Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lost


grasslover

Recommended Posts

tenderlumpling

Újra nézem. Ami érdekes, hogy mondjuk elfogadom a finálé kissé nyamvatag válaszait, és annak megfelelõen figyelem, hogy koherens-e, és hogy benne vannak-e a jelek.

Hm, igen is, meg nem is. Danielle meséje pl. nem egészen azonos a Jin-flashben megismertekkel, viszont 16 év kattanás után ezt nem tartom vészesnek. Az fura még, hogy "Helen" itt még csak egy telefonos csajszi, késõbb máshogy bontják ki.

Viszont vannak nagyon durva felismeréseim, bakker. Pl.

amikor Jack követi az apja alakját, majdnem a nyakát szegi egy bukfencben, egy szakadék felett cliffhangeredik be, amelynek alján kövek, patak... totál úgy néz ki, mint a "fény" elõtti tér. Vagyis hadd elmélkedjek, mert jó érzés újra :) Man in Black tudja, hogy Jack milyen fontos Jacobnak, ezért megpróbálja megölni, elõször szörny formában, aztán meg csalással... de a legdurvább, hogy megpróbálja úgy elintézni, hogy õ pottyanjon be a fény patakjába, esetleg bele a fénybe? Hogy esetleg... ezzel megváltsa magát? A másik, hogy amikor Kate és Sawyer megtalálják azt a kis tavat, amiben fürdõznek is egy jót, a fény körüli hangeffektusokat lehet hallani, meg ami a templom vizénél is asszem volt.

A Jacob-MIB mitológia aspektusaiból tehát mintha lenne némi elhintvény már az elején is, és ilyen szempontból a sztori koherens. A mítosza rendben van, és az elsõ évad nagyon épít hitre, a megváltásra, sorsra, szellemekre, stb. Az évadzárót ez nem váltja meg - a válaszok hiánya megbocsátható, viszont a flashsideways gyengén elsült ígérete, végsõ nyáladzása és a nagyon gyengén megrendezett bossfight / végjáték még mindig fáj. De visszanézve... nem tett tönkre semmit :) És ami a legfontosabb: lehet átértékelni, helyre rakni a darabkákat, egésszé összekötni újranézés során.

Link to comment
Share on other sites

Hor1

Az fura még, hogy "Helen" itt még csak egy telefonos csajszi, késõbb máshogy bontják ki.

Úgy emlékszem ez akkor volt amikor Helennel már szakítottak és a telefonos csajszi csak a vigasz volt, és csaj Locke hívta Helennek.

Link to comment
Share on other sites

Pepperoni

Ez érdekes. megcsapott kicsit a nosztalgikus érzés, amikor tárgyaltuk itt a sztorit.. :rolleyes:

tervezek énis egy hosszabb darálálst majd valamikor. évadzáró óta csak bele-bele nézegettem pár részbe de ilyen apróságokat így nem lehet megfigyelni.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Újra nézem (..)

a válaszok hiánya megbocsátható, viszont a flashsideways gyengén elsült ígérete, végsõ nyáladzása és a nagyon gyengén megrendezett bossfight / végjáték még mindig fáj. De visszanézve... nem tett tönkre semmit :) És ami a legfontosabb: lehet átértékelni, helyre rakni a darabkákat, egésszé összekötni újranézés során.

Én is tervezem az újranézést, de mindig elriaszt, ha belegondolok, hogy ez mennyi idõt is jelent :D

Mellesleg ez volt az eddigi legjobb és legkorrektebb végszó a topciban. :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover
A Jacob-MIB mitológia aspektusaiból tehát mintha lenne némi elhintvény már az elején is, és ilyen szempontból a sztori koherens.

Nem tudom hol jársz az újranézésben, ez az első évadra feltétel nélkül igaz (is lehetne). A többi évad viszont...

2.: gombnyomkodás, mi az a Dharma/ki az Others, a másik csapat...

3.: Ben, bebörtönzés, kimenekülés, konkrétan megkapjuk a választ az Othersre

4.: "we need to go back" kifejtés, Jacob

5.: "they're coming", Jacob

6.: Jacob/MIB, az első évad befejezése...?

