Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Világ Rejtélyei, és Azok Megoldása - Vol 2.


Balee

Recommended Posts

ELTomY

Azért vagyok szkeptikus, mert annyira elképzelhetetlen, hogy a messze élõ földönkívüliek ennyire hasonlítsanak az emberekre.

Ha belegondolsz, ehhez lényegében az kell, hogy a bolygón hasonlóak legyenek az életkörülmények ( ami pedig nagyban függ az elhelyezkedéstõl, kialakulástól ), emellé még a megfelelõ evolúciós idõben is kell elkapni a dolgokat. ( S mint tudjuk, pár millió év nem sokat számít. )

ez jó amit írsz, az jutott rólla eszembe, hogy ugye elvileg az elemeket, anyagokat a meteoritok szállították a Földre és kialakult egy olyan rendszer ahol az oxigén és a hidrogén a legfontosabb összetevõk.

de mi van ha vannak olyan kémiai elemek, atomok, stbk amikrõl nem is tudjuk hogy léteznek? mert másik bolygóra más anyagokat szállítottak a meteorok, és ott más elem kapott fõbb szerepet.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

ez jó amit írsz, az jutott rólla eszembe, hogy ugye elvileg az elemeket, anyagokat a meteoritok szállították a Földre és kialakult egy olyan rendszer ahol az oxigén és a hidrogén a legfontosabb összetevõk.

de mi van ha vannak olyan kémiai elemek, atomok, stbk amikrõl nem is tudjuk hogy léteznek? mert másik bolygóra más anyagokat szállítottak a meteorok, és ott más elem kapott fõbb szerepet.

Hát azért azt hiszem ez egy kicsit más tészta, mivel a Periódusos rendszer elemi az egész univerzumra érvényesek, tehát elvileg (ismétlem, elvileg) normál állapotban a hidrogén ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik százezer fényévnyire is, ahogy a Földön.Az viszont lehet, hogy olyan elemek összetételébõl jött létre élet, amirõl nem is álmodnánk.

Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

Hát azért azt hiszem ez egy kicsit más tészta, mivel a Periódusos rendszer elemi az egész univerzumra érvényesek, tehát elvileg (ismétlem, elvileg) normál állapotban a hidrogén ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkezik százezer fényévnyire is, ahogy a Földön.Az viszont lehet, hogy olyan elemek összetételébõl jött létre élet, amirõl nem is álmodnánk.

Van ez a dolog, hogy hanyadik generációs az adott bolygó. Azt hiszem második generációson maximum a vasig fordul elõ elem, ettõl magasabb rendszámú nem létezik.

Ebbõl következik, hogy a mi bolygónkat harmadik generációsnak mondják.

Mi ezért ismerünk annyi elemet. Engem csak az érdekel, hogy mi van, ha akad egy ötödik generációs bolygó az univerzum túlsó oldalán, akkor mi van. Ott szvsz megint csak új, általunk nem ismert elemek keletkeztek. ( csak úgy, mint a második és harmadik generációs bolygók között. )

Azért kételkedem ebben a periódusos rendszer az egész univerzumra érvényes dologban, mert olyan iszonyatosan nagy erõk hatnak a világûrben, hogy szerintem simán kialakulhat általunk ismeretlen elem. Kezdetnek megteszi a neutronbolygó, ahol akkora a nyomás, hogy az elektronokat belepréseli a protonokba. Aztán ez szerintem még sokkal jobban eldurvulhat. :D

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942
meteoritos szállítós téma : Ez nem a pán ûr elmélet vagy mi?
Link to comment
Share on other sites

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon

meteoritos szállítós téma : Ez nem a pán ûr elmélet vagy mi?

Az szerintem az, hogy az élet jött meteorittal a Földre.

Mi most elemekrõl beszéltünk.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Van ez a dolog, hogy hanyadik generációs az adott bolygó. Azt hiszem második generációson maximum a vasig fordul elõ elem, ettõl magasabb rendszámú nem létezik.

Ebbõl következik, hogy a mi bolygónkat harmadik generációsnak mondják.

akkor mégse mondtam olyan hülyeséget, csak ne hogy énis tolószékben és lebénulva végezzem. :D

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Ejnoyin-Qwebeh-Yenmon : Jahh..akkor csak trolkodtam. XD

De : Hogy is van ez hogy vadászok mittom én mit láttak, fotóztak éjszakai felvételes nyücü.

