Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Silent Hill Sorozat


VegaSHFOREVER

  

40 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Karez

Silent Hill HD Collection videó, amiben az új szinkronok kapnak szerepet (1:10 percre tekerjetek)

GX1GFlbICWw

Hááát ez nagyon siralmas emberek. :unsure:

Nemtom mi okból kellett újra felvenni a szinkronokat, mikor az eddig megjelent HD kollekciók mind eredeti valójukban jelentek meg, csinosított textúrákkal és élsimítással, mindez HD felbontásban.

De ez a szinkron BORZALMAS! Inkább megszerzem a régi részeket ps2-re, ahol érintetlenül maradtak még a szinkronok.

Link to comment
Share on other sites

kukorxx

sajnos ez röviden és tömören megfogalmazva - SZAR.

mire volt ez most jó? nem is értem. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Karez

Elég sok sztori kering hogy mért is kapnak új szinkront a 2. és 3.részek a HD kollekciókban.

Az egyik fele a sztorinak azt mondja, hogy a Silent Team, akik már évek óta vegetálnak és fõleg inkább belsõ Konami játékokban segítenek be, nem nagyon találták meg a régi eredeti angol szinkronsávokat (a japán szinkront megtalálták), emiatt több régi szinkronszínészt is próbálnak elérni ez ügyben.

Elméletben a 3.rész nem szenvedett ekkorát, ott az eredeti gárda összes tagja visszatér. A gond a 2.résszel van, ahol James hangja Guy Cihi-t pl. nem is keresték ez ügyben. De ez a helyzet a többi szereplõvel is láthatólag. Maria pl. megkapta a Resident Evil szériában ismert Ada Wong szinkronhangját, ami már most nagyon furán hat. :blink:

A másik verzió az, hogy a Team Silent az elsõ négy részre kizárólagos exklluzív szerzõdésük van, hogy csak az õ engedélyükkel lehetséges bármit is módosítani a játékokon (beleértve a HD verziót is), de a játékok kiadási jogai pedig a Konami-nál vannak, így õk bár mikor újra kiadhatják gyûjtõi kiadásokban az eredeti ps2 és xbox verziókat (ezek meg is történtek a The Silent Hill Collection-oknál), De a HD remastered készítése közben a BluePoint fejlesztõi (god of war collection készítõi) technikai gondokba ütköztek a játékok feljavítása közben, ésez fõleg a szinkron sáv sínyli meg a legjobban. És bár harcoltak foggal-körömmel a Konami végül úgy döntött, hogy ha a játék ezen része nem mûködik rendesen, megadják az engedélyt az új szinkronra.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Szanyoc

Ez így nagyon gagyi lesz. Így akkor inkább régebbi játék esélyes(felesleges is ezen agyalni), ha komolyan gondolják ezt a szart...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Szanyoc

Fuck Yeah! Mégis lesz eredeti szinkron a HD Collection-ben a második részen --> silenthill.hu

Ha már itt tartunk, örültem volna ha a három is megkapja, de arról még semmi hír az mennyire fog jól sikerülni :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Karez

Fuck Yeah! Mégis lesz eredeti szinkron a HD Collection-ben a második részen --> silenthill.hu

Ha már itt tartunk, örültem volna ha a három is megkapja, de arról még semmi hír az mennyire fog jól sikerülni :ninja:

3.rész esetén nem kell aggódni.

Az elméletben az eredeti szinkrongárdát kérték fel az újraszinkronizálás ügyében. Esetleg egy-két karakter hangja fog változni, de a fõbb szereplõk pl. Heather és Douglas nyomozó tuti hogy maradni fognak, egy interjúban megerõsítették.

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

3.rész esetén nem kell aggódni.

Az elméletben az eredeti szinkrongárdát kérték fel az újraszinkronizálás ügyében. Esetleg egy-két karakter hangja fog változni, de a fõbb szereplõk pl. Heather és Douglas nyomozó tuti hogy maradni fognak, egy interjúban megerõsítették.

