Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangkártya vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Fleet

Kicsit :off_kacsint: , de a problémámmal foglalkozó topic kicsit halott...

 

Üdv!

 

Nemrégiben vásároltam új gépet és már túl vagyunk az "ismerkedésen", de a hangkártyámmal csak nem boldogulok.

Egy Creative Audigy 4 az áldozat és alapvetõen teljesen elégedett vagyok vele. Ezt megelõzõen egy SB Live-om volt, amin elõszeretettel használtam a "What U Hear" funkciót és rögzítettem különféle általam "generált" alkotásokat /creative recorder - ami éppen szól, kerül rögzítésre; a kimeneten megjelenõ jelet veszi fel /. Aztán ezeket a felvételeket kedvem szerint felhasználtam, konvertáltam, stb.

Ellenben az új kártyával sehogy sem boldogulok, nem sikerül felvennem semmit, nem hogy ebben a módban, hanem mikrofon és egyéb külsõ források segítségével sem. Alapvetõ probléma lehet, mert a felvétel idnitásakor már a felvétel idejét mérõ "kijelzõ" se mutat nulláktól különbözõ számokat. Próbálgattam állítgatni különféle konzolokon, jelforrást, jelszintet, ég tudja mi mindent, de meg se mukkan. /mindemellet gyönyörû hangja van!!

Kérlek benneteket, ha tudtok valami használható információt ezzel kapcsolatban, segítsetek!

Köszönöm!

 

/AMD Athlon 64 +3500; MSI K8N Neo4 Platinum; 1024 RAM; XP Hun SP2 Int; a többi nem hiszem, hogy számít/

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

A hangkártyához mellékelt szoftvereket használod, többekközt a Smart Recorder-t?

 

Ott ugyanúgy megtalálod a beállítások garmadáját, sõt még idõzített felvételt is készíthetsz.

Link to comment
Share on other sites

Fleet

Pontosan.

A Smart Recordert "próbálnám" használni, de nem akar sikerülni. Frissítettem a gyártó oldaláról a driver-eket, állítgattam szoftveresen mindent, még másik PCI slot-ot is kipróbáltam, de nem akar mûködni. Nem hiszem, hogy rossz lenne a kártya; egy-két kattintással megoldható lehet, de ezekrõl a beállításokról sehol nem találok információt. Így most próbálkozok tovább...

 

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

A legegyszerûbb, ha a Recorder Wizard-ot használod, de egy javaslat, hogy a legújabb frissítések közül csak a drivert tedd fel, és a többi programból a gyári cd-n lévõ, eggyel régebbi dolgokat telepítsd, mert az újabbak képesek bekavarni, nekem összevesztek több progival; többekközt a tv tunerével, a dvd lejátszóval, sõt volt, hogy egy auto update után még hang se volt. Ezt ne vedd szentírásnak, csak személyes tapasztalat. ;)

Link to comment
Share on other sites

Fleet

Azon is túl vagyok.

Látszólag nem lát semmiféle jelet sehol. Minden szép és jó, de a kivezérlésmérõ meg se moccan. "Ready to record", de a számláló se indul el, szóval nem történi semmi. Minden esetben ezt csinálja. :mérges:

Tökölök még vele kicsit, aztán viszem vissza, elvileg a garancia bõvel él rá.

Azért köszi! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Fleet

Nah!

Kedves Creative Audigy 4-et kiszemelt vásárlók!

 

Elsõkézbõl tájékoztatlak benneteket, hogy a termék megvétele után szánjatok kb. 1 napot annak megismerésére, kipróbálására. Ez nem holmi kártyácska, amihez fellöki azember a kapott CD-rõl a szoftvert... Ha ki is akarjátok használni az általa nyújtotta lehetõségeket tessék belebújni! De jó mélyen!! :lol:

Egyébként egy rendesen eldugott ablak egyik füle mögött, ici-pici lenyíló menüben be kell állíani, hogy a Smart Recorder milyen ezközt használjon!!! :mérges: Nálam ez okozta a problémát.

Tanult ember volnék, nem elsõ alkalommal ülök gép elé, de ez engem is próbára tett. Ha van valaki, aki minden csínyát-bínyát ismeri a mai Creative kártyák szoftveres részének, azt Üdvözlöm!! :S

Összességében csak ajánlani tudom. Ha megismered és ki is használod, meg fogod szeretni. Megéri! :D

 

Ámen!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
web

Sziasztok!

Olyan hangkártyát keresem ami jó, a basszus hangok nagyon jól kijönnek rajta, mert ami nekem van az msni alaplapomhoz hangkártya driver és vezérlő nem ér semmi, egy nagyon jó minőségű fülhallgatón nem jönnek ki azok a hangok szépen, nem tárhatást keltve vele :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Lakatos Gergely [Sti

A kérdés csak az hogy mennyit szánsz rá, négytõl hat számjegyig sokminden közül lehet válogatni.

