Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Képregények 2.


tenderlumpling

Recommended Posts

moody

a kiadó 6 részenként mindig kiad egy összefoglaló példányt? pl az 1. 6 rész címe "The Walking Dead Vol. 1 - Days Gone Bye", és ez 130 akárhány részes, nem?

Link to comment
Share on other sites

grasslover

a kiadó 6 részenként mindig kiad egy összefoglaló példányt? pl az 1. 6 rész címe "The Walking Dead Vol. 1 - Days Gone Bye", és ez 130 akárhány részes, nem?

Nem feltétlenül 6 részenként, általában egy adott fejezetet foglal magában egy-egy tpb a Walking Dead esetében.

TPB: Trade PaperBack, puhafedeles gyûjteményes kötet, ami általában 4-5-6 újságosnál kapható füzetet köt össze jó minõségben. Gyûjtõknek ideális példány mert nem tartalmaz reklámot, a végén általában van némi extra (vázlatok, érdekességek, storyboardok...stb). A magyar kiadású, könyvesboltokban kapható gyûjteményes kötetek (Watchmen, Sandman, néhány Spidey meg Bosszú Angyalai, Batman...) ilyenek, persze extrák nélkül...

HC: Kemény borítós, vastag kötésû, igen masszív darabok. Fekete bõrborítás, általában ezen dombornyomott minta, erre kerül egy színes, levehetõ védõborító. 10 vagy akár 20 számot is tartalmazhat, mellé extra mennyiségû kiegészítéssel.

A Walking Deadnek van egy különleges, Compendium One néven ismert, elsõ, igen vastag kiadása, ez azt hiszem 50 számot tartalmaz, de puhafedeles.

Omnibus, "...Archives", egyéb különleges kiadások: ezek valamiért drágábbak mint a HC-k, pedig kivétel nélkül puhafedelesek.

a felsõ határ meg általában a Deluxe Edition-ök, Ultraspecialgigamega különkiadások, amelyekhez néha jár egy méregdrága, eredeti McFarlane Toys gyártotta Spawn figura...vagy ilyesmi. Részemrõl a HC messze a legideálisabb, szemnek és használatnak egyaránt a legjobb. Vigyázni kell egyébként azzal, hogy hiába durván sok számot tartalmaz egy kiadás, ergo kétszer vastagabb, de ha csak TPB, akkor sokkal sokkal sérülékenyebb a ragasztása mint egy HC-nek mondjuk (ami extra gondossággal kötött, nálunk ilyen minõségû könyvkiadás (!) SEM létezik!).

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Vigyázni kell egyébként azzal, hogy hiába durván sok számot tartalmaz egy kiadás, ergo kétszer vastagabb, de ha csak TPB, akkor sokkal sokkal sérülékenyebb a ragasztása mint egy HC-nek mondjuk (ami extra gondossággal kötött, nálunk ilyen minőségű könyvkiadás (!) SEM létezik!).

Ez nem teljesen igaz, ugyanis Frank Miller 300 c. képregénye keménykötésű :) Más kérdés, hogy csupán 80 oldal, tehát ez inkább a képaránya (kb 16:9) miatt volt indokolt :P

szerk.: ja, és azt is tegyük hozzá, hogy extra kevés pédányszámban adták ki, jó borsos áron.

szerk. 2.: megrendeltem (megrendeltettem rokonomékkal, akiknek van dombornyomott bankkártyájuk) az Asterios Polyp-ot. Szaros 14 euró volt az ára, ami a keménykötést és a 344 oldalt tekintve igencsak megérős. :) Remélem hamar megérkezik, mert eddig már kétszer fordult elő, hogy hónapokat kellett várnom a képregényre. A röhej az, hogy angliában a rendelést követő napon máris feladták a csomagot, viszont Pesten másfél hónapig ültek rajta. Hát csesszék meg!

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

a kiadó 6 részenként mindig kiad egy összefoglaló példányt? pl az 1. 6 rész címe "The Walking Dead Vol. 1 - Days Gone Bye", és ez 130 akárhány részes, nem?

Tudtommal 12 részenéként adnak ki egy könyvet a Walking Deadből, most tartanak a hatodiknál aminek a 72. a befejező része, a képregény pedig a 78. számnál tart. Bookdepository-ról viszonylag olcsón be tudod szerezni őket.

