Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Fotográfia - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

Jackassbomb

Nos, úgy döntöttem, hogy nem fogom elvinni szervizbe a d40-et. Ennek több oka is, de jelen írásom szempontjából lényegtelenek, így eltekintek megnevezésüktõl. x)

Ellenben a véleményeteket kérném! El szeretném adni, de nem igazán tudom, hogy mennyit kérjek érte. Az eredeti papírok mind megvannak a cd-vel együtt. Maga a gép nem karcos, csak ott, ahol az állványhoz fogattam, de az is inkább a matrica felsértésébõl fakad. A kit obi szintúgy sérülésmentes, elsõ és hátsó sapkával.

Nem tudom emlékeztek-e, hogy miért akartam szervizbe vinni, így inkább leírom megint: a szenzor zajosabb lett, és van egy piros pötty a képeken, amibõl egy halovány, szintén piros vonal fut a kép egyik oldaláig. Ez sokszor nem látható, és kisebb felbontásoknál alig észrevehetõ. Tudni kell, hogy mit keres az ember, ha látni akarja, de engem, mint a gép tulaját, rendkívül zavart. Azonban kétlem, hogy egy éppen dslr-ekre váltó fotóst ez különösebben zavarna.

Na, a lényeg. Mivel nem tudom, hogy mennyiért javítanak (cserélnek) szenzort, ezért 40k-ra gondoltam elsõ nekifutásra. Ehhez adnám ugye az összes tartozékot, plusz egy 1 gigás (extreme) kártyát, és egy apró szütyõt, amiben a gép pont elfér az objektívvel. Nektek mi a véleményetek errõl az árról? Reális?

Elõre is köszönöm mindenkinek, aki hajlandó segíteni! ^^

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Egyébként melyik d5000 kitet érdemes megvenni? A 18-55+55-200 kombót, vagy a 18-105-öt?

Link to comment
Share on other sites

Bice

Egyébként melyik d5000 kitet érdemes megvenni? A 18-55+55-200 kombót, vagy a 18-105-öt?

Gyûjts még, és vegyél D90-et vagy D7000-et, vagy bármi mást, amiben van fókuszmotor, mert úgy jársz mint én.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Miért, hogy jártál?

Egyébként nem tudok gyûjteni, mert mindig van valami, amire kell a pénz. Ezt is a cuccaim egy részének az eladásából teremtem elõ. Szóval nagyjából 170k a határ.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Miért, hogy jártál?

Egyébként nem tudok gyûjteni, mert mindig van valami, amire kell a pénz. Ezt is a cuccaim egy részének az eladásából teremtem elõ. Szóval nagyjából 170k a határ.

Azért, mert késõbb, ha akarsz venni obit, nem fogsz tudni akármilyet venni, ezért késõbb nagyon drágán fogsz csak objektívet szerezni. Ugye van az AF-S meg a D. A D-ben nincs motor, ezért olyan váz kell hozzá, amiben van motor. Az AF-S-ben van motor, viszont veszett drága és nincs mindenfélében motor. Pl. 50mm f1.8-at nem is tudsz AF-S-ben venni, csak D-s verzióban van. A legközelebbi ilyen obi a 35mm f1.8, de az is 50k, ha 50mm kell, abból csak f1.4-et tudsz AF-S verzióban venni, de az már 100K. És sok nagyszerû objektívvel van így, hogy általában nincs bennük motor és ez azért elég szomorú. Valahogy próbálj most szerezni egy komolyabb vázat, és késõbb olcsóbb optikákat is tudsz venni, vagy ha tényleg nagyon sürgõs a gép, akkor D5000 a két obival, de akkor késõbb nehezebb és drágább lesz a szintlépés lencsék terén. Vagy... Áruld el csekély létszámú Nikon-barát táborunkat, és vegyél egy Canon 500D kitet, 165-ért. :D

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Ez meggondolandó, de egy darabig biztosan nem fogok objektívet venni hozzá. Azzal dolgozik az ember, amit kap. ^^ A másik az, hogy eleve manuális fókuszban utazom, és leginkább m42-es objektíveket gyûjtök. Ez a kettõ számomra lényegtelenné teszi az általad vázolt problémát xP

A d40-el is úgy voltam, hogy a hozzá adott kit obi tökéletesen mûködik a vázzal. Ez/ek is tökéletesen fog/nak. Ergo lesz vagy egy 18-105 mm-es, vagy egy 18-200 mm-es tartomány, amit lefedek a vázon tökéletesen mûködõ objektívvel, objektívekkel. Ha a kit obik minõsége olyan, mint a d40-é, amit azért feltételezek, akkor tökéletesen megelégszem ezzel.