Ennek fényében biztos vétel lesz. Kösz az infót! Remélhetõleg pakolnak rá extra cuccokat is mint a kettõnél a CE-nél egy másik lemezen a hogyan készültek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
VegaSHFOREVER

Nem tudom olvastátok e a hírt miszerint az új SH-t a Mass3-mal egyidõben akarják megjelentetni. Kész öngyilok lenne, szeirntem ezt átgondondolják mégegyszer. :D

Link to comment
Share on other sites

siklara

Nem tudom olvastátok e a hírt miszerint az új SH-t a Mass3-mal egyidőben akarják megjelentetni. Kész öngyilok lenne, szeirntem ezt átgondondolják mégegyszer. :D

Most miért? Iszonyat nagy hiány van survivor horrorokból mostanság, úgyhogy akit az ilyesmi érdekel, az jó eséllyel így is meg fogja venni. :)

Lehet, hogy nem fogja megmenteni a sorozatot, de én már nagyon várom a Downpourt, csak jelentsék már be PC-re is...

KDoGUGzhaQw

Még mindig megőrjít a csaj nyafogós-nyökögős hangja...

Ha mindez tényleg megvalósul, nagyon boldog leszek:

- nagy bejárható terület, sok felfedezésre váró épület és belső helyszín

- szanaszét hagyott memók, a történetet kiegészítő opcionális mellékküldetések

- a hangsúly ismét a történetre és a sorozat horror-kaland jellegére kerül

- 30% harc, 70% minden más

- relative normális harcrendszer (impossiburu!)

- ismét külön be lehet állítani a harcok és a fejtörők nehézségét

- minél jobban esik az eső, annál nagyobb veszélyben van Murphy

- nincs életcsík; ha haldoklunk, azt Murphy tántorgása és csuromvér külseje jelzi

- érdekesnek tűnő főhős

- igényes szinkron

Azon a gagyi effekttel megtámogatott szirénázós borzalmon remélem is, hogy dolgoznak még, pl. kiveszik a játékból. :D

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Most miért? Iszonyat nagy hiány van survivor horrorokból mostanság, úgyhogy akit az ilyesmi érdekel, az jó eséllyel így is meg fogja venni. :)

Lehet, hogy nem fogja megmenteni a sorozatot, de én már nagyon várom a Downpourt, csak jelentsék már be PC-re is...

A Mass effect igencsak jó játék egy más stílusban és persze nagyon népszerû is, népszerûbb mint a túlélõ horror , ráadásul köztudott, hogy a trilógia lezáró fejezete következik ami minden bizonnyal a sorozat legjobbja is lesz egyben. Ebbõl azért lehet arra következtetni, hogy az átlag vásárló aki mondjuk havi egy játékot vesz, mert nincs többre pénze, a ME3-at választja és mire oda jutna, vagy elfelejti vagy egyszerûen letölti az ezer féle kalóz verzió egyikét.

Persze ez ránk "hardcore" fanokra nem vonatkozik, de üzletpolitikai szempontból nagyon is rossz húzás és ha az eladásokban nem fog jól teljesíteni, félõ hogy folytatás sem lesz egyhamar, ergo ez nekünk "hardcoreoknak" is szar lesz. :)

Jó lesz ez a videó alapján, de nem várok tõle többet mint amit a Homecoming hozott. Szerintem egy " back to basic " mentené meg a sorozatot, ha egyátalán meg kell menteni, bár ilyen multtal és az SH HD collection érkezésével szeirintem nem kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Balee

Tényleg baromi jó lesz, nagyon hasonlít hangulatilag a 2. részre..., bizony muszáj lesz egyből megvenni ezt is. :D

n3JkI3fCuw8

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Azért a második résztõl ez messze van, engem inkább a 4-re emlékeztetett, a karakter mozgása legalbbis mindenképpen arra hajaz. Remélem olcsón adják majd. :troll:

Link to comment
Share on other sites

siklara

A Mass effect igencsak jó játék egy más stílusban és persze nagyon népszerű is, népszerűbb mint a túlélő horror , ráadásul köztudott, hogy a trilógia lezáró fejezete következik ami minden bizonnyal a sorozat legjobbja is lesz egyben. Ebből azért lehet arra következtetni, hogy az átlag vásárló aki mondjuk havi egy játékot vesz, mert nincs többre pénze, a ME3-at választja és mire oda jutna, vagy elfelejti vagy egyszerűen letölti az ezer féle kalóz verzió egyikét.

