Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Demon's Souls, Dark Souls I-III, Bloodborne


-Arch-

Felkészültél a halálra?   

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

-Arch-

Jah értem, köszi! És olyat nem lehet, hogy más bonfire-nél +10 flask van, Firelink-nél ugye ez van.. :s05: :s05:

Amúgy az ALT-TAB nál nekem elteszi a pajzsot a csávókám :D

2. harang megszólalt :troll: :D

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Hogyne tenné el, hiszen megnyomod az altot ezzel átváltasz két kezes fegyver módba :D

Minden bonirenél lehet 10 flaska (később több is) human formában egy humanity feláldozásával, válaszd a kindle opciót.

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

õõõhm...hát ezt jó tudni xD :lol: köszi :D

Amúgy véletlenül elhasználtam egy firekeeper soult, kicsit kellemetlenül érintett ez... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Erre a kardra volna szükségem:

Uchigatana

Ha megölöm a kereskedõt az a jövõben hatással lehet rám?

A fegyverfejlesztéseknél mire kell odafigyelni? ha elindulok egy vonalon akkor már csak azt fejleszthetem a jövõben? mondjuk FIRE,

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Erre a kardra volna szükségem:

Uchigatana

Ha megölöm a kereskedõt az a jövõben hatással lehet rám?

A fegyverfejlesztéseknél mire kell odafigyelni? ha elindulok egy vonalon akkor már csak azt fejleszthetem a jövõben? mondjuk FIRE,

A fegyverfejlesztést én sem néztem annyira, csak egy vonalon haladtam tovább, DE mintha vissza lehetne fejleszteni pár fegyvert alap állapotára, DE ebben nem vagyok biztos.

Az Undead Merchantot ha megölöd annyira nem lesz probléma, de árul pár igencsak hasznos cuccot, mint például Arrowokat, pár fegyvert, valamint Fire Bomb-okat. Utóbbiakat csak tõle tudsz szerezni, HA netán szükséged lenne rájuk, illetve pár spéci zombitól, HA kidobják.

Az Uchigatanát amúgy úgy is megszerezheted, ha csatlakozol a Forest Hunter Covenantba, és ott beszélsz Shiva of the Easttel (kötelezõ beszélni vele!!!). Ha még benne vagy a Covenantban, akkor lemész Blighttownba, a vízmalomnál lévõ lifthez (vágod, a hátsó bejárat :lol:), akkor ott fog álldogálni, és 5000-ért odaadja neked.

Link to comment
Share on other sites

bloo

El lehet adni valahol a cuccokat, vagy lehet valamit kezdeni azokkal, amik nem kellenek? Pl longswordból meg hollow warrior armorból meg ilyesmibõl van több is.

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

El lehet adni valahol a cuccokat, vagy lehet valamit kezdeni azokkal, amik nem kellenek? Pl longswordból meg hollow warrior armorból meg ilyesmibõl van több is.

Erre két lehetõséged van:

1. Veszel egy Bottomless Boxot, ami (nevébõl adódóan) egy "Feneketlen Doboz/Láda". A Bonfirenél lesz egy új menüpont, az Access Bottomless Box, ahová bepakolhatsz tárgyakat, fegyvereket, páncélokat...stb, így nem lesz nálad, és csak azt viszed magaddal, ami tényleg kell.

2. Eldobod (Drop) a tárgymenübõl. Ha Neten keresztül játszol, vagyis Online vagy, akkor ennek mások vagy örülni fognak, vagy nem, ugyanis véletlenszerûen valakinek a világában megjelennek úgynevezett Vagrantok. Ezek kis félig gyík félig rákszerû lények, amik vagy jók, vagy rosszak (ha az ollójukkal közelítenek, akkor rosszak). Ezeket vagy könnyen le lehet verni (1 ütés), vagy nehezen (3 ütés), és lehet, hogy valami menõ lootot kapnak belõle. Tehát másnak sokkal jobb/rosszabb lootot adsz így véletlenszerûen.