100 mm alatt viszonylag egyszerûen lehet manuális fókusszal operálni, efelett pedig olyan drágák a normális objektívek, hogy úgysem tudnám megfizetni õket... xD

A canon pedig úgy szintén az m42-es objektíveim miatt esik ki. Bár amennyiben hajlandó vagy elcserélni az m42-nikon adapteremet egy m42-canon adapterre, semmi akadálya a váltásnak. Amúgy meg nem szeretnék plusz pénzt kiadni. x)

Link to comment
Share on other sites

Bice

Ez meggondolandó, de egy darabig biztosan nem fogok objektívet venni hozzá. Azzal dolgozik az ember, amit kap. ^^ A másik az, hogy eleve manuális fókuszban utazom, és leginkább m42-es objektíveket gyûjtök. Ez a kettõ számomra lényegtelenné teszi az általad vázolt problémát xP

A d40-el is úgy voltam, hogy a hozzá adott kit obi tökéletesen mûködik a vázzal. Ez/ek is tökéletesen fog/nak. Ergo lesz vagy egy 18-105 mm-es, vagy egy 18-200 mm-es tartomány, amit lefedek a vázon tökéletesen mûködõ objektívvel, objektívekkel. Ha a kit obik minõsége olyan, mint a d40-é, amit azért feltételezek, akkor tökéletesen megelégszem ezzel.

100 mm alatt viszonylag egyszerûen lehet manuális fókusszal operálni, efelett pedig olyan drágák a normális objektívek, hogy úgysem tudnám megfizetni õket... xD

A canon pedig úgy szintén az m42-es objektíveim miatt esik ki. Bár amennyiben hajlandó vagy elcserélni az m42-nikon adapteremet egy m42-canon adapterre, semmi akadálya a váltásnak. Amúgy meg nem szeretnék plusz pénzt kiadni. x)

Oké, akkor maradj a D5000-nél, ha ezek a csekélységek nem zavarnak. :) Csak mivel én elég szõrszálhasogató vagyok, így zavar ez a hiányosság. :) Az M42-vel meg az a baj, hogy ha végtelen fókuszt akarsz, akkor azzal kell számolnod, hogy borzalmas minõségû képeid lesznek nagy rekesznyílásnál. (szferikus aberráció - kóma) Én ezért gyûlölöm használni az M42-es objektíveket a gépen. Nekem is van 4db, de csak ritkán fotózok velük, mert nagyon macerássá teszi ez a "kis" hiba.

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Ezért nem kell végtelennél nagy rekesznyílást használni. ^^ Egyébként makró a fõvonal, szóval ez se számít annyira. De amúgy eddig nem tapasztaltam, hogy nagyon torzítana végtelenre állítva. Aztán lehet, hogy még nem is lõttem képet nagy rekesszel. xD

Objektíveid eladóak? x]

Kissé elbizonytalanodtam egyébként. A canon 15 mp, a nikon 12 mp-ével szemben. Azonban a nikon képminõség terén alázza a canont. Erre kontráz a canon azzal, hogy jobban fed a keresõje, és valószínûleg emiatt a mf is könnyebb, bár ugyanúgy pentatükrös a canon is... De asszem így is a nikon lesz a képminõség miatt. Csak tartok a kihajtható kijelzõtõl. -.-

Link to comment
Share on other sites

Bice

Ezért nem kell végtelennél nagy rekesznyílást használni. ^^ Egyébként makró a fõvonal, szóval ez se számít annyira. De amúgy eddig nem tapasztaltam, hogy nagyon torzítana végtelenre állítva. Aztán lehet, hogy még nem is lõttem képet nagy rekesszel. xD

Objektíveid eladóak? x]

Kissé elbizonytalanodtam egyébként. A canon 15 mp, a nikon 12 mp-ével szemben. Azonban a nikon képminõség terén alázza a canont. Erre kontráz a canon azzal, hogy jobban fed a keresõje, és valószínûleg emiatt a mf is könnyebb, bár ugyanúgy pentatükrös a canon is... De asszem így is a nikon lesz a képminõség miatt. Csak tartok a kihajtható kijelzõtõl. -.-

Obik maradnak, mert videózásnál és portrézásnál, illetve sétálgatások közt, mikor van idõm, jól jönnek. :)

Azért kell végtelenbe is a nagy rekesz, mert nincs mindig jó fényviszony, mikor fotózom, és amikor meg már éles, és hibamentes képet kapnék (F5.6-F8), akkor meg már kevés az a fénymennyiség.

