Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Egér & Billentyűzet Topic


chrisnagy13

Recommended Posts

kaliban

de az alaplapon PS2 csatlakozó van...vagy lehet máshova is tenni? (valamelyik USB-be?)

Persze hogy lehet...

Link to comment
Share on other sites

gerro

Persze hogy lehet...

átraktam..majd kiderül

bár egy hosszabbító így is maradt, mert cserélgetni szoktam az egereket

köcce

Link to comment
Share on other sites

Feared

Tanácsot kérnék mivel úgy érzem 3 év után lecserélném a Logitech G5 egeremet valami komolyabbra, és eléggé szemezek a Roccat Kone [+] változattal és hozzá egy Roccat Sense Glacier Blue egérpaddal a mostani Starcraft 2 ajándék egérpadom helyett. :)

Egy webshopból a rágcsálót és a padot kb. 25 ezerbõl tudnám beszerezni (Saturnban csak az egeret 27K-ért láttam!!!)

Mit gondoltok valóban jó ez az egér akár a mostani példányomhoz képest?

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Tanácsot kérnék mivel úgy érzem 3 év után lecserélném a Logitech G5 egeremet valami komolyabbra, és eléggé szemezek a Roccat Kone [+] változattal és hozzá egy Roccat Sense Glacier Blue egérpaddal a mostani Starcraft 2 ajándék egérpadom helyett. :)

Egy webshopból a rágcsálót és a padot kb. 25 ezerbõl tudnám beszerezni (Saturnban csak az egeret 27K-ért láttam!!!)

Mit gondoltok valóban jó ez az egér akár a mostani példányomhoz képest?

G5-öt lecserélni? Hát, ha új egér kell, akkor cseréld. Én nem tenném, ha nincs semmi baja. :)

Link to comment
Share on other sites

Feared

G5-öt lecserélni? Hát, ha új egér kell, akkor cseréld. Én nem tenném, ha nincs semmi baja. :)

Komoly baja nincs, olyan dolgokat észreveszek rajta, hogy néha úgymond elugrik egy ikontól amire kattintani akarok. Ez elég zavaró ha mondjuk winampra nyomok de böngészõt nyit meg, mert félrecsúszik az egér.

Játék közben meg van, hogy marha nehéz aim downt he sighttal célozni és ez régen nem volt így.

Talán csak egy komolyabb egérpad kellene?

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Komoly baja nincs, olyan dolgokat észreveszek rajta, hogy néha úgymond elugrik egy ikontól amire kattintani akarok. Ez elég zavaró ha mondjuk winampra nyomok de böngészõt nyit meg, mert félrecsúszik az egér.

Játék közben meg van, hogy marha nehéz aim downt he sighttal célozni és ez régen nem volt így.

Talán csak egy komolyabb egérpad kellene?

Valószínûleg igen, mert ezt a gagyi 1000ft-os, alátét nélküli egerem csinálja itthon.

Sõt, 99%-ban szerintem egy új egérpad is elég lenne neki.

Link to comment
Share on other sites

Feared

Valószínûleg igen, mert ezt a gagyi 1000ft-os, alátét nélküli egerem csinálja itthon.

Sõt, 99%-ban szerintem egy új egérpad is elég lenne neki.

Köszi át fogom gondolni. Rég vettem már új kütyüt magamnak, és ez az egér elég jól néz ki, hasznos is, és a G5-nél a fogása az amitõl sokszor hamar megfájdul a kezem. Ez nagyobbnak tûnik meg kényelmesebbnek is, de majd megszülöm a dolgot. :)

Egérpadnál a Razer Goliathus Speed Editiont néztem közepes méretben. Ez 6K körül van, valakinek van ilyenje?

Link to comment
Share on other sites

sbc

Hello!

Valakinek van azzal tapasztalata, hogy a túl kicsi egér akkor is kényelmetlen-e, ha szilikonos csuklótámaszos egérpaddal használja az ember? Most vennék egeret és jelenleg a Logitech M705 tetszik legjobban, de azt sokan szidják, hogy kicsi, ezért kényelmetlen.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

XCube

Hello!