Amúgy azt hittem a magyar Sandman keménykötésű, hmmm akkor lehet mégis Absolute Sandmannel lepem meg magam :D Bár nagyon szemezek a Batman kötetekkel, mert van egy csomó gépen, csak nem tudom milyen sorrendben kéne elkezdeni :D Eddig nem értem amúgy miért nem tetszett az utolsó 2 Batman film, mert ma megnéztem és valahogy nagyon megfogott.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Ez nem teljesen igaz, ugyanis Frank Miller 300 c. képregénye keménykötésû :) Más kérdés, hogy csupán 80 oldal, tehát ez inkább a képaránya (kb 16:9) miatt volt indokolt :P

Gondolom ettõl függetlenül ragasztott és nem kötött, mint a külföldiek.

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Gondolom ettõl függetlenül ragasztott és nem kötött, mint a külföldiek.

Így van. Most alaposabban megvizsgáltam, nem tûnik valami tartósnak.

Akinek megvan a magyar Sandman, nyilatkozna róla, hogy a ragasztása milyen minõségû? (a két véglet: a "tökéletes" és az "elsõ kinyitás után szétesik")

Link to comment
Share on other sites

moody

elolvastam az 1. 2 részt, és nagyon tetszik, hihetetlen jól, részletesen megvan rajzolva. holnap jópár részt le is fogok darálni, csak picit fáradt vagyok ilyenkor hozzá :D

picit furcsa a sorozathoz képest, túl hamar történnek a dolgok.

a waling deadhez hasonló, részletesen kidolgozott képregényeket tudnátok mondani?

Link to comment
Share on other sites

Ravenstorm

Invincible :D

Azt is Robert Kirkman írja, szuperhõsös zsenialitás.

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Így van. Most alaposabban megvizsgáltam, nem tûnik valami tartósnak.

Akinek megvan a magyar Sandman, nyilatkozna róla, hogy a ragasztása milyen minõségû? (a két véglet: a "tökéletes" és az "elsõ kinyitás után szétesik")

Nekem az elsõ van meg, és csodálkoztam is, de masszív. Nem a tipikus, lap szélén egy fél gramm ragasztó az egész kötetnek, hanem mint a könyveknél szokás, egy kicsit beljebb a szélénél van egy "törés", ami mintha körbefogná a benne foglaltakat.

Úgy mint ezen:

http://www.sztekereskedohaz.hu/images/konyv_bordo.jpg

Csak persze nem keményfedeles. Egyébként a legjobban a Watchmenhez tudom hasonlítani, elvégre ugyanaz a kiadó és ugyanaz a minõség.

elolvastam az 1. 2 részt, és nagyon tetszik, hihetetlen jól, részletesen megvan rajzolva. holnap jópár részt le is fogok darálni, csak picit fáradt vagyok ilyenkor hozzá :D

picit furcsa a sorozathoz képest, túl hamar történnek a dolgok.

a waling deadhez hasonló, részletesen kidolgozott képregényeket tudnátok mondani?

Ez így eléggé "üres" kérdés...milyen típusú sorozatra vágysz? Más hasonlóan mesteri, komoly horrort nem tudnék mondani, de ott van pl horrorban a

Hack/Slash ami a klasszikus, slasher horrorok (Péntek 13, Rémálom az Elm utcában, Hellraiser, Halloween, Gyerekjáték...stb) paródiája és eszményítése egy lapon belül, nagyon jó keretet adva az egész stílusnak.

szuperhõsös témában a már említett

Invincible, vagy The Savage Dragon, Spawn, Shadowhawk...stb. Ezek mind Image Comics-nál kiadott szuperhõs stuffok, ma is futnak. Elõnyük, hogy nem kell nagy elõismeret, elvégre az Image univerzum 1992-ben alakult, az Invincible meg néhány évvel az ezredforduló után kezdõdött csak (néhány hónap eltéréssel mint a The Walking Dead). Szóval nem kell negyvenes évig visszanyúló Marvel és DC univerzummal tisztában lenni ahhoz, hogy ezeket be tudd fogadni, persze erõsen rétegsorozatok ezek, a különös humoresszencia, a gore és a szuperhõs médium keretes szerkezete miatt.

