Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Processzorvásárlás archívum 2008. júniusig


ProFiler

Recommended Posts

cereal180

Szerintetek megéri még 3000+-os Sempront venni? Mennyit számítana az a + 256 Kb L2 cache a 2400+-hoz képest? Platformot egy ideig még nem akarok váltani.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem megéri. Még én is építek low-cost gépekbe ilyen procikat. A teljesítményük elfogadható.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Akkor, valószínüleg veszek egy ilyet.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Hellosztok!

 

A mostani procim egy 750 Duron (lehet még 1-2 honapig használom),de szeretnék egy új procit. Egy 2200+ Sempronra gondoltam, szerintem elég jól teljesített a januári GS tesztben! ;) Amúgy igen olcsó is :D:D:D .

Mi a véleményetek erről a prociról? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A durcihoz képest jelentős előrelépés.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak annyi, hogy a kicsivel drágább 2600, vagy 2800+ jelentősen gyorsabb. Nem is beszélve a 0,5MB cache-el rendelkező 3000+-ról.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Szerintem használt-alkatrészek között is érdemes szétnézni, hátha találsz egy Bartonos Athlon XP-t bagóért.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kicsi Sims

Hellosztok!

 

Mivel már megvettem az alaplapomat ASUS A7N8X-et, most már egy rendes procit is kéne bele vennem (a jelenlegi proci 750 Duron), minimum egy Sempron 2200+, ami 1500 MHz-en fut és az L2-je 256 Kb. Mi a véleményetek erről a prociról? Melyik régebbi Athlon XP-vel ér fel? Vagy milyet ajánlotok? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A régebbi AthlonXP-k közül volt hasonló ehez:

 

1700+ ---> 1466MHz, 256KB L2

 

1800+ ----> 1533MHz, 256KB L2

 

De ezek mindegyike 266MHz-es FSB-vel működött. Szerintem ezeknél jobb a 2200+ Sempron mert az 333MHz-en dolgozik.

 

De a Sempron 2200+ nem veheti fel a versenyt az AthlonXP 2200+ procival szerintem.

 

AthlonXP 2200+ ----> 1800MHz, 266MHz FSB, 256KB L2

 

Sempron 2200+ ----> 1500MHz, 333MHz FSB, 256KB L2

 

Az a 300Mhz sebességkülönbséget nem egyenlíti ki a 333MHz-es FSB előnye :!:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Elég jól meg tudja közelíteni, de azért tényleg nem egyenlőek.

 

Jobb, ha valami Barton után nézel. Ha szerencséd van, akkor egy 2500, vagy 2006-ost olcsón kapsz is.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Intel Pentium 4 630 [Prescott/64bit] 3.0GHz-es processzort néztem ki magamnak az új alaplapomhoz, ami egy Abit AA8-XE Fatality (Socket 775, i925XE). Szerintetek jó ez a párosítás? Mellette 2x512MB Corsair DDR2 TwinX 1024MB 675MHz memória állna. Szerintetek jó? Kiegészítik ezek egymást?

 

Köszi:

Tomhud

Link to comment
Share on other sites

Maverick

Én nem adnék annyi pénzt a Fatal1ty-re... :hááát:

Inkább prociból vennék magasabb órajelűt... ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Megvárnám az i945, vagy i955-öt és egy olyan chipkészletű alaplapot választanék. Ennek, amit most írtál, már nincs jövője (annak ellenére, hogy még relatív friss).

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Mivel tud többet a i955? Van rajta SATA2 és támogatja a magasabb DDR-t, azt kész, nem?

 

És minek egy 1066-os FSB-jű procihoz DualDDR2 533-nál nagyobb RAM? Hiszen nem használja ki!

 

Én nem adnék annyi pénzt a Fatal1ty-re... :hááát:

Inkább prociból vennék magasabb órajelűt... ;)

Nem elég a 3 GHz? Szerintem még egy jó évig játékoknál se lesz próbléma vele. És tuningolni is lehet! :D

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Hellosztok!

 

Megnéztem az AMD Socket A prociknak az árait:

AMD Athlon XP (Barton) 2500+ OEM 21280 Ft

AMD Athlon XP (Barton) 2700+ BOX 26100 Ft

AMD Athlon XP (Barton) 2800+ BOX 25900 Ft

AMD Athlon XP (Barton) 3000+ OEM 27160 Ft

AMD Athlon XP (Barton) 3200+ OEM 33600 Ft

 

Szerintetek melyiket vegyem meg az ASUS alaplapba?

