Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hangkártya vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Bencce

A FEAR játék közben nagyon kattog. Egy SB live Value! kártyám van. Már jó régi, kb 5-6 éves. Lehet, hogy érdemes lenne lecserélni, egy új Live-ra? Csak játszani használom ezért az EAX meg EAX 2 kéne.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Live-ra már nem érdemes. Inkább valamelyik Audigyre. Akár az egyesre.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

bluefish

Hali!

 

Esetleg tudja valaki,h mire lehet használni a gépen lévõ SPDIF kimenetet :?: Mert van 1 Acoustic DS 633-as 5.1 házimozirendszerem és nem tudom rákötni a gépre. A mélynyomó hátuljá csak AUX/CD és a hangfalaknak a csatija van, ja meg 1 Coax kimenet. Ezt,h tudnám rákötni a gépre?

Link to comment
Share on other sites

winshark2005

Haller utca!

Szeretnék vásárolni egy SB 5.1-es hangkártyát mert az integrált lassan bemondja az unalmasat. De az a problémám hogy a gépembe van egy TV-tuner kártya. Kérdésem a következö: A TUNERKÁRTYA befolyásolja majd a hangkártya müködését?

 

Válaszra várva! :?:

 

További jó munkát kivánok mindenkinek.

SHARK :lol:

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Szerintem a hangártya jobban zavarná a tunert. Úgy tudom, hogy ha lehet, akkor a többi hardvertõl távol kell elhelyezni a tunert. De az is lehet, hogy hülyeségeket beszélek.

Link to comment
Share on other sites

gabesz.68

Én egyszer az SB Live 5.1-em mellett kipróbáltam egy Pinnacle PCTV Pro-t (igaz kissé éltes korban volt már) és nem nagyon komálták egymást. :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ winshark2005:

Elméletileg nem zavarja. Hány PCI slotod van?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

hdanesz

Sziasztok!

Jövõ héten megérkezik a Logitech Z-4-es hangfalam.(Köszönet az infokért ProFiler-nek) :)

A kérdés az lenne,hogy most jelenleg alaplapi hangkártyám (Asus P5GD2 Basic) van,érdemes-e beruháznom újabb hangkártyába? Lesz-e minõségi javulás?Én az Audigy 4-re gondoltam,arra a verzióra amelyik 14-15körül van,OEM azt hiszem. Vagy érdemes áldozni rá pár ezressel többet és Audigy 2 ZS? Köszi a segítséget elõre is.

 

Kis kiegészítés: most láttam Audigy 2 ZS OEM-t 15576ft-ért.Az OEM a butított változat?Ehhez nem értek...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az Audigy2ZS-re érdemes átállni, de egyébként nem szükséges váltani, mert tûrhetõ az alaplapod hangvezérlõje is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

@hdanesz: attól függ, hogy értelmezzük a butítást :) OEM - nem kapsz hozzá semmit, csak egy zacsit, amibe a kártyát tették, és egy szoftvert [jó esetben, ha a boltosok el nem felejtik].

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Van egy Audigy hangkarim meg egy olyan Tunerem amit kívül kell összekötni a hangkártyával. De nekem közben kéne még a vonalbemenet és nem szeretnék mindig hátra bújni átcserélni. Olvastam, hogy létezik olyan átalakító hogy az egyik vége JACK, a másik pedig olyan amit belül tudok rákötni a hangkarira. Ilyet hol lehet venni?

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Y JACK-elosztó nem lenne elég???

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Bezavar :( Próbáltam már az volt az elsõ, de mivel egyszerre használnám a kettõt (nem mindig, de lusta vagyok átdudosni :P )

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nekem egy MSI K8N Neo2 Platinum Alaplapom van, amin egy Realtek AC97-es 7.1-es hangvezérlõ van integrálva.

Már sok játéknál tapasztaltam furcsa recsegõ hangot. :( (Pl. Colin 3, Colin 4, F.E.A.R, Area 51, stb..)

 

Hiába próbálkozok a legújabb Driver -ekkel a probléma az adott játékoknál ugyan úgy jelentkezik. Zenehallgatásnál viszont szépen szól.

 

Érdemes volna lecsrélni egy másik hangkarira?

Ezeken a kártyákon gondolkodom:Audigy 4, Audigy 2 ZS, vagy az Audigy 2 Value.

 

Mi a kölömbség az Audigy 2 Value és az Audigy 2 ZS között?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A recsegés nem biztos, hogy ebbõl adódik. Nem használsz esetleg elosztót? Milyen tápegységed van?

 

Egyébként érdemes lecserélni. De inkább a ZS-re! Két teljesen más kártyáról van szó. Hangzásban a Value változat még nem is biztos, hogy jobb, mint az integráltad.

 

Audigy2 ZS

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem használok elosztót. A tápegységem: Q-TEC PSU 400W Bigfan. Zenehallgatásnál a probléma nem áll fenn, játékok estében sem mindegyiknél jelentkezik.

Egyébként egy Genius SW-5.1 Home Theater hangfalszettet használok.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Más hangszórókkal is ezt csinálja? Érdemes lenne megpróbálni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Van egy régi Azona 2.0 -ás hangszóróm azzal is csinálja.

Lehet hogy mégis az új hangkari vásárlás mellett döntök...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A Realtek alaplapi kártyáknak hõmérsékleti problémája van. Ez okozhat ilyeneket.

Az elején minden szól szépen ,aztán egyszer csak elkezd zúgni, búgni, recsegni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most egy hülye kérdés: ha hûtöm, akkor jobb lesz? Mondjuk ráteszek egy Zalman NB-47J passzív bordát. :?:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#
A Realtek alaplapi kártyáknak hõmérsékleti problémája van. Ez okozhat ilyeneket.

Az elején minden szól szépen ,aztán egyszer csak elkezd zúgni, búgni, recsegni.

Elképzelhetõ!

 

Bár a probléma azonnal jelentkezik miest beléptem a játékba.

Még akkor is ha a hangminõlség elõtte le lett butítva.

Kivétel a Battlefield 2 ebben az esetben játék közben nem recseg, csak akkor, ha a játék menürenszerében vagyok.

 

A Sound Blaster Audigy 2 ZS zacsis változatához nem jár a Joystick/MIDI bracket kegészítõ panel. :( Pedig kellene, mert van egy Gameportos kormányom.

 

Honnan lehetne ezt beszerezni, hogy ne kelljen megvenni a lényegesen drágább dobozos változatot?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

De azt tudod, hogy a Value nem egyenlõ a ZS-el?! Egyébként elég nehéz beszerezni ilyet utólag.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Tudom már mondtad hogy a "Value" változat a gagyibb!

De a ZS-nek is két változata van OEM és a BOX. És az OEM nem tartalmazza a Joystick/MIDI bracket -et.

 

Pedig nem nagy cucc lenne: egy szalagkábel, a csatlakozó, meg a PCI hátlap :hááát:

Max 300-400 Ft.

Igazán nem értem az OEM verzióból miért sajnálta ki a Creative ! :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azért OEM-verzió és azért is olcsóbb annyival!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Ha van számtechboltos ismerõsöd vagy ahová szoktad vinni a gépet, kérdezd, hogy nem "maradt-e véletlenül" náluk 1-2 ilyen :démonikacaj: Ahová én járok ott mindig segítettek eddig, ha Valami ilyen problémám volt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...