Persze ez ránk "hardcore" fanokra nem vonatkozik, de üzletpolitikai szempontból nagyon is rossz húzás és ha az eladásokban nem fog jól teljesíteni, félő hogy folytatás sem lesz egyhamar, ergo ez nekünk "hardcoreoknak" is szar lesz. :)

Fair enough, nagyjából egyetértek a leírtakkal, talán csak azzal nem, hogy a ME3 mindenképpen a sorozat legjobbja lesz. :troll:

Nagyon várom a Downpourt, követem én is az összes kapcsolódó hírt és titkon még mindig arról álmodozom, hogy egyszer csak váratlanul bejelentik PC-re, hisz vannak még csodák, meg egyébként is volt eddig az összes fő résznek PC verziója. Engem csak a főhős emlékeztet a 4. részre, hisz Murphy eléggé hasonlít a SH4. unalmas szépfiújára, de hála az égnek valamivel férfiasabb képe van. :D A városi barangolás a Silent Hill 2-re és a Homecomingra volt a legjellemzőbb és mindkettőben szerettem, ezek az opcionális mellékküldetések pedig nagyon jól hangzanak, csak legyen is értelmük.

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Fair enough, nagyjából egyetértek a leírtakkal, talán csak azzal nem, hogy a ME3 mindenképpen a sorozat legjobbja lesz. :troll:

A második részt valóban nagy kihivás lesz túlszárnyalni ez tény. :)

SH fanoknak mondom, hogy az Alan Wake kötelezõ darab. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
BadReligion

Senki sem probalta meg innen a Downpourt? Eleg friss, de azert csak rajongok vagyunk, nem? :)

En multheten probaltam eloszor, haverom vette meg ps-re, azota beszereztem en is. Gondolom akad, akit erdekel valami velemeny rola, szoval leirom az eddigi tapasztalatokat, bar van egy olyan erzesem, ha mar nem en leszek itt az egyetlen, aki jatszott vele, akkor nem sokan ertenek majd velem egyet :)

Elso alkalommal, mikor haverommal vittuk, oszinten szolva nem nyugozott le. Az elso dolog, ami feltunt es nagyon zavart, az az volt, hogy bar az alap szeriatol probaltak minel kevesebbet 'lopni' (pl. lying figure nem fordul elo hatodjara...), de nekem nagyon ugy tunt, hogy irtora hajaz az Alan Wake-re. Amugy az AW-t is iszonyuan birtam, nem arrol van szo, csak pl. az erdei helyszinek, amik mar a trailerekben is elohoztak az AW hangulatot eleg erosen, vagy ott vannak a legtobb helyszinen a radiok, amiket bekapcsolva egy - minden rasszizmus nelkul - irto irritalo neger musorvezeto szovegel nekunk, aztan betesz valami random zenet, amiert oszinten szolva eddig egyszer sem rajongtam, teljesen elutott a Silent Hill hangulattol (es nagyon hasonlitott arra a bizonyos jatekra, ugyebar).

Ezen kivul a szornyek teren se varjon senki olyat, mint az elso harom epizodban. Sajnos ezt azert is irom, mert nem olyan elvontak, sokkoloak, 'betegek'... De ahogy irtam, ez reszben egy pozitiv pont is, ahol en tartok, odaig meg csak hasonloak sem igazan jottek, mint amiket eddig lathattunk Silent Hill utcain.

Negativumkent lehet meg sorolni azt is, hogy sokszor fordulnak elo benne grafikai hibak. Nyilvan a sorozat nem ezzel a resszel kezdi ezt el, de nem vartam volna, hogy ebben a reszben neha ennyire szembeotlo glitch-ekkel fogok talalkozni.

Nade, ezek utan azert jojjenek a pozitivumok, mert abbol is van am boven :)

Az elso, es ugy gondolom legfontosabb, az a hangulat. Erre pedig reszemrol nem lehet panasz, hiaba juttatja neha eszembe a varos az Alan Wake-et, megis van egy egyedi, nyomaszto hangulata, mikor az erdosebb reszeken maszkalunk. Amikor pedig mar a varosban vagyunk, hat, ott elmeny felfedezni minden apro reszletet. Engem meglepett, hogy mennyire sok helyre bemehetunk, bar foleg side questek miatt, de mi mar ertekeztunk haverral arrol, hogy ki milyen hazakba maszott be a varosban, es mindketten tudtunk a masiknak uj elmenyeket meselni :)

Ehez meg hozza tartozik, hogy amikor elkezd cseperegni az eso, akkor mar szamithatunk arra, hogy a lenyek hamarosan tobben lesznek, illetve jovel agresszivabban is viselkednek, ez pedig egy nagy plusz, mert irto hangulatos, hogy menedeket kell ilyenkor keresni, mert ha mar egy vihar kellos kozepen vagyunk, akkor annak szabadteren nem lesz jo vege.