Valakinek van azzal tapasztalata, hogy a túl kicsi egér akkor is kényelmetlen-e, ha szilikonos csuklótámaszos egérpaddal használja az ember? Most vennék egeret és jelenleg a Logitech M705 tetszik legjobban, de azt sokan szidják, hogy kicsi, ezért kényelmetlen.

Köszi

Meglehetõsen egyéni kérdés az, hogy kinek milyen forma jön be egy egér esetén. Én az alacsonyabb darabokat kedvelem de a legtöbb ismerõsöm a magas és széles rágcsálókra esküszik. Ilyen periféria kiválasztásánál az a legjobb, ha fogod magad és elmész egy olyan üzletbe, ahol meg tudod fogdosni õket. A megtapizott típusok adatai alapján már könnyebb lesz kiválasztani a megfelelõt ha a próba helyszínén nem találtad meg.

Link to comment
Share on other sites

sbc

Meglehetõsen egyéni kérdés az, hogy kinek milyen forma jön be egy egér esetén. Én az alacsonyabb darabokat kedvelem de a legtöbb ismerõsöm a magas és széles rágcsálókra esküszik. Ilyen periféria kiválasztásánál az a legjobb, ha fogod magad és elmész egy olyan üzletbe, ahol meg tudod fogdosni õket. A megtapizott típusok adatai alapján már könnyebb lesz kiválasztani a megfelelõt ha a próba helyszínén nem találtad meg.

Tudom én azt, csak sajnos nincs lehetõségem kipróbálni...

Azért kérdeztem, hogy hátha van valaki, akit magában zavar a túl kicsi egér, viszont próbálta már csuklótámasszal és be tud számolni az "élményeirõl". :)

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Tudom én azt, csak sajnos nincs lehetõségem kipróbálni...

Azért kérdeztem, hogy hátha van valaki, akit magában zavar a túl kicsi egér, viszont próbálta már csuklótámasszal és be tud számolni az "élményeirõl". :)

ha nem muszáj,sztem ne vegyél kicsi egeret.inkább egy nagyobb+ egy jó minõségû egérpad.

én évekig egy apró Logitech egeret használtam,a notebook-hoz,hát nem nevezném annyira kényelmes megoldásnak azt.

miután megvettem az 518-ast,hát ég és föld a kettõ. :)

szóval sztem inkább vegyél egy nagyobb egeret,amit jobban meg lehet markolni :)

Link to comment
Share on other sites

XCube

Tudom én azt, csak sajnos nincs lehetőségem kipróbálni...

Azért kérdeztem, hogy hátha van valaki, akit magában zavar a túl kicsi egér, viszont próbálta már csuklótámasszal és be tud számolni az "élményeiről". :)

A csuklótámasz megint egy olyan dolog, ami egyénenként változik. Nekem például kényelmetlen és a legtöbb játékosnál sem túl népszerű mert korlátoz a precíz mozgásban és kicsit elszorítja az ereket a csuklóban.

Link to comment
Share on other sites

Feared

Két egér közé szorítottam a lehetséges választást, de mindkettõrõl olvastam hideget-meleget, hátha tud valaki tanácsot adni innen:

Roccat Kone + : errõl fõleg a görgõ hibát olvastam, meg, hogy volt akinek pár hét után már nem ment a bal egérgomb pl.

R.A.T. 7 : Itt meg tracking hibát írnak, és hogy sok fekete egérpadon egyszerûen nem mûködik.

Nekem egy Roccat Taito egérpadom van, eddig nagyon megbízhatónak érzem, viszont a RAT7 lenne a kiszemelt, de örülnék ha valaki tapasztalatból tudna írni, hogy ilyen egérpadon hogy mûködhet. 17K-t nem szívesen dobnék ki érte, hogy aztán papírnehezék legyen.

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Két egér közé szorítottam a lehetséges választást, de mindkettõrõl olvastam hideget-meleget, hátha tud valaki tanácsot adni innen:

Roccat Kone + : errõl fõleg a görgõ hibát olvastam, meg, hogy volt akinek pár hét után már nem ment a bal egérgomb pl.

R.A.T. 7 : Itt meg tracking hibát írnak, és hogy sok fekete egérpadon egyszerûen nem mûködik.