Végülis van egy másik megoldás, mikor Neten keresztül játszol valakivel Co-op módban, akkor átadhatod neki, szintén az eldobással. Aztán vagy jó lesz, vagy nem :D

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

A második harang megkongatása után Firelink-nél azon a részen ahol addig víz volt felnyílt egy csapóajtó szerûség ahol maga a loch nessi szörny megeszi az itemeket és ad érte soult. azt én feleges itemek eladásának tekintem :D. Egyébként van visszafejlesztés Andrénál tuti gondolom a többieknél is. Az elsõ menüpontot választva az utolsó füllel az utolsó alap állapotra csinálja vissza a fegyvert (pl +6-os raw-ból csinál +5-ös simát) így elindulhatsz újrafejleszteni.

Ma csak farmoltam egy kicsit a slimeket depths folyosóján. 10 kör alatt dobtak 2 large shardot és 1 greent. nem olyan jó...bár igaz csak ember forma volt a loot upgraden. Aztán elnéztem vissza kezdõhelyre, de sray démon vagy , hogy hívják mégse a következõ ellenfél akivel összeakasztanám a bajszom (-12K soul neki köszönhetõen) holnap mégis sen fortess-be megyek :)

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

sens fortress eléggé beteg hely xD :lol: az óriások kegyetlenek, nagyon feelinges kis erõd, viszont a csapdák még egyszer sem okozták a vesztem :troll:

a bosshoz még nem merek bemenni :ninja: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL
A második harang megkongatása után Firelink-nél azon a részen ahol addig víz volt felnyílt egy csapóajtó szerûség ahol maga a loch nessi szörny megeszi az itemeket és ad érte soult. azt én feleges itemek eladásának tekintem :D

Tényleg! Kingseeker Frampt is van még, bár õt azért hagytam ki, mert sose használtam a szolgáltatását :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Anor Londo...

már bemehetnék, de még korainak érzem, még mindig egy kis szutykos páncélban tolom, jó jönne már valami frankó szett. :unsure:

Az Uchigatana-t át lehet alakítani chaos bladedé? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Anor Londo...

már bemehetnék, de még korainak érzem, még mindig egy kis szutykos páncélban tolom, jó jönne már valami frankó szett. :unsure:

Az Uchigatana-t át lehet alakítani chaos bladedé? :unsure:

Nem tudom mennyire spoiler, de írom:

Az Uchigatanát felfejleszted 5-ös szintre Andrénál. Ez így nagyon szuper, ezután Fire oldalra kell felfejlesztened. Azt simán megteheted Green Titanite Sharddal, amit a Dephtsben lévõ Slimeok dobnak. A legjobb az, hogyha a Dephtsben van egy hosszú folyosó, ahol rengeteg Slime esik le a plafonról. Ott egy Bonfire. Ott pihensz, kinyírod az élõholt harcost, végigfutsz (mögötted leesnek a Slimeok), aztán megint ott egy élõholt harcost kinyírsz, majd szépen mész vissza a Bonfire felé, kinyírva a Slimeokat. Ott remekül lehet farmolni Green Titanite Shardot.

Azután találkoznod kell a Catacombsban lévõ Vamos kováccsal. Most ezt nem spoilerkodnám el, hogy õ hol is van, de nem könnyû odajutni, mert el van rejtve :lol:. Legyen elég annyi, hogy valahonnan trükkösen le kell esni egy barlangon belül ;). Õ felfejleszti Fire-ösre a fegyót. A Fire egyébként tüzes sebzésû lesz, és nem kapsz a statisztikáidból sebzés vagy egyéb bónuszt. Ha felraktad +5-ös szintûre, akkor mehet a Chaos.

A Chaos meg olyan, hogy meg kell találnod a Chaos Flame Embert, ami a Demon Ruinsban van. Ha sikerült megtalálni, akkor Vamosnak odaadod, és mehet is a fejlesztés Red Titaniteokkal (Chunkokkal, aztán az utolsó fejlesztés 1 Slab). Ezt a Lost Izalithben (Demon Ruins utáni hely) lévõ Chaos Eaterek dobnak, ha farmolod õket, õk ilyen polipos karral rendelkezõ, csúnya, sokszemû lények (én csak "Tentacle Rape Monsternek" nevezem õket :lol:).