(Megjegyzés: Az AMD 3200+ árából kijön egy AMD Athlon(754) 64 2800+ Box ára, egy AMD(754) 64 3000+ Oem ára illetve kb. ennyiért kapok egy AMD(939) 64 3000+ Box ára. A mostani alaplapom ASUS A7N8X, aminek az áráért kapok egy ASUS K8N alaplapot.Szerintetek rosszul jártam a mostani ASUS alaplappal? Eredeti célom az volt, hogy megtartom a 750 Duront és ezért vettem az ASUS A7N8X alaplapot, de megpróbálok most új procit venni de ne is legyen túl drága. Tudom, hogy a mostani gépemhez képest nagy változás lesz / ECS K7VZA alaplap, AMD Duron 750, Kingston 256 Mb 133 MHz SDRAM, illetve egy GF MX 440 64 Mb VGA, amit egy kis ideig megtartok a keret hiány miatt. A következő cél egy GF 6600 GT. Az ASUS A7N8X tuning barát? Az öszintét meg valva nincs sok kedvem vissza vinni az eladónak.) :(

 

A segítségeteket/tanácsaitokra várok!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mondjuk ezen most sokat nem tudunk segíteni, mert azt veszed, amire megvan a pénzed. Azt már Te tudod eldönteni.

 

Mivel tud többet a i955? Van rajta SATA2 és támogatja a magasabb DDR-t, azt kész, nem?

Nem csak ennyi! A leglényegesebb, hogy támogatja az Intel új processzorait pl. DC. Ezen a téren az i915 és az i925 kihalt darabnak számít. (akkor már sokkal inkább nForce4 Intel)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Tomhud

Melyik procikra gondolsz? Mert tudtommal az EM64T-vel rendelkező és a duálmagos processzorokat is támogatja 1066Mhz-es FSB-ig.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem támogatják az alaplapok! A chipkészlet igen, de az alaplapok nem tudnak neki megfelelő áramerősséget szolgáltatni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Hello ProFiler!

 

Igazából 2 proci között vacilálok:

AMD Athlon XP 2500+ OEM kontra AMD Athlon XP 2800+ Box.

Sebességre nézve a 2800+ elég gyors, igaz gyári hűtő van hozzá, amiről a haverom (mármint a gyári hütőről) nem sok jót mondott, a rokonom pedig azt mondta, hogy hangzavar tekintetében az pedig jó. Azon gondolkodom, hogy vennék egy 2500+ valami jó hűtővel, (mondjuk GlacialTech Igloo 2520). De az előző siralmamat félre téve, inkább örüljek, hogy (ahogy már írtad, hogy ASUS A7N8X jó választás volt) új gép lesz a háznál. :):):)

Megjegyzés: a gép vételt már háromnegyed éve tervezem (eredetileg sajátot, de közös családi "marad") ill. ami a gép fejlesztésre még motívált a PC World februári számában: Film kocka című címlapsztori. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mondjuk a gyári hűtőről én sem sok jót tudok mondani. Inkább vedd a 2500-ast, hozzá pedig egy jó hűtőt.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

De, ha meggondolom magam mégis csak jobban járnék a 2800+, mivel úgysem azzal kezdem, hogy felhúzom a procit (mivel így a garanciával játszanék). Amúgy, ha kiszámoljuk 2500+ plusz jó hűtő (milyte tudnál ajánlami Valami jó és olcsó legyen) az egyenlő a 2800+ gyári hütővel 200 MHz az mégis csak különbség. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez természetesen igaz. Én tudok olcsóbban - külföldről. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Egy gond van a külföldi behozatallal, ha pl. kinyúl az adott (ebben az esetben) proci ,akkor oda vissza külden, és kitudja mikor látod újra. :(

Link to comment
Share on other sites

Tomhud
Nem támogatják az alaplapok! A chipkészlet igen, de az alaplapok nem tudnak neki megfelelő áramerősséget szolgáltatni.

Ugye ezt a duálmagos procikra érted? Mert a 64bitet biztos tudnia kell!!! :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...