Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Világ Rejtélyei, és Azok Megoldása - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

Yeti1942

Stauffenberg : Hááá gyáááá....elõször is. :D Én nem azt mondtam amit a "barakokban" nekem mondtak. Nem , csak elmondtam amit én hallottam vagy netán (lehet naívan) igaznak véltem. :blink:

De hogy válaszoljak a válaszaidra:

1, Igen ezt tudom , hallottam olvastam. Van ott mindenki (kína , izrael stb.) Ez tiszta sor.

És azzal is nagyon is tisztában vagyok hogy ez az egész gazdaságivállság amerikára van a legnagyobb hatással.

2, Ezeket tudtam (mármitn ki hol mit tanult) .

Másfelõl nem nézek TV-ét. Vagy ha igen akkor csak néhány csatorna van amit nézhetõnek titulálok.

Hidegen hagy a média agymosó, kiforgató mûsorai. Sajnos ezek miatt szívtunk/szívunk is rendesen (airsoft szféra) .Csak egy pár mondatban összefoglaltam a dolgokat. Nem írtam felesleges "dicsõítõ" hsz-eket mert semmi rételme.

Helyeközel tisztában vagyok a keleti kúltúrával. Nem nyeltem be semmi shitet.

Részemrõl téma lezárva , lehetne valami másabb téma is , mondjuk a topic címéhez .

Akinek van valami témája az jöhet.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

"Akinek van valami témája az jöhet."

Írtam még nyáron ezt a csapatos, paranormális tevékenység kutató projectet:

még mindig az a szitu, hogy pénz és idõ hiány. komolyan ez a két tényezõ nem lenne már most szervezném a csapatot, vennék kamerát, mikrofont.

az se lenne rossz találni ilyen meglévõ team-et. viharvadászok már vannak M.o.-n azt tudom.

Meg multkor eszembe jutott, túlélés törvényei team? :D mondjuk ez nem témába illõ, de ez se lehet rossz. Olyan lenne mint egy túrázás, de megspékelve különleges helyekkel, és kevés felszereléssel :D

(lehet h elmegyek ilyen túraszervezõnek) :D

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Nah akkor téma:

Várom a véleményeket. :)

Link to comment
Share on other sites

Bice

Nah akkor téma:

Várom a véleményeket. :)

Nem lehet, hogy csak valami szimpla rezonancia jelenség?

Valamin átfúj a szél, vagy valami rezgésbe hozza a levegõt és attól lehetnek ilyen érdekes hangok.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Nem lehet, hogy csak valami szimpla rezonancia jelenség?

Valamin átfúj a szél, vagy valami rezgésbe hozza a levegõt és attól lehetnek ilyen érdekes hangok.

battle la.-be volt ilyen hang. meg az az érdekes hogy vannak hasonló videók és majdnem ugyanolyanok a hangok.

Link to comment
Share on other sites

Bice

battle la.-be volt ilyen hang. meg az az érdekes hogy vannak hasonló videók és majdnem ugyanolyanok a hangok.

Simán el merem képzelni, mint természeti jelenség. Gondolj csak bele, hogy a villám is mekkora dörrenést okoz úgy, hogy az ív körül levõ levegõ a hirtelen forróságtól kitágul. Elég nagyot szól. Itt valószínûleg nem hõmérséklet-különbségbõl ered a hang, bár ki tudja. Mélyebb hangja van, mint egy villámnak és hosszabban hallatszik, így lehet valami olyasmi, hogy a távolban valami lassabban, (de nem túl lassan, csak pl. a villámhoz képest) melegíti a levegõt és az okozza ezt a rezgést. Pl. nagy vízfelület is lehet az okozója szerintem. Ha nem fake, akkor valami ilyesmi magyarázat lehet mögötte. De majd még töröm a koponyát, hogy mi lehet esetleg ezeken felül.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

végigolvastam, jó ez a blog, tetszik.

amit a végén mutatnak buszt, egy az egybe olyan hang van a videón is, csak a panel felerõsíti a zajt. nehéz mást elképzelni.

ez az USA féle alagútrendszer is érdekes, én simán el tudnám képzelni. bár hogy mi célja lenne, passz.