Szóóóóóóóval ez így amit kértél az bõven a játék fele-háromnegyede környékén van. A Chaos fegyók amúgy szintén tüzesek, és minél több Humanity van benyomatva neked (bal felül a számláló ugyebár), annál többet sebeznek.

Más: Tegnap játszottunk haverral, sikerült megkongatni a harangot, Moonlight Butterflyt leszedni, és most indulunk Blighttown felé, a hátsó bejáratnál (Master Key FTW!). És mindezek elõtt betámadott egy kedves egyén, akit majdnem sikerült kinyírnom. Nagyon meglepõdhetett, mikor rányomtam két villámot, és maradt cirka 2 pixelnyi HP-ja. Sajnos befutott a szörnyek közé, azok lerohantak és nem tudtam kinyírni õt, így felgyógyította magát, majd lerohant minket :\. De mint írtam ez korábban volt, tehát ennek ellenére sikerült megoldani mindent. Csak ma mi lesz majd Blighttownban, hajjajjaaajjj :D (fõleg úgy, hogy úgy zúzunk, hogy amikor õ játszik akkor segítek neki, õ viszont nem segít nekem a kérésemre, és egyedül elõremegyek, majd utána multizok vele :D)

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

te atya úristen xD :lol: azt hittem ez egyszerûbb móka lesz :D amúgy már tettem rá egy kis mágikus sebzést :)

Köszi, hogy elmagyaráztad B)

izgalmas lehet így a multi :D

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

te atya úristen xD :lol: azt hittem ez egyszerûbb móka lesz :D amúgy már tettem rá egy kis mágikus sebzést :)

Köszi, hogy elmagyaráztad B)

izgalmas lehet így a multi :D

"amúgy már tettem rá egy kis mágikus sebzést"

Izé...

Azt lehet vissza kellene fejtened Uchigatana +5-re, ha vissza tudod, ha nem, akkor a Forest Hunter Covenantos módszerrel (lentebb írtam) kell beszerezned egy másik Uchigatanát, hogy aztán azt fejleszd fel Chaosra. Nem biztos, csak gondoltam leírom.

Amúgy nekem nincs szükségem (még) a Humanity-re, éppen ezért mindig mikor szerzek odaadom havernak, hogy mindig tudjon Summonolni. Õ cserébe odaadja a következõ találkakor a Sunlight Medalt, amivel szintet léphetek a Covenantomban, és kapok extra Miracleöket, amivel sokkal könnyebben haladhatunk vele is, és Singleplayerben is :D

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

jah azt tudom, hogy vissza lehet csinálni, de, hogy lesz e kedvem ennyit szerencsétlenkedni a chaos bladdel... :fuu::fuu:

stray demon megmurdelt xD kicsit nehéz volt :unsure: :ninja:

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

jah azt tudom, hogy vissza lehet csinálni, de, hogy lesz e kedvem ennyit szerencsétlenkedni a chaos bladdel... :fuu::fuu:

stray demon megmurdelt xD kicsit nehéz volt :unsure: :ninja:

Az Asylum Demon esete:

TRC: Jujjj de csúnya vagy! PIFF MEGHALSZ!!!

*És akkor az Asylum Demon meghalt elsõ próbálkozáskor*

A Stray Demon esete:

TRC: Hehhh... már megint te vagy az? Nem volt még elég? PIFF MEGHALSZ!!!

*És akkor TRC vagy 600x meghalt ._.*

Kb. ennyi a különbség :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

hát kb xD

Stray Demon esete Tóth Marival

én úgy tudtam, csak megölni vagy harmincadjára hogy "beszorítottam" a falhoz és szinte csak felrepülni tudott, ezzel a fejlesztett katanával kb. 5 kombót kellett bevinni és meghalt ^_^ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

CountofHell

Milyen config kell a játéknak mert a doboz hátulján sokkal erõsebb van mint amit megjelenés elõtt elárultak . Nálam a játék még csak el sem indul . A másik pedig, hogy az activation key feletti számsor nem fontos a regeléshez ? :)

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Milyen config kell a játéknak mert a doboz hátulján sokkal erõsebb van mint amit megjelenés elõtt elárultak . Nálam a játék még csak el sem indul . A másik pedig, hogy az activation key feletti számsor nem fontos a regeléshez ? :)

Nekem jelenleg ilyen gépem van:

AMD Athlon II X2 720 @ 3,4 Ghz

4 Gb Ram

GeForce 520

Ez egy nagyon gyengusz gép (de csak a videókártya miatt), viszont haveromnak még ettõl is gyengébb gépe van, sõt, még öcsémnek is (bár az õ videókártyája jobb), és nekik simán megy. Asszem DualCore 2,7 Ghz, 2 Gb Ram és GeForce 9600GT van öcsémnek, és simán megy a játék.