A kihajtható kijelzõ miatt nem kell aggódni. Már fél éve tekergetem és semmi baja. A Manuális fókusz meg nem nehéz: lásd a Flickr-re feltett utolsó 8 képemet. :) Ha manuális objektíveket ajánlhatok, akkor a Nikon AI-S szériát érdemes meglesned, ha tényleg manuálfüggõ vagy. Én is most ezek beszerzésén fáradozom. Csodás képminõségük van, az egész két anyagból áll: üveg és fém, relatív olcsók, és még mindig van néhány, amiket gyárt a Nikon. Ha kell ilyesmikbe segítség, akkor szívesen írogatok ilyenekrõl, mert az utóbbi idõben nagyon rákaptam ezekre a cuccokra. :D

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

A canon pedig úgy szintén az m42-es objektíveim miatt esik ki. Bár amennyiben hajlandó vagy elcserélni az m42-nikon adapteremet egy m42-canon adapterre, semmi akadálya a váltásnak. Amúgy meg nem szeretnék plusz pénzt kiadni. x)

EOS 500D kit - 165k

M42 adapter - 5k

Összesen: 170k

És simán kereten belül vagy! :D Egyébként én is Canon felé kacsintgatnék, sõt kacsintgatok is, csak még vevõt kell találnom a teljes Pentaxos felszerelésemre (de az is lehet, hogy nem adom el, mert nagyon szeretem... csak nekem az a bajom, hogy Pentax fronton nincs értelmes Full Frame megoldás, én meg pont abba az irányba orientálódom).

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

De csak egy objektívem, gyengébb képminõségem, és egy eladandó adapterem lenne. x) Mindenesetre az egész attól függ, hogy megveszik-e a d40-et és a laptopot. Ha nem, akkor nem tudom megvenni a cuccot. x|

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

De csak egy objektívem, gyengébb képminõségem, és egy eladandó adapterem lenne. x) Mindenesetre az egész attól függ, hogy megveszik-e a d40-et és a laptopot. Ha nem, akkor nem tudom megvenni a cuccot. x|

Ez a képminõség dolog annyira relatív...

Nekem például az 550D képe jobban bejön, mint a D5000 képe. Meg tök azonos kategória mindkettõ, aligha beszélhetünk markáns különbségekrõl. Az eladandó adapterre meg csak azt tudom mondani: Vaterázol te is eleget! :D

Ja és elõre is B.Ú.É.K. minden egyes fórumlakónak :)

Én meg nem elõre, hanem utólag kívánok minden topiklakónak Boldog Új Évet! :)

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Búék emberek!

Igen, vaterázom, de a tökömnek sincs kedve még ezzel is foglalkozni... xD A d5000 egyelõre jobban meggyõzött. A vételig pedig úgyis érlelem még magamban a döntést. x)

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Help míííííí!!!!

Adott egy Nikon D90. Megéri 99-ért? Nyilván rávágnám én is, hogy persze, a hülyének is, mivel boltban 200 fölött van! De épp ezért furcsa nekem a 99 ezer.

Ápdét: felhívtam a nikon szervizt, ahol azt mondták, hogy amennyiben csak a pöcök tört el, 5-6 ezer. A teljes vakucsere pedig 20 ezer körül lenne. De még így is simán megérné szerintem ezen az áron.

Leányzónál már rákérdeztem, hogy mi az alacsony ár oka. Remélem kielégítő és elfogadható választ ad, mert akkor még ma megveszem a cuccot.

Link to comment
Share on other sites

Bice

Help míííííí!!!!

Adott egy Nikon D90. Megéri 99-ért? Nyilván rávágnám én is, hogy persze, a hülyének is, mivel boltban 200 fölött van! De épp ezért furcsa nekem a 99 ezer.

Szerintem lopott, de még így is megéri a hülyének. :D Azért gondolom, hogy lopott, mivel nem a gyári töltõje van lefotózva, illetve a gép elvileg fél éves, de nincs meg a garanciája. A mai korrupt kis országunkban mindenki leszarja, hogy mi-honnan van, ha olcsó. :D Szóval ha van próbagarancia rá, és mindent rendben találsz, akkor még a vaku javításának az árával pluszban is jól jársz, mert van egy D90-ed, amiben legalább van beépített fókuszmotor. (tudom, ezt a fókusztémát már kitárgyaltuk :P )

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Próba gari nincs rá, de szerintem javítva sokkal többért is el tudom passzolni, ha esetleg nem jön be, szóval különösebben nem aggódom emiatt. Azért rákérdezek, hátha vállal mondjuk 1 hetet. Ennyi idõ alatt a folyamatosan mûködõ vaku mellett is simán kiderítem, hogy kóser-e a cucc. x)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Szerintem lopott, de még így is megéri a hülyének. :D Azért gondolom, hogy lopott, mivel nem a gyári töltõje van lefotózva, illetve a gép elvileg fél éves, de nincs meg a garanciája. A mai korrupt kis országunkban mindenki leszarja, hogy mi-honnan van, ha olcsó. :D Szóval ha van próbagarancia rá, és mindent rendben találsz, akkor még a vaku javításának az árával pluszban is jól jársz, mert van egy D90-ed, amiben legalább van beépített fókuszmotor. (tudom, ezt a fókusztémát már kitárgyaltuk :P )

Igen, ez könnyen elõfordulhat, de az is, hogy komoly problémája van a gépnek amit az eladó nem igazán akar ismertetni.

