Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Silent Hill Sorozat


VegaSHFOREVER

  

40 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

blambun

Tudnál dobi linket/linkeket ehhez az emu-hoz? :D

Ez eddig világos,de milyen plugin-okat használtál hozzá h működjön,és ezeket hogy állítottad be?

Csakmert én próbáltam magamtól,YT-os segítséggel,de sehogysem jött össze :(

Én a pcsx2 nevű emulátort használtam, gugliba beírva nagyon egyszerű ráakadni az oldalára. Van külön (magyar!) nyelvű segédlet is a fórumukon belül, hogy mi mire való az emulátorban, annak alapján is lehet állítgatni, de hogy őszinte legyek, én szinte semmit nem variáltam vele, jószerivel csak azt állítottam be amiket az első indításnál kért, de azokat sem lehet elszúrni, mert akkor kiírja, hogy nem jó (pl. processzor utasításkészlete, és egyebek).

előbb utóbb szerintem ezt is megcsinálja valaki úgy mint az első részt, hogy bármilyen gépre csak felmásolod és tökéletesen műkszik. :)

Igen, ez persze várható. Ennek az emulátornak is folyamatos a fejlesztése, hamarosan elérhető lesz a legújabb verziója is, én szerintem azt meg is várom, ami az Origins-t illeti. Aztán legfeljebb ugyanolyan lassított módban játszom végig, mint ahogy most is tudnám. :D

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

szerintem a ps3-as játékokat is lehetne már emulálni. hardver szempontjából a mai pc-k már erõsebbek mint a ps3. mondjuk ez a silent hill-t csak akkor érinti ha lesz egy ps3 exluzív rész. de ez nem valószínû :)

egyébként azoknak akinek nincs ps2-je csak azt tudom ajánlani , h egy esetleges hardver vásárlás elõtt inkább gondolják meg mit vesznek, hiszen vaterán és egyéb helyeken már 20k körül lehet kapni kicsippelt ps2-t, ami sok szempontból jobban megéri mint pl egy 20-25k-s videókártya. ha csak a túlélóhorror kategóriát nézzük kb 10-15 játék van ami miatt már megéri megvenni és akkor még ott vannak olyan kötelezõ epic game-ek mint a god of war 1-2. :D

Link to comment
Share on other sites

Taki2010

elõbb utóbb szerintem ezt is megcsinálja valaki úgy mint az elsõ részt, hogy bármilyen gépre csak felmásolod és tökéletesen mûkszik. :)

Hát akkor nem ártana ha már most elkezdené az a valaki :) Ugyanis mint tudjuk az Origins már 4 éve kijött!

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Hát akkor nem ártana ha már most elkezdené az a valaki :) Ugyanis mint tudjuk az Origins már 4 éve kijött!

az SH1-hez is ha jól emlékszem 2004-2005-ben "adták ki" azt a verziót szóval nemsokára itt az ideje :D

Link to comment
Share on other sites

blambun

szerintem a ps3-as játékokat is lehetne már emulálni. hardver szempontjából a mai pc-k már erõsebbek mint a ps3. mondjuk ez a silent hill-t csak akkor érinti ha lesz egy ps3 exluzív rész. de ez nem valószínû :)

ha csak a túlélóhorror kategóriát nézzük kb 10-15 játék van ami miatt már megéri megvenni és akkor még ott vannak olyan kötelezõ epic game-ek mint a god of war 1-2. :D

Hiába nagyobb esetleg egy mai pc teljesítménye, mint a ps3-é, ez nem elég. Többszörösen erõsebbnek kell lennie, mondjuk >5 szorzófaktorral. Tudjuk, hogy egy mai pc képes ugyanazt a látványvilágot hozni, ill. sokszor jobbat is mint a ps, de az alapjukként szolgáló architektúrakülönbség olyan óriási teljesítménytöbbletet kíván meg pc oldalról, ami egyszerûen nem áll rendelkezésre. A lentebb említett emulátor fórumain is volt egy ilyen téma, de megdöbbentõ, hogy mennyi idõt adtak a fejlesztõk egy esetleges érdemben mûködõképes ps3 emulátor elkészülésére. Nem akarok hülyeséget mondani (és most megkeresni sem), de volt vagy 10 év.

Az idézett szöveg második részére meg csak annyit, hogy valóban így igaz, azt hiszem nyilvánvaló is, hogy a túlélõhorrorok paradicsoma a ps. Egy kicsit off ez itt, de azért megkérdezem: Fatal Frame sorozatról hallottál, esetleg játszottál vele ?

