Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Demon's Souls, Dark Souls I-III, Bloodborne


-Arch-

Felkészültél a halálra?   

65 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

The_Reaper_CooL

vissza lehet repülni a legelsõ helyszínre a madárkával, az ami ott vár a kíváncsiskodóra az nem egyszerû eset xD :fuu:

Nekem is az tetszik a játékban, hogy nagyon egyedi, és szépen kidolgozott, az art book jól jönne :D simán megvenném és dark fantasy és az kiráááály :D

Erre a madárkás dologra magadtól jöttél rá, vagy kellett egy kis segítség is? :D

Amúgy kipróbáltam azt, hogy megy-e Neten keresztül a játék, és tök jól szuperál. Igaz 1 óra alatt csak egy ember kért segítséget, de hát a játék elején voltam, no :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Capra démonra van egy jó taktika :unsure:

Azonnal védekezõ állás, majd fel a lépcsõn, kutyákat levágni, jön fel Capra, megvárjuk míg felér, majd leugrunk, õ is leugrik, ekkor szinte egyáltalán nem védekezik, 2 erõs vágást be lehet venni, utána viszont nagyon figyeljünk :ninja:

Én meg persze közben megátkozódtam xD haver azt mondta, hogy 3 db béka lesz, és futottam elõre, de ha 10-el nem taliztam akkor egyessel se xD

Esek össze ha nem ugyanígy jártam buktam is a 10K soult mert visszamenni csesztem a bonefire-hez.....meg a depthbe teljesen elvoltam veszeve leestem vagy két szintet, úgy hogy kb semmit se láttam vagy csináltam aztán mire észbekaptam halott voltam. nembaj spider shield felvéve az reélem segíteni fog valamelyest. így visszamentem gargoyle toronyba leszedetni az átkot. meg fejlesztegettem a kovácsnál. holnap kipucolom a mélyéségeket.

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Erre a madárkás dologra magadtól jöttél rá, vagy kellett egy kis segítség is? :D

Haver mesélt róla, aztán néztem róla videót :D

mert amikor a lifttel utaztam mindig a falat bámultam xD pedig már felfigyeltem a fenti lépcsõsorra...mondom magamban...wtf, hogyan lehet oda feljutni? xD

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Ja még a mai eseményekbõl André mögött lévõ démont is kicsináltam....többe került megvenni az íj vesszõt mint amennyi soult dobott <_< viszont mostmár nem lábatlankodik ott többet.

:troll: badumm tss

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

qJ5gLGWcKBY&feature=relmfu



:D

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Komolyan ez a játék....ilyen adrenalin pumpát régen értem...sõt játéknál talán még soha. Gaping démon második nekifutásra megfeküdt....de az odavezetõ út....még most is 200-as a vérnyomásom amint leestem a baziliszkus csatornába instant gatyába csinálás. tûzbombákkal pucoltam õket ezt tûnt biztonságosnak, de így is amikor kettõ egyszerre jött kapkodtam a fejem. volt izgalom dögivel...meg komolyan ez a helyszín ijesztõ volt rendesen. Viszont a reward kárpótol mindenért. meg felpörgetett rendesen :D

Kérdés innen hova? Blighttown? (kulcsot ugye ahhoz dobta) vagy másfele? egyébként akarakterem ezzel a 25K soullal lett 31-es. valamit Clerlic támadó spelleket hol lehet vásárolni?

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Komolyan ez a játék....ilyen adrenalin pumpát régen értem...sõt játéknál talán még soha. Gaping démon második nekifutásra megfeküdt....de az odavezetõ út....még most is 200-as a vérnyomásom amint leestem a baziliszkus csatornába instant gatyába csinálás. tûzbombákkal pucoltam õket ezt tûnt biztonságosnak, de így is amikor kettõ egyszerre jött kapkodtam a fejem. volt izgalom dögivel...meg komolyan ez a helyszín ijesztõ volt rendesen. Viszont a reward kárpótol mindenért. meg felpörgetett rendesen :D

Kérdés innen hova? Blighttown? (kulcsot ugye ahhoz dobta) vagy másfele? egyébként akarakterem ezzel a 25K soullal lett 31-es. valamit Clerlic támadó spelleket hol lehet vásárolni?

Mindenféleképpen Blighttownba kell menned, és ha a Depths ijesztõ volt, akkor itt nem tudom, mit fogsz szólni (és még mi lesz késõbb :lol:)

Clericnek támadó spellt/Miracle-öket/Csodákat találhatsz is, de a lényeg, hogy a legelején van egy NPC, Petrus of Thorolund, akinél csatlakozhatsz a Way of Light Covenantba (a romoknál van nem messze Firelink Shrinetól). Õ ad egy-két érdekesebb Miracle-t, amik fõleg a gyógyításra koncentrálnak, de az egyik a Force, ami ugyan nem sebez (vagy nagyon keveset), de hátralökheti az ellenfelet.