Nekem egy Roccat Taito egérpadom van, eddig nagyon megbízhatónak érzem, viszont a RAT7 lenne a kiszemelt, de örülnék ha valaki tapasztalatból tudna írni, hogy ilyen egérpadon hogy mûködhet. 17K-t nem szívesen dobnék ki érte, hogy aztán papírnehezék legyen.

Személy szerint nem tartom valószínûnek, hogy olyan sok embernek lenne tapasztalata e két egérrel.

Viszont a kettõ közül a Roccatot venném, a patkány túl extrém. Bár 10-tõl többet nem adnék ki egérre.

Azt hiszem veszek egy zselés egérpadot, hátha jó lesz. Kellene valami támaszték.

Link to comment
Share on other sites

chrisnagy13

Én adok neked tanácsot... Vegyél Logitechet! Ha nem szeretnél olyat, akkor vedd azt amelyik tetszik. Van mindenre gari, ha tönkremegy cserélik, ha nem tetszik eladod. És nincs olyan termék a világon, amirõl ne lehetne rosszat és jót is olvasni.

Link to comment
Share on other sites

kaliban

Én adok neked tanácsot... Vegyél Logitechet! Ha nem szeretnél olyat, akkor vedd azt amelyik tetszik. Van mindenre gari, ha tönkremegy cserélik, ha nem tetszik eladod. És nincs olyan termék a világon, amirõl ne lehetne rosszat és jót is olvasni.

Na az fix.

Garanciában verhetetlen.

Jelentem a Performance is szépen muzsikál :D perpill a fotel karfáján tologatom, bõr, jó széles lapos karfa ^_^ , nemrég töltötte be az elsõ szülinapját.

Mármint az egér.

Link to comment
Share on other sites

nyrfan

Én adok neked tanácsot... Vegyél Logitechet! Ha nem szeretnél olyat, akkor vedd azt amelyik tetszik. Van mindenre gari, ha tönkremegy cserélik, ha nem tetszik eladod. És nincs olyan termék a világon, amiről ne lehetne rosszat és jót is olvasni.

+

én is a Logitech-et ajánlom!nem csalódtam még a márkában,én használtan vettem az mx 518-asom,de tökéletes most is,pedig rengeteget használom.

szvsz a legjobb választás a logitech!

Link to comment
Share on other sites

zupp

Milyen GAMER billenyûzetet ajánlanátok 20körül lehet picit több! amivel játszok sc2!!! és néha FPS ek, lehet angol kiosztású nem muszály hátttévilágitás de megbizható jó realcióidejü és kényelmes legyen ! ELÖRE IS THX

Link to comment
Share on other sites

HD2

Milyen GAMER billenyûzetet ajánlanátok 20körül lehet picit több! amivel játszok sc2!!! és néha FPS ek, lehet angol kiosztású nem muszály hátttévilágitás de megbizható jó realcióidejü és kényelmes legyen ! ELÖRE IS THX

1

2

Igazából ilyen kategóriánál szinte már mindegy, amelyik tetszik. :)

Link to comment
Share on other sites

Serathil

Üdv!

Idõszerû volna egy új gamer belépõ-/középkategóriás egérbe befektetnem, de hogy õszinte legyek, fogalmam sincs, hogy milyen irányba kéne elindulni.

Pillanatnyilag egy A4 X-755FS típusú rágcsálót gyötrök, másfél éve vettem, de a masszív - napi 10-12 órás - igénybevételtõl a bal egérgomb és a görgõ kezd kikészülni, a drivere pedig Windows 7 alatt a játékok fele alatt sound-loop kíséretében lefagyasztja a gépet, így a beállítható oldalsó gombjait sem tudom kihasználni. Talán még barkácsjelleggel tudnám húzni pár hónapig, de nem szeretnék belekontárkodni különösebben, tartaléknak még megfelelne.

Feltételezem akad, aki ebben a témában jártas, úgyhogy rátok zúdítanék néhány elvi és gyakorlati kérdést:

1.) Egészen elképesztõ DPI mennyiségeket is tudnak produkálni egyes típusok, amiket jellemzõen DPI-re mutogatva precíz, pontos célzással reklámozva. Egyáltalán szükségszerû volna egy low-mid sens. játékosnak 4-5-6k DPI-vel szolgáló egeret venni? Érdemes plusz ezreket többet között ebbe fecsérelni, ha a felhasználó inkább csak funkciójában maximalista?