Akar hiszitek, akar nem, a pozitivumok koze tartozik a zene is. Nyilvan nem ugyan azt kapjuk, mintha Akira dolgozott volna a jatek zenejen illetve hangeffektusain, de engem meggyoztek vele. Reszemrol sokkal szivesebben lattam volna azt, hogy Akira ehez az epizodhoz ir zeneket, mint pl. a Homecoming-hoz. Ugyanis a Downpour szerintem sokkal kozelebb all a Silent Hill sorozathoz, mint az otodik resz. Viszont az uj zeneszerzo remek munkat vegzett, ezt a jatek negyedetol mar nincs annyira alkalmunk hallgatni, az elejen meg eleg hangsulyos, a vege meg nem tudom milyen lesz ebbol a szempontbol...

Amit amugy kulfoldi forumokon sokat szidtak, az az iranyitas, leginkabb a harc kozben, de erdekes modon nekem ez is elnyerte a tetszesemet. Normalisabban hasznaltak az Origins 'fegyvereltoros' megoldasat (nincs ut kozben 6 TV, meg 10 kenyerpirito a zsebunkben), emelett viszont eleg nehez Murphyt iranyitani harc kozben, amirol viszont nekem a korabbi reszek hangulata jott elo, ezert tehat ez is tetszett valahogy :)

Fontos meg nyilvan a tortenet is, aminek a vegerol meg nem tudok se jot, se rosszat mondani, de annyi biztos, hogy ahogy haladunk elore es egyre tobbet tudunk meg, ugy lesz egyre erdekesebb. Nekem mar most is vannak elkepzeleseim, hogy mi lehet majd a befejezes, de remelem meglepnek :)

Ezeken kivul rengeteg easter egg van a jatekban, jo nagy bejarhato terulet, szepen osszerakott helyszinek (az atvaltozott vilagra nem mondhatnam, hogy sokkolo, viszont az biztos, hogy 'all-leejtos' :) ), meg ahogy mar mondtam, remek hangulat, ugyhogy a negativumok ellenere is en azt mondom, mar reg vartam egy ilyen jellegu Silent Hill elmenyre, es nem csalodtam az uj csapatban. Ha tehetitek, probaljatok ki ti is, lehet, hogy 1 ora jatek utan undorodva vagjatok majd a sarokba, de ha titeket is ugy elkap a hangulata, mint engem, akkor biztosan ti is jol erzitek majd magatok kozben. En reszemrol egyik reszt sem 'utalom', meg a Homecoming-ot sem (bar azt kedvelem legkevesbe), viszont ezt az epizodot szerintem nagyon eltalaltak!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
GTA007

[GSF] Picture
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
siklara

Senki sem probalta meg innen a Downpourt? Eleg friss, de azert csak rajongok vagyunk, nem? :)

Most kezdtem el PS3-on, de kicsit zavar, hogy elég mosottas a kép (egy barátnõmnél láttam xboxon és ott nem ilyen volt). Tényleg így kell kinéznie, vagy nálam nem stimmel valami?

Ezt leszámítva amit eddig láttam, az nagyon tetszik, bár a harcoktól kicsit kivagyok. :D

Link to comment
Share on other sites

Balee

Én nem emlékszem, hogy mosott lett volna...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
siklara

Na, a tegnap esti zivatar meghozta az ihletet, úgyhogy befejeztem én is a Downpourt, és mivel elég kihalt ez a topic, bekopipasztázom ide is a véleményemet, mert a "mit játszottál végig legutóbb" téma nagyon pörög és ott gyorsan el fog tűnni. : )

Azt hiszem, nem túlzás, ha azt állítom, hogy az egyik legerősebb érv volt amellett, hogy PS3-at vegyek, mert bár tudom, hogy akadnak ennél sokkal jobb játékok is a gépre, elvetemült Silent Hill rajongó vagyok (és semmi jelét nem mutatták annak, hogy ezt valaha is ki akarnák adni PC-re). Az utóbbi években nem sok jó termett nekünk, a Homecomingot tavaly vittem végig és elég rossz szájízt hagyott maga után, a Shattered Memories nekem nem tetszett, az Originst pedig a harcrendszere miatt tettem félre. Kicsit féltem, amikor az előzetesekből láttam, hogy a Downpour az Origins harcrendszerét akarja kombinálni a Shattered Memories menekülős részeivel, a betétdalt meg a Korn énekli...