Szóval olyan a 2.-5. évad helyzete és összefüggése, mintha azok csak időhúzásnak lennének ott. Erre pláne rájön az, hogy az évadok mind különböző témákat érintettek, de különösen nagy fontossággal nem éltek a sorozatzáró évad lényegét tekintve (maximum annyit, hogy ide jó amerikai sorozat szokás szerint belepasszíroztak minden elképzelhető kis mellékszereplőt is, ezzel köszönve el tőlük, megadva a tisztelgést). Ezért fájó nekem, hogy belegondoljak abba, újranézem...főleg, hogy az utolsó évad előtt én ezt már egyszer megtettem. Az Eko elleni Füst-megjelenés (amikor nem bántotta, először), majd a jóval későbbi gyilkosság pl egyáltalán nem tudom hogyan függ össze a későbbi, alig megismert, alig körvonalazott MiB-bel.

Van valami összefüggő, értelmes és jól összerakott, mindent beleszámított elmélet a neten Lost főszállal kapcsolatban?

---

Az viszont érdekelne, hogy ha találsz ilyen apróságokat, azokat mindet oszd meg, légyszíves :D. Anno emlékszem, amikor az első évados, első Michael Flashback esetében az ausztrál lakást alsó nézőpontból mutatják, és Michael feje fölött egy echte nyolcszög alakú plafon-minta van :D. Nagy megrökönyödéssel nyomtam is be ide a kommentet, bár lehet hogy ez egyáltalán nem volt tudatos...az ilyen kis dolgokat felfedezéséért azonban simán messze a legaddiktívabb sorozattá vált.

Bárcsak ne lett volna vége, én még nézném...még ha filler epizódok tömkelege is jönne :(

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Minden nap 3-6 rész lemegy, asszem, szóval így be-bedobok egy-két bejegyzést.

A Numbersnél tartok éppen, és érdekes, hogy Hurley és Danielle is kimondják: a számok hoztak ide engem. Ami igaz. Az, hogy mindenféle matematikai jelentést mögéláttunk... hát annak nem volt semmi alapja, érdekes módon :) Csakis a rajongók írtak a sorozatba hatalmi jelentést a számoknak. :) Jacob kiválasztotta a felírt nevek közül ezt a hatot, és kimondta, elterjedt, kész. Fura, hogy még mindig áll, hogy teljesen elfogadható a Jacob vs. MIB sztorivonal (a flashsideways az, amit ki kéne nyesni a retekbe). Ami nem konzisztens nagyon, csak rejtélyeskedést szolgál: az others és a monster viselkedése.

Ami az egységes elméletet illeti, szerintem nincs szükség, minden adott, nincs ellentmondás. A flashsideways

egy nyáladzás, az tény, de az meg nem a sztorival függ össze, csak a fsznak kellett mutatni

.

Link to comment
Share on other sites

Ante

Én egyébként nem értem, most a számok rejtélyére nem az a hivatalos magyarázat, ami a Lost ARG-ben volt, vagyishogy:

a számok a Dharma-féle egyenletnek az együtthatói, amely egyenlet az emberiség pusztulásának idejét jósolja meg?

Persze, ez még összefügghet Jacobbal...

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Én úgy tudom az nem vált hivatalosan elfogadottá, a számok eredetének értelme Jacob barlangrajzaiban kimerült.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Mindkettõ érvényes, a Valenzetti-egyenletbe úgy kerültek be a számok, mint mondjuk a hatch-re, mint ahogy a Bad Wolf karaktersor került bele mindenhová az univerzumba, Jacob így üzent.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Engem érdekes módon sosem érdekelt a számok eredete, mármint... ez egy olyan rejtély, amit nem szükséges megmagyarázni. A számok vannak, végigkövetik a Sziget történelmét és mindazok életét, akik kapcsolatba kerültek (vagy fognak kerülni) vele. A Dharma egyik legnagyobb megfejthetetlen kérdése maradt a számok megváltoztatása: nem sikerült, mert az olyan lenne, mintha a természet (sziget) alapvetõ törvényeit akarnák lecserélni.