Késõbb a játék során találkozni fogsz Rhea of Thorolunddal, aki szintén eladhat neked cuccokat. Vele azután találkozol Petrus mellett, miután megölted a Capra Demont. Õ is inkább ilyen védekezõs Miracleöket ad, DE õ adja neked a Wrath of Gods-ot, az egyik legpusztítóbbat, bár ezt ügyesen kell használni. Egy robbanás lesz körülötted, ami sokat sebez, persze várni kell 2-3 másodpercet, mire beküldi a karaktered.

Ezen kívül ha sokat kutakodsz, akkor szerezhetsz még itt-ott Miracle-öket a játék során, bár kevés pusztító van.

Ha ténylegesen pusztítani akarsz, akkor te is Sunbro leszel mint én (PRAISE THE SUN!), méghozzá úgy, hogy 25-ös Faith-ed van, VAGY segítesz más játékosoknak legyõzni az adott terület fõellenfelét annyiszor, hogy lecsökkenjen az a mennyiség, amivel csatlakozni fogsz a Warrior of Sunlightba/Sunbro leszel. Egy boss legyõzve az 5öt levesz a Faith szükségletbõl, tehát már csak 20 lesz, utána 15, 10...stb. És ha mondjuk 18-as Faith-ed van, akkor elég kétszer segíteni. Becsatlakozni meg a Hellkite Dragonnál lévõ hídnál lehet, ott van egy Bonfire a sárkány alatt (alant olvass vissza, hogy lehet oda bejutni), és ott valahol van egy törött szentély. Ha megjelenik a felirat, hogy "Pray at altar of sunlight", akkor becsatlakozhatsz, amúgy meg nem.

Hogy miért legyél Sunbro? Mert ott kapsz egybõl egy olyan Miracle-t, amivel villámokat tudsz szórni. Ezt tudod erõsíteni ha Co-operative-ban játszol, és ha lezúztad a játékot, akkor New Game+ -nál egy még durvább villámszórást kapsz. Ez három különbözõ igencsak jó pusztító varázslat :lol:

Ennyi, remélem tudtam segíteni :D

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

A baziliszkuszok csináltak ki idegileg :D nem szeretnék mégegyszer összeszedni curse-t pedig biztos be fog következni... :D

Igen az az npc megvan , de tőle nem vettem semmit csak a talizmánt (ez egyébként befolyásol valamit?) a forcet néztem a hátralökés hasznos lehet, de félő ,hogy nem egy esetben akár rosszul is elsülhet ezért inkább nem ruháztam be rá. És igen leginkább a villám csapás érdekelne az olyan vagány :D

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

A baziliszkuszok csináltak ki idegileg :D nem szeretnék mégegyszer összeszedni curse-t pedig biztos be fog következni... :D

Igen az az npc megvan , de tõle nem vettem semmit csak a talizmánt (ez egyébként befolyásol valamit?) a forcet néztem a hátralökés hasznos lehet, de félõ ,hogy nem egy esetben akár rosszul is elsülhet ezért inkább nem ruháztam be rá. És igen leginkább a villám csapás érdekelne az olyan vagány :D

Csak úgy tudsz Miracle-öket használni, ha az egyik kezedben van egy talizmán. Ezek nagyrészt a kinézetükben különböznek, de egyeseknek nagyobb a Magic Adjustmentjük, vagyis mennyire hatásos egy varázslat. Tehát ha sokat pakolsz a Faith-re, akkor megnövelheted a Miracle-öd hatását, így mondjuk a Heal Miracle "sokkal" többet gyógyíthat...stb.

Amit Petrus bácsi ad (Thorolund Talisman) az nagyon jó, de csak addig, amíg fel nem növeled a Faith-edet 24-re, onnantól az alap Cleric talizmán is simán jó (Canvas Talisman). A késõbbiekben az Ivory vagy Darkmoon Talisman az, amit érdemes megszerezned, utóbbi a legjobb (40-es Faith-tel), de nem könnyû hozzájutni. Ha pedig netán inkább az Intelligence-re pakolgatsz a Faith helyett (de miért tennéd?), akkor Velka's Talisman való neked, mert az nem Faith-tel lesz erõsebb, hanem Intelligence-szel.

Végezetül még annyit, hogy minél több a Dexterity-d, annál gyorsabban tudsz BÁRMILYEN varázslatot használni, nemcsak Miracle-öket.

