Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorvásárlás archívum 2008. júniusig


ProFiler

Recommended Posts

Kicsi Sims

Szerintem nagyon jó is a PC World forúma, ugyanis sokan segítettek nekem is.

Bocsi tudom ez proci vásárlás forúmrész :upsz:

Link to comment
Share on other sites

kornél

Ha valakinek jól esik, hogy ilyen megjegyzéseket kap, ám váljék egészségére. Én biztos nem venném jónéven, mégha a legórdítóbb tudatlanságomat is fejezném ki a kérdéssel. Nem tudom megitélni a Prohardver szakmai szinvonalát, mert nem vagyok Jedi, csak egy ifjú Padavan, de úgy tapasztaltam, hogy a leggagyibb kérdére sem tettek semmilyen megjegyzést (lehet, hogy nem olvastam eleget). Elvileg az lenne a fórum célja, hogy a legalapvetöbb dolgot is nyugodtszívvel fel lehessen tenni.

Vagy ez a Jedik, mágusok és guruk egymásközt.hu .

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Tessék, kiszedtem, ha Neked ennyire fáj, de most már tényleg ne legyen OFF, mert törlök!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Kornél !

Ne személyeskedj légyszíves. :dühös: Olyan fórumban olvasol-írsz ahol akarsz,de itt nem ez a módi.Az és azt kérdez mindenki amit akar,-és ha gondja van.

A "szállingózásról"meg annyit,hogy ha nem szállingóznak a kérdések,akkor vagy nincs éppen gondja-kérdése senkinek,vagy éppen nem ül a gép elõtt.

És itt nem megyünk le anyázási szintre mint a legtöbb fórumon.És,hogy a jobbtól nem szégyen tanulni ? De nem ám ! De,csak a :nyíl: j o b b t ó l !!!!

Még akkor is kikérem sokszor a véleményt,ha biztos vagyok valamiben.S láss csodát sokszor az biztosnak vélt sem biztos. Az az 50 "húzó" ember-köztük Jedi-Mágus-Guru-k pedig önzetlenül segít bárkinek.

Részemrõl > OFF !

Processzorvásárlás a téma. :S

Uff !

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Szasztok.

Kérdés:

1./ P4 3,0 GHz LGA 775/800MHz/1MB LC2 - " - /2MB LC2

mit nyerek a +1 MB-tal :?:

 

2./ P4 3,0 GHz 2MB LC2 vagy

P4 3,2 GHz 1MB LC2

mennyi a külömbség :?:

Melyik éri meg jobban ?

Link to comment
Share on other sites

Maverick
mit nyerek a +1 MB-tal :?:

A +1 MB-tal sajnos korántsem annyit, amennyire lehetne számítani.. :hááát:

Ellenben a 2MB cache mellé megkapod az

:nyíl: EM64T

:nyíl: XD (eXecute Disable)bit és az

:nyíl: EIST (Enhanced Intel Speedstep Technology)

technológiákat, tehát ha Socket T prociban gondolkozol, mindenképp a 600-as szériát válaszd!! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

És így mit mutat ?

 

( 540 ) 3,2GHz - 1MB LC2 vagy

( 630 ) 3,0GHz - 2MB LC2 még mindig a 630-assal járnék jobban ?

 

Kérdés:(Azzal,hogy megnövelték a másodszintü gyorsítótárat - egyben lassabb is lett a proci -nem) :?:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Ellenben a 2MB cache mellé megkapod az

:nyíl: EM64T

:nyíl: XD (eXecute Disable)bit és az

:nyíl: EIST (Enhanced Intel Speedstep Technology)

... tehát ha Socket T prociban gondolkozol, mindenképp a 600-as szériát válaszd!! :ötlet:

Az 5xx szériában is az 1MB L2-vel szerelt változatoknál is elérhetõ az EM64T (64bit-es funkció).

 

Azt viszont nem tudom, hogy itt nálunk ez már kapható-e egyáltalán ?

 

Ausztriában lehet...