És ettõl még érvényes a Valenzetti-egyenlet, a Világítótorony, Rousseau, stb.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Mindkettő érvényes, a Valenzetti-egyenletbe úgy kerültek be a számok, mint mondjuk a hatch-re, mint ahogy a Bad Wolf karaktersor került bele mindenhová az univerzumba, Jacob így üzent.

Nem tudom, az újranézés során figyelted, hogy kapcsolatba hozható-e az epizód centrikusság főszereplője és a részben előforduló számok barlangos összekapcsolás?

Jaj, ez de csúnya mondat lett :lol: Szal: most, hogy tudjuk, hogy melyik szám melyik karakterhez kapcsolódik (Jack - 23), a régi részek esetében mondjuk egy Jack centric epizódban gyakrabban venni észre a 23-ast? Én mindig azt próbáltam keresni, hogy az előfordulásuk jeleznek-e elő valamit (rossz vagy jó dolgot, balra vagy jobbra kanyarodást, Jacob vagy MiB jelenlétét...jó vagy rossz döntést...stb).

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Nem tudom, az újranézés során figyelted, hogy kapcsolatba hozható-e az epizód centrikusság fõszereplõje és a részben elõforduló számok barlangos összekapcsolás?

Jaj, ez de csúnya mondat lett :lol: Szal: most, hogy tudjuk, hogy melyik szám melyik karakterhez kapcsolódik (Jack - 23), a régi részek esetében mondjuk egy Jack centric epizódban gyakrabban venni észre a 23-ast? Én mindig azt próbáltam keresni, hogy az elõfordulásuk jeleznek-e elõ valamit (rossz vagy jó dolgot, balra vagy jobbra kanyarodást, Jacob vagy MiB jelenlétét...jó vagy rossz döntést...stb).

Jack a 23-as széken ült, 23. zsoltár = "Lord is my Shepherd", ezen kívül nem sok.

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

Jack a 23-as széken ült, 23. zsoltár = "Lord is my Shepherd", ezen kívül nem sok.

Utóbbi kizárt, hogy véletlen.

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Kis szörny-elmélet.

Világossá vált számomra, hogy MIB nem egyenlõ a szörnnyel. A szörny fel tudta venni a halottak alakját (Locke, Yemi, MIB, Christian). A szörny látható régebbi egyiptomos képen is, régebbiek, mint MIB születése. És szerintem MIB-ék nem idõutaztak.

A szörny maga a sziget tudata. Valóban biztonsági rendszer, de fogoly volt a fényben, míg Jacob be nem feketítette. Azt hiszem, ha MIB átengedi magát a szörny formájának, nem tud uralkodni rajta, de ettõl függetlenül kötõdnek egymáshoz, mert mindkettõ gyengébb a másik nélkül, mondhatni a szörnynek kell gazdatest (nem is a test, hanem a forma, maga a lényege az embernek), hogy szabad legyen, és szerintem a szörny, amint Flocke megpróbálta megsemmisíteni a szigetet, elhagyta a testet, visszatért a forrásba. Valószínûleg ez megtörtént már korábban is.

Jacob szerepe viszont nem fontos a sziget szempontjából, sõt inkább õ lenne az ellenség, mivel mindig telerakja a szigetet emberekkel. Az volt a feladata, hogy megakadályozza a szörny létrejöttét / elszabadulását, és jól elfakta. Hurley jobb lesz. MIB természetesen csak szabadulni akar, Jacobtól, a szigettõl, a szörnytõl.

De a szörny maga... a fény ellentéte, tehát sötét. A fény nyugalmas, a szörny izgága. A fény természetes, a füst mesterséges, mechanikus. Kicsit olyan, mint a tudat a teremtéstörténetben: elhagyta a paradicsomot a tudásért és a szabad cselekedetért. A sziget lehet a paradicsom, természetesen kicsit bibliai a dolog, de ha megnézzük a legtöbb teremtéstörténetet, mindig van "forrás". És amúgy mindig is ezen a vonalon mozgott a sorozat egy kicsit.