2.) Lézeres vs. optikai. Rengetegen sarazzák az elsõ generációs lézereseket, mivel könnyen használhatatlanná teszi meccs kellõs közepén elhanyagolható mértékû kosz is a következõ tisztításig, emellett nem bír nagy sebességet, nem olyan pontos, mint optikai társai. Ezeknek - szintén gyakorlatban - mennyi valóságalapja van azonos árkategóriával számolva? Az újabb lézertechnológiával funkcionáló egerek valóban csak csökkentik a két archetípus közötti teljesítménybeli különbségeket, vagy már messze a "konkurencia" felett járnak?

3.) Driver. Akárhány egeret nézek - legyen az általam használt, vagy csak reviewként ellenõrzött -, mindnél fél perces guglizás után fellelhet a user kisebb-nagyobb hibákat, mint például driverrel egyenes vonalon húzott recéket (jitter, ha így jobban érthetõ) képez, így lényegében vagy együtt kell élni azzal, hogy windows enhance cursor precision módjára többet ártanak, mint használnak, vagy le lehet mondani a bindelhetõ plusz gombokról, macrokról, miegymásról. Ez egy általános hiba kevés kivétellel, avagy én vagyok peches - esetleg csak felsõ kategória alatt tesznek az ilyen szoftverhibák szûrésére a kedves fejlesztõk?

Fõ kérdésem az volna, hogy milyen gyártótól, milyen típusok kerülnek szóba, ha megközelítõleg 8-10-12ezrem volna egy egérre. Több helyen olvastam például, hogy a Logitech support részlege rendkívül bõkezû, gyakran még a forgalomba lévõ hibás egeret is eggyel jobbra cserélik, meg eleve készségesen állnak az ügyfelekhez - másik oldalról viszont az újabb modelleken (G500, G9, G9x) a görgõ nem épp felhasználóbarát.

Megköszönném, ha akár saját, szubjektív tapasztalataitokat - legyen az jó, vagy rossz - megosztanátok, mert pillanatnyilag majd' minden nap találok magamnak egy kedvencet, amit nap végére rendszerint el is vetek a problémáik, negatívumai miatt.

Elõre is köszönöm!

(Egyébként szimultán fejhallgatót is tervezek venni, check 'Fejhallgatók, Fülhallgatók' topic.)

Link to comment
Share on other sites

GustyX

Üdv!

Ilyet vennék.

Illetve fogok augusztus elején.

A DPI meg szerintem parasztvakítás.

Link to comment
Share on other sites

HD2

másik oldalról viszont az újabb modelleken (G500, G9, G9x) a görgõ nem épp felhasználóbarát.

Mi?! A G9 görgõje a világon az egyik legjobb, ha valaki rászokik a Microgear-re utána kifejezetten irritálni fogja az ócska gumi, mûanyag görgõ. Én már 3 éve használok a G9-et (napi rendszerességgel, leginkább játékra, egy ideig CS:S-ztem is), az ég-világon semmi baj nincs vele, mindene tökéletesen mûködik. Két kisebb hibája van: Az egyik, hogy a markolatok egy idõ után kopni kezdenek, jön le róluk a gumis "felület" de ezt könnyû orvosolni, én az egészet lekapartam, és így a gumis felület helyett van egy mûanyag. Nem tapad, nem csúszik, szerintem így még jobb is lett. (A "dagadtabb" markolatot használom) A másik, hogy kicsit meglötyögõsödhet a markolat, nem feltûnõ, legfeljebb akkor érzed, amikor megemeled az egeret, hogy átpakold az egérpad másik oldalára. Ezt is könnyû orvosolni, egy kis papírdarabot raktam a markolat alá, ami egymáshoz szorítja az egeret, és a markolatot.

Még ezek után a hibák után is kijelentem (habozás nélkül), ha a mostani egerem bekrepál szintén G9-et fogok venni, vagy G9X-et. :) Elõtte A4tech X710-em volt, ég és föld a különbség, amikor G9-re váltottam nem kifejezettem éreztem a javulást (gondolom még szokatlan is volt, mert ez inkább széles az A4tech meg inkább hosszúkás), de mostmár nem tudnám újra használni az A4techet.

