdéseidre.

1. Nem

2. Semennyivel

Az, hogy a fényerõ a 80-asnál 1.8-3.9, a 90-esnél pedig 1.9-4.3 az önmagában nem jelent semmit, mivel nem nézted, hogy mekkora fókusztávnál annyi.

Mennyivel jártál (volna) jobban? Teszem fel a kérdést.

A 80-as 30x-os optikai zoom-al rendelkezik, a 90-es 42x-essel. (máris érthetõ a fényerõ különbség.)

A 90-esnek elektronikus kép stabilizátor helyett optikai stabilizátora van. Éjszakai színes felvétel. Zoom mikrofon. Ellenfény kompenzáció. Kijelzõ több képpontból áll. Digitális zoom kétszer akkora. Tud webkamera funkciót, és még számos kényelmi funkció írható a javára.

 

Egyszóval, ne csodálkozz, hogy jó, és ne félj a fényerõvel semmi gond, még sötétben sem.

Gratulálok a döntésedhez, jól választottál. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Sh@rky

Üdvözlök mindenkit!

 

Remélem, még nem foglalkoztatok részletesen az alábbi két kamerával (bevallom nem olvastam végig mind a 7 oldalt):

 

Sony DCR- SR32E

Panasonic SDR-H40

 

 

Nos, a körítés... Éppen kamera vásárlásra készülök és a potenciális lehetõségeket szemezgetve eddig ezt a két alternatívát sikerült kiszûrnöm. Utána olvasgattam már mindkettõnek, illetve a tulajdonságok valódi jelentésének is (mivel ezen a téren inkább amatõrnek nevezném magam)...

 

Nos, az lenne a kérdésem, hogy Ti, mint hozzám képest (és egyébként is...) szakik, melyiket ajánlanátok...

Vagy esetleg elfogadok más ajánlatot is kb. 100.E HUF környékéig...

 

Segítségeteket elõre is köszönöm!

 

Maradok tisztelettel!

 

Sh@rky

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Az SDR H40, helyett én az SDR H60-at említeném meg.

Bár 20000.- Ft-al drágább, de 500-al nagyobb a digitális zoom, és 20Gb-al nagyobb a tároló kapacitása.

Vagyis 60Gb-os merevlemez, és 2500 X zoom.

 

Nem tudom mi a fontosabb videózás terén neked, de nézd meg esetleg a szintén Pana.: HDC-DX1 130000, ill. a HDC SD5 140000.- Ezek zoom-ban gyengébbek, (így inkább családi és egyéb eseményekre jó, mint távoli célpontok rögzítésére)de már 3 CCD-s érzékelõvel dolgoznak. (ami nem hátrány a jövõre nézve (HDTV))

Míg az elõbbi dvd-s, az utóbbi SD kártyát használ. Utóbbihoz 50000.-be kerül egy hordozható dvd író, (amely minden mai "red" lézer lemezformátumot kezel)de oem-ben + 30000.- ért kapható.

 

Szemre vételeztem, egy szintén 3 CCD-s terméket, az NV-GS320-ast. Érdekessége a 95000.- Ft-os ár.

 

A megjelölt árak, nem a legolcsóbb helyen lévõ átlag árak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ematic

Sziasztok!

 

Vízálló videókamerát szeretnék vásárolni.

 

Két típust találtam:

 

Panasonoc SDR W20

 

 

Sanyo Xacti CA 65

 

Mi a véleményetek róla?

Melyik a jobb vétel?

 

Azt tudom, hogy a Panasonic szabványos Mpeg2- ben vesz fel, a Sanyo pedig mpeg4-ben, viszont az állóképe nagyobb felbontású.

 

Tudtok jobb vétel ebben az árketegóriában?

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zazie

Sziasztok.

 

Most készülök venni egy Canon HV20 miniDV kamerát, de amerikából szállítják, így NTSC rendszerû. A kamera filmezés mellett, a már meglévõ, - magyarországon vásárolt - szintén miniDV kamerával készített szalagokat játszaná át a gépre (a régi elromlott, így nem tudja átjátszani a szalagokat).

 

Kérdésem a következõ; mennyiben jelent kompatibilitási problémát a NTSC-PAL váltás? Egyszerûbben; az érkezõ NTSC rendszerû kamerával át fogom tudni játszani a meglévõ miniDV szalagokat a gépre?

 

Válaszaitokat elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
PrisonMan

Hello!

 

Amatõr filmeket szeretnénk csinálni a csapatunkkal és ezért szeretnénk venni egy profi (vagy a filmezésre megfelelõ) kamerát. Nem vagyok jártas a témában, az árakat sem ismerem.

Annyit szeretnénk, hogy winchesterre vegye fel, és ha lehet HD-s legyen.

 

Tudnátok ajánlani? Találtam egy képet egy jónak kinézõ kameráról, csak nem ismerem fel a képrõl. Esetleg tudjátok ennek a nevét ill. technikai adatait?

IPB kép

 

Nagy nagy köszönettel! ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ematic!

 

A képfelbontás ellenére, a Panasonic, (majdnem én is sonoc-ot írtam :hááát: ) ezúttal szerintem, masszívabb gépet alkotott, így az, jobban megéri.

Neked kell eldönteni, mennyire használod a kamerát fotózásra. :fotó:

 

Jobb vétel ebben az árban, egy sima nagyobb tudású kamera, vízálló zacskóban. :hal:

 

Zazie!

 

A tranzit, és a konverzió megoldható. :igen:

 

WillTraveler!

 

Elsõ ránézésre, egy fél profi, vagy profi Panasonic 3CCD-s kamerának néz ki. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Ematic

Köszönöm az eddigi választ !

 

A Sanyo Xacti CA65 : MPEG-4-AVC/H.264módban rögzít.(640*480)

Ez a fajta tömörítés milyen minõségû?

Jobb mint a Panasonic (SDR SW20) MPEG2:

XP (10Mbps/VBR),

SP (5Mbps/VBR),

LP (2,5Mbps/VBR) módban?

 

Illetve hol tudnék fenti tömörítésû videót megnézni?

 

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Szerintem nem jobb.

Némely vebkamera ezzel a kódolással dolgozik.

A MediaCoder ingyenesen letölthető kódoló, tud H.261, és H.263-at kódolni. Azzal meg tudod próbálni., hogy néz ki, a kész anyag, ha arra kódolsz valamit. (Úgy rémlik a néro express vision is tud hasonlót, lehet, hogy pont azt.)

 

Utólag: Igen AVI, tud H.264-et a vision exp.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

@WillTraveler: Az egy Sony 3CCD-s (fél)profi kamera. Pontos típust sajnos nem tudok mondani, meg azt se, hogy HDs-e? Egy nagyon hasonlóval (talán pont ilyennel) már dolgoztam... Egy álom volt az a gép. Nem volt HDs, de nagyon szép képet csinált. (Le is vagyok fényképezve vele, meg is kerestem a neten, de nagyon rossz minőségűek a képek, nem lehet belőle semmit se kinézni belőlük...)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

...de legalább a 3CCD stimmelt. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...