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

De a kettõ közül melyikkel jársz jobban ? ( itt a +200 MHz mennyit befolyásol)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Az a 200MHz plusz az szinte elenyészõ. (picivel többet kapsz majd a bencsmárkokba...de gondolom nem erre kell)

 

Maverick már az elöbb leírta, hogy mivel tud többet:

 

XD (eXecute Disable)bit :nyíl: puffertúlcsordulás elleni hardveres védelem a prociban.

 

EIST (Enhanced Intel Speedstep Technology) :nyíl: ha nincs szükség a nagy teljesítményre akkor a proci lecsökkenti az órajelét és ezzel a számítógép fogasztása (watt) is csökken.

Gondolom nem akarsz 3GHz-en mp3-at hallgatni 8)

Link to comment
Share on other sites

Tungler Antal [twink

Elnézést a közbevágásért, de ezekben a Prescottokban (6xx és 8xx) már nem az Enhanced Halt Mode C1E-nek nevezett valami van beépítve? Ami mellesleg jegyezném meg, hogy lófüttyöt sem ér :)

Link to comment
Share on other sites

Maverick
[...]még mindig a 630-assal járnék jobban ?

 

Kérdés:(Azzal,hogy megnövelték a másodszintü gyorsítótárat - egyben lassabb is lett a proci -nem) :?:

1.) Igen, még mindig a 630-assal járnál jobban... ;)

Az Intel SpeedStep technológiának köszönhetõen alpjáraton kevesebbet fogyaszt,

és ami ezzel összefügg jóval kevésbé melegszik...

A 200 MHz ide-oda kérdésrõl ugyanazt tudom én is mondani, mint Chabi... ;)

 

 

2.) Ez egyáltalán nem így van :!:

Természetesen gyorsabb lett a megnövelt L2-vel, csak nem annyira, amennyire sokan várták..

(Fõleg RAR-, ill. videotömörítésnél azért számít...)

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Tehát összegezve a

630-as 3,0GHz 2MB -tal több szempontból (----) is jobban járok,mint az

540-es 3,2GHz 1MB -tal

ráadásul már 64bites

Igen.Így értettem - gyorsabb lett de nem a kétszerese

Egyébként köszi az infókat.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Azt viszont nem tudom, hogy itt nálunk ez már kapható-e egyáltalán ?

 

Ausztriában lehet...

Biztos.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Megtörtént a gépcsere, azaz csak félig... hát ez nem volt semmi... :hááát:

 

Minden alkatrészt sikerült megvennem egyszerre még szerdán, de a gépet még most sem tudom használni.

 

Szóval amit vettem:

- Abit Fatal1ty AA8XE

- P4 630 3ghz

- 2x512MB Corsair DDR2

- Chieftec 410W-os táp

- Sapphire X800XL

 

Hogy miért nem megy még most sem, azt most kifejtem:

 

Szerdán délutánra 6-ra értem haza és rögtön nekiláttam a szerelésnek. Minden korrektnek tûnt, nagyon örültem milyen jó kis gépem lesz 1-2 órán belül. Szép komótsan kezdtem szerelni, de majdnem tönrevágtam az alaplapot, mert nem vettem észre, hogy a proci alján van egy müanyag védõ (dobozost még sose vetten)...

Szerncsére azonban észrevettem hogy nem stimmel valami és nem nyomtam rá erõvel a leszorítót. Más hiba nem volt és egy óra múlva már összerakva állt a gép áram alatt. Elindítottam és miden jónak tûnt amíg kb. 2 perc elteltével a gép víjjogni nem kezdett. Kihúzom átvizsgálom... Hát nem kijött az egyik hûtõborda leszorítója beszerelés közben? Pedig figyeltem rá és le is ellenõriztem. Mindegy. Újra bekapcsoltam immár stabil hûtéssel és most tényleg minden simán ment, amíg...

A Windows XP telepítése sehogy sem sikeredett (SP2-vel kiegészített, presscott-komp. lemezzel és gyárival is próbáltam). Mindig megállt a 34 percnél. Nem jöttem rá mi van kiprbáltam az összes memóriaelrendezést, külön külön sehogy se ment. HT-t kikapcsolva azonban továbbment, de egy másik ponton fagyott le (de mingig ugyanott).