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Hiába nagyobb esetleg egy mai pc teljesítménye, mint a ps3-é, ez nem elég. Többszörösen erõsebbnek kell lennie, mondjuk >5 szorzófaktorral. Tudjuk, hogy egy mai pc képes ugyanazt a látványvilágot hozni, ill. sokszor jobbat is mint a ps, de az alapjukként szolgáló architektúrakülönbség olyan óriási teljesítménytöbbletet kíván meg pc oldalról, ami egyszerûen nem áll rendelkezésre. A lentebb említett emulátor fórumain is volt egy ilyen téma, de megdöbbentõ, hogy mennyi idõt adtak a fejlesztõk egy esetleges érdemben mûködõképes ps3 emulátor elkészülésére. Nem akarok hülyeséget mondani (és most megkeresni sem), de volt vagy 10 év.

Az idézett szöveg második részére meg csak annyit, hogy valóban így igaz, azt hiszem nyilvánvaló is, hogy a túlélõhorrorok paradicsoma a ps. Egy kicsit off ez itt, de azért megkérdezem: Fatal Frame sorozatról hallottál, esetleg játszottál vele ?

értem, gondoltam h valami ilyesmi lehet a probléma, ezért nincs még emulátor :unsure:

talán nem off horrorjátékokról beszélni egy horrorjáték topikjában :D

Fatal Frame-ek nagyon jók végigvittem mindent :) a Clock Tower sorozat is nagyon jó, de ami szívem csücske lett ps2-n az a Haunting Ground B) imádom.

a ps2-re megjelent residenteket is megnyomattam code veronica x , outbreak stb. azt kell mondjam mint sorozat a resident evil a legjobb. annak tényleg mindegyik része nagyon jó. az SH is az lehetne ha nem lenne a SM-s :D

ezeken kívil amiket végigvittem - Rule of Rose, Forbidden Siren. még van pár csak most nem ugranak be.

Link to comment
Share on other sites

russelhoff

Hali! Az lenne a problémám h a silent hill 4 the room ban 640 x 480 nál nem lehet nagyobb felbontást állítani ? Hogy állíthatnám nagyobbra mert hiába akarom állítani ez a max meg 400 x vmennyi köszi elõre is.

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Hali! Az lenne a problémám h a silent hill 4 the room ban 640 x 480 nál nem lehet nagyobb felbontást állítani ? Hogy állíthatnám nagyobbra mert hiába akarom állítani ez a max meg 400 x vmennyi köszi elõre is.

milyen konfigod van? vidikari driver fentvan?

Link to comment
Share on other sites

russelhoff

milyen konfigod van? vidikari driver fentvan?

Minden megvan minden felvan téve és mindenbõl a legfrissebb.

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Minden megvan minden felvan téve és mindenbõl a legfrissebb.

akkor nem tudom. ilyen problémával még nem találkoztam. :unsure:

próbálj beszerezni egy másik verziót,esetleg valami patch-et nézz hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Szanyoc

S.O.S.

Nem tudok tovább jutni Cynthia-nak annál a részénél amikor szétszórja a pedikûrös cuccait az ajtó elõtt. Na ajtóról nem tudom levenni a kártyát, és ezt mondja Henry:

"I can't hold any more..."

Régebben már voltam ennél a résznél és be is engedett az ajtón, de most...

S.O.S.

Nem tudok tovább jutni Cynthia-nak annál a részénél amikor szétszórja a pedikûrös cuccait az ajtó elõtt. Na ajtóról nem tudom levenni a kártyát, és ezt mondja Henry:

"I can't hold any more..."

Régebben már voltam ennél a résznél és be is engedett az ajtón, de most...

Aahhhh... rájöttem. Túl sok cucc van nálam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
blambun
ismeritek ? Valamelyik nap találtam :lol:
Link to comment
Share on other sites

Taki2010

ismeritek ? Valamelyik nap találtam :lol:

Biztos Travis, Harry, James, Henry és Alex összeáltak,h elbeatbox-olják a SH2 fõcímdalát :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
VegaSHFOREVER

neS5QtU2xRE




I stole your wallet. Come to our "special place" if you want it back.
(no James, not Vegas)

xDDDDDDDDD
Link to comment
Share on other sites

Taki2010

Na ha már ilyeneket nézünk, akkor ez sem maradhat ki :D :

MdWpZf0Bmbo

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

ez se rossz, fõleg a vége :D

Link to comment
Share on other sites

Arwy

neS5QtU2xRE

I stole your wallet. Come to our "special place" if you want it back.