+ nagy bejárható terület, sok felfedezésre váró épület és belső helyszín

+ változatos, alaposan kidolgozott helyszínek (igaz, hogy a csehek se bírták kihagyni a kórházat, de egészen újszerűen tálalták; személyes kedvencem a Historical Society könyvtára, biztos mert bölcsész vagyok )

+ irtó beteg alternate world szakaszok

+ nem szájbarágós, szép lassan kibontakozó, fordulatos történet 6 féle befejezéssel

+ opcionális mellékküldetések, amelyek némelyike nagyon ötletes, vagy egyenesen hátborzongató és amiknek hála órákra el lehet veszni a városban

+ sok-sok easter-egg a rajongóknak (meg az is aranyos, amikor látod, hogy a gyerekszobában cseh mesekönyv hever az asztalon )

+ a hangsúly ismét a történetre és a sorozat horror-kaland jellegére került

+ megint külön be lehet állítani a harcok és a fejtörők nehézségét

+ végre megint vannak normális fejtörők!

+ minél jobban esik az eső, annál nagyobb veszélyben van Murphy

+ nincs életcsík; ha haldoklunk, azt Murphy tántorgása és csuromvér külseje jelzi (de a statisztikáknál meg lehet nézni, hány százalékon van Murp élete)

+ relative használható harcrendszer egy Silent Hill játékban!!! (de komolyan, én általában elég béna vagyok, de most nagyon jól boldogultam)

+ sokféle közelharci fegyver (serpenyő! )

+ nagyon jól használható notesz tippekkel, térképpel, mindennel

+ érdekes, sok meglepetést tartogató főhős és mellékszereplők

+ igényes szinkron

+ hangeffektek és zene (lehet, hogy már nem Akira Yamaoka áll mögötte, de szvsz Daniel Licht is kiváló munkát végzett, a rádióba összeválogatott számokért pedig külön plusz pont jár)

- szánalmasan kevés fajta szörny (a fair play érdekében: a régi részekben sincs sokal több, de jobban voltak elosztva, itt viszont a városban folyton ugyanaz a kettő jön, ami hamar baromi unalmassá válik)

- vérgagyi, ötlettelen szörnydizájn (a Murphyre ugráló maszkos fangirlek, a kigyúrt vérfarkas-izék és a próbababa-szellemek a közelébe sem érnek a bizarr, emberi lényre alig emlékeztető kreatúráknak, amikkel a korábbi részekben találkozhattunk)

- állandóan újratermelődő ellenfelek (értem én, hogy Silent Hillben nem lehet csak úgy háborítatlanul sétálgatni, de egy idő után megőrjít, hogy kétpercenként rám ugrik valami)

- középszerű grafika (néha nagyon szép, néha meglepően ronda, nekem igazság szerint megfelelt)

- kicsit több interaktivitás nem ártott volna

- az a kevés döntés, ami van, meglehetősen súlytalan, még ha ki is hatnak a befejezésre

- a rengeteg felvehető csetresz miatt az ember egy idő után immunissá válik a "pick up" szöveg felvillanására és simán elsétálhat quest itemek mellett

- az utolsó szakasz túl akciódús, a folyamatos bunyó rá van kényszerítve a játékosra

- miért nem Mary-Elizabeth McGlynn énekli a betétdaaaaaaalt

8/10

A cseh Vatra Games feltámasztotta a sorozatot, a Downpour messze a legjobb rész a Silent Hill 3 óta! Lenne mit csiszolni rajta, leginkább szörny-fronton, de nekem minden hibájával együtt nagyon tetszett, úgyhogy neki is állok még egyszer, hogy megcsináljam a kimaradt mellékvágányokat. : )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
VegaSHFOREVER

Látom még nem volt téma, az új film, hogy tetszett nektek?

Én ebben is csalódtam mint az elsõ részben, talán nem akkorát , mert itt már tudtam, hogy sok jóra nem kell számítani. Talán egyetlen pozitívuma, hogy rövidebb lett az elsõnél, így nem kellett olyan sokat üldögélni a moziban. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Thunderstick_is_not_dead

Az új angol szinkronos Silent Hill 3 nincs PC-re? Esetleg valamilyen mod formájában?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
gerro

hali

Homecoming részben van valami megoldás arra hogyha a billentyûket átállítom, azok úgy is maradjanak?

mindig visszaállnak alaphelyzetbe, miután kilépek a :unsure: játékbó..vagy nem is müxenek jól, nemtom..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...