és a HAARP is hihetõ. ha már fura felhõket tud gyártani, idõjárást is befolyásolhat :)

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942
legendavadász : Nah igen , nekem is tetszik a blog, már nem tudom hogy találtam rá. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Bice

Amikor amatõr csillagászok a Földrõl -ahonnan köztudott, hogy a légkör miatt nem egyszerû- többszörös fényévnyire levõ mélyég-objektumokat (gázfelhõk, galaxisok...stb.) képesek lefotózni így, addig nem hiszem el, hogy nem szúrnának ki egybõl valamit a Holdon, amikor azt ilyen szépen le tudják fotózni. Ezek a képek nem szûrt képek, hanem amatõr csillagászok által elkészített fotók. Ha észre vettek volna valamit, arról bizony az egész világ hamar tudna. Ez a film csak egy ügyesen megmagyarázott összeesküvés-elmélet. Kb. mint mikor a Transformers 3-ban azért mentek fel a Holdra, mert becsapódást észleltek. :D

Az a kérdés egyenesen felháborított, hogy "nem tûnt még fel, hogy az Apollo képein nincsenek csillagok a háttérben? :)"... Na, itt leplezõdik le a videó készítõjének (de legalább is a feliratozónak) a hülyesége. Hát persze, a Földrõl is csak egyetlen csillagot látsz nap közben, a Napot... :D A Holdon se éjjel voltak kint fotózni, és ilyenkor persze hogy nem látszik egy csillag sem. Na, mindegy, szóval szerintem humbug az egész. Ha lennének földönkívüli élõlények, biztosan nem így figyelgetnének minket. Sõt, ha egyáltalán a naprendszerünkben lenne bármilyen életforma, már biztosan észrevettük volna egymást.

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Egy ismerõsömnek mutattam a videót, végignézte majd miután haza ment ezt írta:

"Gogle földön megnéztem a Holdat, és nincs ott semmi!" :biglol:

Másfelõl nem sokára a mozikba is kerülnek új holdas filmek.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Egy ismerõsömnek mutattam a videót, végignézte majd miután haza ment ezt írta:

"Gogle földön megnéztem a Holdat, és nincs ott semmi!" :biglol:

Másfelõl nem sokára a mozikba is kerülnek új holdas filmek.

belenéztem a videóba, Bice-el értek egyet. elképzelhetetlen hogy bármiféle életforma lenne a Holdon, vagy városok... az elsõ holdraszállás elött is megfigyelték a holdat amennyire csak tudták, sztem már akkor leesett minenkinek hogy nincs rajta semmi, ezért sem küldtek 2-nél több expedíciót.

ez mondjuk érdekes:

"Minthogy a Holdnak nincs észrevehetõ légköre, és nincsenek felhõi, a holdi égbolt teljesen feketének látszik. A Hold felszínén álló ûrhajós a csillagokat nappal is tündöklõnek látja, és még a napkorong közvetlen közelében is megfigyelheti."

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

kicsit más téma:

Area 51 (már megint :D)

Tegnap megnéztem jópár youtube videót errõl, van köztük olyan is ahol magyarok mennek ki a postaládához, meg a kapuhoz. Van pár érdekes dolog benne. Meg egy kommentben olvastam, hogy van állítólag valami S4-es körzet is, a hegybe építve, hangárokkal stb.