Link to comment
Share on other sites

Pepperoni
egy újabb talált állítólagos UFO tetem. Most Oroszországból.
Link to comment
Share on other sites

KeLa

egy újabb talált állítólagos UFO tetem. Most Oroszországból.

A feltöltő csatornája tele van ilyen... khm, 'érdekes' videókkal <.< :rolleyes:

Na jó, egy-kettő tényleg érdekes, lol x)

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Khöm...ufonauta tetemekkel tele van a padlás. :D Most komolyan annyi ilyen és ehhez hasonló videót láttam már hogy valakik , valahol, valamit boncolgatnak. Az idézõ jeles Rosszvelli ( direkt a fonetika) tetem videója is megcáfolható. :) Igen néha szkeptikus vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Spyk3r

Ez most kamu? Vagy mi? Mert olyan semleges hírnek tûnik, mintha azt írnák, hogy nõ a benzin ára. De elvileg ez egy jelentés, nem? Ami eddig titkosítva volt? Tehát akkor elvileg ez bizonyíték... Ezen senki nem lelkesül be?

multkor a tv-ben a nemis tudom méken szokott menni a megmagyarázhatatlan jelenségek vagy mi a cime, abban foglalkoztak u.f.o.kkal és az egyik pont ez volt azthiszem ,vmi 40év körüli nö beszélt arrol h ö látta ezt a vmit és nagyjábol oylan magas volt mint egy 10év körüli ember ,nembeszélhetett senkinek rola mert öt is még akkor pulya volt emg a családját is megfenyegette a kormány h ha beszélnek megölik öket stb...azt a részt megkéne keresni vmi torrent oldalon vagy vmi ,lehet semmi valoságalapja nincs mindenesetre érdekes ,,történések,, voltak abban a részben :) ha megtalálom vhol linkelek.

Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Halálos álom

Errõl nem találtam valami sok infót, de ami van az picit LOL...

A titokzatos apró emberke... x)

2. link az micsoda? ennyire nem vágom az angolt. leirod röviden plx?

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942
halálos álom : Ez köbö olyan mint a succubus vagy az incubus.
Link to comment
Share on other sites

ELTomY

na nyáron jöttök prittyprattyba? :D

csernobil turist

már csak az évforduló miatt aktuális. engem nagyon érdekel amugy, tervezem h kimegyek vlmikor.

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942
ELTomY : Szintén érdekelne. De ez a turizmus téma kevésbé kapcsolódik a témához, bár a csernobilos érdekességek már annál inkább.
Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Napot!

A köv kép szerintetek mi:

[GSF] Picture

TRUE or FALSE ?

Link to comment
Share on other sites

skygt90

halihó ! tudnátok nekem ajánlani ufo-s dokumentum filmeket esetleg ?

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Nagy a csendesség, szóval írok egy nem is oly régen történt találkozásomat, a már régebben említett megszállott UFO hívõ ismerõsömmel. A Roswell-i események egy lehetõségét vázolta fel nekem. Megjegyzem már nem túl józan állapotában.

De röviden és tömören (büfögés, és WC szünetek nélkül) , valamint azért saját ismereteimmel kiegészítve:

Szóval Sztálinnak tetszettek azok az elképzelések amik az UFO tevékenységekre vonatkoztak. Értem itt a repülõ csészealjaktól , egészen az eltérítéseken át az idegen tárgyakig bezárólag minden -bár azért itt jegyezném meg hogy tudomásom szerint Sztálint nem érdekelték az ilyen paranormális dolgok , szerintem magasról tett is rájuk - és ezeket a háború után nagy összegekkel támogatta.

Mellesleg nagyon tetszett neki Orson Welles rádió adása, ahol szinte egész amerikát megtréfálta. Utóbbit jobban elhiszem.

De már azért 1947-ben már a hidegháború elkezdõdött, és már nagyban mentek a fegyverkezések tömkelege. Sok forrás szól arról hogy a nagy hatalmak rendelkeztek olyan repülõ csészealj technikával amit a náci tudósok fejlesztettek ki, vagy próbáltak üzemképessé tenni. És sokan úgy vélekednek hogy a német rakéta tudományok mellett ezek is az óceán túl partjára, valamint a Szovjetunióba kerültek.