Vagy ott a Bomb Queen, ami igen harsány és polgárpukkasztó, mellette zseniális.

Érdekes sori még a Girls , sokak szerint a legbetegebb cliffhangerekkel operáló sorozat (tény :D), de mivel ez már véget ért, így a The Walking Dead lett ami átvette ezt a címet újabban. Elõnye, hogy hamar a végére lehet érni és baromi szórakoztató.

Sokkal komolyabb vizekre evezve a néhány éve filmváltozatot megélt Hellblazer képregényt is ajánlanám (a film címe Constantine volt, ha az nem tetszett ez még simán :), ha az is igen, ezt imádni fogod). A legjobb a stílusán belül a Watchmen és a Sandman (könnyen beszerezhetõ, mert mindkettõ magyarul is kapható). Zseniális kronológiai felépítéssel és szórakoztató steampunk/misztikum nyomozósdi a Hellboy sorozat, mely késõbb különválik a Hellboy és a BPRD alsorozatokra, a képregény mûfaján belül a legigényesebb természetfeletti nyomozós sorozat, simán lekörözi bármelyik élõszereplõs sorozatkezdeményt. A Hellboyt is nemrég elkezdték kiadni nálunk, közeledik a második kötet megjelenése, de talán elég lassú lesz így utólérni a sorit, ettõl függetlenül látatlanban is ajánlhatom a megvételét bármelyiknek.

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

elolvastam az 1. 2 részt, és nagyon tetszik, hihetetlen jól, részletesen megvan rajzolva. holnap jópár részt le is fogok darálni, csak picit fáradt vagyok ilyenkor hozzá :D

picit furcsa a sorozathoz képest, túl hamar történnek a dolgok.

a waling deadhez hasonló, részletesen kidolgozott képregényeket tudnátok mondani?

Hát szerintem ami most talán legjobban hasonlít a Walking Dead re az a Vertigo féle American Vampire. Én nem olvasom, de mindenhol csak jókat hallottam róla eddig. Szal szerintem ezzel tehetnél egy próbát, fõleg, hogy még csak a 8-9. számnál tartanak.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Most ,hogy mondtad a Hellboyt, valakinek meg van a magyar kiadás? Mert írhatna róla pár sort.

Link to comment
Share on other sites

werewolf777

Én nemrég megvettem a Hellboyt, nekem nagyon bejött :D

Borítója szerintem egész jó, már 6x olvastam és még bírja.

Története nagyon jó szerintem, és ha kiadják a 2. részt biztos hogy be is szerzem.

Sőt még az is jó bene hogy árához képest nagyon reális(2480 Ft.- és 128 oldal)

És számomra jó hír hogy nemsokára meglesz a Sandman 1.,2., és 3. kötete :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Balee

Gyerekek van egy fölös Batman: The Dark Knight Returns (angol nyelvû) képregényem, teljesen új és gyönyörû. 5000 Ft-re gondoltam. Nagyjából itthon is ennyiért mozognak az ilyen vastagságú képregények. Érdekel vkit?

Na nem érdekel vkit? Akár olcsóbban is adhatom, csak vigye el vki. :)

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Na nem érdekel vkit? Akár olcsóbban is adhatom, csak vigye el vki. :)

Hardcover? Jó állapotban van? Fényképet tudsz mutatni?

4000-ért esetleg? :D

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Láttok arra reális esélyt ,hogy a magyar képregénypiac belendüljön? Mert mostanában egyre több a képregény adaptáció a mozikban, illetve a Hellboy, Sandman, Watchmen stb. elég jól fogy szerintem, legalábbis nem véletlen jelenik meg a sorozatok többi kötete is. Azért kérdezem, mert egyenlõre ezek az árak elég kemények, mondjuk ez igazi a könyvekre is, ha egy jó könyvet szeretnék venni egybõl az antikváriumba kell keresnem, különben rohadt drágán juthatok hozzá, haver is nézte múltkor ,hogy miért a Diák Könyvtáras kiadást veszem valamibõl amikor ott volt mellette szebb kötésben , csak 5-ször akkora áron...