A szörny tehát valóban spirituális lény, csak a viselkedését nehéz megérteni, talán az emberek lelkiismeretébõl táplálkozik. Az, hogy miért lehet hívni, azon még agyalok.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

A szörny tehát valóban spirituális lény, csak a viselkedését nehéz megérteni, talán az emberek lelkiismeretéből táplálkozik. Az, hogy miért lehet hívni, azon még agyalok.

Az az Élet Vize elmélet megbukott anno?

Volt egy ötlet, miszerint az Others a templombéli feltámasztós vizet csapolja meg, ahogy azt ad a Szörnynek, az meg cserébe végez valamit. Csak az nem világos, hogy Ben hogyan közölte vele azt, hogy mit is csináljon (bár ha a Lény megjelenik és látja, hogy katonák sorakoznak ott fegyverben, valószínűleg képes lesz ítélkezni :lol:.).

A tisztán spirituális Füst, ha maga a sziget, miért van elzárva bizonyos helyektől? Miért gátolja meg egy hatvanas évekbeli technológiával kivitelezett szonárkerítés, hogy áthaladjon? Én inkább valami parazitára gondolok - veled ellentétben úgy vélem, a Fény a sziget és a Füst egy rajta/benne helyet foglaló mitikus gonosz, mint valami Paradicsom-béli kígyó, csábító erő. Jacob pedig, mint gondoltuk azt korábban, nem egyenlő a szigettel (álláspontom szerint: fénnyel), csak őrzi azt - kb mint a Mennyország kapuját Szent Péter, egy "beosztott". Az isteni lét így a szigettel egyenlő.

Bár a gonoszt bibliai értelemben használom, nem feltétlenül lehetünk biztosak abban, hogy a Füst (abban egyetértek, hogy MiB és a Füst nem egy "személy") rosszat tett volna a Sziget elpusztításával. Ő elvileg csak ki akart jutni (de akkor meg miért jelez az USA-ban a füstjelző amikor megjelenik Christian...a Füst mint spirituális elem kimehet a szigetről csak a gazdateste nem? De ennyi erővel simán otthagyhatta volna MiB-et és keres magának egy másik testet (Locke) - csak akkor meg teljesen felesleges volt visszajönnie xD...na ennyit erről :D

Ja egyébként tegnap elkezdtem nézni a Clash of the Titans remake-et, kb a 10. perc környékén egy tengerparti szorosnál az argosziak fellázadva az istenek ellen, az óriási Zeusz szobrot döntik le - és mi marad ott? Két kőláb-talapzat -_- Egyből összeszorult a szívem. Ki is lőttem pár perc múlva.

Link to comment
Share on other sites

Ante

Kis szörny-elmélet.

Világossá vált számomra, hogy MIB nem egyenlõ a szörnnyel. A szörny fel tudta venni a halottak alakját (Locke, Yemi, MIB, Christian). A szörny látható régebbi egyiptomos képen is, régebbiek, mint MIB születése. És szerintem MIB-ék nem idõutaztak.

A szörny maga a sziget tudata. Valóban biztonsági rendszer, de fogoly volt a fényben, míg Jacob be nem feketítette. Azt hiszem, ha MIB átengedi magát a szörny formájának, nem tud uralkodni rajta, de ettõl függetlenül kötõdnek egymáshoz, mert mindkettõ gyengébb a másik nélkül, mondhatni a szörnynek kell gazdatest (nem is a test, hanem a forma, maga a lényege az embernek), hogy szabad legyen, és szerintem a szörny, amint Flocke megpróbálta megsemmisíteni a szigetet, elhagyta a testet, visszatért a forrásba. Valószínûleg ez megtörtént már korábban is.

Jacob szerepe viszont nem fontos a sziget szempontjából, sõt inkább õ lenne az ellenség, mivel mindig telerakja a szigetet emberekkel. Az volt a feladata, hogy megakadályozza a szörny létrejöttét / elszabadulását, és jól elfakta. Hurley jobb lesz. MIB természetesen csak szabadulni akar, Jacobtól, a szigettõl, a szörnytõl.