érdemes ezeket megnézni:

http://ufo.whipnet.org/area.51/s4.papoose.lake/index.html

mXRG-YL8yNs

http://youtu.be/P6wCuyvtiEw

+ a google maps már 3D-ben jeleníti meg az 51-es körzetet.

komolyan, egyszer felnövök (:D) elmegyek Vegasba, bérlek egy páncélozott bmw-t, behajtok az 51-es körzetbe és csinálom sorba a képeket és rakom fel fbookra :D

Link to comment
Share on other sites

Bice

belenéztem a videóba, Bice-el értek egyet. elképzelhetetlen hogy bármiféle életforma lenne a Holdon, vagy városok... az elsõ holdraszállás elött is megfigyelték a holdat amennyire csak tudták, sztem már akkor leesett minenkinek hogy nincs rajta semmi, ezért sem küldtek 2-nél több expedíciót.

ez mondjuk érdekes:

"Minthogy a Holdnak nincs észrevehetõ légköre, és nincsenek felhõi, a holdi égbolt teljesen feketének látszik. A Hold felszínén álló ûrhajós a csillagokat nappal is tündöklõnek látja, és még a napkorong közvetlen közelében is megfigyelheti."

Az már lehet helytálló, amit idéztél. Nálunk is a légkör miatt kék az ég, ez köztudott, ott meg azért fekete az "ég", mert nincsen légkör, nincs min szóródjon a beérkezõ fény. Vagyis, nagyon közel a felszínhez vannak nehezebb gázok, de konstans légkörnek esélye sincs kialakulni a kis gravitáció és a gyér mágneses mezõ miatt. Jön egy kisebb napszél és lefújja az egészet.

A másik részét érdemes átgondolni. Azért egy emberi szem nagyobb dinamika átfogású, mint egy fényképezõgép. Illetve a Holdról készített felvételeknél a Hold, illetve az ott tartózkodó asztronauták voltak az elsõdleges fotóalany, így a rájuk esõ fényre volt beállítva a záridõ. Mivel bazi sok fény volt, gyors zár kellett, így a háttérben levõ csillagoknak nem volt ideje megjelenni a filmen a fotó készítése alatt. Nem tudod egyszerre a kis fényerejû és a nagy fényerejû dolgokat egy fényképpel megörökíteni, így valószínû, hogy a fotókon ezért nincsen egy árva csillag sem. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy egy holdutazó mit láthat, ha felnéz az égre, de én akkor is meg merem tartani azt, hogy a Holdra érkezõ és a róla visszaverõdõ fénytõl nem láthatná a csillagokat. De erre mérget azért nem vennék.

Az már lehet helytálló, amit idéztél. Nálunk is a légkör miatt kék az ég, ez köztudott, ott meg azért fekete az "ég", mert nincsen légkör, nincs min szóródjon a beérkezõ fény. Vagyis, nagyon közel a felszínhez vannak nehezebb gázok, de konstans légkörnek esélye sincs kialakulni a kis gravitáció és a gyér mágneses mezõ miatt. Jön egy kisebb napszél és lefújja az egészet.

A másik részét érdemes átgondolni. Azért egy emberi szem nagyobb dinamika átfogású, mint egy fényképezõgép. Illetve a Holdról készített felvételeknél a Hold, illetve az ott tartózkodó asztronauták voltak az elsõdleges fotóalany, így a rájuk esõ fényre volt beállítva a záridõ. Mivel bazi sok fény volt, gyors zár kellett, így a háttérben levõ csillagoknak nem volt ideje megjelenni a filmen a fotó készítése alatt. Nem tudod egyszerre a kis fényerejû és a nagy fényerejû dolgokat egy fényképpel megörökíteni, így valószínû, hogy a fotókon ezért nincsen egy árva csillag sem. Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy egy holdutazó mit láthat, ha felnéz az égre, de én akkor is meg merem tartani azt, hogy a Holdra érkezõ és a róla visszaverõdõ fénytõl nem láthatná a csillagokat. De erre mérget azért nem vennék.

Uhh, már szerkeszteni nem tudok, bocsi. Belegondoltam és meg van!

Fényszennyezés. Menj el éjjel Pestre egy jó forgalmas, kivilágított helyre és nézz fel az égre. Itt azért láthatsz 1-1 nagyon fényes csillagot, de az analógia helytálló szerintem. Annyi a diffi, hogy a Hold azért több fénnyel van ellátva, mint mi éjjel.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

kicsit más téma:

Area 51 (már megint :D)

Tegnap megnéztem jópár youtube videót errõl, van köztük olyan is ahol magyarok mennek ki a postaládához, meg a kapuhoz. Van pár érdekes dolog benne. Meg egy kommentben olvastam, hogy van állítólag valami S4-es körzet is, a hegybe építve, hangárokkal stb.