Link to comment
Share on other sites

Oke

Laptophoz szeretnék 5.1-es hangrendszert csatlakoztatni. De nincs rajt ehhez való kimenet. A hangrendszer nem tud S/PDIF-et. A laptop típusa: Acer Travelmate 4272 WLMI 02

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti

Akkor marad a külsõ hangkártya, vagy egy az Altec Lansing XA3051-hez hasonló rendszer, amiben integrált sztereó -> 5.1 upmix van, mondjuk ettõl minõségben nem lehet sokat várni..

Link to comment
Share on other sites

PCmaniac

Mondjuk akkor már jobban jársz egy jobb minõségû külsõ hangkártyával, mert akkor még a minõség is megmarad ;)

Link to comment
Share on other sites

hajdupg

Sziasztok!

 

Tanácsra lenne szükségem.

A gépem alaplapján (ASUS M2V) található integrált hangkártya elég gyenge. Milyen kártyát ajánlanátok? Zene hallgatáshoz kellene egy jó minõségû. A Creative SB Audigy SE (~6000 HUF) mennyire lenne jó választás?

Köszi elõre is!

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

PCmaniac

Az megítélés kérdése, hogy mit nevezünk jó minõségnek. ;)

De az tény, az alaplapi integráltnál jobb.

 

De ha tényleg minõségibbet akarsz zenehallgatásra akkor EZT vagy egy Ilyet ajánlanék bár ez nem a legbaráttibb árkategória. És csak akkor éri meg ha tényleg ki tudod használni ezeket, gondolok itt megfelelõ hangrendszere stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MonsterCool

Sziasztok!

 

Na szóval szerintetek az integrált Realtek AC97 hagkártyámat lekénne cserélnem?

És ha lekénne akkor szerintetek mire?

Olyan 7-9 ezer FT-ot szánnék rá!!

 

Válaszotok elõre is köszönöm!

 

Ricsy

 

Link to comment
Share on other sites

kori

Ennyiért komolyabbat nem kapsz. Persze attól függ mire szeretnéd használni. DJ és egyébb hangkeverõ alkalmazásokhoz való hangkártya sokkal többe kerül, mint 7-9 ezer Ft. Átlagfelhasználásra elég az AC97 is szerintem. Persze a fanatikus játékosok mást mondanak. ;)

Link to comment
Share on other sites

MonsterCool

Én csak Zene hallgatásra használom meg persze a játékokknál tehát akkor szerinted meradjon ez ???

Vagy ha tudnál valami jó kártyát akkor írj már PLS !

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Hagyd ezt szerintem. Egyébként ez is PCI-os, csak integrálták.

Link to comment
Share on other sites

kori

Olvashatsz a témáról Itt

Link to comment
Share on other sites

MonsterCool

Ok Akkor szerintetek hagyjam ezt ??

Link to comment
Share on other sites

kori

Ha nincsenek nagy elvárásaid a PC-d hangzásával kapcsolatban, akkor igen. ;)

Link to comment
Share on other sites

MonsterCool

OK !

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
gorzati
Hali!

 

Van egy SB Live! 5.1 Digital kártyám, feltettem hozzá a legfrissebb drivereket, és a KX Driver v3537-ful-t, mert olvastam hogy mondtátok, hogy az jó lesz hozzá, mint tuning. Nos én feltelepítettem, nem állítottam rajta semmit, de az a helyzet hogy meg se mukkan :(. Mit kell állítani, hogy kiadjon valami hangot?

 

Megoldottam, be volt kapcsolva az elsõ és hátsó kimenetek felcserélése :hááát::upsz: amúgy az mire jó? mert hogy úgy semmi nem szól az biztos

Link to comment
Share on other sites

gorzati

Hát nem azért de ez a KX software nem egy nagy szám! még a mikrofonomat sem tudtam rendesen beállítani, hogy másik is hallja, addig jutottam hogy magamat hallottam visszhangban... le is töröltem

Link to comment
Share on other sites

kicsiwuki

Sziasztok egy kis problémával küzdök,vettem egy kormány amin gameportos csatlakozó van de az én gépemen csak USb csatlakozó van.Létezik e átalakitó gameportról USB-re?Köszike

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Molt@m

Most tervezek venni egy Logitech X-230 hangszórót, de olyanokat olvasok hogy integrált kártyával nem szól szépen. Ha vennék egy Creative SB Audigy SE 7.1 karit, azzal szépen szólna, és a proci se a hanggal törődne? A mostani az ALC650.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...