(no James, not Vegas)

xDDDDDDDDD

:lol: Ez tetszik, pedig annyira nagyon nem szeretem az ilyesmiket. :D

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

:lol: Ez tetszik, pedig annyira nagyon nem szeretem az ilyesmiket. :D

általában én sem, de ez nagyon jól meg van csinálva. :D

Link to comment
Share on other sites

Danthos

Ram tort a SH3 hangulat ezert konnyitve magamon szepen ujra vegignyomtam. A tortenet egyszerusege abszolut nem ront az elmenyen. Heather antikrisztus metamorfozisa egeszen uj szint adott a sorozatnak. Ennyi szenvedest meg nem nyogtek a falak Silent Hill-ben. Fohosunk lelki kivetulese maga a pokol, ebben a reszben meg inkabb ratertek a muveszeti vonalra, olyan mint egy art horror. A zenek,hangok, es kepek szinte komponalas szeru rendezese. Ez mar tobb mint egy horror jatek, ez magasfoku muveszi lekepezese az erzelmeknek, frusztracioknak. A negyedik resz kesobb meg intenzivebben koveti az audio vizualis utaztatast, sokan emiatt sem szerettek.

A harmadik resz fo erzelme a duh szerintem, es tokeletesen atadja es megjeleniti.

A masodik reszt is elovettem ha mar homar. Tortenetre meg mindig a leg erosebb resz. Hangulata sokkal visszafogottabb a kesobbiekhez merten, mocskos, paszteles, almos varoskaban lodorgo James tortenete meg nem annyira muveszieskedo mint a kesobbiek, szimbolum rendszerekben annal inkabb bovelkedik. A szornyek, helyszinek mind jelentessel birnak, mind emellett tovabbi tortenetre vonatkozo sajatossagai a sorozatban leg erosebben megjeleno dramai szalak, illetve valos pszichologia. (A zaklatott no az apjaval, a maganyos kislany,a sokat csufolt dagadt srac) Ez a resz osszesitve az elengedesrol szolt, ami nagyon komoly tema plane egy ilyen idos jatokhoz, de meltan valt hiresse mert felkavaros darab lett.

A negyedik resszel is szerettem volna sokadjara ujra menni, de ahany gep annyi fele baja van. Graffot nem engedi 640fole...erre talaltam forumon orvossagot,de azutan meg introt kovetve elsotetulta kep es nem jon vissza.

Silent Hill 1-et meg most toltom, mert nincs megallas:)

Link to comment
Share on other sites

blambun

Danthos: igazán korrekten körvonalaztad az egyes részeket, külön tetszik, hogy csak az egyes elemeket hasonlítod össze, nem azok összességét. Sokszor meglepõdök, ha olvasok valahol egy olyan véleményt, hogy a valamelyik rész jobb, mint a másik. :lol: A negyedikkel ugyan nem játszottam, de az elsõ három közül, szerintem csak az elsõt és a harmadikat lehet valamennyire összehasonlítani. A kettõ annyira más, hogy felesleges minden szó. Története valóban nevezhetõ a legjobbnak (bár inkább legmélyebbnek mondanám), mégis, egyszer nem voltam úgy elborzadva, mint a másik kettõ esetén.

Az elsõ rész is jó, bár személy szerint nekem volt egy kis gondom vele. Nevezetesen kevésbé éreztem azt a történetet Harry-ének és ebbõl következõen a magaménak. Persze, a vége felé azért csak belenyúl a dolgokba, lesz valamiféle köze ehhez az egészhez, de addig pont olyan, mintha egy turista lenne Silent Hillben, aki épp a lányát keresi. Ez lehet kissé meredeken hangzik, de én azt is rendkívül szeretem a sorozatban, hogy ez a város valahogyan, de mindenkinek személyre szabott. Ilyen tekintetben van egy kis hiányérzetem.

A harmadikhoz meg csak annyit, hogy már az elsõ részt követõen szerettem volna egy olyan részt, ahol abból a szemszögbõl is láthatjuk az eseményeket, mint ebben. És megkaptam a harmadikban, igaz, kronológiailag nem ott elhelyezve, ahol elsõre gondoltam. :) Ilyen szempontból az elsõ rész egyfajta ugródeszka, a kettõ elválaszthatatlan egymástól, együtt teljes egész. És nagyszerû egész.

Link to comment
Share on other sites

VegaSHFOREVER

Azért annyira nem tér el az elsõ és harmadik rész a 2-tõl , hiszen az elsõ kettõ , játékmenetben dizánjban és egyéb kivitelezésben nagyon is hasonlit egymásra , mig a 3 tök új volt ilyen szempontból, amit meg a negyedik részben vittek tovább. Az 1-3 között azon kívül h a történetük egymásra épül és összefügg , más hasonlóságot nem igazán lehet felfedezni.