De a szörny maga... a fény ellentéte, tehát sötét. A fény nyugalmas, a szörny izgága. A fény természetes, a füst mesterséges, mechanikus. Kicsit olyan, mint a tudat a teremtéstörténetben: elhagyta a paradicsomot a tudásért és a szabad cselekedetért. A sziget lehet a paradicsom, természetesen kicsit bibliai a dolog, de ha megnézzük a legtöbb teremtéstörténetet, mindig van "forrás". És amúgy mindig is ezen a vonalon mozgott a sorozat egy kicsit.

A szörny tehát valóban spirituális lény, csak a viselkedését nehéz megérteni, talán az emberek lelkiismeretébõl táplálkozik. Az, hogy miért lehet hívni, azon még agyalok.

Még egy kis teorizálás erre reagálva:

Igen. Értelmezhetõ úgy is, mint a hit, spiritualizmus (fény) és a tudomány (Füst) szembenállása. Man of science, man of faith.

A tudomány pusztító és változékony: amint a Valenzetti-formula is jelzi. Az emberiség a nukleáris fegyverkezés során a tudomány segítségével elég erõre tesz szert, hogy végezetül elpusztítsa önmagát. A Füst embereket öl, és különbözõ alakokat vesz fel.

A hit gyógyító és stabil: a Sziget bizony szempontból idõn kívüli és örök, a Fény õrzõjének szerepe pedig ennek a harmonikus állandóságnak a fenntartása.

A széria végén tehát a Fény gyõzött, vagyis a spiritualitás, a hit; a Sziget, a harmónia, a Paradicsom megmaradt, a karakterek pedig egyesültek vele, miután megtisztultak a bûneiktõl.

Link to comment
Share on other sites

B4LINT

What if everything that happened here... happened for a reason. ANYÁD. LOOOOOOOOSSTTTTTT!

Ez hangzik el benne többször is... aszittem, befosok, mondom ez a Locke. De van Blöff is, Hatodik érzék :D

Ilyen ghhhaaaattzzyyybbbutttaaaa hardcore-ban. Bennem valami most átkattant, egy újabb spektrum nyílt meg nálam zenei befogadóképesség terén... lassan már csak a magyar mulatós lesz az, amit utálok :D

Az lesz, hogy Chopin - Meshuggah - Schubert - Parov Stelar - Bach - és utána ez :D

2U7Rq-zn-fE

Majd levezetek Mozarttal :lol:

Ez a hardcore most beütööötttt :D

Link to comment
Share on other sites

gebali1991

A Lost Enciklopédiáról Magyarországon semmi hír...?

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ahogy nézem, a sikeren felbuzdulva tovább erõltetik a mûfajt, bár nem mondom, hogy ez rossz, csak kicsit átlátszó, mire megy ki a játék. Ugyanúgy rejtélyek, állítólag (csak fan-pletyka) talán õsi mágikus dolgok / idõutazás is befigyel, de még semmit nem tudni, csak hogy sorozat lesz.

[GSF] Picture

Link to comment
Share on other sites

Hor1

És benne lesz Jorge Garcia is.

A középpontban az Alcatraz-ból 30 évvel ezelőtt eltűnt rabok és őrök vannak, akik rejtélyes módon megjelennek napjainkban. A sorozat FBI-ügynököket fog követni, akik megpróbálják összegyűjteni őket és kideríteni eltűnésük okát.

Nekem elsőre inkább The 4400ra hajaz.

Link to comment
Share on other sites

Ante

A Lost megismételhetetlen. Pont.

(Mondom ezt közepes rajongóként -_- )

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

J.J. Abrams bíztató,

Fringe is király lett. Most nagyon izgi a 3. évad. ^^

(1. a legjobb :D)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Hor1

Ez bitangjó.

Esetleg tudsz belõle nem widescreent? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

tenderlumpling

Ez bitangjó.

Esetleg tudsz belõle nem widescreent? :rolleyes:

Vágd le a szélét :lol:

Amúgy direkt 1080-asat kerestem, sorry :\

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...