Viszont ha felrakod a legújabb DSFix-et, akkor plusz FPS-eket kaphatsz, szebb lesz a játék, eltüntetheted az egérkurzort, átugorhatod az introkat...stb. Nekem ez nagy javulást hozott, és így tudok jól játszani vele, amúgy is játszanék, csak úgy van kb. 15-20 FPS-em, így meg van 24-28 körüli, bár csak körül-belülre mondom, nem néztem még meg, de már szeretném :lol:

Egyébként az Activation Key feletti cucc az weboldalra van, ahol digitálisan letöltheted a játék zenéjét, ha nem lenne elég az, hogy lemezen már megvan (legalábbis gondolom hogy az, mivel PS3-ason ugyanígy kaptam egy kódot a Soundtrack CD mellé)

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Jó az a búval baxott zene xD :lol:

Link to comment
Share on other sites

CountofHell

Nekem jelenleg ilyen gépem van:

AMD Athlon II X2 720 @ 3,4 Ghz

4 Gb Ram

GeForce 520

Ez egy nagyon gyengusz gép (de csak a videókártya miatt), viszont haveromnak még ettõl is gyengébb gépe van, sõt, még öcsémnek is (bár az õ videókártyája jobb), és nekik simán megy. Asszem DualCore 2,7 Ghz, 2 Gb Ram és GeForce 9600GT van öcsémnek, és simán megy a játék.

Viszont ha felrakod a legújabb DSFix-et, akkor plusz FPS-eket kaphatsz, szebb lesz a játék, eltüntetheted az egérkurzort, átugorhatod az introkat...stb. Nekem ez nagy javulást hozott, és így tudok jól játszani vele, amúgy is játszanék, csak úgy van kb. 15-20 FPS-em, így meg van 24-28 körüli, bár csak körül-belülre mondom, nem néztem még meg, de már szeretném :lol:

Egyébként az Activation Key feletti cucc az weboldalra van, ahol digitálisan letöltheted a játék zenéjét, ha nem lenne elég az, hogy lemezen már megvan (legalábbis gondolom hogy az, mivel PS3-ason ugyanígy kaptam egy kódot a Soundtrack CD mellé)

Szerintem a Service Pack 3 miatt sír a játék, de le nem szedem mert az pedig kell a Diablo 3-nak.

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Szerintem a Service Pack 3 miatt sír a játék, de le nem szedem mert az pedig kell a Diablo 3-nak.

Ezt most nem teljesen értettem, de leírom, hogy hogyan értelmeztem azt, amit mondtál:

Service Pack 3-mad van, és szerinted ezért nem indul el a játék. Nem akarod azt letörölni, mivel a Diablo 3 is azzal megy.

Manapság mindenkinek kötelezõ az SP3, így az nem kavarhat be, szinte alapkövetelménynek kell, hogy legyen, úgyhogy nem itt van a hiba.

Megint más: Játszottam tegnap haverral, és Quelaag nagyon elvert minket. Poén, hogy a villámjaimmal csak úgy szórtam az áldást, de leérve ide alig sebzek az ellenfeleknek valamit. És ez poén :lol:

Sebaj, benézek Great Hollowba, ott még úgysem jártam konzolon, most meghódítom PC-n :D

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Az a helyszín valahogy nekem is ki maradt egyszer talán visszamegyek. Én sen's fortess-en mentem végig, de tényleg csak végig menetel volt. Iron Golemnél leestem/lökött vagy 20-szor a toronyról aztán meglett. Az impek elvittek Anor londóba az a helyszín :o . nem baj még visszamegyek. Mert a +200 discovert adó gyûrû se lett meg pl. viszont mikor a mimic megevett kicsit fostam össze magam. Második alkalommal is megölt akkor már fight-ba utána peddig eltûnt loot nélkül <_<