érdemes ezeket megnézni:

http://ufo.whipnet.org/area.51/s4.papoose.lake/index.html

mXRG-YL8yNs

http://youtu.be/P6wCuyvtiEw

+ a google maps már 3D-ben jeleníti meg az 51-es körzetet.

komolyan, egyszer felnövök (:D) elmegyek Vegasba, bérlek egy páncélozott bmw-t, behajtok az 51-es körzetbe és csinálom sorba a képeket és rakom fel fbookra :D

Hát ez a videó enyhén nevetséges, mondjuk számomra alapból komolytalan minden olyan összeesküvés-elméletes vidi, ami alatt a Requiem for a Dream megy :D.

Ez az Area 51 meg... van, és kész. Engem valahogy sosem érdekelt. Nyilván a vezetõ katonai és gazdasági nagyhatalmaknak vannak titkos kutatóbázisaik, ahol folyamatosan fejlesztik a... mindent. Pilóta nélküli repülõgép, génmódosított gabona, vagy az Internet. Csak a '47-es incidens miatt rászálltak az 51-es körzetre, míg a kínaia, indiai vagy orosz titkos bázisokról jóval kevesebb szó esik (nem semennyi, csak kevesebb).

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Titkos létesítmények : Kapusztin Yar -> Oroszország . Nos volt egy részletes film róla UFO - akták : Az orosz Roswell néven fent TeCsövön , de már a videót nem találtam meg. Mindenesetre itt részletesen beszélnek magáróla területrõl, mik is zajlanak ott, mik is lehetnek ott és így tovább és így tovább. Mindenesetre kapcsolódó videó:

Bár az elõbb említett helyrõl egy szó sem esik, minden esetre egyszer érdemes végignézni.

Google Earth : Meg hát nah. Azt ne felejtsük el hogy oda sok-sok kép van feltöltve , nem élõ képet mutat. Azt illeszt be a szerkesztõje amit akar. Lásd: Nevada -> Rachel (mellesleg itt van nem messze az 51-es körzet) -> rákeresel -> és hopp ott vigyorok az Ezredes. Hát nah. Biztos valamit rejtegetnek ott. :rolleyes:

Más valami 51-es körzetrõl : Volt még régebben az RTL klubbon egy mûsor Akták címmel. Nos ebben a mûsorban volt egy rész amely pont ezzel foglalkozott , pontosabban Rachel-be látogattak el. Azóta is keresem. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ELTomY

jó kis múvi, tegnap megnéztem. mondjuk télleg keveset mondanak az orosz 51-es körzetrõl.

az a két eredeti felvétel is Puding!a, nagyon ijesztõ, nem tûnik átverésnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Yeti1942

Pont ez az hogy nem tûnnek kamunak..... :huh:

kérdés : Van valami videó, ahol a csatornában egy távirányítású robot megy és az egyik keresztezõdésnél kinéz valami , vagy valaki. Valami törpe, vagy gnóm vagy dwarf vagy mittom én mi. Azt a videót ismeri valaki?

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

nagyon fake. de jól megvan csinálva az tény!

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Van olyan ismerõsöm aki azt mondta hogy biztos hogy skavenek. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ELTomY

ez mi a rák?

mUP3HIgjcA0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Yeti1942

ez mi a rák?

mUP3HIgjcA0

Szerintem kamu....szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Joey

A Dyatloff-incidens megvolt már? Visszakeresve nem leltem itt, de bocs, ha már volt. Gondolom magát a weboldalt nem kell bemutatni. -_-

Akit bõvebben érdekelne, az itt olvashat róla. Eresszétek rá a fordítót, az orosz-angol verzió teljesen frankó, de az oroszról magyarra fordítással is el lehet molyolni, csak épp kifolyik tõle az ember agya cirka 15 perc alatt. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...