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Na eddig a dexes dologról fogalmam se volt...most pakoltam fel 12-re, hogy sima íjat tudjon legalább fogni a karakter. de így úgy látszik emiatt is megéri. intre egyáltalán nem pakoltam és szándékba se ált nem mágus vagyok ugyebár faith meg 18 körüli jelenleg. Köszi ez sokat segít (mint eddig minden)

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Na eddig a dexes dologról fogalmam se volt...most pakoltam fel 12-re, hogy sima íjat tudjon legalább fogni a karakter. de így úgy látszik emiatt is megéri. intre egyáltalán nem pakoltam és szándékba se ált nem mágus vagyok ugyebár faith meg 18 körüli jelenleg. Köszi ez sokat segít (mint eddig minden)

A Faith-rõl annyit, hogy maximum 50-re emeld fel, tovább nincs értelme. 50-re is csak akkor, hogyha fogsz még játszani a játékkal, miután egyszer végigtoltad, mivel akkor kapod meg a legerõsebb villámszóró varázslatot, és ahhoz 50-es Faith kell.

És örülök, hogy segítettem, igyekszem ott segíteni ahol tudok :D ;)

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

élõhalott sárkányt én lelõttem...kellett bele kb 100 vesszõ és 8 tûzbomba o_O

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Mai nap termése:

Elindulta Blightonw-ba, de az elsõ barbár (aki inkább egy ogre), hogy nem igazán van itt keresni valóm, fõleg, hogy utánna rögtön kettõ jött belõle. Így utam inkább az erdõ felé vettem, hisz ott korábban se ütköztem nagyobb akadályba. Az elsõ fák nem is okoztak gondot (kivéve mikor három jött) a kõkatonákat kikerülve a toronyba érve fogadott az aranyos kis pillangó. elsõ neki futásra megfeküdt pedig nem tudtam mire számíthatok. az érte kapott loot-ból egyik fegyverem divine alakítottam míga másik mace megkapta raw fejlesztést eléggé aláz most mindkettõ. Utam így vissza vitt az erdõbe, csak éppen a másik irányba. elõször tulságosan le akartam menni, ott a fekete lovag leszivatott rendesen. Második alaklommal elértem a nagy nyílt terepre ahol a gyémánt katonák elsõre nehéz ellenfélnek tûntek, másodjára viszont koránt sem. a helyen a hidra okozott nagyobb fejtörést az a köpködõ támadás nem volt kellemes. melee rangben azonban nem volt esélye amint levágtam a két közeli fejét 80 íjvesszõ megtette a hatását biztonságosan el tehettem láb alól.

A watchtoweri figurával azonban megint kapuba ütköztem éppen ,hogy nem one hitel a lelkem :/. Így most marad a 20K lélek összefarmolása és az erdõ kapujának megnyitása. de már csak holnap :)

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Mai nap termése:

Elindulta Blightonw-ba, de az elsõ barbár (aki inkább egy ogre), hogy nem igazán van itt keresni valóm, fõleg, hogy utánna rögtön kettõ jött belõle. Így utam inkább az erdõ felé vettem, hisz ott korábban se ütköztem nagyobb akadályba. Az elsõ fák nem is okoztak gondot (kivéve mikor három jött) a kõkatonákat kikerülve a toronyba érve fogadott az aranyos kis pillangó. elsõ neki futásra megfeküdt pedig nem tudtam mire számíthatok. az érte kapott loot-ból egyik fegyverem divine alakítottam míga másik mace megkapta raw fejlesztést eléggé aláz most mindkettõ. Utam így vissza vitt az erdõbe, csak éppen a másik irányba. elõször tulságosan le akartam menni, ott a fekete lovag leszivatott rendesen. Második alaklommal elértem a nagy nyílt terepre ahol a gyémánt katonák elsõre nehéz ellenfélnek tûntek, másodjára viszont koránt sem. a helyen a hidra okozott nagyobb fejtörést az a köpködõ támadás nem volt kellemes. melee rangben azonban nem volt esélye amint levágtam a két közeli fejét 80 íjvesszõ megtette a hatását biztonságosan el tehettem láb alól.

A watchtoweri figurával azonban megint kapuba ütköztem éppen ,hogy nem one hitel a lelkem :/. Így most marad a 20K lélek összefarmolása és az erdõ kapujának megnyitása. de már csak holnap :)

"Ha te kinyitni kaput, lenni neked kaputt!" szól a bölcs mondás :lol:

Én ma egész nap azt csináltam, hogy random embereknek segítettem, mikor havernak kellett, akkor meg "Failed to summon". Átállítottam mindent nála is és nálam is, és egyáltalán nem mûködik. Mindig "Failed to summon", és már az ideg szétb**z, fõleg, hogy ez az egyik legnagyobb oka annak, hogy megvettük a játékot (nem a failed, hanem hogy együtt zúzhassunk).