Lehetetlennek érzem, hogy a fél éve több mint 200 ezerért vásárolt fényképezõjét bárki is 1Ft-os kezdõ licittel adja el minimál ár nélkül... Nem kell a fényképezõgép piachoz érteni hozzá, hogy bárki láthassa, itt valami nagyon bûzlik. Az eladó is azt mondogatja, hogy "elmegy amennyiért elmegy"... azért szerintem egy közel negyed milkás, szinte új fényképezõgép esetében ez nem ilyen könnyen vehetõ kérdés, még akkor sem ha csak azért adja el (állítása szerint) mert neki túl bonyolult és van helyette másik!

Szerk: Én nem Vateráznék vele. A kommentekben és a negatív értékeléseinél is azt írja, hogy "Beszéljenek a pozitívjaim helyettem!", mindig ezzel védekezik, akkor is ha a termék állapota felõl érdeklõdik valaki. Szerintem nem egészen korrekt eladó, örül, hogy mindenféle piszlicsáré baromsággal összeszedett egy rakás pozitívot és ezzel próbálja kendõzni a nagyobb disznóságait. Kerülném!

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Igen, erre én is gondoltam az értékelések elolvasása után. A másik az, hogy több, mint 1 éve nem adott el más terméket. Bár ez nem túl fontos, de azért feltûnt.

Amúgy írta, hogy a tartó pöcök törött/kopott a vakunál, szóval +6k az árhoz még. Rányomtam 90k-t, mivel biztos vagyok, hogy a gép végül 130 ezer körül fog elmenni, mint ahogy írtam is. Ha meg nem, akkor elviszem annyiért, amennyire felsrófolják még a 90 ezres határon belül. Ha ezek után bármiben eltér az állapota a leírtaktól, akkor vissza az egész. Ha erre nem hajlandó, akkor sajnos kénytelen lennék meglátogatni pár ismerõsömmel. Viszont nem hinném, hogy átcseszne, egy normális anyukának tûnik a hölgy. Csak nem elvetemült csaló az, aki olyan kézimunkákat csinál hobbiból, mint õ. x)

Furcsa mód nem érzem rossznak a vételt. Valami azt súgja, hogy a vakut leszámítva tényleg jó állapotban lehet a gép.

Link to comment
Share on other sites

Bice

[GSF] Picture

Itt, vagy az aláírásomban megnézhetitek a friss fotóimat! :)

Link to comment
Share on other sites

Stauffenberg

Nálam is van pár "új" alkotás! :) Valójában nem siettem el a dolgot, mert a fotózás szept. 25-én volt! :D Klikk a képre a Szimplakert sorozathoz!

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

PartyTuja

Valaki nem tudja hogy hogy lehet esetleg házilag összedobni egy ilyesmi stabilizátort ? :D

Valaki nem tudja hogy hogy lehet esetleg házilag összedobni egy ilyesmi stabilizátort ? :D

Közben keresgettem, vannak itt ám megoldások :D

hihetlen mennyire találékony néhány ember :D
Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Na, már tudom, hogy mire fogom használni a ratyi állványomat... x]] Egyébként vicc, hogy a legegyszerûbb ötletek jutnak legnehezebben az ember eszébe. Ez ma már a második ilyenem. -.-

Báj dö véj, amennyiben még finomabb mozgást akartok elérni a kamera mozgatása közben, akkor ne kézzel, hanem egy nagy gumiszalaggal forgassátok az állványt. Vannak azok a vastag, piszkos sárga gumik. Szerintem az jó lehet, bár kicsit merev a legfinomabb mozgatásokhoz. Kis (igazából sok) elõzetes nyújtással viszont tök jól meg lehet csinálni. x)

Link to comment
Share on other sites

PartyTuja

Na, már tudom, hogy mire fogom használni a ratyi állványomat... x]] Egyébként vicc, hogy a legegyszerûbb ötletek jutnak legnehezebben az ember eszébe. Ez ma már a második ilyenem. -.-

Báj dö véj, amennyiben még finomabb mozgást akartok elérni a kamera mozgatása közben, akkor ne kézzel, hanem egy nagy gumiszalaggal forgassátok az állványt. Vannak azok a vastag, piszkos sárga gumik. Szerintem az jó lehet, bár kicsit merev a legfinomabb mozgatásokhoz. Kis (igazából sok) elõzetes nyújtással viszont tök jól meg lehet csinálni. x)

Nekem meg mindkét állványnak egybe van a mûanyag rész és nem lehet szétszedni :( :D szval marad a kis trükkös szerelés :D

Link to comment
Share on other sites

Jackassbomb

Mindent meg lehet oldani egy lángvágó segítségével. ^^

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...