Szóval szerintem össze lehet hasonlítani mindegyiket mindegyikkel és lehet rangsorolni õket h melyik a jobb. Egyébként nagoyn jól fogalmaztál, hogy a 2. története a legmélyebb , mint ahogy Danthos is jól leírta, hogy a harmadik rész nagyon mûvészi képi világgal operál.

Az Origins és Homecoming nem lett megemlítve, az elõzõ egy zseniális játékmenettel rendelkezik , minden másban olyan mint az 1-2, ami nagy pozitívum volt számomra. A home meg kicsit casuel-es , de voltak benne nagyon jó és emlékezetes részek , átvezetõk, fejtörõk, bossfightok. B)

a shatteredrõl meg inkább ne mondjunk semmit. :D még az SH mobile is jobb :P az Arcade az egyetlen amivel még nem játszottam,, be kéne szerezni egy olyan gépet itthonra. :D

Link to comment
Share on other sites

Danthos

Azért annyira nem tér el az elsõ és harmadik rész a 2-tõl , hiszen az elsõ kettõ , játékmenetben dizánjban és egyéb kivitelezésben nagyon is hasonlit egymásra , mig a 3 tök új volt ilyen szempontból, amit meg a negyedik részben vittek tovább. Az 1-3 között azon kívül h a történetük egymásra épül és összefügg , más hasonlóságot nem igazán lehet felfedezni.

Szóval szerintem össze lehet hasonlítani mindegyiket mindegyikkel és lehet rangsorolni õket h melyik a jobb. Egyébként nagoyn jól fogalmaztál, hogy a 2. története a legmélyebb , mint ahogy Danthos is jól leírta, hogy a harmadik rész nagyon mûvészi képi világgal operál.

Az Origins és Homecoming nem lett megemlítve, az elõzõ egy zseniális játékmenettel rendelkezik , minden másban olyan mint az 1-2, ami nagy pozitívum volt számomra. A home meg kicsit casuel-es , de voltak benne nagyon jó és emlékezetes részek , átvezetõk, fejtörõk, bossfightok. B)

a shatteredrõl meg inkább ne mondjunk semmit. :D még az SH mobile is jobb :P az Arcade az egyetlen amivel még nem játszottam,, be kéne szerezni egy olyan gépet itthonra. :D

Origins-el nem mentem meg, mert pc-m van csak.

Homecoming nekem inkabb volt valami mas mint Silent Hill. Nekem eltunt belole a jellegzetes Konami stilus ahogy hozza alltak az egeszhez az elozo reszekben, ebbe szerepet jatszott a megvaltozott iranyitas, harcrendszer is. Osszesegeben rengeteg minden koszont nekem vissza a kozben elkeszult mozi filmbol, es ez a vissza hato kepi adaptalodas szamomra szanamlasnak hatott egy kreativitsarol es folyamatos megujulasatol hires sorozatnal. Emellett hogy se a fohos, se a jatek hangulat nem allt nekem ossze, es nem ragadott meg, se nem tudtak tortenetben ujat adni, se nemvoltak kepesek stilusban domboritani. Silent Hill vedjegyeket igyekeztek halmozni gyonyoru texturaban, de a lelek vegig hianyzott, szamomra. Ami tetszett, az a tovabbra is nagyszeru zene, es a valoban egeszen rendkivuli (es kreativ) Boss-ok.

A The Room az utolso resz amiert tudtam rajongni, es ez igy is fog maradni ahogy elnezem a kovetkezo reszt tekintve h mar Yamaoka is lelepett. De persze ki fogom probalni azt is.

Link to comment
Share on other sites

Imishark

Origins-el nem mentem meg, mert pc-m van csak.

Homecoming nekem inkabb volt valami mas mint Silent Hill. Nekem eltunt belole a jellegzetes Konami stilus

Nem is csoda, hisz egy amcsi fejlesztõcég csinálta.

Neki kellene valamikor állnom az egy után a többi résznek, de valahogy nem akaródzik. Pedig már az egy is hatalmas hatással volt rám. Majd valamikor behozom a lemaradásom.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
VegaSHFOREVER

SH fanok - egyéb játékok/fórum harcosok topikban indítottam a legjobb jelenet kategóriában az SH2 és szerintem a játéktörténelem legjobb jelenetét , szóval aki egyetért , gooo szavazni. :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...