Link to comment
Share on other sites

Agent_Gabor

Láttok arra reális esélyt ,hogy a magyar képregénypiac belendüljön? Mert mostanában egyre több a képregény adaptáció a mozikban, illetve a Hellboy, Sandman, Watchmen stb. elég jól fogy szerintem, legalábbis nem véletlen jelenik meg a sorozatok többi kötete is. Azért kérdezem, mert egyenlőre ezek az árak elég kemények, mondjuk ez igazi a könyvekre is, ha egy jó könyvet szeretnék venni egyből az antikváriumba kell keresnem, különben rohadt drágán juthatok hozzá, haver is nézte múltkor ,hogy miért a Diák Könyvtáras kiadást veszem valamiből amikor ott volt mellette szebb kötésben , csak 5-ször akkora áron...

Elég sok tényező miatt olyanok az árak, amilyenek. Sohasem tanultam közgazdaságtant, vagy olyasmit, aminek közvetlen köze lenne a témához, de józan paraszti ésszel végiggondolva, érthető, hogy miért ilyen drágák a képregények. Például a kiadónak nem csak a nyomdát kell megfizetnie (meg a terejesztést, meg a még nem tudom mit), hanem mindenekelőtt meg kell venni a jogokat az amerikai kiadótól (ha amerikai képregényről van szó, pl Hellboy, Avengers, stb), ami gondolom nem két forint. Nyilván itt is közrejátszik a forintunk értéke, tehát ha erősebb lenne, akkor bizonyára olcsóbb és könnyebb lenne az életünk minden téren.

Emellé pedig ott van az is, hogy a képregénykiadás nálunk mindössze 5 éve lendült be igazán. Addig is létezett pár sorozat, de abban az évben jelent meg a Fekete Fehér Képregényantológia, a Sin City első kötete, valamint a négy párhuzamosan futó Marvel képregény (Ultimate F4, Amazing Spidey, Ultimate X-men, Wolverine). Utóbbiak természetesen megbuktak, de a tpb-ket továbbra is adják ki szorgalmasan - hol több, hol kevesebb sikerrel. Viszont sajnos nálunk még mindig nagyon kicsi az a réteg, akik szeretik a kérpegényeket, és veszik is őket, ez a réteg pedig csak nagyon nagyon lassal bővül (közrejátszik az előítélet, meg hát akit nem érdekel a téma, azzal nem lehet mit kezdeni) de ha belegondolunk, hogy már mennyi mindent kiadtak, és továbbra is érkeznek a jobbnál jobb képregények, akkor talán bizakodhatunk.

Summa summarum, mi nem tehetünk többet, mint megvesszük a képregényeket, ezzel legalább a piacot életben tartjuk.

szerk.: hozzá kell tenni, hogy a hazai kiadók többnyire csupán magánszemélyek (kivéve pl. a Carthapilust), akiknek nem ez a fő foglalkozásuk, ők is képregényrajongók, akik tenni szeretnének a pangás ellen.

szerk. 2.: Ja, meg azért az is jó dolog, hogy egyre több rendezvény van. Annak idején csupán a Képregénybörze volt az a buli, ahol összegyűlhettek a képregényfanok, de most már van Fesztivál, HungaroComix, Szegedi Képregényfesztivál. Az is sokat segítene, ha a médiában ezek minél nagyobb visszhangot hagynának. Oké, tudom, az M1-M2 néha szokott képregényes riportokat összeállítani (általában valamilyen aktuális rendezvény kapcsán), de olykor ritkábban előfordul, hogy csak úgy jófejségből foglalkoznak a témával. Ilyen volt például az, amikor kb fél évvel ezelőtt egy szombat délelőtti beszélgetős műsorban egy magyar képregényrajzolóval (asszem Futaki Attila) beszélgettek, de az elég szomorú, hogy még mindig azt kellett ecsetelni, hogy a képregény nem egyenlő Garfield-dal és a lilaharisnyás, bodybuilder szuperhősökkel, sokkal több műfaj és stílus létezik, mint amennyit a laikus ember el tudna képzelni.

Link to comment
Share on other sites

Balee

Hardcover? Jó állapotban van? Fényképet tudsz mutatni?