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Az a helyszín valahogy nekem is ki maradt egyszer talán visszamegyek. Én sen's fortess-en mentem végig, de tényleg csak végig menetel volt. Iron Golemnél leestem/lökött vagy 20-szor a toronyról aztán meglett. Az impek elvittek Anor londóba az a helyszín :o . nem baj még visszamegyek. Mert a +200 discovert adó gyûrû se lett meg pl. viszont mikor a mimic megevett kicsit fostam össze magam. Második alkalommal is megölt akkor már fight-ba utána peddig eltûnt loot nélkül <_<

Az a gyûrû nekem is jól jönne :D

Amúgy most voltam Great Hollowban, lementem Ash Lakebe, felvettem három Dragon Scalet, és én többet oda vissza tutira nem megyek XD

Megint Blighttownban vagyok, és most azt tervezem, hogy szerzek másik talizmánt, segítek pár játékosnak Bossfightoknál, hogy meg legyen a kellõ mennyiségû Sunlight Talisman a Sunbros szintlépéshez, felupgradeelem a fegyveremet a Dragon Scaleekkel, végezetül pedig az erdõben fogok farmolni rengeteg Poison és egyéb ellenes cuccot a Demon Shrubokból.

...esetleg a Hydrát is kinyírom, utóbbit azért tartom fontosnak, mert az új tartalmat csak ott lehet elérni.

Egyébként a Mimiceket "könnyû" felismerni. Én mindig figyelem a ládát, hogy lélegzik-e (mert mozog egy picit), valamint a láncot is figyelni kell. Ha a lánc nem görbül, hanem ilyen egyenes, akkor az Mimic. Továbbá ha mégse vagy benne biztos, de ki szeretnéd nyitni akkor is, üss bele egyet. Max. harcolnod kell, de inkább harcolni kelljen, minthogy meglepõdj :D

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Tegnap az iron golemnél hagytam abba a játékot. Sokszor leestem lelökött, és meguntam :D. Ma reggel mielõtt dolgom lett volna, volt egy szabad fél órám így nekiültem iron golem elsõre megfeküdt.Elnéztem anor londoba, de az elsõ szentinel megrémített talán nem itt a helyem. (mint kiderült nagyon is csak undorító az az óriási pajzs....heavy attackal 250-300 sebzek.)Így visszafordultam hiszen krábban, sen's fortessen mintha átszaladtam volna csak. Visszatérve elég sok mindent megtaláltam amit addig nem. Árust a leszakadt hidas toronyban, visszafele leesve egy emelvényre mesterlövés számszeríjat, cage keyt, divercory gyûrût, valamint a cage-be zárt varázslót, illetve a shortcut-ot amivel lehet liftezni (visszafele nem biztonságos volt, hogy 3-szor leestem a villámos kígyó miatt.)Ezután kinyitottam a kaput az erdõbe aminek a kulcsa 20K-ba került, de oh god why?. Így visszatértem anor londóba. Az elsõ sentiel csak helyszûke miatt okozott gondot azonban ha betaláltam nem volt nagy szám. Tábortûznél estus flask +2-re fejlesztve elsõ gargolye elsõ nekifutásra kicsinálva. a citadella szerûségben a bérgyilkosok kellemetlen ellenfelek, ha találnak az fáj. Döntöttem megpróbálkozom painted wordel, de bábú kell hozzá legelsõ helyrõl az meg nincs késöbb vissza jövök. Második gargolye második nekifutásra feküdt meg...leestem. innen elindultam a nagy kastély felé ahol az impek bár nem kellemes ellenfelek a villámsebzés miatt a legtöbbet le lehet lökni. valamint két heavy attacktól kidõlnek. És a játékot hol hagytam abba? amikor a mocskos rámpán kell sétálni miközben dárda nagyságú íjvesszökkel lövöldöznek és ha talál bizony hármat lép hátra a karakter (aka leesik a mélységbe a legtöbb esetben) 12K soul nyugszik ott...holnap lecsapom a figurát/kat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...