DPI kérdésre: Nem szükséges nagy DPI, 2000 már bõven elegendõ. Én jelenleg 3200-on használom, de érezni nem lehet, az érzékenységet viszont csontra le kellett venni windowsban. :D Azért van ennyin, mert szeretem kimaxolni a hardvereimet. ^_^

Lézeres, optikai: Annyira számít, mint a DPI. Ne egy fahusángot vegyél, de azon felül szerintem mindegy.

Drivert én ritkán használok egérhez, G9-nél is csak azért tettem fel, hogy beállítsam a világítás színét, meg a DPI értéket, aztán töröltem le a fenébe, de az A4tech X710-hez nem raktam fel semmit. Talán nem is lehetett. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Serathil

Mi?! A G9 görgõje a világon az egyik legjobb, ha valaki rászokik a Microgear-re utána kifejezetten irritálni fogja az ócska gumi, mûanyag görgõ. Én már 3 éve használok a G9-et (napi rendszerességgel, leginkább játékra, egy ideig CS:S-ztem is), az ég-világon semmi baj nincs vele, mindene tökéletesen mûködik. Két kisebb hibája van: Az egyik, hogy a markolatok egy idõ után kopni kezdenek, jön le róluk a gumis "felület" de ezt könnyû orvosolni, én az egészet lekapartam, és így a gumis felület helyett van egy mûanyag. Nem tapad, nem csúszik, szerintem így még jobb is lett. (A "dagadtabb" markolatot használom) A másik, hogy kicsit meglötyögõsödhet a markolat, nem feltûnõ, legfeljebb akkor érzed, amikor megemeled az egeret, hogy átpakold az egérpad másik oldalára. Ezt is könnyû orvosolni, egy kis papírdarabot raktam a markolat alá, ami egymáshoz szorítja az egeret, és a markolatot.

Még ezek után a hibák után is kijelentem (habozás nélkül), ha a mostani egerem bekrepál szintén G9-et fogok venni, vagy G9X-et. :) Elõtte A4tech X710-em volt, ég és föld a különbség, amikor G9-re váltottam nem kifejezettem éreztem a javulást (gondolom még szokatlan is volt, mert ez inkább széles az A4tech meg inkább hosszúkás), de mostmár nem tudnám újra használni az A4techet.

DPI kérdésre: Nem szükséges nagy DPI, 2000 már bõven elegendõ. Én jelenleg 3200-on használom, de érezni nem lehet, az érzékenységet viszont csontra le kellett venni windowsban. :D Azért van ennyin, mert szeretem kimaxolni a hardvereimet. ^_^

Lézeres, optikai: Annyira számít, mint a DPI. Ne egy fahusángot vegyél, de azon felül szerintem mindegy.

Drivert én ritkán használok egérhez, G9-nél is csak azért tettem fel, hogy beállítsam a világítás színét, meg a DPI értéket, aztán töröltem le a fenébe, de az A4tech X710-hez nem raktam fel semmit. Talán nem is lehetett. :unsure:

Sokan panaszkodtak, hogy (félig idézem) agysebésznek kell lenned, hogy le tudd nyomni görgetés nélkül a görgõt, illetve

túl hiperaktív - utóbbi hiányában valószínûleg nem is írtam volna, de nem panaszkodtak volna több reviewban is erre. Biztos, hogy ez egyénfüggõ is, talán így orosz-rulett jellege lenne, ha a megszokott után kéne rászoknom erre.

DPI kérdésen belül ez lett volna egy másik alkérdés. FPS-eknél sokaknál alapszabály, hogy windows beállítás mindig a 6. pöckön legyen (alacsony felbontáson talán 5.?), mert ez az, ami nem jár pixel/érzékeléskihagyással. Ha jó üzletember módjára DPI-bõl pótolom ki a minimumra levett windows sensitivityt - ahogy leírtak alapján te is teszed - akkor a magas DPI-nek köszönhetõen ugyanolyan sebességgel precízebb hatás érhetõ el, vagy ez nem ilyen egyszerû? Általában a google a legjobb barátom, de már-már szürreális, hogy milyen eltérõ, körülbelül ugyanolyan támogatottságú vélemények születtek, akár még hivatalos körökben is.

