Jump to content
GSForum - Segélyvonal

TFT monitor hiba


humberto87

Recommended Posts

Adani

A TFT monitorom tegnap óta csinálja azt, hogy idõnként felhozza az OSD menüt csak úgy, mintha be lenne ragadva az egiyk gombja, ilyenkor kitesz egy Volume feliratot a képernyõre, ami felettébb idegesítõ pl: játék közben. Nem tudom mitõl jött rá így hírtelen az 5 perc, de ha belépek a menübe ott is látom, hogy össze vissza ugrál a menüpontok között, mintha tényleg be lenne ragadva az egyik gomb, de az az érdekes, hogy nem folyamatosan csinálja. Pl: mikor ezt a hozzászólást írtam még kint volt, mostanra eltünt, közben hozzá sem nyúltam a gombokhoz. Sajnos az OSD menü nem kapcsolható ki, és a helyzetét sem lehet úgy változtatni, hogy ki tudjam tolni a képbõl. Szerintetke mi lehet a baja?

Szerintetek ha kiiktatnám ezt a gombot akkor megoldódna a helyzet?

 

A monitor egy Hyundai ImageQuest L72D.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha megnyomkodod a gombokat, akkor nem javul? Lehet, hogy csak egyszerûen kontakthiba.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

És mit lehet tenni. Egyébként a probléma az egyik léptetõgombot érinti, ha ki lehetne kötni az is megoldás lenne, mert a másik gombbal is körbe tudnék menni. Ki lehet ezt házilag kötni? pl: úgy, hogy egyszerûen elvágom azt a vezetéket?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Na az azért durva. Gondolom még garanciális, inkább vidd vissza. Mert amúgy ugrik az is és gondod lehet még belõle.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Meglesz, bár mióta megírtam a hsz-t azóta nem csinálja. Lehet magától megjavult.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mazda6diesel

A 7.nap után megjelent egy hibás pixelem a Xerox XA3-17i monitoromon :zokog: Az Office Depotban vettem és ott 7 napig :!: azonnali cserét adnak akár egy pixelre is és pont most lett hibás :mérges: 3 év szervízgarancia van rá, de nem tudom, hogy a Xerox-oknál mennyi hibás pixelnél cserélnek, a gyártó weblapján nem láttam semmit. Mi a teendõ ilyenkor?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Várni kell a további hibás pixelek megjelenését.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bsanye

Szasztok!

ProFiler: Igen 1280x1024-ben használom és minden beállítást autómatikusan hagytam, mert nem láttam túl sok különbséget a beállítások között. De ha kikapcsolom ClearType-ot, akkor még rosszabb. Bocsi, hogy így zaklatlak, de nem tudsz más megoldást rá, eléggé zavar :Sír: ?

Elõre is köszönöm a segítséget!!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A videókártyára hogyan van rákötve? VGA, vagy DVI kimeneten van? Vagy használsz átalakítót?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

bsanye

Szasztok!

ProFiler: VGA-n használom, bár gondoltam rá, hogy kipróbálom átalakítóval (de azt olvastam itt, hogy nem éri meg), mert videókártya támogatja a DVI-t, csak sajnos a monitor nem.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Pedig én nem lennék abban egészen biztos, hogy automatikusan húzza ki a kép széléig. Ez tényleg akkor szokott elõfordulni, ha kézzel lehet méretezni a látható képet.

 

A grafikus kártyád beállításainál nem lett semmi elállítva? Mennyire friss drivert használsz?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

bsanye

Szasztok!!

ProFiler: Nem nyúltam a videókártya beállításainál sem semmihez. Az 5.6-os Catalystot használom. Gondolod segítene, ha frissíteném. De mikor egyszer megpróbáltam, Valami nem stimmelt és később olvastam, hogy rossz széria is volt. Azóta nem próbálkoztam vele. Megpróbálom.

Egyébként tényleg nem méretezgettem semmit, megnyomtam az autómatikus gombot és kész.