4000-ért esetleg? :D

Ok, annyiért odaadom, állapota mivel teljesen új, tökéletes, itt van pár kép:

1.

2.

3.

4.

Na kell? Postaköltség viszont téged terhel.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Bajba vagyok a Batman képregényekkel, mert van pár sorozat amelyek elvileg bizonyos alap ismeretekkel megállják a helyüket a saját talpukon, de van olyan ahol azért jó lenne tudni az elõzményeket viszont fogalmam sincs ,hol kéne kezdeni, mert jó lenne tudni ,hogy ki miért van ott, illetve a régi sérelmeket, interneten nem tudtok olyan oldalt mondani ahol több képregényhez is leírják ,hogy az ilyen történeteket milyen sorrendbe kéne olvasni? :D

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Bajba vagyok a Batman képregényekkel, mert van pár sorozat amelyek elvileg bizonyos alap ismeretekkel megállják a helyüket a saját talpukon, de van olyan ahol azért jó lenne tudni az elõzményeket viszont fogalmam sincs ,hol kéne kezdeni, mert jó lenne tudni ,hogy ki miért van ott, illetve a régi sérelmeket, interneten nem tudtok olyan oldalt mondani ahol több képregényhez is leírják ,hogy az ilyen történeteket milyen sorrendbe kéne olvasni? :D

Hát ha újabb cuccokat szeretnél olvasni, akkor tudom ajánlani a Detective Comics ot és a most induló Dark Knight ot. Ezekben olyan sztorik vannak, amelyekhez nem kell ismerni annyira Batman háttértörténetét. Amúgy meg ha régebbi cuccok érdekelnek, akkor nézd meg az IGN legjobb Batman sztorikról készült listáját. Ott szerintem elég jól össze vannak gyûjtve a dolgok.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Hát ha újabb cuccokat szeretnél olvasni, akkor tudom ajánlani a Detective Comics ot és a most induló Dark Knight ot. Ezekben olyan sztorik vannak, amelyekhez nem kell ismerni annyira Batman háttértörténetét. Amúgy meg ha régebbi cuccok érdekelnek, akkor nézd meg az IGN legjobb Batman sztorikról készült listáját. Ott szerintem elég jól össze vannak gyûjtve a dolgok.

Nekem az teljesen mindegy ,hogy régi vagy új, az IGN-es listát néztem, be is szereztem a jobbakat, de gondolom nem csak azok a jó sztorik biztos van még. Egyébként ez a Year One az eredeti sztorinak a feldolgozása? Mert akkor azzal kezdeném. Meg lehet lassan belevágok a Supermanbe, bár azzal is az a baj ,hogy nagyon sok rész jelent meg és ki kéne válogatnom azokat az összetartozó sorozatokat amik szükségesek ,hogy értsem a sztorit és lehetõleg a legjobb történetek vannak benne. Meg abból is most indul valami újra gondolása a dolognak, majd lehet beszerezem azt is.

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

Amúgy ezt a Hellblazer - City of Demonst vágja vki?

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Nekem az teljesen mindegy ,hogy régi vagy új, az IGN-es listát néztem, be is szereztem a jobbakat, de gondolom nem csak azok a jó sztorik biztos van még. Egyébként ez a Year One az eredeti sztorinak a feldolgozása? Mert akkor azzal kezdeném. Meg lehet lassan belevágok a Supermanbe, bár azzal is az a baj ,hogy nagyon sok rész jelent meg és ki kéne válogatnom azokat az összetartozó sorozatokat amik szükségesek ,hogy értsem a sztorit és lehetõleg a legjobb történetek vannak benne. Meg abból is most indul valami újra gondolása a dolognak, majd lehet beszerezem azt is.

Hiba: a kép nem jeleníthetõ meg.

Amúgy ezt a Hellblazer - City of Demonst vágja vki?

Ja ja az az eredeti sztori újragondolása. DC nél több hõsnek is írtak már több különbözõ eredettörténetet, pl. Superman nek is van vagy 3-4. Szerintem jó sztori nagyon, 5-6 éve magyarul is megjelent.