Nektek eredeti a játék, valamint tudtok Neten játszani/próbáltátok már?

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Nem sajnos nem eredeti, keret szûke miatt így egyben nem tudok nyilatkozni. nézz szét más fórumokon is hátha.

És akkor hova? mégis Blighttonw? sg most azt írták ,hogy nem kevés a kari csak az elejére figyeljek oda hm...na majd holnap meglátom. De ezek szerint a kaput még nem éri meg kinyitni akkor más választásom úgyse marad :/

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Master key-jel New Londo Ruinsból el lehet jutni Blighttown végéhez, ahol az élõhalott sárkány van. Lifttel lemész, le a lépcsõn, jobbra fel, fel a lépcsõn és kapu kinyit O_o

nekem ma Depths lesz :ninja: :ninja:

sajna nem az, de egyszer majd meglesz :unsure:

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

blightown eléggé siralmas hely...leestem valahonnan és 10000 lélek elveszett... :unsure: :( -_-

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

blightown eléggé siralmas hely...leestem valahonnan és 10000 lélek elveszett... :unsure: :( -_-

Te nem mondhatsz olyat, hogy siralmas hely, te hátulról mentél be, ahol gyakorlatilag "semmi sincs" :lol:

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

nono :D

Depths-bõl mentem :) :troll: de igen, mehettem volna a másik irányból is :)

Astora's Straight Sword érdemes rágyúrni a 14-es faith-re ha ezt szeretném használni? megéri? :unsure:

vannak olyan armorok amiket csak akkor szerezhetek meg ha belépek egy szövetségbe? o_O

Elég szar páncélom van még mindig, egy golden armornak örülnék :D

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

firekeeper souls-t mi másra lehet még felhasználni?

bonfire spoiler

Baxki nincs a csomópontnál bonfire, eléggé dühítõ xD utána olvastam, és azt írták, hogy a csajszit megölte az a szemét lovag, akit én megmentettem és meg lehet bosszulni, de az még eléggé odébb van -_- -_-

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Mai események: Második harang megkongatva. Blighttown alig vártam ,hogy vége legyen, az első bonfire-t volt a legnehezebb megtalálni. illetve eligazodni az egész helyen sokszor csak random ugráltam ,hogy majd lesz valami (addig amíg le nem esett, hogy a fáklyák jelzik a létrák helyét.) Az elhalálozások legtöbbje, leesésből következett be. a barbár harcosok valóban ijesztőbbek voltak mint amilyen erősek. a köpőcsöves lövedékeket pedig könnyen lehetett elkerülni. Nagyobb gondott okozott az első füst falon való átmenetel után az, hogy megintcsak tanácstalan voltam ,hogy merre is van a helyes út. első alkalommal kikötöttem az anor londo felöli bejáraton. aztán a wiki segítségével rájöttem ,hogy a következő boss az addig csak fura tereptárgynak nézett óriási dombban rejtőzik. Átkelve a mocsárom amit nagyban megsegített a korábban orrba szájba farmolt gyógynövények nálam léte. a dombhoz érve feltünt a turpisság pókháló mindenhol. valóban ez volt az úticél. Pókmama elsőre megfektetett két kiabálós AOE sebzés bekaptam egymás után közvetlenül nem volt menekvésre esélyem se. Második nekifutásra azonban lenyomtam.

Harang megkongatva. Sen fortess kinyitva a kígyófejüek vagy jól védekeznek vagy tényleg keveset sebeztem, de ennek holnap járok utána. (úgyanis az első átkelő hídon meghaltam és ott nyugszik 16K lélek valamint pár darab humanity :/ ) Capra démon volt az utolsó olyan boss akinek úgy igazán neki kellett feküdni (három nap napi 2 óra játékkal számolva) és ott is a helyszűke okozta a gondot. Most van 20 órám a játékban, és hol van még a vége

Igen firelink bonfire nálam is kialudva bár nem lepett meg korábban is olvastam már ,hogy befog következni. (ha mégkorábban belefutok a cellába csapom agyon a fószert -_- ).

