Jump to content
GSForum - Segélyvonal

TFT monitor hiba


humberto87

Recommended Posts

Darthy01

Hello! Most vettünk egy ASUS VW195U monitort, és minden tök jól mûködik, de amint belépek bármilyen (teljes képernyõs) játékba, kiírja, hogy OUT OF RANGE. Mivel a játékok mennek rendesen, és a kép is tökéletes, nem tudom mi lehet a probléma! Segítsetek kérlek, ha tudtok! Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Elvileg a képfrissítési frekvencia rossz beállítása okozza.

Link to comment
Share on other sites

Darthy01

75 az ideális, ennél magasabban már a windowsnál is kiírja a hibaüzenetet, ez alatt viszont csak a játékoknál. De ott is jó a kép, csak nagyon zavaró, hogy közben a hibaüzenet ugrál a sarkokban

 

Ne idézz be előtted írott teljes hozzászólást! <KGigi>

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

KGigi

A grafikus kártya beállításainál nincs valami külön opció erre, nem állítja át teljes képernyõs módban?

Link to comment
Share on other sites

Darthy01

Nem találtam külön opciót.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor az lesz a gond, hogy az adott felbontáson (ami gondolom más, mint a képernyõ natív felbontása) nem tudja a monitor azt a frekvenciát.

Link to comment
Share on other sites

Darthy01

Mivel olyan játékoknál csinálja, ahol nem tudok felbontást állítani... ezek szerint akkor ezekkel a játékokkal nem tudunk játszani.

A grafkártya opcióit hol tudom megszakérteni? Hátha csak én voltam a vak, hogy nem találtam...

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Telepítetted hozzá a Splendid-et?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Melyik játékban nem lehet felbontást állítani? :pislog: Leszámítva persze a passziánszt.

Link to comment
Share on other sites

Darthy01

Igen sok pötyigamékban nem lehet... Általában azok az asszony kedvencei. Spledid?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Splendid. Elvileg javítja a képminõséget, viszont elég sok dolgot képes összekavarni. Minden ASUS VGA-hoz és monitorhoz jár.

Link to comment
Share on other sites

Darthy01

Még kerestem is, de nem kaptam hozzá semmi progit, és a weboldalról is csak a kezelési útmutatót lehet letölteni.

Radeon 9200-m van, nem lehet valahogy állítani a teljes képernyõs frekvenciát?

 

A Splendid szöget ütött a fejembe. Elõszedtem a Radeon telepítõjét, és újrafuttattam. Felrakattam mindent róla. Kiderült, hogy félkész állapotban volt a grafkártya telepítése. Azóta tökéletes minden.

Tanulság: aki félig száll fel egy buszra, ne sipítson, ha odacsukja az ajtó... (buszvezetõ vok)

Uraim, köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Atahualpa

Sziasztok!

 

Most vettem egy Samsung Syncmaster T220-at

Felinstalláltam a drivert, a képernyő beállításoknál engedi is a 1680x1050-as üzemmód beállítását, de a monitor fizikai méretetét 1280x1024-en hagyja, és az 1680x1050-et csak logikai méretként kezel, vagyis scrollozik, ha eléri a monitor szélét az egér.

(Monitor menüjének információs panelje is a 1280x1024-es beállítást mutatja.)

 

Hogy lehet fizikailag beállítani a monitoron az 1680x1050-es méretet (scrollozás nélül, kerettől-keretig)?

Az oprendszerem: Win XP x64,

a monitorvezérlőm: NVIDIA Quadro FX570 256M

 

Köszi a segytséget!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elsõ körben szedd le a feltelepített drivert.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Sehogy. Szoftveresen tudsz felbontást állítani. Valami nem jó azzal a driverrel.

Link to comment
Share on other sites

Atahualpa

Melyik drivert? A monitorét (Samsung), vagy a monitorvezérlőét (NVIDIA)?

 

Hülye kérdés, de hogy kell egy drivert-t levenni? Mint szoftvert uninstallálni nem lehet, csak a Control Panel/System/Hardware/Device Manager-ből tudom kitötölni.

Ez elég?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

A monitorét, és igen, az Eszközkezelõbõl.

Link to comment
Share on other sites

Atahualpa

Ok, köszi.

3 órát szórakoztam, mire elértem, hogy a monitor drivere ennyit is elértem...

Odabent a Display properties/Setting alatt teljesen más kép fogad mint itthon.

Itthon egy monitor van, a benti gép 2 monitort is tud kezelni. (Ezt gondolom a kártya és az NVIDIA driver csinálja) Egy combo-boxban van a Plug And Play monitor és egy másik, ami inaktív, viszont a CP/System/Device manager/Monitors alatt 4(!) monitor vezérlõ driver van. Egy Plug and play (a standard, ami minden gépen általában) és 3 valami default driver, amit ha leszedtem a rendszer automatikusan visszarakja.

Amikor a monitor driverét (Samsung) tettem fel elspõnek arra kérdezett rá, hogy ezek melyikére kivánom a monitort felinstallálni. - Én rátettem mind a négyre...

Látom, nem lesz ez egyszerû eset... valahogy le kéne vakarni a NVIDIA drivert is, és azt hiszem elõbb a monitort kéne feltenni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

  1. Eszközkezelõbõl monitor törlése
  2. NVIDIA Uninstall
  3. Driver Cleaner/Driver Sweeper
Ezután:

Legfrissebb NVIDIA driver feltelepítése, monitor driver nem kell, marad a P'n'P.

Link to comment
Share on other sites

Atahualpa

Ok, akkor holnap ez lesz az elsõ...

 

Viszont ha a monitornak nem teszem fel a driver-ét, akkor hogy tudom beállítani a 1680x1050-es felbontást?

Most, mielõtt a monitor driverét feltettem a max felbontás 1280x1024 volt. (És az is maradt...)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor ott valami elõtte sem volt rendben. Tudnia kéne magától. Nálam is megy mindenféle driver nélkül.

Link to comment
Share on other sites

Atahualpa

Sziasztok!

 

Megcsináltam amit Pjotr javasolt. Rendbe is tette a Control Panel beállítását, a driver-káosz megszűnt.

Viszont továbbra sem engedi az 1680x1050-es módra való kapcsolást - ha a monitor drivere nincs installálva. (ha felinstallálom, akkor engedi, de scrolloz, mint eddig.)

 

A monitorvezérlőm (NVIDIA Quadro FX-570) üzemmódjait nézegetve azt látom, hogy a Windows a legnagyobb felbontást amit érzékel az pont a 1280x1024 a kártyánál.

 

Viszont a kártya leírásában szerepel nagyobb felbontás:

http://www.pcsforeveryone.com/Product/PNY/VCQFX570-PCIE-PB

Viszont ezt meg az XP nem érzékeli.

Néztem az Everest-el is, az sem lát a kártyának 1280x1024-nél nagyobb üzemódját.

 

Így már legalább értem, hogy miért nem lehet a monitort nagyobb felbontásra kapcsolni.

A kérdés, az hogy lehet-e a kártyából a fenti nagyobb üzemmódokat kicsiholni, vagy kész és ennyit tud?

 

(Az NVIDIA driver-t a legfrisebbett telepítettem fel.)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor már csak az XP marad, ami ráadásul 64 bites. :nem:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
hackman9

Sziasztok.

 

Remélem valaki tud segíteni. Fontos lenne.

A monitorommal valami baj van. Bekapcsolom és 3mp után nincs kép, de ki nem kapcsol. :Sír:

Ez egy AOC márkájú TFT monitor.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Akkor is, ha nincs gépre kötve?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...