Superman bõl meg már megy az Earth One verzió. Szerintem arra gondolsz. Én nagyon nem bírom az eredeti Superman t, de ez a verzió kifejezetten bejött szal csak ajánlani tudom.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Köszi a segítséget majd utána nézek. Én a Supermannel nem tudom ,hogy állok, mert ha most átgondolom amit tudok róla akkor szívesen olvasgatnék lazulás képpen pár részt, de azzal is a rengeteg rész a probléma. Ezt az Earth One-t mondjuk mindenképpen megnézem, bár most Spidey-re gyúrok rá, mert ma elolvastam a Noirt és van azért homály :D

Link to comment
Share on other sites

BBalazs87

Köszi a segítséget majd utána nézek. Én a Supermannel nem tudom ,hogy állok, mert ha most átgondolom amit tudok róla akkor szívesen olvasgatnék lazulás képpen pár részt, de azzal is a rengeteg rész a probléma. Ezt az Earth One-t mondjuk mindenképpen megnézem, bár most Spidey-re gyúrok rá, mert ma elolvastam a Noirt és van azért homály :D

Hát ha többet meg akarsz tudni szuperhõsökrõl, akkor tudom ajánlani a comicvine.com ot. Ott minden hõsrõl nagyon jó leírásokat lehet találni.

Pókemberbõl szerintem az Amazing Spider-Man t olvasd. Ultimate se rossz, de azért az az eredeti közelébe se ér. Pont most kezdõdött a 648. számmal egy új sztorifolyam, szal ez most ideális bekapcsolódási pont lehet.

Link to comment
Share on other sites

M3LK0R

Amúgy lehet beteg egy dolog, de nekem ez a Noir téma annyira bejött ,hogy simán elolvasgatnám ha ez is rendszeresen jelenne meg :D

Link to comment
Share on other sites

grasslover

Amúgy lehet beteg egy dolog, de nekem ez a Noir téma annyira bejött ,hogy simán elolvasgatnám ha ez is rendszeresen jelenne meg :D

Sokkal nagyobb értelme lenne mint az Ultimate-et erõltetni. Elvégre utóbbi teljesen ugyanaz, mint a 616-os univerzum, csak az ezredforduló igényeire szabva. A Noir sorozatok legalább belevitték a remek kormos-gengszteres szájízt, a mocskosságot, a voodoo-t, a viharkabátot, a bárokat és a képkockákból kikandikáló jazz aláfestést.

Savage Dragon-ban volt egy elképesztõ nagy Ultimate oltás: Dragon épp hazamegy, aztán beszakad egy szinttel lejjebb, ahol egy nagy fejbõl kinõtt végtagú szupergonosz van: a Creator. Akinek a képessége, hogy képességet ad sima embereknek. Aztán jön Dragonnal szemben egy Sandman-másolat, amire Dragon megjegyzi, hogy "Tim Burton-ish character", meg egy Badrock/Ben Grimm másolat...és egy, a Dragon korábbi sorozatából ismert, óriási Pók, ember fejjel, csak ez most szemüveges. Amire Dragon mondja is, hogy "téged ismerlek, te vagy a nagy pók..." mire a másik kijavítja, hogy "igen én vagyok, csak én Ultimate Pók vagyok". Amire Dragon csak elszörnyedve tud szólni :D

Szóval Erik Larsennek is megvan a véleménye az egész Ultimate cuccról :D Bár pont a Spidey-t bántja, ami a legjobb sorozat, azért igen érezhetõen van benne erõs igazságtartalom a maró gúny alatt. Azért az is poén, hogy a Dragon indulásakor (1992) a levelezési rovatban ilyeneket kérdeznek Larsentõl, hogy: "...na és mit szóltál, hogy Parker, akinek a kalandjain felnõttél, igazából csak egy klón volt?" (a Clone Saga épp akkoriban zárult le), válasz: "a legelcseszettebb ötlet ami valaha létezett". Aaaa, neeem...a Marvel még ezt is felül tudta múlni a Brand New Day-jel, kíváncsi vagyok ha majd odaérek idõben, akkor mi lesz B) Már nem kell sok, túl vagyok a sorozat jelenlegi felén, minisorozatokat is pótoltam már, nagyjából...csak a sok mellékszál pótlás várat magára, inkább a fõsodorral akarok végezni elõször.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...