Köszönöm a G9-es tapasztalatokat, a gumis "problémát" már más is említette, hasonló megoldással, megegyezõ konklúzióval; a lötyögõs rész pedig csak gyanús volt, de akkor ezek szerint nem jelent kirívó problémát - mellesleg A4 egeremet fél évig egy cellulózhalmaz borította, mert a heves igénybevételtõl... nos... felpattogzott a festett markolata, és irtó kényelmetlen volt; végül inkább lekapartam, azóta tûrhetõ. Valamiért szeretem az olcsó, talán picit kommersz, de korrekt megoldásokat.

Pillanatnyilag Logitech MX518, G400, G500 között gondolkodom - fõként, mert súlyozás, színezés, markolatcsere sosem érdekelt igazán -, de pár napja nézegettem Icon7 Z500-ast, ami kifejezetten baráti áron minden számomra szükséges funkcióját tartalmazta (megfelelõ DPI, állítólag kényelmes markolat, korrekt reakcióidõ, elvileg kényelmesen vezérelhetõ bindelhetõ gombok). Ellenben valahogy minden Icon7-es termék hallomásból is kimaradt nálam, így ha van valamelyikõtöknek bármilyen, örülnék, ha véleményeznétek.

Link to comment
Share on other sites

HD2

DPI kérdésen belül ez lett volna egy másik alkérdés. FPS-eknél sokaknál alapszabály, hogy windows beállítás mindig a 6. pöckön legyen (alacsony felbontáson talán 5.?), mert ez az, ami nem jár pixel/érzékeléskihagyással. Ha jó üzletember módjára DPI-bõl pótolom ki a minimumra levett windows sensitivityt - ahogy leírtak alapján te is teszed - akkor a magas DPI-nek köszönhetõen ugyanolyan sebességgel precízebb hatás érhetõ el, vagy ez nem ilyen egyszerû? Általában a google a legjobb barátom, de már-már szürreális, hogy milyen eltérõ, körülbelül ugyanolyan támogatottságú vélemények születtek, akár még hivatalos körökben is.

Az ilyeneket sosem értettem, szerintem akinek ilyen trükköket kell alkalmaznia, hogy jobban játsszon, az inkább ne is játsszon. Semmi értelme ilyenekkel foglalkozni, ha valaki jó, akkor az szar egérrel, és trükközés nélkül is jó lesz. (Erre KODIAK a legjobb példa, gondolom hallottál róla, 400DPI-s Microsoft optikai egérrel játszott, ami egyáltalán nem játékra való) Amikor én a CS-t kezdtem, egy fos Labtec vezetéknélküli egérrel játszottam, ami rengetegszer kihagyott, vagy gyors mozdulatot nem érzékelt. Nem az egér teszi a gamert. :)

Link to comment
Share on other sites

GustyX

....Icon7 Z500-ast, ami kifejezetten baráti áron minden számomra szükséges funkcióját tartalmazta (megfelelõ DPI, állítólag kényelmes markolat, korrekt reakcióidõ, elvileg kényelmesen vezérelhetõ bindelhetõ gombok). Ellenben valahogy minden Icon7-es termék hallomásból is kimaradt nálam, így ha van valamelyikõtöknek bármilyen, örülnék, ha véleményeznétek.

Én is azzal szimpatizáltam, de ezek után letettem róla.

Kár filozgatni ezen. Logitech MX518 vagy az utódja, G400. Errõl (518) olvastam a legkevesebb negatívumot, így hiába tetszik nekem ez, ez vagy ez, pénzkidobás, ha ugyanennyiért veszek egy biztosan minõségi egeret.

Az ilyeneket sosem értettem, szerintem akinek ilyen trükköket kell alkalmaznia, hogy jobban játsszon, az inkább ne is játsszon. Semmi értelme ilyenekkel foglalkozni, ha valaki jó, akkor az szar egérrel, és trükközés nélkül is jó lesz. (Erre KODIAK a legjobb példa, gondolom hallottál róla, 400DPI-s Microsoft optikai egérrel játszott, ami egyáltalán nem játékra való) Amikor én a CS-t kezdtem, egy fos Labtec vezetéknélküli egérrel játszottam, ami rengetegszer kihagyott, vagy gyors mozdulatot nem érzékelt. Nem az egér teszi a gamert. :)

Egyetértek.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...