Másnap aztán azt hittem rájöttem mi a probléma. Régi a BIOS, nem kezeli jól a 2mb L2-t. A fél városon átutaztam egy ismerõsért aki leszedte nekem és flopimeghajtója is van. Feltettem de nem segített még mindig a 4 percnél fagyott le...

Végsõ elkeseredésemben a tápot cseréltem ki a régi 300wosra (mind késöbb kiderül ez nagyon nagy hülyeség volt), de úgy hogy ami csak az újon van (ATX2) az is be legyen kötve. És csodák csodájára: a telepítõ továbbment (formatoltam is elõtte) és sikerült feltennem az xpt a drivereket stb. A hiba z volt, hogy az új tápon nincs -5V-os csatlakozó...

Már nagyon örültem, hogy megy és leszedtem a 3dmark03-at, lássuk mit tud (ez volt a második hülyeség). A tápról ugyanis elfeledkeztem... A 2. teszt közepén az alaplap vijjogva lelõtte magát és egy kattanás volt hallható a régi tápból. Azóta nem mûködik.

A lap szerencsére megúszta, de így nem tudtam használni a gépet, mivel az új táppal be se bootolt. A MISTRAL pedig nem tudott nekem megfelelõ tápot adni azon áron amin vettem így másra vásároltam le. Most épp a nõvérem laptopján írok és azt tervezgetem hol evszek új tápot amin van -5V.

 

:mérges::mérges::mérges:

 

Hát ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Thief

Hát ez elég bosszantó lehet... Mindenesetre szerintem inkább a "Kék Hal"-ban keress tápot...

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Már megy egyébként minden! Hihetetlen túlhajtási képességei vannak:

 

3.0Ghz@3.6Ghz

gyári vcore

gyári hûtõ

alap faneq beállítások

 

IDLE: 42°C

LOAD: 64°C

 

6 órán át futtattam rajta a Prime95-ot (két folyamatként a HT miatt) és nem talált hibát. :D

 

Jah és a táp egy 650W-os QTEC lett... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Lakatos Gergely [Sti

Nemrossz nemrossz

Link to comment
Share on other sites

Machado

@Tomhud Mistral... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Köszi mindenkinek.

Mire észbekaphattam volna, már itt volt futár az Intel 540-es 3,2GHz procival. Lányoméknak meg a 3,0 GHz-el. (IPON-tól) Megbízható cég. Szombaton rendeltem, hozzá egy Zalman 7700-as hûtõt.

Link to comment
Share on other sites

Maverick
[...] Lányoméknak meg a 3,0 GHz-el. (IPON-tól)

530-as, vagy 630-as?... :hááát:;)

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

530-as !

Ha elõbb tárgyaljuk ki (emlékszel a hü... kérdéseimre, akkor valószínûleg a 6xx szériát rendelem. (Habár így is 410.000 volt a két gép, igaz lányoméknak házastól,hangfalastól)

Majd legközelebb > igaz arra már ezek > olyan mint 6xx széria is a múlté lesz. Meg az LGA 775 is.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Lassacskán kéne vennem egy új procit.

AMD hívõ vagyok és szeretnék már áttérni a 64bites világba.

Jelenpillanatban a pénztárjám a következõket engedné: 754-es tokozású 3000+ vagy 3200+ (2000Mhz;2200Mhz 512K)

Ezek a procik mekkora teljesítménnyel bírnak, illetve tuning szemponjából milyenek?

Mekkora az FSB-jük?

Gondolkodtam még a 939-eseknél ahol esetleg 3000+os lehetne(1800Mhz 512K)

Árba csak az alaplapnál van külömbség.

A 939 és a 764 között mi a külömbség?

Ti mit ajánlanátok?

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mindenképpen S939, de a kérdéseidre már elõbbre megtalálod a választ! :ötlet:

 

Ui.: Athlon 64-nél már nincs FSB, helyette a gyorsabb Hyper Transport van.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Lehet hogy én vagyok a hülye de én nem találom.

 

Akkor ez a hyper transport hogy mûködik?

Ezek a procik mekkora teljesítményûek?

 

Meg ha jól tudom van 940-es is akkor hozták ki amikor kitalálták a 939-et nem?

Ennek van valami jövõje? Vagy egyáltalán mi ez mit tud és miért csinálták?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...