Köszönöm segítségedet :!: 8)

 

Nincs még újabb Catalyst :( :!:

 

ProFiler: Azt hiszem megvan. Eddig 75Hz-es képfrissítéssel használtam, mert úgy gondoltam, hogy a CRT-nek is ennyi kell minimum, akkor a TFT-nek is. Most visszaállítottam 60 Hz-re, de nem látok különbséget, csak a betűk javultak meg :D:ötlet: :!:

Úgyhogy köszönöm segítségedet :!: :!: ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezt már több helyen is írtuk, hogy TFT-nél nem érdekes a képfrissítési frekvencia.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Reyorkin

Nekem is problémám akadt: Samsung SyncMaster 930BF TFT-m van, és valamelyik nap azt vettem észre, hogy egy db pixel sötét háttérnél pirosan villog, világos, ill. fehér háttérnél nem látszik, aztán kis idõ után megszûnt.

Ma viszont már folyamatosan világít pirosan, és ugyanúgy viselkedik a hátterekkel, tehát sötéten látszik, fehéren nem.

A monitor alig fél éves.

Mitõl van ez? Van valami gyógymód rá (pl áramtalanítsam hosszú idõre vagy ilyesmi), vagy irány a szervíz?

 

Elõre is köszi a segítséget.

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Pixelhiba. Felesleges szervízbe menned, úgysem tudják megcsinálni. Esetleg gyengéden masszírozd meg a hibás pixelt és környékét. A pixelhiba garancia a Samsungnál ennyire még nem érvényes.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

ProFiler, köszi a tippet! A "pixelmasszázs" bejött, és most megint minden OK vele. 8):):D

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
nascar

Egy számomra érthetetlen problémára keresném a választ. Történt ugyanis, hogy a lányom szülinapjára vásároltam egy 19'-os TFT monitort, a boltban természetesen kipróbáltam, majd rákötöttem a gépére, és elkezedett különbözõ hibákat produkálni, mint például: a PC bekapcsolásával együtt a monitor nem kapcsol be, újraindításnál, az újrabootolás elõtt kikapcsol (illetve áram alatt marad, de nincs kép) stb..

Mondom, mielõtt elviszem a szervízbe kipróbálom, rákötöttem az én gépemre, és minden hiba nélkül mûködött, nyúztam össze-vissza, ki-be kapcsolgattam, kihúztam, visszadugtam, és mindenféle hiba nélkül gyönyörûen mûködött! Nem értem!

Lehet, hogy a lányom gépében lévõ öregecske VGA nem vezérli rendesen a TFT monitort? :hááát::hmm:

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

Szia!

 

Valószínûleg igen ;) , mert az új TFT monitorok nagy része (fõképp az olcsóbb és mainstream modellek) nem tudja azt a MHz tartományt, melyben a régi vga-k küldik a jelet. Persze itt már nagyon régi videokártyáról lehet szó.

Link to comment
Share on other sites

nascar

GeForce2 MX 440. :pislog:

Mindegy, a héten veszek egy másikat. Egy Gainward 6600 GT-re gondoltam, akciósan 18 ezer Ft., a lányomnak bõven elég!

Link to comment
Share on other sites

Wer

Helló mindenkinek, olyan problémám lenne, hogy a monitor felsõ részén csíkoz a kép, ha bemelgeszik akkor ez valamennyire mérséklõdik. Lehet ezzel vmit csinálni?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
gyulaiszabobalazs

Üdv mindenkinek!

 

Van egy Fujitsu Siemens Amilo PA 1538-as laptopom (AMD Turion X2 1,6Ghz. 1Gb RAM, Geforce Go 7400 256 Mb), és a monitovezérlõ állandóan meghal. Mielõtt a probléma jelentkezik, az egész kép belassul, majd minden kép elmegy (amúgy a rendszer mûködik tovább...), maj másfél-két perc múlva visszajön.

