Jump to content
GSForum - Segélyvonal

TFT monitor hiba


humberto87

Recommended Posts

pcmester

Miért? Akkor (ha tudsz) adjál egy nyomós érvet, hogy miért lenne jobb, ha a VGA másik végén inkább sámítógép lenne! :-/

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Mert ha az egyikből szar jel jön ki, az nem jelenti azt, hogy a másikból is az jön ki. :)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Na, a monitor rendelkezik kompozit bemenettel is, és van jel azon is (mert tud "kép a képben" funkciót is), tehát... :S Hányszor írjam még, hogy mindegy, hogy mire kötöm, ugyanúgy vacakol bekapcsoláskor (van amikor jobban, de van amikor kevésbé)?! :dühös:(A türelmem bizony fogyogat, mint tankból a benzin...)

Link to comment
Share on other sites

payskin

De mi lenne, ha a VGA-n keresztül kötnéd rá a monitort a PC-re, és kihagynád belőle a kompozitot? Érted, a hibakeresés lényege, hogy minél több hibaforrást ki tudjál zárni, például a kompozit jelet, annak átalakítóját stb.

 

(Olyan cuki vagy, amikor durcizol. :D)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Atyaég... :facepalm: Nos, most azonnal átdugtam a futó gépemre, de míg átdugtam (a kis jelhiánytól) lement készenlétbe, és most (hogy megkapta a gép VGA jelét) kezdi elölről a nyűglődést!!! :dühös:(Jó, a türelmem most fogyogat elfele...)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Jó, akkor minden kétséget kizáróan megállapítottuk, hogy szar a monitor. :lol: Kezdheted szerelni.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Majd talán holnap/holnapután nekiesek, és lehet, hogy kigyomlálom a kondenzátorokat a tápegységben... Megúszni úgyse fogom... :hááát:(Addig a témám szünetel, oké?)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Na, tehát szétkaptam a monitort, és nincs púpos kondenzátor, de mintha lejjebb lenne esve a kapacitásuk! :( Nagyjából 10 (vagy ha a bejövő ágat (220) is nézzük, akkor 11)darab kondenzátort kellene kicserélni! :( A fél életem rá fog menni (ráadásul nincs cseredarabom hozzá)... :(

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

(...) A fél életem rá fog menni (...)

 

Valószínűleg a miénk is.

Bocs.

Link to comment
Share on other sites

payskin

10/10 :D

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Ráadásul már kétszer csúsztam le a közelemben lévő villamossági bolt nyitvatartásáról!* :mérges: Nem nagyon akar ez a monitor elkészülni... :dühös:

*Ugyanis míg az átlag helyek hétköznap este hatig vannak nyitva, ez csak fél hatig; szombaton pedig az átlag helyek kettőig, ez viszont csak egyig! A bánatos...!!!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ennyi idő alatt a netről is megjön minden alkatrész.

Pl: farnell

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Nos, ma hiába mentem el (és végre jutottam be) abba a boltba, kondenzátort sajnos nem tartanak, csupán 220V zavarszűrőt! :dühös: Úgyhogy innen fogom kimazsolázni és megrendelni a szükséges értékeket... spc_busy_100-103.gif?w=150&h=100Majd csak elkészül egyszer a monitor...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...