Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lost


grasslover

Recommended Posts

Hor1

Én most újrázom a barátnõmmel, Ledér!jó még mindig. ^_^

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Azon gondolkozok néha,hogy pótolnom kellene a Lostot..nekem teljesen kimaradt az életembõl. Csak az a baj,hogy elég sok spoilerbe belefutottam már.. (például,hogy mi a finálé stb.) fõleg,amikor aktuális volt.

Nézzed csak, de hagyd abba az utolsó évad elõtt :D Nagyon jó a forgatókönyvépítés addig.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Pepperoni

Hátha olvassa még ezt a topicot valaki :rolleyes:

Itt van egy cikk, ami errõl az jó hosszú (angol nyelvû) esszérõl szól, amiben az egyik egykori írója a sorozatnak elárul pár titkot, és arról mesél, hogy készült a sztori, hogy alakították az elsõ 2 évadban a történetet- Baromi érdekes!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Iam_The_Ghost

Befejeztem a sorozatot.

Jó sok év kellett hozzá, de tavaly szeptemberben végre megembereltem magam és megvettem Blu-ray-en. Így is jó sokáig húztam, hisz több, mint 1 évig néztem, de na, tolni akartam ezt az utazást amíg csak lehet.

Igazából nem hiszem, hogy bármi új dolgot tudnék mondani és valószínûleg mindenki lezárta már ezt a témát, így nem is ömlengenék róla sokat. Igazából az jutott eszembe, hogy hiába indult meg a Lost kezdetével egyfajta „sorozat forradalom” (Én legalábbis a Lost indulásától számítom), jöttek a jobbnál jobb, minõségibb sorozatok és mára már brutálisan megnövekedett a népszerûségük… Én úgy gondolom hogy egyikük, de tényleg egyikük mégcsak meg sem tudta közelíteni ezt a színvonalat. Oké, egy Breaking Bad-rõl is csakis szuperlatívuszokban tudok beszélni, de az másképp tud „tökéleteset” alkotni, ha szabad ilyen hülyén fogalmaznom. Ha egy sorozatot kell kiemelnem, ha kell egy határozót megállapítanom, amire azt mondhatom számomra az az alfa és az omega, akkor gondolkodás nélkül: Lost. Mindig azt mondom, hogy nálam nincs top sorrend, se sorozatban, se filmben, se könyvben, mert nem tudom az egyiket a másik fölé emelni, hisz mind egyedülálló és persze bizonyos elemeikben lehet õket csoportosítani és akár eszerint rangsorolni õket, de nekem ez egyik mûfajban sem ment soha sem: máshogy szórakoztatnak, gondolkodtatnak, más élmények fûzõdnek hozzájuk, mást szeretek bennük és más dolgok zavarnak, így nem tudom õket összehasonlítani... Kivéve zenében és most már sorozatban is bátran kijelenthetem, hogy van egy olyan mû, ami számomra kérdés nélkül a többi fölé emelkedik (minden hibájával együtt) és nyugodtan mondhatom, hogy számomra az az elsõ és utána jöhet mindenmás, káoszosan, rangsor nélkül. Ez pedig a Lost.

Nem maradt más hátra, mint még jónéhány extra az utolsó évadból (itt meg kell jegyeznem: a blu-ray lemezek valami eszméletlenül zseniálisan vannak felépítve, hidegrázós mennyire részletesen kidolgozott és legfõképp mennyire együtt „él” a sorozattal), illetve összegyûjtöttem vagy egy tucat videót, leírást, elemzést és miegymást, úgyhogy még egy jóideig csámcsogni fogok a sorozaton.

Klisé a végére: egy életre szóló utazás volt.

Link to comment
Share on other sites

-OJ-

Befejeztem a sorozatot.

Akkor mehetsz A hátrahagyottakat nézni ;)

Ugyanaz az író, ugyanaz az összetartozás/magány téma, rengeteg WTF pszichológiai és lélektani momentum, zseniális színészek és zene B)

Link to comment
Share on other sites

Iam_The_Ghost

Akkor mehetsz A hátrahagyottakat nézni ;)

Ugyanaz az író, ugyanaz az összetartozás/magány téma, rengeteg WTF pszichológiai és lélektani momentum, zseniális színészek és zene B)

Az 1. évad már korábban megvolt, zseniális és éppen tegnap este néztem meg a 2. évadból 2 részt, nagyon WTF-nak ígérkezik. B)

Még szerintem Carlton Cuse legutóbbi sorozatát is bepróbálom majd, a The Returned, habár azt 1 évad után kaszálták, így lehet inkább annak az eredetijére kellene rálesnem. (The Strain sztori alapján nem érdekel, a Colony majd talán, habár Sarah Wayne Callies-t nagyon nem csípem...)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...