Bár az is egy tény hogy a keleti Német blokk gyárait 45' után széjjel szedték, bedobozolták és ezen csomagokat elnyelte a Szovjetunió.

Na de vissza a fõ vonalra. Ismerõsöm történetében itt jön egy szerintem abszurd rész, ugyanis Sztálin felbérelte a KGB-ét hogy kutassa fel Mengelét. Azzal a céllal hogy "tenyésszen ki" hozzon létre egy hibrid fajt , amiket egy Szovjet titkos program keretén belül elkészült csészealjba ( vagy inkább csupa szárny technológiás gépbe) ültetve azok "megfélemlítsék " Amerikát.

Állítólag ennek a furcsa szövetségnek az eredménye a Roswellben lezuhant gép. De az is meg említõdött hogy a "hibridek" nem voltak annyira intelligensek , hogy egy bonyolult repülõ jármûvet irányítsanak, ezért távirányítással mûködtették a gépet , és a két vagy 3 utas (?) csak díszként szolgál. De bennem csak felmerülnek aggályok ezzel kapcsolatosan. Vagyis komolyan azért hogy rémisztgessék az USA-t, rubel milliókat dobnának ki az ablakon , egy olyan projektre ami csak felszáll és lezuhan? Minden esetre várom a reakciókat, véleményeket.

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Nem tudom hova írni de.... DE EZ kamu vagy sem? :huh:

Link to comment
Share on other sites

jetine

Nem tudom hova írni de.... DE EZ kamu vagy sem? :huh:

Ha megnézed jobban, akkor egyértelmûen Kamu. Márcsak azért is, mert nincs az a reakció idõ, hogy amint piros lesz a szeme, a zene lekapcsolva, mindenki megrémül :D meg egy másik videóban ITT 1:38-nál a szinpad szélén a 2 tag pont ugyanúgy áll, de a zsûri már már más, tehát egy jól összevágott videót linkeltél be.

Link to comment
Share on other sites

Yeti1942

Ha megnézed jobban, akkor egyértelmûen Kamu. Márcsak azért is, mert nincs az a reakció idõ, hogy amint piros lesz a szeme, a zene lekapcsolva, mindenki megrémül :D meg egy másik videóban ITT 1:38-nál a szinpad szélén a 2 tag pont ugyanúgy áll, de a zsûri már már más, tehát egy jól összevágott videót linkeltél be.

Hmm..de akkor mi az eredeti vid , amitõl úgy megijedt a zsûri és a közönség. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Edemking

Megvallom õszintén hogy a rádióban volt nemrég téma ez a hang de tényleg elég érdekes :o Azt írták hogy 1997 nyarán vették fel ezt a hangot , viszont azóta se volt sehol se hallható. 5000km-rel távolabbról jött a hang / lehetett hallani, és a jelen állás szerint semmien élõlény nem ad ki ilyen hangot, és nem tudja ilyen messzire eljuttatni azt .

Vélemény?

OBN56wL35IQ

Link to comment
Share on other sites

Leo88

Hmm..de akkor mi az eredeti vid , amitõl úgy megijedt a zsûri és a közönség. :P

amit te linkeltél, nézd meg elsõ kommentet
Link to comment
Share on other sites

ELTomY

Megvallom õszintén hogy a rádióban volt nemrég téma ez a hang de tényleg elég érdekes :o Azt írták hogy 1997 nyarán vették fel ezt a hangot , viszont azóta se volt sehol se hallható. 5000km-rel távolabbról jött a hang / lehetett hallani, és a jelen állás szerint semmien élõlény nem ad ki ilyen hangot, és nem tudja ilyen messzire eljuttatni azt .

Vélemény?

érdekes. olyan mint az USO (Unidentified Sea Object)

nem elképzelhetetlen ez se. az óceánok 10-20%-át ismerjük csak (vagy mennyit).

bár az már nehezen hihetõ hogy kilépnek a világûrbe ugy hogy nem fogják a radarok.

de lehet vlmi nagyobb bálna. vlmi nagy vizi állat.

videó mellett volt még pár hang azok is érdekesek, Föld hangja a világûrbõl, meg a nap hangja stb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...