Tényleg akit én hátulról leíjaztam minibosst az ki/mi volt mert egy polip/pók keverékének tűnt és a csatornára volt körbe ragadva vagy micsinálva, de még jó messziről végeztem vele :D

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

firekeeper souls-t mi másra lehet még felhasználni?

bonfire spoiler

Baxki nincs a csomópontnál bonfire, eléggé dühítõ xD utána olvastam, és azt írták, hogy a csajszit megölte az a szemét lovag, akit én megmentettem és meg lehet bosszulni, de az még eléggé odébb van -_- -_-

A Firekeeper Soul-t EL NE HASZNÁLJÁTOK!!! Ha már elhasználtátok, akkor úgyis mindegy. Amúgy arra jó, hogy bizonyos bonfire-öknél (pl. Firelink Shrine-nál, vagy Anor Londonál) ha beszélsz a Firekeeperrel (tehát aki a tûzre vigyáz), akkor van olyan lehetõség, hogy Reinforce Estus Flask. Ha van nálad Firekeeper Soul, akkor azt elhasználhatod, és így felerõsítheted az Estus Flaskot, így +1-es, +2-es...stb lesz, és többet fog gyógyítani.

Egyébként a Spoilerodra reagálva:

Lautrec bácsit annó én is megmentettem, mostantól viszont vagy a cellájában végzek vele, vagy megmentem és ott Firelink Shrine-ban akkorát ütök rá egy nagyobb fegyver másodlagosával, hogy elrepül jóóó messzire, meghal, mire én kilépek a játékból, visszalépek, és ott a loot.

Tényleg akit én hátulról leíjaztam minibosst az ki/mi volt mert egy polip/pók keverékének tûnt és a csatornára volt körbe ragadva vagy micsinálva, de még jó messzirõl végeztem vele :D

Az a miniboss egy varázslatot õriz, és másra nem jó, elméletben. De attól még poén :D

Nekem tegnap végre sikerült zúzni haverommal Neten keresztül, de nem jutottunk sokáig, mivel elhatároztuk ugye, hogy akkor játszok én is, amikor neki is van rá kedve, ideje...stb. És így egyszerre haladunk. Ez most abból áll, hogy ott vagyunk André kovácsúrnál, és a harangot még nem tudtuk megkongatni. Ez fõleg azért van, mert az egy igencsak kedvelt PVP hely, mármint a katedrális melletti nyitott terep, és folyton beinvade-elnek. Éppen ezért kellene alkotni valamit, hogy minél elõbb megidézzen engem (nem mindig megy az olyan könnyen), és akkor megkongatni minél elõbb a harangot, csak attól tartok, hogy ez nem fog elsõre összejönni.

Amúgy történt egy érdekesség velem. Miközben arra vártam, hogy megidézzen engem, le ALT-TABoztam, Neteztem egy picit. Egyszercsak ahogy visszaléptem azt látom, hogy vörös vagyok, mint amikor betámadok valakit. Nem értettem, hogy miért vagyok vörös, hiszen Co-operative jelet raktam le. Lehet azt ALT-TAB miatt volt? A lényeg, hogy beidézett valahová, és majdnem kinyírt egy srác. Ráadásul élõholt voltam, úgy nem lehetne PVP-zni elméletben, fõleg nem úgy, hogy én támadok be mást. Szóval lehet, hogy ez ilyen anti ALT-TAB feature?

Link to comment
Share on other sites

Fletley9

Inkább tûnik bug-nak mint alt+tab featurnek :D annyira nem foglalkoztak a portal ,hogy még ilyet is beépítsenek :D

Azt a spell megtaláltam, de 8-as intel nem is foglalkozom vele :D

A firekeeper soult a megfelõlen lett felhasználva. bár tény elsõ alkalommal öcsém karakterén és véletlenül :D

Link to comment
Share on other sites

-Arch-

Nekem is azt kellett volna tenni azzal a szeméttel xD

TRC: Nem használtam el direkt, nos mire jó még az általad említetteken kívül? :rolleyes: :troll: :lol:

Link to comment
Share on other sites

The_Reaper_CooL

Nekem is azt kellett volna tenni azzal a szeméttel xD

TRC: Nem használtam el direkt, nos mire jó még az általad említetteken kívül? :rolleyes: :troll: :lol:

Kapsz belõle 5 Humanity-t, és teljesen felgyógyít. Én inkább fejleszteném az Estus Flask-ot, mert egy alap az 300 HP-t gyógyít, viszont egy +1-es már 400-at. Az meg már sok :D. Amúgy a max. szint az +7, amivel 1000 HP-t gyógyít, és ezt csak a második végigjátszásnál tudod megoldani (mivel nincs annyi Firekeeper Soul).

Illetve hogy pontos legyek, egy végigjátszásban 8 Firekeeper Soul-t lehet összegyûjteni, de én inkább csak 5-re gyúrok. A maradék három nekem nem felel meg, mint olyan feladat, amit meg kell oldani, hogy megszerezzem :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...