 

A gépen lévõ (jogtiszta) Windows Vista Home Professional felismeri a problémát, de nem tudja kezelni. A legutóbbi esetben egy új dolgot is produkált a rendszer, teljes leállás, majd újraindul (BlueScreen window elõ...). Erre ezt az üzenetet adta ki:

 

Probléma-aláírás:

Problémaesemény neve: BlueScreen

Operációs rendszer verziója: 6.0.6000.2.0.0.768.3

Területibeállítás-azonosító: 1038

 

További információk a problémáról:

BCCode: 116

BCP1: 84AA55E0

BCP2: 895C5E40

BCP3: 00000000

BCP4: 00000002

OS Version: 6_0_6000

Service Pack: 0_0

Product: 768_1

 

A probléma leírását segítõ fájlok:

C:\Windows\Minidump\Mini070307-01.dmp

C:\Users\Szabó F. Balázs\AppData\Local\Temp\WER-83772-0.sysdata.xml

C:\Users\Szabó F. Balázs\AppData\Local\Temp\WER66FC.tmp.version.txt

 

Általában a problémát meg így írja le, persze csak ha megtalálom hol, mert nem ír ki semmit, csak kirak egy sárga háromszöget a tálcára (amit nem lehet használni):

 

Leírás

A videohardver hibája miatt a Windows nem mûködik megfelelõen.

 

Probléma-aláírás

Problémaesemény neve: LiveKernelEvent

Operációs rendszer verziója: 6.0.6000.2.0.0.768.3

Területibeállítás-azonosító: 1038

 

A probléma leírását segítõ fájlok

WD-20070519-1625.dmp

sysdata.xml

Version.txt

 

További adatok a problémáról

BCCode: 117

BCP1: 95D5ADD0

BCP2: 889C5E40

BCP3: 00000000

BCP4: 00000000

OS Version: 6_0_6000

Service Pack: 0_0

Product: 768_1

 

Megpróbáltam mindent, újratelepítés, frissítés, de nem változott meg semmi. A vista tálcáján ott van egy kis sárga háromszög felkiáltójellel, de onnan nem lehet mit kezdeni, mert nem nyitja meg (leírást sem ad...), így nem tudom mi a probléma.

A gép teljesen eredeti, semmi tuning, semmi buhera, de a probléma csak egy hete jelentkezik (a gép 2 hónapos)...

 

Nem tudom mi lehet a probléma...

 

Kérlek segítsetek...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
zotyó

Sziasztok

Nekem is lenne egy próblémám.Egy SAMTRON 94v 19"-os monitorom van.

A jelenség a követekezõ mondjuk egy újra inditás után miután be bootol a gép már nem kapcsol be a monitor.Hiba üzenet jelenik meg NOT OPTIMUM MODE RECOMMENDED MODE 1280X1024 .Már egy éve 1024x764-ban használom.Eddig semmi gond nem volt vele.Viszont ha át akarom állitani akor az ALKALMAZ-clik után ugyanazt csinálja a monitor elsötétül és hiba üzenet.Kb 3-4 óra múlva újra mükidik. Már VGA kártyát is cseréltem, nem jött be. Elöre is köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
vpeti88

Bár a probléma megoldását nem tudom, de nálunk a suliba rengeteg Samtron van és ugyan ez a probléma azoknál is. Mi arra gondoltunk, hogy a táp nem bírta a dolgot vagy valami áramkör, azok csak egy fél napos pihentetés, áramtalanítás után müködtek újra és csak 800x600-on bírtak egy óránál többet. Ha garis akkor probáld meg visszavinni.

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ vpeti88, zotyó

 

Ez tápegység, illetve inverter probléma! Ugyanezt produkálta a vadiúj, lányomnak vett, LG 19'-es monitor. Kicserélték a tápegységét, és azóta tökéletesen mûködik! ;)

Link to comment
Share on other sites

zotyó

Köszi skacok,

Elméletileg három év gari van rá.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...